Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..Χορτασα απαντησεις, λεμε...

χαχαχαχαχα... ρε σεις βοηθηστε λιγο με τα σμσ....

να μην λαλαει στα εισερχομενα θελω.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτελους ξεκολλησε και μπορουμε να κατεβασουμε τα επιπλεον widgets της HTC.

 

Στην αρχικη οθονη παταμε μενου->

Προσθηκη σε αρχικη->

Στοιχειο μπλα μπλα->

Ληψη περισσοτερων.

 

Ζαρια και το Σημερα στο ιστορικο ειναι ολα τα λεφτα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Στον ακόλουθο σύνδεσμο η μπαταρία των 1500 mAh αποτελεί μάλλον καλύτερη λύση από τη μπαταρία των 1300 mAh και σε ...εξευτελιστική τιμή. http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-HTC-Google-Legend-G6-Wildfire-G8-/270639305987?pt=PDA_Accessories&hash=item3f035c1503

Υπάρχει βέβαια και σε 1800 mAh αλλά η τιμή εκεί είναι περίπου 40€

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

:)

Θα είχε ενδιαφέρον να μας μεταφέρεις αν μπορείς αν κάνει μικρο-διακοπές η φωνή του test call.

Όπως ανέφεραν και οι φίλοι παρακάτω, δε δούλεψε... Περιμένουμε για καινούρια έκδοση :(

στα μηνυματα δεν αναβει καθολου η οθονη..?η μονη ειδοποιηση ειναι ο ηχος και το led..?
Νομίζω ναι. Είχα δει το μήνυμά σου και περίμενα να μου έρθει μήνυμα να το τσεκάρω, και ακόμα τίποτα :p

Καλησπερα. Σε εμενα παντως με λογικη χρηση 5-10λεπτα ομιλιας και στο internet αρκετες φορες την μερα μ κραταει η μπαταρια 5 με 6 μερες. Εχω διαβασει οτι η μπαταρια για να κραταει περισσοτερο δεν πρεπει να την αφηνεις να αποφορτισει τελειως

5-6 μερες? Μονο στην αναμονη θα μου φαινοταν ψιλολογικο. Τοσο δεν κραταγανε ουτε τ'ασπρομαυρα...!

Τι να πω...Μπραβο!

Εμενα παντως με αρκετο σκαλισμα, wi-fi, εγκαταστασεις app κτλ κτλ μια εβδομαδα που το εχω μου κραταει 1.5 μερα και κατι λιγα.

Θα συμφωνήσω με το φίλο ardi21. Μου ακούγεται απίστευτο πως με wifi και κλήσεις κρατάει τόσες ώρες. 10 λεπτά βέβαια δεν είναι πολλά, οπότε εξαρτάται για πόση ώρα είσαι στο wifi. Εγώ που σκαλίζω όλη μέρα το κινητό και δεν το αφήνω γενικά στην ησυχία του, μου κρατάει γύρω στις 2 μέρες.

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι ορισμενα e-mail με εικονες, εμφανιζονται σαν κινεζικα?δηλαδη εχω βαλει ενα λογαριασμο hotmail kαι καποια email που περιεχουν εικονες δεν τις δειχνει αλλα βλεπεις κατι κινεζικα γραμματα. για παραδειγμα σε ενημερωτικο mail του e-shop που ειναι ολο εικονα και σε ελληνικη γλωσσα,δεν μπορει να διαβασει ουτε εικονες ουτε την ελληνικη γλωσσα,μονο κατι περιεργα γραμματα εμφανιζει
Εμένα το πλαίσιο στέλνει τέτοιου είδους μέιλ, και φαίνονται κανονικά. Απ'ότι βλέπω κιόλας δεν υπάρχει κάποια επιλογή για κωδικοποίηση, οπότε δε γνωρίζω γιατί δε φαίνεται, ενώ σ'εμένα φαίνεται το μέιλ από το πλαίσιο. Στον υπολογιστή σου φαίνεται κανονικά, ε;

σημερα το πηρα κ εγω στα χερια μου τελικα.

με εσκασε η βοντα αλλα οκ.

παιδια χαθηκα τελειως στο μενου του.

ουτε εναν ηχο κλησης απο την καρτα μνημης δεν μπορω να βαλω, ουτε ταχειες κλησεις.

sos λεμε.

 

οκ με ηχο κλησης το καταφερα.

με τα μνμτα τι γινεται? πως ρυθμιζουμε να ειναι σιωπηλο η αναφορα παραδοσης?

Κατ'αρχάς καλορίζικο! :) Επίσης κι εμένα μου αρέσει να μου απαντάνε αμέσως αλλά εντάξει... Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον, οπότε να είσαι σίγουρος πως αν κάποιος γνώριζε, θα σου απαντούσε. Αν δεν το έχεις δει, στο πρώτο μήνυμα του θέματος υπάρχει ένας οδηγός με χρήσιμες πληροφορίες. Τώρα σχετικά με το ερώτημά σου... Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θες να είναι σιωπηλό. Να μη χτυπάει ήχος για τα μηνύματα; αν ναι, τότε πήγαινε στα μηνύματα->ρυθμίσεις και ξετίκαρε το ληφθείσα ειδοποίηση ;)

Επιτελους ξεκολλησε και μπορουμε να κατεβασουμε τα επιπλεον widgets της HTC.

Στην αρχικη οθονη παταμε μενου->

Προσθηκη σε αρχικη->

Στοιχειο μπλα μπλα->

Ληψη περισσοτερων.

Ζαρια και το Σημερα στο ιστορικο ειναι ολα τα λεφτα!:)

Τώρα τα είδα και βγήκαν και σ'εμένα. Thanks για την πληροφορία! Τα ζάρια τα είχα από παλια μαζί με το κομπιουτεράκι υπολογισμού φιλοδωρήματος. Μου άρεσαν και οι σημειώσεις, οπότε έβγαλα το πρόγραμμα που χρησιμοποιούσα :)

υγ: είμαι rooted εδώ και καμιά βδομάδα ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προβλημα θα εχει το κινητο / μπαταρια ή θα εχεις ολη μερα ανοιχτο το wifi/3G και σου τρωει την μπαταρια.

 

Δεν εξηγειται αλλιως. Εμενα με νορμαλ χρηση πλεον, 2-3 μερες τις εχω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...μολις χθες πηρα στα χερια μου το htc,ολα καλα εχω ενα βασικο θεμα...πριν ειχα ενα xperia mini ,το οποιο ως γνωστο με το bluetooth εχει θεμα.Πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το mini στο wildfire με καποιο ευκολο τροπο.Στα μαγαζια που πηγα μου ειπαν πως δεν εχουν ακομα λειτουργικο που να υποστηριζει το wildfire : /
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση βγάζει δε βγάζει 1.5 μέρα

 

Πήγαινε στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε

*#*#4636#*#*

Στο μενού που θα σου βγάλει επέλεξε

"Other Usage" "Total since boot"

και πες μας το ποσοστό του "running"

Στη συνέχεια επέλεξε "partial wake usage" "Total since boot"

και πες μας αν κάποια από τις εφαρμογές έχει μπάρα γεμάτη πάνω από ~10%

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ίσως off-topic.. Κινητό αντίστοιχο του Wildfire (κυρίως στο μέγεθος) με καλύτερη κάμερα και οθόνη, ποιο θα λέγατε ότι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...μολις χθες πηρα στα χερια μου το htc,ολα καλα εχω ενα βασικο θεμα...πριν ειχα ενα xperia mini ,το οποιο ως γνωστο με το bluetooth εχει θεμα.Πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το mini στο wildfire με καποιο ευκολο τροπο.Στα μαγαζια που πηγα μου ειπαν πως δεν εχουν ακομα λειτουργικο που να υποστηριζει το wildfire : /

Μπορείς να τα συγχρονίσεις και τα δύο με το outlook...

 

Από ότι έχω ακούσει, μπορεί και το τελευταίο myphone explorer να κάνει την δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

το mini συγχρονιζει με το myphoneexplorer το htc δεν μου το αναγνωριζει : /

μηπως πρεπει να ενεργοποιησω καποια λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δημιουργησα ενα αντιγραφο ασφαλειας του mini με το myphone explorer...αυτο μπορω να το περασω στο htc?

 

γινομαι κουραστικος αλλα αυτο με το outlook πως θα το κανω?εχω outlook office 2007...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε

*#*#4636#*#*

Στο μενού που θα σου βγάλει επέλεξε

"Other Usage" "Total since boot"

και πες μας το ποσοστό του "running"

Στη συνέχεια επέλεξε "partial wake usage" "Total since boot"

και πες μας αν κάποια από τις εφαρμογές έχει μπάρα γεμάτη πάνω από ~10%

 

Ωραίες πληροφορίες βγάζει αυτός ο συνδιασμός..Ξέρεις κανέναν άλλο;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε

*#*#4636#*#*

Στο μενού που θα σου βγάλει επέλεξε

"Other Usage" "Total since boot"

και πες μας το ποσοστό του "running"

Στη συνέχεια επέλεξε "partial wake usage" "Total since boot"

και πες μας αν κάποια από τις εφαρμογές έχει μπάρα γεμάτη πάνω από ~10%

Τα ξέρω αυτά φίλε.WiFi μπαίνω για να τσεκάρω εάν έχει update καμιά εφαρμογή.5-10 λεπτά το πολύ.Το 3g το έχω απενεργοποιήσει.Μόνο gsm.GPRS πάντα off γιατί αν θέλω να μπώ θα μπώ με wifi.Κανά 15 λεπτο να παίξω κανά παιχνιδάκι της πλάκας.Ομιλία είχα 14 λεπτά μόνο.

Κατά 99% φταίει το widget του ES Task Manager.Έκανε κάθε 10sec refresh.Από χθές που το έχω απενεργοποιήσει η μπαταρία είναι στο 91% και έχουν περάσει σχεδόν 7 ώρες με χρήση λίγο παραπάνω απο το κανονικό.Θα δώ πόσο θα κρατάσει και θα σας ενημερώσω εάν έφταιγε αυτό κατά 100%

 

Εdit:Μπορεί να μου πείς κάποιος τι είναι το "Προγραμματισμένες Κλήσεις" που βλέπω στις "Λεπτομέρεις χρήσης μπαταρίας"?Τα sms εννοεί η κάνω λάθος?

Edited by daemonarch666
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο και γράψε

*#*#4636#*#*

Στο μενού που θα σου βγάλει επέλεξε

"Other Usage" "Total since boot"

και πες μας το ποσοστό του "running"

Στη συνέχεια επέλεξε "partial wake usage" "Total since boot"

και πες μας αν κάποια από τις εφαρμογές έχει μπάρα γεμάτη πάνω από ~10%

 

Tο ποσοστο του running σε μενα ειναι 66.2%

 

Απο τις εφαρμογες που μου δειχνει καμια δεν ειναι πανω απο 10%. Ειναι πολυ χαμηλοτερα, ισα ισα που φαινεται το μπλε

 

Τι λενε ολα αυτα?:)

 

Το δικο μου με τα παντα απενεργοποιημενα, GSM mode μονιμα, φωτεινοτητα στο 28% και χρηση, τωρα τις πρωτες μερες, μετρια προς την ψιλοβαρια (on/off wi-fi, browsing, εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις κτλ) μου κραταει 1 μερα και κατι.

 

Παντως εχω διαβασει οτι χρειαζεται ενα διαστημα μεχρι να στρωσει η μπαταρια. Ειδωμεν..

 

ΥΓ. Υπαρχουν αξιοπιστες μπαταριες μεγαλυτερης χωριτικοτητας με το ιδιο μεγεθος για το κινητο μας?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

παιδια? απο το μαρκετ υπαρχει καποιο εορτολογιο για κατεβασμα?

 

Ναί.Κατέβασε το Greek Eortologio.Είναι το καλύτερο κατα τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκουμξε αυτο φιλε μου?

εχω χαθει στο μαρκετ γμτ.

κατεβασα κ 2 εφαρμογες που μου αρεσαν αλλα δε βρισκω που την εχει εγκαταστησει.

ουφφφ

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασε το htc sync,κανονικα ανοιγει στο pc ηεφαρμογη αλλα δε μου αναγνωριζει το τηλ.

στο τηλεφωνο μου λεει οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη htc sync στο pc ενω το εχω ανοιχτο...!καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκουμξε αυτο φιλε μου?

εχω χαθει στο μαρκετ γμτ.

κατεβασα κ 2 εφαρμογες που μου αρεσαν αλλα δε βρισκω που την εχει εγκαταστησει.

ουφφφ

 

Kάνε αναζήτηση στο market.

Αν δε τις βρίσκεις αυτές που κατέβασες κοίτα στα widgets

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω το Wildfire σε άσπρο και δεν το βρίσκω πουθενά :(

Έχετε κάποια πρόταση?

 

εγω το πηρα απο saturn Θεσσαλονικης..και ειχε σε ολα τα χρωματα(και κοκκινο ακομη) απο 2-3 τεμαχια το καθε χρωμα

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα λυνω τα προβληματα, αν κ στο μαρκετ εχω χαθει..

μια απορια ακομα βρε παιδες.

μου βγαζει τις επαφες με πρωτο το μικρο ονομα κ μετα το επωνυμο.

μπορει να αλλαξει αυτο?

ξεκιναει ας πουμε απο τα Γ κ μου βγαζει ενα σωρο γιαννηδες γιωργηδες.

δεν μπορω να βρω τη σωστη ρυθμιση με τιποτα.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...