Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δυστυχώς δεν δουλεύει...

 

λοιπόν το βρήκα!

(σε μένα τουλάχιστον δούλεψε)

πας στην επαφή που θες, και πατάς πάνω, εκεί που λέει το όνομα, απο κάτω λεπτομέρειες και δεξιά σύνδεσμος. στο καινούριο παράθυρο που θα ανοίξει θα δεις πάνω πάνω τη φωτογραφία από του fb και δίπλα το όνομα της επαφής. πατάς πάνω στην φωτογραφία και επιλέγεις αυτή που θέλεις.Μετά σιγουρεύεσαι ότι στα δεξιά της φωτογραφίας είναι επιλεγμένο το όνομα της επαφής στο κινητό και όχι το όνομα του fb και είσαι έτοιμος.

 

Ίσως τα έγραψα λίγο μπερδεμενα, ελπίζω να βγάζουν νόημα, αν θες και άλλη βοήθεια πόσταρε εδώ ή στείλε pm!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχουμε καταφέρει με το Wildfire μας, να μας συγκρίνουν με κινητά των 700 ευρώ, τότε μαγκιά μας! :p

 

Λόγω του ότι δεν έλαβα κάποια απάντηση στο "πρόβλημα" που έθεσα σε προηγούμενο Post, το ξαναναφέρω, μήπως μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει..

 

Όταν δέχομαι κλήση από το σπίτι μου, στην οθόνη δεν εμφανίζεται η επαφή "Σπίτι" αλλά η δικιά μου επαφή, της Κάρτας Επαφής μου... Με αποτέλεσμα να βλέπω εμένα και να νομίζω ότι είναι ο τηλεφωνητής ενώ δεν είναι.. Το τηλέφωνο που εμφανίζεται κάτω από την φωτό μου, είναι του σπιτιού, αλλά η εικόνα είναι της επαφής μου και όχι της επαφής "Σπίτι"..

 

Έχω αφαιρέσει το τηλέφωνο από την επαφή μου αλλά το "πρόβλημα" συνεχίζει να υφίσταται... :blink:

 

Έχεις τον ίδιο αριθμό σπίτι με κινητό? Π.χ:

699xxxxxxx & 210xxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Πριν από κάποιες μέρες είχα αναφέρει εδώ κάποιο πρόβλημα που είχα με το Wildfire όταν κατόπιν κάποιου update χάθηκε το Wi Fi. Αφού δοκίμασα hard reset κλπ τελικά επέστρεψα το κινητό απο κει που το πήρα. Μου είπαν ότι θα το προωθούσαν στην αντιπροσωπεία για service κλπ. Μετά απο μια βδομάδα τελικά μου το αντικατέστησαν με καινούριο.Αυτά προς ενημέρωση σας και ευχαριστώ και πάλι όσα παιδιά είχαν ανταποκριθεί στο post μου.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε παιδιά με το Froyo για το κινητό μας?

Έχει κανεις σας καμια πληροφόρηση επι του θεματος για το ποτε να το περιμενουμε?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το βρήκα!

(σε μένα τουλάχιστον δούλεψε)

πας στην επαφή που θες, και πατάς πάνω, εκεί που λέει το όνομα, απο κάτω λεπτομέρειες και δεξιά σύνδεσμος. στο καινούριο παράθυρο που θα ανοίξει θα δεις πάνω πάνω τη φωτογραφία από του fb και δίπλα το όνομα της επαφής. πατάς πάνω στην φωτογραφία και επιλέγεις αυτή που θέλεις.Μετά σιγουρεύεσαι ότι στα δεξιά της φωτογραφίας είναι επιλεγμένο το όνομα της επαφής στο κινητό και όχι το όνομα του fb και είσαι έτοιμος.

 

Ίσως τα έγραψα λίγο μπερδεμενα, ελπίζω να βγάζουν νόημα, αν θες και άλλη βοήθεια πόσταρε εδώ ή στείλε pm!

εξακολουθώ να μη μπορώ να επιλέξω συγκεκριμένη φωτογραφία από το facebook..αυτό που μου λες, αν το ακολούθησα σωστά, απλά μου δίνει την επιλογή αν θα διαλέξω από κάμερα, γκαλερι ή facebook αλλά όχι ποια συγκεκριμένη από το facebook..

Link to comment
Share on other sites

αα, σόρυ, λάθος είχα καταλάβει, αυτό που θες μάλλον δεν γίνεται... κατέβασε όποια φωτο θες και βάλτες όπως έγραψα πριν...
Link to comment
Share on other sites

Hello Wildfireres!

 

και εκεί που έλεγα πως όλα πανε καλά, η micro sd καρτα που είχα μέσα στο wildfire μου...στα καλα του καθουμένου (εντελώς όμως) "χτύπησε"....

 

εβγαλε το σχετικό εικονίδιο στην περιοχή ειδοποιήσεων (συγκεκριμένα ότι ψάχνει να βρεί την κάρτα) αλλά τίποτα!

Αυτό σηματοδότησε την αρχή για ένα κάρο προβλήματα

 

Δοκίμασα να την ανοίξω με το pc (με την χρήση adaptora) αλλά βγάζει μηνύμα για τα περισσότερα αρχεία που βρίσκονται μέσα στην sd πως είναι κατεστραμένα, όταν πάω να κάνω καποιο copy paste για να σώσω οτιδήποτε αν σώζεται....

Έβαλα μια άλλη καινούργια κάρτα 2GB, βέβαια η κάρτα αυτή είναι κενή, με αποτέλεσμα το κινητό να μην μπορεί να εκτελέσει πολλές από τις λειτουργίες του, και να είναι παρα μα παρα πολύ αργο .......... σε σημείο που πιστεύεις πως δεν ανταποκρίνεται.......... Το πολύ πολύ κανα μηνυμα να μπορεί να στείλει και τηλέφωνο με πολύ δυσκολία....

 

Αφού δεν έχω κάνει κάποιο back up για την κάρτα που μας άφησε χρόνους, τι πρέπει να κάνω τώρα;

Να απεγκαταστήσω όλες τις εφαρμογές και να τις εγκαταστήσω ξάνα με την νέα κάρτα μέσα στο κιν; Βασικά οι εφαρμογές που κάνουν install, στην κάρτα ή στο τηλέφωνο;

 

Α επισης η χωρητικότητα της κάρτας παιζει ρόλο στην γενική απόκριση του κινητού? γιατί και πριν συμβεί αυτό θα μπορύσα να πω πως ήταν λιγο αργό και ας μην το είχα φορτώσει πολύ με εφαρμογές κτλ...

 

Παιδιά αν κάποιος έχει εμπειρία σε κάτι αντίστοιχο ας με συμβουλέψει διότι η κατάσταση είναι κρίσιμη......

Φίλε μου υπάρχουν κάποια προγράμματα undelete (για τον υπολογιστη), τα οποία ακόμα και μετά από φορμάτ μπορούν αν σου επαναφέρουν αρχεία (σε περίπτωση που χρειάζεσαι κάποια)... Επίσης, δοκίμασε στην κενή κάρτα (την καινούρια) να κάνεις φορμάτ μέσα από το κινητό ;)

 

Στο iPhone 4 με χρήση 10 ώρες η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες άνετα.

(WiFi - 3G - Games).

Στο Wildfire με το ζόρι να με βγάλει 1 μέρα η μπαταρία με χρήση 5 ώρες...

Επίσης : http://www.youtube.com/watch?v=wU7s0EMaXp8&feature=player_embedded

Νομίζω το βίντεο αυτό δε λέει κάτι για την μπαταρία. Μάλλον εγώ δεν το κατάλαβα, ε; :confused: Αν όταν το αγόραζες (το wildfire) νόμιζες ότι θα κάνει ότι και το iphone, μάθε να ψάχνεις από πρίν ;)

Γενικότερα, όπως και ο φίλος που πόσταρε το βίντεο παρακάτω, δε νομίζω να έχουν θέσει τέτοια βίντεο εδώ! O καθένας είναι ελεύθερος να διαλέξει όποιο κινητό θέλει... Δε θα μαλώνουμε ΚΑΙ εδώ για το πιο είναι καλύτερο...

Και όπως σου είπαμε-είπανε πρίν, μάλλον (ή από πρόβλημα hardware ή από κάποια εφαρμογή) η μπαταρία σου έχει πρόβλημα και ότι δεν κρατάει τόσο σε άλλους. Παίζει να είναι και η rom που δοκίμασες, αν και δεν ξέρω (παλιότερα που έβλεπα, κάποιες ρουφούσαν μπαταρία και γενικότερα αν ήταν και overclocked...). Ελπίζω να τους το είπες στην αντιπροσωπεία :)

Έκανα format την sd μέσα από το κινητό (αυτήν που είχε από τη μάνα του) και πολλά αρχεία έμειναν ανέπαφα.Διαγράφηκαν τα multimedia μόνο.

Αν την αντικαταστήσω με μια μεγαλύτερη πως θα εγκατασταθούν αυτά τα αρχεία;

Ή αντέγραψέ τα εσύ, ή κάνε φορμάτ την καινούρια κάρτα από το κινητό... Φαντάζομαι δεν εννοείς για τα multimedia αρχεία αλλά για τα αρχεία "συστήματος"

 

Η μπαταρία πάντα φορτίζεται full (100% - 5% - 100% και πάει λέγοντας)

Η χρήση που του κάνω είναι Tweeting , Facebooking , Camera , WiFi , 3G , Music και 600 μηνύματα την μέρα σίγουρα.

Παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω.

Παιχνίδια μπορείς να παίξεις, αλλά σίγουρα όχι σαν αυτά που παίζεις στο iphone σου...

Καλά για τα 600 μηνύματα, no comment :X Νόμιζα έκανες λάθος, αλλά το επιβεβαίωνες παρακάτω :O

Έχοντας διαβάσει όλα όσα γράφηκαν για το κινητό θα ήθελα την γνώμη σας αν είναι μια καλή επιλογή σε αυτά τα λεφτά το συγκεκριμένο κινητό, για έναν πρωτάρη σε smartphone και σε android.

Εδώ μέσα, δε νομίζω να σου πούμε ότι δεν είναι καλή επιλογή. Καλύτερα να ρωτήσεις στους διαξιφισμούς. άντως εκτός από την ανάλυση της οθόνης και την αδυναμία εκτέλεσης "βαριών" παιχνιδιών, σε όλα τα άλλα νομίζω θα σε καλύψει!

 

για μένα το κινητό για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή...

όσο για το " πρωτάρη σε smartphone και σε android." έχει και σχέση με τη σχέση σου με τη τεχνολογία... και εγώ ήμουν πρωτάρης σε smartphone και σε android αλλά γενικά την έχω την τεχνολογία, οπότε σε μια μέρα το έμαθα... αν δεν τα πας καλά ίσως δυσκολευτείς λίγο παραπάνω...

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολύ αξιόλογες προτάσεις από τον ανταγωνισμό (με κορυφαία κατά τη γνώμη μου το lg optimus one) αλλά αν όχι το καλύτερο στα λευτά του, είναι σίγουρα απ'τα καλύτερα :)

 

Καλησπέρα σας.Πριν από κάποιες μέρες είχα αναφέρει εδώ κάποιο πρόβλημα που είχα με το Wildfire όταν κατόπιν κάποιου update χάθηκε το Wi Fi. Αφού δοκίμασα hard reset κλπ τελικά επέστρεψα το κινητό απο κει που το πήρα. Μου είπαν ότι θα το προωθούσαν στην αντιπροσωπεία για service κλπ. Μετά απο μια βδομάδα τελικά μου το αντικατέστησαν με καινούριο.Αυτά προς ενημέρωση σας και ευχαριστώ και πάλι όσα παιδιά είχαν ανταποκριθεί στο post μου.

Πολύ καλό νέο! Είχα δει στο ίντερνετ ότι κι άλλοι είχανε το ίδιο πρόβλημα και μάλλον οφείλεται σε ποβληματικό hardware οπότε ευχαριστούμε για την ενημέρωση και για το καλό νέο :happy:

 

Τι θα γίνει ρε παιδιά με το Froyo για το κινητό μας?

Έχει κανεις σας καμια πληροφόρηση επι του θεματος για το ποτε να το περιμενουμε?

Μάλλον για να μη βλέπεις κάτι, τίποτα καινούριο. Υπάρχουν custom roms αλλά για επίσημα τίποτα ακόμα. Μέχρι τέλος του έτους είχα πει θα το έχουμε... Είδωμεν!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τον ίδιο αριθμό σπίτι με κινητό? Π.χ:

699xxxxxxx & 210xxxxxxx

 

Όχι φίλε μου.. Τα ψηφία του κινητού μου δεν ταιριάζουν με τα ψηφία του σπιτιού.. Είναι εντελώς διαφορετικά.. Θα κάνω τίποτα δοκιμές μόνος μου, μήπως βγάλω άκρη και αν είναι θα ενημερώσω το forum μήπως γίνεται και σε κανέναν άλλον, για να τον γλιτώσω από το μπέρδεμα.. :confused:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα να ρωτήσω... Οι επαφές σου είναι επαφές Google; Δοκίμασες να μπεις από την ιστοσελίδα του googlemail και να σβήσεις από εκεί το σταθερό απ'το όνομά σου και μετά να κανείς ένα συγχρονισμό στο κινητό;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν εννοείς για τα multimedia αρχεία αλλά για τα αρχεία "συστήματος

 

Εννοείται!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα να ρωτήσω... Οι επαφές σου είναι επαφές Google; Δοκίμασες να μπεις από την ιστοσελίδα του googlemail και να σβήσεις από εκεί το σταθερό απ'το όνομά σου και μετά να κανείς ένα συγχρονισμό στο κινητό;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Όχι, δεν είναι επαφές Google...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

1. Θέλω κάθε φορά που συνδέεται με USB να με ρωτάει τί να κάνει με τη σύνδεση. Κατά λάθος επέλεξα 'always' και απλά φορτίζει. Στο 'connect to PC' έχω επίλέξει 'Ask me'.

2. Τα SMS πέρα από την κατηγοροποίηση ανά επαφή, μου τα εμφανίζει και σε χρονολογική σειρά. Πώς μπορώ να αλλάξω τη μορφή της ημερομηνίας από 11/13/10 σε 13/11/10?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει με το θέμα gps.Υπάρχει κάποιο free gps που να δουλεύει σε wildfire?γιατί εγκατέστησα το igo8 ,αλλά δεν είναι συμβατό.Από που μπορώ να το κατεβάσω free και πως να το εγκαταστήσω?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει με το θέμα gps.Υπάρχει κάποιο free gps που να δουλεύει σε wildfire?γιατί εγκατέστησα το igo8 ,αλλά δεν είναι συμβατό.Από που μπορώ να το κατεβάσω free και πως να το εγκαταστήσω?Ευχαριστώ!

υπάρχει το igo my way που υπάρχει και σε συμβατή ανάλυση για τα δικά μας..

 

να θέσω και εγώ μερικές μαζεμένες απορίες..

α) σε δύο διαφορετικά pcs το ένα με win7 32bit - office 07 και το άλλο με win764bit - office 10 σε κανένα από τα δύο δεν συνδέεται το htc sync..γιατί..?? ό,τι και αν δοκίμασα..

β) στην sd βλέπω ένα σωρό φακέλους που σίγουρα δεν δημιούργησα εγώ..μπορεί να μου πει κάποιος που χρησιμεύει ο καθένας..?ή για ποιο λόγο υπάρχει..?

.bookmark_thumb1

.footprints

albumthumbs

backup

DCIM (προφανώς φωτογραφίες κάμερας)

device (αρχείο)

downloads

iGO (ok αυτός είναι ο μοναδικός που έβαλα εγώ...)

LOST.DIR

Music

pcsc_pcsc_000001 (αρχείο)

Photo

QSG

rosiw_scroll

rssreader

Safety Guide

tmp

Tool

και κάτι ακόμα ήθελα να ρωτήσω αλλά τώρα μου διαφεύγει..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει με το θέμα gps.Υπάρχει κάποιο free gps που να δουλεύει σε wildfire?γιατί εγκατέστησα το igo8 ,αλλά δεν είναι συμβατό.Από που μπορώ να το κατεβάσω free και πως να το εγκαταστήσω?Ευχαριστώ!

 

Κανένα πρόγραμμα πλοήγησης δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται δημόσια στο forum η διακίνηση τέτοιου λογισμικού. To iGO My Way υποστηρίζεται κανονικά από τη συσκευή σου. Ομοίως το NDrive, Sygic Mobile Maps κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά.Μπορώ να αγοράσω το ndrive από το site της ndrive, χωρίς νάχω κάνει root τη συσκευή, παρακάμπτοντας το market;
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά.Μπορώ να αγοράσω το ndrive από το site της ndrive, χωρίς νάχω κάνει root τη συσκευή, παρακάμπτοντας το market;

 

Πρέπει να πας μέσω market όπωσδήποτε.

 

http://www.ndriveweb.com/software-android/

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν έιχα πρωτοανοίξει το κινητό(wildfire- 2.1) στο widget του καιρού μου έλεγε ακριβώς την τοποθεσία την οποία βρισκόμουν έλεγε δηλαδή το καιρό του Αλίμου... τώρα αυτό δεν γίνετε μου βγάζει σαν πόλη την Αθήνα πως γίνετε να αλλάξει αυτό? Έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές που έχει στην κατηγορία τοποθεσία στις ρυθμίσεις μέσω gps και ασυρμάτων δυκτίων αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν έιχα πρωτοανοίξει το κινητό(wildfire- 2.1) στο widget του καιρού μου έλεγε ακριβώς την τοποθεσία την οποία βρισκόμουν έλεγε δηλαδή το καιρό του Αλίμου... τώρα αυτό δεν γίνετε μου βγάζει σαν πόλη την Αθήνα πως γίνετε να αλλάξει αυτό? Έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές που έχει στην κατηγορία τοποθεσία στις ρυθμίσεις μέσω gps και ασυρμάτων δυκτίων αλλά τίποτα.

 

Άνοιξε το WiFi σου και κάνε synchronize...

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί και συγχρονισμός -> Καιρός

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το WiFi σου και κάνε synchronize...

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί και συγχρονισμός -> Καιρός

Το πατάω αλλά δεν έχει κανένα απολύτως αποτέλεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Το πατάω αλλά δεν έχει κανένα απολύτως αποτέλεσμα...

 

Έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα φόντου; Σίγουρα έχεις πρόσβαση στο διαδίκτυο; Εναλλακτικά κάνε tap πάνω στο widget και κάνε sync απο εκεί.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :happy:

Όχι, δεν είναι επαφές Google...

Παράξενο... Δοκίμασε να σβήσεις και από τον εαυτό σου και από το σπίτι σου το τηλέφωνο και μετά ξαναγράψ'το μόνο στο σπίτι. Από που πέρασες τις επαφές σου;

1. Θέλω κάθε φορά που συνδέεται με USB να με ρωτάει τί να κάνει με τη σύνδεση. Κατά λάθος επέλεξα 'always' και απλά φορτίζει. Στο 'connect to PC' έχω επίλέξει 'Ask me'.

2. Τα SMS πέρα από την κατηγοροποίηση ανά επαφή, μου τα εμφανίζει και σε χρονολογική σειρά. Πώς μπορώ να αλλάξω τη μορφή της ημερομηνίας από 11/13/10 σε 13/11/10?

1. Το έχω κι εγώ να φορτίζει μόνιμα. Αν θέλω κάτι άλλο, κατεβάζω την μπάρα των ειδοποιήσεων και διαλέγω. Πήγα τώρα ρυθμίσεις->συνδέστε σε pc και μετά έβαλα να ερωτηθώ. Κατευθείαν μετά όταν το σύνδεσα με ρώτησε, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνει σ'εσένα...

2. Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά δοκίμασε το handcent sms, έχει άπειρες επιλογές (αν και δε θυμάμαι για τη συγκεκριμένη). Δυστυχώς δε θυμάμαι αν κι εμένα μου το δείχνει έτσι, αλλά μήπως έχει σχέση με τη sim που χρησιμοποιείς; Έχεις ελληνική sim; Γιατί εμένα με το που είδε ελληνική sim τα έβαλε όλα στα ελληνικά κι όχι στα αγγλικά όπως εσένα και σκέφτομαι μήπως αυτό επηρεάζει και την ημερομηνία...

υπάρχει το igo my way που υπάρχει και σε συμβατή ανάλυση για τα δικά μας..

 

να θέσω και εγώ μερικές μαζεμένες απορίες..

α) σε δύο διαφορετικά pcs το ένα με win7 32bit - office 07 και το άλλο με win764bit - office 10 σε κανένα από τα δύο δεν συνδέεται το htc sync..γιατί..?? ό,τι και αν δοκίμασα..

β) στην sd βλέπω ένα σωρό φακέλους που σίγουρα δεν δημιούργησα εγώ..μπορεί να μου πει κάποιος που χρησιμεύει ο καθένας..?ή για ποιο λόγο υπάρχει..?

....

και κάτι ακόμα ήθελα να ρωτήσω αλλά τώρα μου διαφεύγει..

α) Για το htc sync δεν ξέρω να σου πω, αλλά έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb;

b) οι φάκελοι αυτοί είναι φάκελοι του συτήματος. Στον safety guide για παράδειγμα, υπάρχει το manual του κινητού αν θυμάμαι καλά, ενώ στον Tool υπάρχουν drivers... Στον photo μπορείς να περάσεις φωτογραφίες και να φαίνονται στην εφαρμογή (αν και μπορείς να το κάνεις και σε άλλους φακέλους νομίζω ;) Γενικότερα καλύτερα να μην τους πειράξεις ;)

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν έιχα πρωτοανοίξει το κινητό(wildfire- 2.1) στο widget του καιρού μου έλεγε ακριβώς την τοποθεσία την οποία βρισκόμουν έλεγε δηλαδή το καιρό του Αλίμου... τώρα αυτό δεν γίνετε μου βγάζει σαν πόλη την Αθήνα πως γίνετε να αλλάξει αυτό? Έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές που έχει στην κατηγορία τοποθεσία στις ρυθμίσεις μέσω gps και ασυρμάτων δυκτίων αλλά τίποτα.

Τελευταία και άλλοι έχουν προβλήματα, αλλά λέγανε ότι δε δείχνει καν πόλη. Δοκίμασε να σβήσεις την cache της εφαρμογής του καιρού και μετά να κάνεις συγχρονισμό όπως σου είπε και ο φίλος...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

α) Για το htc sync δεν ξέρω να σου πω, αλλά έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb;

πως γίνεται αυτό?

εσείς πως κάνετε synch π.χ. με outlook? υπάρχει εναλλακτικός τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε συγχρονίζω με outlook...

Όσο για το άλλο, είναι απαραίτητο και το βρίσκεις: Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->Εντοπισμός σφαλμάτων usb. Ενεργοποίησέ το!

Επίσης όταν σου λέει να διαλέξεις τι θέλει να κάνει όταν το συνδέεις με το pc, επέλεξε το htc sync

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...