Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν \να μου αρεσει πιο πολυ απο αυτα τα δυο που ανεφερες.Θεμα καθαρα υποκειμενικο βεβαια.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχα..τι εννοείς όμως σκίζει εμφανησιακά; Είναι σαν το παιδί του nexus και του desire.. :p

Ακόμα κι έτσι, το κινητό είναι πολύ όμορφο, και ίσως ομορφότερο και από τα άλλα 2 ;)

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση αυτή μιας και που τα ίδιο συμβαίνει και στο Wildfire?
Μήπως φίλε μου μπαίνει τόνος σε κάποιο γράμμα; :confused:

 

Εμένα πάλι δεν με ενόχλησε τόσο η χαμηλή ανάλυση της οθόνης (αν και προέρχομαι από iphone και nokia με υψηλότερες αναλύσεις) όσο η χρωματική της απόδοση. Σε αποχρώσεις του μαύρου ιδίως το βρίσκω χάλια. Όταν ανοίγεις το Android market πχ, κάτω από την Notification bar (αν την λέω σωστά...) εκεί που γράφει android market και έχει το κουμπί της αναζήτησης, υπάρχει μια σχεδόν πράσινη γραμμή ενώ όπως καταλαβαίνω θα έπρεπε νλογικά να υπάρχουν ομαλές διαβαθμίσεις του γκρί. Τι λέτε;
H αλήθεια φίλε μου είναι ότι τώρα το πρόσεξα κι εγώ και όντως έτσι είναι. Μια γραμμή φαίνεται πιο πράσινη... Η αλήθεια πάντως είναι ότι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε άλλη εφαρμογή η σε γκρι background... Μήπως ειναι ετσι; Δεν έχω κάποιο άλλο android για να δοκιμάσω... :confused:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

A. Κατέβασε το droidstats

Β. people->menu-->view--> ξετικαρε ότι δεν θες..

Γ. Δεν χρειάζεται να τις κάνεις kill. Το android έχει δικό του σύστημα που απελευθερώνει πόρους όταν το θεωρεί αναγκαίο.. Όταν πατάς το home button σου δείχνει αυτές που έχεις ανοίξει τελευταίες και κάποιες μπορείς να τις επαναφέρεις εκεί που τις είχες αφήσει...

 

Σε υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.:)

Από σήμερα το εξετάζω εξονυχιστικά το android..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει που εκανα κατα λαθος τη χαζομαρα κ επελεξα το αλλο μενου εμφανισης στην αρχικη οθονη ενω πατησα στο κουμπι home το htc sense κ εψαξα παντου αλλα ματαια ,δεν μπορω να επαναφερω την αρχικη εμφανιση ουτε απ'τις σκηνες που ειχα αποθηκευση μια δικη μου ... εχει κανεις αλλος καποια ιδεα?????:wacko:

κ κατι τελευταιο ..

απο οτι εχω δει μεχρι τωρα καποιοι ειστε ευχαριστημενοι απ'το navigon

για πλοηγηση ,το κατεβασα απ'το market αλλα ειναι trial .οσοι το εχετε ,το εχετε ολοκληρωμενο κπως αλλιως?

 

Ευχαριστω .... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σε όλους.

Πούλησα το HTC TATOO που είχα και θέλω να παραγείλω το WILDFIRE.

Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το Bluetooth , ή είναι όλα OK ??

Δηλαδή στέλνει ή δέχεται Data απο άλλες συσκευές ή όχι ??

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανενα προβλημα με το bluetooth εφοσων "φοραει" 2,1.

Στελνει και δεχεται κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω τον καιρό στο widget που έχει το κινητό το βράδυ τότε στην κεντρική όθονη που είναι και η ώρα μου εμφανίζει την σελήνη και τις θερμοκρασίες...Το ίδιο εικονίδιο όμως παραμένει και την μέρα αν δεν ξαναμπώ στο ιντερνετ...Υπάρχει τρόπος να αλλάζει εφόσον έχει κατεβάσει τον καιρό για τις επόμενες τρεις μέρες;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω τον καιρό στο widget που έχει το κινητό το βράδυ τότε στην κεντρική όθονη που είναι και η ώρα μου εμφανίζει την σελήνη και τις θερμοκρασίες...Το ίδιο εικονίδιο όμως παραμένει και την μέρα αν δεν ξαναμπώ στο ιντερνετ...Υπάρχει τρόπος να αλλάζει εφόσον έχει κατεβάσει τον καιρό για τις επόμενες τρεις μέρες;

 

Χλωμό το κόβω... Το ίδιο κάνει και στο sense 2.5 που έχω στα winmo και για αυτό το λόγο δεν συγχρονίζω ποτέ το βράδυ... :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε θα έρθει η συσκευή για Cosmote, Γερμανό κλπ, όπως επίσης και για τα χρώματα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή και γενικά στα android, πως συνδέεται με το ιντερνετ (είτε μέσω του δικτύου κινητής, είτε μέσω wifi)? Εννοώ, όταν μια εφαρμογή ανοίγει ή θέλει ενημέρωση, τότε γίνεται αυτόματα ή ελεγχόμενα?

 

Έχουμε δυνατότητα επιλογής? Ή μπαίνει συνέχεια νετ και θα μας ξετινάξουν στους λογαριασμούς?

 

Επίσης, είναι εύκολη και ευέλικτη η επιλογή/προτίμηση στο wifi όταν είναι διαθέσιμο για να μην χρησιμοποιείται το gprs συνέχεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή και γενικά στα android, πως συνδέεται με το ιντερνετ (είτε μέσω του δικτύου κινητής, είτε μέσω wifi)? Εννοώ, όταν μια εφαρμογή ανοίγει ή θέλει ενημέρωση, τότε γίνεται αυτόματα ή ελεγχόμενα?

 

Έχουμε δυνατότητα επιλογής? Ή μπαίνει συνέχεια νετ και θα μας ξετινάξουν στους λογαριασμούς?

 

Επίσης, είναι εύκολη και ευέλικτη η επιλογή/προτίμηση στο wifi όταν είναι διαθέσιμο για να μην χρησιμοποιείται το gprs συνέχεια?

 

Μπορείς να συνδεθείς και με τους δύο τρόπους. Εσύ επιλέγεις. Αν το αφήσεις γίνεται ανταλλαγή δεδομένων αρκετά συχνά. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από τις εφαρμογές που έχεις και κάθε πόσο κάνουν sync.

 

Πάντως μπορείς να απενεργοποιήσεις το αυτόματο sync και να συγχρονίζεις κατά βούληση.

 

Αυτό που έχω να πω εγώ πάντως μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το κινητό είναι ότι η μπαταρία του είναι για μπάζα. Μου κρατάει 24 ώρες με το ζόρι έχοντας απενεργοποιημένο το auto sync και με τον φωτισμό στη μέση φωτεινότητα.

 

Κατά τα άλλα το android είναι super.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω εγώ πάντως μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το κινητό είναι ότι η μπαταρία του είναι για μπάζα. Μου κρατάει 24 ώρες με το ζόρι έχοντας απενεργοποιημένο το auto sync και με τον φωτισμό στη μέση φωτεινότητα.

Ωχ, μη μου λες τέτοια... Άλλος κανείς παιδιά το επιβεβαιώνει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδεθείς και με τους δύο τρόπους. Εσύ επιλέγεις. Αν το αφήσεις γίνεται ανταλλαγή δεδομένων αρκετά συχνά. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από τις εφαρμογές που έχεις και κάθε πόσο κάνουν sync.

 

Πάντως μπορείς να απενεργοποιήσεις το αυτόματο sync και να συγχρονίζεις κατά βούληση.

 

Αυτό που έχω να πω εγώ πάντως μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το κινητό είναι ότι η μπαταρία του είναι για μπάζα. Μου κρατάει 24 ώρες με το ζόρι έχοντας απενεργοποιημένο το auto sync και με τον φωτισμό στη μέση φωτεινότητα.

 

Κατά τα άλλα το android είναι super.

 

 

κ εγω που νομιζα οτι λογω της χαμηλης αναλυσης στην οθονη θα εχει σαφως καλυτερες αντοχες στην μπαταρια απο αυτες που γνωριζω ηδη απο το desire.κ αυτος ηταν λογος προτιμησης του.ισως επειδη δεν ειναι amoled που ειναι πιο οικονομικες.στα χαρακτηριστικα του εχω δει οτι σε 3g εχει μεγαλυτερη αυτονομια.ισχυει οντως στην πραξη?

επισης αν εχει διπλη λειτουργια λογω της εναλαγης απο gsm σε 3g κ αντιστροφα,ειναι λογος να καταναλωνει περισοοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά έχω απογοητευτεί επειδή περίμενα να έχει αυτονομία 2 μέρες τουλάχιστον με μέση χρήση. Αν δεν σε ενοχλεί να το φορτίζεις κάθε μέρα δεν είναι πρόβλημα, αλλά αν βρεθείς χωρίς φορτιστή τι κάνεις; Κουβαλάς ένα microUSB καλώδιο μαζί σου πάντα :) Είναι το μόνο που με ενοχλεί στο κινητό.

 

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το Swype με το Wildfire;

Link to comment
Share on other sites

κ εγω που νομιζα οτι λογω της χαμηλης αναλυσης στην οθονη θα εχει σαφως καλυτερες αντοχες στην μπαταρια απο αυτες που γνωριζω ηδη απο το desire.κ αυτος ηταν λογος προτιμησης του.ισως επειδη δεν ειναι amoled που ειναι πιο οικονομικες.στα χαρακτηριστικα του εχω δει οτι σε 3g εχει μεγαλυτερη αυτονομια.ισχυει οντως στην πραξη?

επισης αν εχει διπλη λειτουργια λογω της εναλαγης απο gsm σε 3g κ αντιστροφα,ειναι λογος να καταναλωνει περισοοτερο?

 

Αν είσαι σε περιοχή με κακή 3g κάλυψη καλύτερα να μείνεις σε gsm....

Η εναλλαγη μεταξύ 3g/gsm καταναλώνει αρκετά την μπαταρία...γιατί ακόμα και όταν είσαι σε gsm ανά τακτά διαστήματα το κινητό σου ψάχνει για 3g σήμα οπότε "καίει" περισότερο...Όσο για την κατανάλωση της οθόνης αυτό που μετράει περισότερο είναι το μέγεθος της και όχι η αναλυσή της (για τις lcd,tft...)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Απορω τι χρηση του κανετε:p

 

Εγω δεν εχω προβλημα με την μπαταρια. Εχω παντα κλειστο το 3G, παντα ανοιχτο το bluetooth, φωτεινοτητα στο αυτοματο και εχω ανετα 3 μερες. Εννοειται βεβαια πως δεν το σκαλιζω ολη την μερα.

 

Αλλα ειπαμε εξαρταται και τι χρηση του κανετε:)

Link to comment
Share on other sites

Απορω τι χρηση του κανετε:p

 

Εγω δεν εχω προβλημα με την μπαταρια. Εχω παντα κλειστο το 3G, παντα ανοιχτο το bluetooth, φωτεινοτητα στο αυτοματο και εχω ανετα 3 μερες. Εννοειται βεβαια πως δεν το σκαλιζω ολη την μερα.

 

Αλλα ειπαμε εξαρταται και τι χρηση του κανετε:)

 

Μια απο τα ιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Απορω τι χρηση του κανετε:p

 

Εννοειται βεβαια πως δεν το σκαλιζω ολη την μερα.

 

Αν ήταν να μη το σκαλιζουμε όλη μέρα,

θα παίρναμε Nokia των 100€.

Αυτό είναι το νόημα των smartphones:

κάνουν 1002 δουλειές,

μπορείς να ασχολείσαι όλη μέρα μαζί τους,

χωρίς να τα βαριέσαι πότε!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω! Οποτε να μην παραπονουμαστε αμα τελειωνει η μπαταρια σε μια μερα. Smartphone πηραμε. Αμα θελαμε να κραταει η μπαταρια 5 μερες, ας παιρναμε Nokia των 100 ευρω:p
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να μη το σκαλιζουμε όλη μέρα,

θα παίρναμε Nokia των 100€.

Αυτό είναι το νόημα των smartphones:

κάνουν 1002 δουλειές,

μπορείς να ασχολείσαι όλη μέρα μαζί τους,

χωρίς να τα βαριέσαι πότε!

 

Συμφωνώ ότι τα συγκεκριμένα κινητά είναι μίνι PC και μπορείς να κάνεις άπειρα πράγματα με αυτά...

Δεν άκουσα όμως ποτέ κάποιον να γκρινιάζει γιατί το netbook του κρατάει μόνο 5 ώρες και όχι 3-5 μέρες :rolleyes:

 

Anyway, η HTC μας έχει τσακίσει τα νεύρα με τα υπόλοιπα χρώματα του wildfire... Έχουμε κανένα νέο;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο...ξερετε αμα το φερει η wind????

Aκόμα δεν έχει ακουστεί κάτι φίλε μου...

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε θα έρθει η συσκευή για Cosmote, Γερμανό κλπ, όπως επίσης και για τα χρώματα;

Επίσης δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημο. Ένας φίλος 2-3 σελίδες πρίν, αναφέρει κάτι, αλλά ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο...

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει που εκανα κατα λαθος τη χαζομαρα κ επελεξα το αλλο μενου εμφανισης στην αρχικη οθονη ενω πατησα στο κουμπι home το htc sense κ εψαξα παντου αλλα ματαια ,δεν μπορω να επαναφερω την αρχικη εμφανιση ουτε απ'τις σκηνες που ειχα αποθηκευση μια δικη μου ... εχει κανεις αλλος καποια ιδεα?????:wacko:

κ κατι τελευταιο ..

απο οτι εχω δει μεχρι τωρα καποιοι ειστε ευχαριστημενοι απ'το navigon

για πλοηγηση ,το κατεβασα απ'το market αλλα ειναι trial .οσοι το εχετε ,το εχετε ολοκληρωμενο κπως αλλιως?

Ευχαριστω .... :rolleyes:

Δοκίμασες να κάνεις από τη διαχείριση εφαρμογών εκκαθάριση δεδομένων, επαναφορά προεπιλογών και αναγκαστική διακοπή για το "HTC sense";

Παιδιά, το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή και γενικά στα android, πως συνδέεται με το ιντερνετ (είτε μέσω του δικτύου κινητής, είτε μέσω wifi)? Εννοώ, όταν μια εφαρμογή ανοίγει ή θέλει ενημέρωση, τότε γίνεται αυτόματα ή ελεγχόμενα?

Έχουμε δυνατότητα επιλογής? Ή μπαίνει συνέχεια νετ και θα μας ξετινάξουν στους λογαριασμούς?

Επίσης, είναι εύκολη και ευέλικτη η επιλογή/προτίμηση στο wifi όταν είναι διαθέσιμο για να μην χρησιμοποιείται το gprs συνέχεια?

Φίλε μου μπορείς να το ρυθμίσεις εξαρχής να μην ανοιγει αυτόματα μόνο του τα δίκτυα. Του έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες ενημερώσεις και ότι θέλω το κάνω μόνος μου. Ποτέ δεν έχει μπει μόνο του στο ίντερνετ από κάπου. ¨οταν θέλω εγώ, ανοίγω το wifi η τα δεδομένα μέσω 3g ;)

Καμιά θηκούλα έχει να προτείνει κανείς??

Eγώ έχω μια θήκη τύπου pouch, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου αν υπάρχει silicon case σε κάποιο κατάστημα (όχι μέσω ιντερνετ) και κάποιο screen protector. Στο πλαίσιο έχουν screen prtectors για το νόκια n8 (που δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα) και όχι ακόμα για το wildfire :wacko:

Πάντως γι'αυτά που ακούγονται για την μπαταρία, απορώ... Το έχω ίσως από τους πρώτους εδώ μέσα και ούτε είχα ούτε κι έχω πρόβλημα. Με πολύ έντονη χρήση, μου κρατάει γύρω στις 40 ώρες. Μιλάω δηλαδή καμιά 35 λεπτά, 2-3 sms, πολύ πλοήγηση μέσω wifi (4-5 ώρες) και βάζω-βγάζω εφαρμογές, καθώς και ανοιγοκλείνω εφαρμογές συνέχεια και μου βγάζει 1,5 μέρα. Λειτουργία δικτύου έχω 3g/2g και το wifi και 3g για δεδομένα, τα ανοίγω κατά βούληση...

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ευχαριστούμε

 

Μια απορία ακόμη για τον συγχρονισμό με τα contacts του gmail. Απ΄ότι κατάλαβα, εφόσον δεν έχουν δηλωμένο τηλέφωνο τα κρατάει αλλού και όχι στο phonebook όπου μπορούμε να βάλουμε επαφές από σύδεση με το outlook.

 

Αν μπούμε στο gmail από το κινητό και δεν έχουμε κάνει καθόλου συγχρονισμό των επαφών, όταν θα στείλουμε mail, καταλαβαίνει τον αποδέκτη όταν αρχίζουμε να τον πληκτρολογούμε (όπως στο gmail στο pc) ή τους χρειάζεται να τους έχει στο τηλέφωνο?

 

Επίσης, ιντερνετ με wifi μπαίνει χωρίς την κάρτα sim μέσα?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω αν γινεται να μ πειτε την γνωμη σας..

ειμαι fan twn smartphones και εχω ενα νοκια Ε72 εδω κ 5 μηνες... το κινητο ειναι αστερι, πολυ λειτουργικο, ταχυτατο κ οσον αφορα την μπαταρια.....ξεχνας που ειναι ο φορτιστης (με νορμαλ προς εντονη χρηση κραταει 6 μερες ανετα κ αμα βαλεις και εξοικονομιση ενεργειας 8ημερο)

ολα αυτα τα εγραψα για να σας πω σε οσους δεν γνωριζετε πως εινια το κινητο, ετσι ωστε οταν μ δωσετε την γνωμη σας να ειναι πιο εγκυρη..

στο θεμα μ λοιπον.. το κινητο το εχω δει σε πολλα sites και μ αρεσει ιδιαιτερα, επισης μου εχει λειψει η οθονη αφης και εχω απορια ν εξερευνησω το android... αντικειμενικα αξιζει τον κοπο ν πουλησω το Ε72 και ν παρω το wildfire??

 

υ.γ. εστιαζω στο κινητο αυτο λογω τιμης, αλλιως θα κοιταγα κανα legend / desire

 

ευχαριστω εκ των προταιρων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...