Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ λόγω κανονισμών του φόρουμ να πω.Σε γενικές γραμμές υπάρχει πειραγμενη έκδοση για το δικο μας κινητό.

 

ε στειλτου p.m

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.Πηρα την τεταρτη το wildfire και μου εχει κολλησει καποιες φορες σε εφαρμογες.Σημερα ειχε φτασει η μπαταρια στο κοκκινο και χαθηκε ο ηχος απο τις εφαρμογες.Το φορτισα αλλα και παλι.Επρεπε να το κλεισω και να το ξανανοιξω για να πιασει.Σκεφτομαι μηπως φταιει οτι απο την πρωτη μερα ασχοληθηκα πολυ και με εφαρμογες και τετοια και το επιβαρρυνα.Και ηθελα να μου πειτε αν εχει γινει σε κανεναν ή να το παω εκει που το πηρα να μου το κοιταξουν..
Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog απο το market και εισαι ετοιμος. Ειναι ισως το καλυτερο προγραμμα για να παρακολουθεις mobile data. Βαζεις εσυ ποσο data εχεις και ποια ημερομηνια ανανεωνεται και μετα αυτο μονο του καταγραφει, σε ειδοποιει οταν φτασεις το οριο και κανει reset μολις τελειωσει ο μηνας για να μετρησει το νεο.

Δοκιμασε το.

 

Δυνατο προγραμα το περασα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ λόγω κανονισμών του φόρουμ να πω.Σε γενικές γραμμές υπάρχει πειραγμενη έκδοση για το δικο μας κινητό.

 

φιλε μου ενδιαφερομαι κ γω, οχι να μου πεις που το βρηκες γιατι το εχω, αλλα τι αλλαγες εκανες για να δουλεψει. pm me...thanks.

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Παιδεςκαλησπερα και απο εμενα... Δυστυχως για εμενα θα κανω παρα πολυ καιρο να βαλω adsl στο σπιτι μου οποτε θα χρειαστω τξν βοηθεια σας... Θελω καποιος απο εσας να μπυ στειλει με π.μ που μπορω να βρω ευκολα χαρτες και πως να τους εγκαταστησω για το wildfire μου... Μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να ψαξω μια - μια τις σελιδες του φορουμ για να μπορεσω να βρω λυση στο προβλημα μου... Η βοηθεια σας θα μου ελεινε κυριολεκτικα τα χερια... Ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,,

 

Με το froyo τι γίνετε θα το πάρουμε ?

Ξέρει κανεις καινούργια ημερομηνία ?

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη ακομη για το 2.2.

Εγω χρησιμοποιω ηδη την froyo (με την custom ROM OpenFire ) και ειμαι υπερευχαριστημένος.

Στο Linpack το Wildfire με 2.1 με το ζορι πιανει 3,?? σκορ με την 2.2 (με jit ενεργοποιημενο) που χρησιμοποιω πιανει 5,+ και γενικα παει σφαιρα πραγματικα.

Αυτο που με ανησυχεί ομως ειναι οτι στην Κινα που κυκλοφορει με 2.2 το jit δεν ειναι ενεγοποιημενο, ελπιζω να μην γινει το ιδιο και στην ευρωπαϊκή εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη ακομη για το 2.2.

Εγω χρησιμοποιω ηδη την froyo (με την custom ROM OpenFire ) και ειμαι υπερευχαριστημένος.

Στο Linpack το Wildfire με 2.1 με το ζορι πιανει 3,?? σκορ με την 2.2 (με jit ενεργοποιημενο) που χρησιμοποιω πιανει 5,+ και γενικα παει σφαιρα πραγματικα.

Αυτο που με ανησυχεί ομως ειναι οτι στην Κινα που κυκλοφορει με 2.2 το jit δεν ειναι ενεγοποιημενο, ελπιζω να μην γινει το ιδιο και στην ευρωπαϊκή εκδοση.

 

bugs κλπ δεν έχει?

λειτουργούν όλα καλά(κάμερα, ραδιο, μουσική, gps...) ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μας πεις κιολας αν στο 2.2 μπορει να τραβηξει και βιντεο σε 720p; Η δεν υποστηριζεται λογο επεξεργαστη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Giokal_:

Δεν επιτρέπονται οι αγγελίες στο forum εκτός του Buy & Sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση χρειάζεσαι τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει μ αυτή τη vodafone (αθήνα) θα το ξαναφέρει επιτέλους?Από 20/10 ίσως και πιο πριν έχει εξαντληθεί..
x
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει μ αυτή τη vodafone (αθήνα) θα το ξαναφέρει επιτέλους?Από 20/10 ίσως και πιο πριν έχει εξαντληθεί..

 

Αγόρασέ το από αλλού χρησιμοποιώντας την επιδότησή σου :)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασέ το από αλλού χρησιμοποιώντας την επιδότησή σου :)

Δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.Θα πρέπει όμως το κατάστημα να συνεργάζεται με vodafone?Στο πλαίσιο για παράδειγμα γίνεται?

x
Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ λόγω κανονισμών του φόρουμ να πω.Σε γενικές γραμμές υπάρχει πειραγμενη έκδοση για το δικο μας κινητό.

 

Φιλε dankan1980 μηπως θα μπορουσες να μου πεισ και εμενα? Θα μου ελυνες τα χερια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.Θα πρέπει όμως το κατάστημα να συνεργάζεται με vodafone?Στο πλαίσιο για παράδειγμα γίνεται?

Απο πλαίσιο το πήρα και γω, με επιδότηση Voda, και μάλιστα επειδή είμαι Μυτιλήνη, μου έστειλαν τη συσκευή σε 3 μέρες και μετά απο καμιά βδομάδα τα συμβόλαια...:)

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εβαλα στο κινητο το Navigon ωραια ως εδω, ετρεξε επαιξε ολα οκ , Γιατι ομως εφοσον το εβαλα στην καρτα μεσα SD να μου περνει χωρο κ απο την memory του κινητου?Δηλ αν θελω να βαλω κ το Igo παλι θα πιασει κ απο εκει χωρο..??Ε το περασα κ παλι εφαγε χωρο απο την memory του κινητου.. Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε μαμακία με το Wildfire και πρέπει να το πάω στην αντιπροσωποία. Το κακό είναι ότι έχω κάνει root. Γνωρίζει κανείς την διαδικασία για unroot;

 

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω και ποια shipped rom να κατεβάσω!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εβαλα στο κινητο το Navigon ωραια ως εδω, ετρεξε επαιξε ολα οκ , Γιατι ομως εφοσον το εβαλα στην καρτα μεσα SD να μου περνει χωρο κ απο την memory του κινητου?Δηλ αν θελω να βαλω κ το Igo παλι θα πιασει κ απο εκει χωρο..??Ε το περασα κ παλι εφαγε χωρο απο την memory του κινητου..

Στην SD, είναι τα αρχεία που χρειάζονται τα προγράμματα για να λειτουργήσουν, και που πέρνουν περισσότερο χώρο(maps ,pois, κ.λ.π).

Στη memory του κινητού, είναι το μικρά αρχεία που δημιουργούνται απο την εγκατάσταση.

Είναι όπως στο PC, μπορεί να κάνεις εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ή ένα παιχνίδι αντί στο C: σε άλλο partition , όμως τα Windows για να δουλεύει σωστά το πρόγραμμα κρατάνε κάποια αρχεία εγκατάστασης π.χ στο program files...

Δεν ξέρω αν έγινα σαφής...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε μαμακία με το Wildfire και πρέπει να το πάω στην αντιπροσωποία. Το κακό είναι ότι έχω κάνει root. Γνωρίζει κανείς την διαδικασία για unroot;

 

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω και ποια shipped rom να κατεβάσω!

Απο xda είδες αυτή ??http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=807687

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασε αυτή RUU_Buzz_HTC_WWE_1.25.405.1_Radio_13.45.55.24_3.35.15.31_release_142189_signed βασιζόμενος στις πληροφορίες που δίνει το λειτουργικό από το About Phone.
Link to comment
Share on other sites

Στην SD, είναι τα αρχεία που χρειάζονται τα προγράμματα για να λειτουργήσουν, και που πέρνουν περισσότερο χώρο(maps ,pois, κ.λ.π).

Στη memory του κινητού, είναι το μικρά αρχεία που δημιουργούνται απο την εγκατάσταση.

Είναι όπως στο PC, μπορεί να κάνεις εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ή ένα παιχνίδι αντί στο C: σε άλλο partition , όμως τα Windows για να δουλεύει σωστά το πρόγραμμα κρατάνε κάποια αρχεία εγκατάστασης π.χ στο program files...

Δεν ξέρω αν έγινα σαφής...:blink:

 

Nαι σαφης εγινες μετα το σκεφτηκα καπως ετσι κ εγω κραταει ενα μικρο χωρο αποθηκευσης,απλως το χαζο ειναι οτι εχει 150ΜΒ memory και καταληγει τωρα να εχει 47ΜΒ ... δηλ οριακα τα πραγματα.. + του οτι εχω ρυθμισει το gmail να ερχονται τα email οπου λογικα πιστευω αυτα πανε στη memory του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...