Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εφαρμογή Ειδήσεις που βρίσκεται στο desktop (πως αλλιώς να το πω..)

πως μπορω να εμφανισω όλες τις ειδήσεις μαζί & όχι από κάθε site ξεχωριστά?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το είδα σήμερα στο saturn θεσ/κης. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτε android κινητο και με μπερδεψε πολυ το μενου του. Μπορεί κανείς να μου πει αν ειναι ευκολη η εξοικειωση?
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Ειδήσεις που βρίσκεται στο desktop (πως αλλιώς να το πω..)

πως μπορω να εμφανισω όλες τις ειδήσεις μαζί & όχι από κάθε site ξεχωριστά?

 

menu-->all news

 

Το είδα σήμερα στο saturn θεσ/κης. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτε android κινητο και με μπερδεψε πολυ το μενου του. Μπορεί κανείς να μου πει αν ειναι ευκολη η εξοικειωση?

 

αναλόγως..εξαρτάται και από ποιες πλατφόρμες έχεις περάσει...

αλλά σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι δεν είναι τόσο δύσκολη η εξοικίωση..απλά θέλει λίγο χρόνο να προσαρμοστείς...

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

menu-->all news

 

 

Το έκανα αλλά όταν βγαίνω εκτός εφαρμογής,

το widget δεν κρατάει τη ρύθμιση.

& μάλιστα δεν αλλαζει πότε!

Καμία άλλη ιδέα?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά όταν βγαίνω εκτός εφαρμογής,

το widget δεν κρατάει τη ρύθμιση.

& μάλιστα δεν αλλαζει πότε!

Καμία άλλη ιδέα?

Πήγαινε να κάνεις add το widget και όταν σε ρωτήσει βάλτο να σου εμφανίζει "all stories"..

Δοκίμασε και πες μου..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ.Θα το δοκιμασω γιατι εμφανισιακα σκιζει η συσκευη!!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ.Θα το δοκιμασω γιατι εμφανισιακα σκιζει η συσκευη!!

χαχα..τι εννοείς όμως σκίζει εμφανησιακά; Είναι σαν το παιδί του nexus και του desire.. :p

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο εχει αλφαριθμητικο πληκτρολογιο οταν εισαι σε portrait?

Αν εννοείς εκείνο που μοιάζει με πληκτρολόγιο κινητού και όχι το qwerty, έχει τότε!

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εκείνο που μοιάζει με πληκτρολόγιο κινητού και όχι το qwerty, έχει τότε!

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει δοκιμάσει κάποιο τα ακόλουθα παιχνίδια και προγράμματα στο wildfire?

 

Blow up, Flight Director, Shoot U, Asphalt 5 HD, Ninja kaka, Crush the castle, Basket Ball, HomerunBattle, Winds of Steel, Robo Defense, HAWX, Basket Ball for Android

 

Handcent, ColorNote , Dolphin Browser, Multicon, Ringo Pro, SlovoEd dictionary

Edited by odigon
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει το basketball lite, το shootu και το handcent sms και παίζουν κανονικότατα

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπέλα μου και απλά έχει τρελαθεί με το κινητό... :lol:

 

Πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπέλα μου και απλά έχει τρελαθεί με το κινητό... :lol:

 

Πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του...

Σε σχέση με το desire..ποια η άποψη σου...;

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το desire..ποια η άποψη σου...;

Η οθόνη του είναι σαφώς υποδεέστερη, καθώς και η απόκριση του. Λογικά κατά την γνώμη μου και τα δύο λόγω προδιαγραφών. Κατά τα άλλα είναι ένα baby Desire... :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα από τη Vodafone.:D

Πρώτες εντυπώσεις άριστες!!

Και από το κινητό σαν συσκευή και από το android.Η τιμή του ήταν βέβαια αυτή που με οδήγησε στην αγορά του

 

3 ερωτησούλες στα γρήγορα:

Α.Μετρητή δεδομένων έχει??Γιατί δε βρίσκω κάτι..

Β.Οι επαφές μου φαίνονται διπλές.Τις είχα στη Sim από το προηγούμενο κινητό αλλά φαίνονται διπλές(και στη sim δηλαδή και στο τηλ)Υπάρχει προβολή που να το ρυθμίζει?

Γ.Τις εφαρμογές πως τις κλείνουμε.?Είναι ανοιχτές ακόμα και τρέχουν ή όταν πατάμε κρατημένα το πλήκτρο (σπιτάκι-αρχική σελίδα) απλά δείχνει τις τελευταίες χρησιμοποιημένες.?

 

Καλή μου αρχή με το Android..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το desire..ποια η άποψη σου...;

 

εγω χωρις να το εχω, απλα απο φιλους που εχουν desire και απο μαγαζι που το ειχαν και το ειδα, το μονο πραγμα που ειδα να υστερει(χοντρα χοντρα) ειναι η αναλυση της οθονης η οποια ειναι κακη(πραγματικα κακη) σε σχεση με πολλες αλλες οθονες στις ιδιες ιντσες. παρολα αυτα δε νομιζω οτι για να παρεις κατι καλυτερο απο αυτο σε android μονο milestone motorola το οποιο φυσικα ξεφευγει..οποτε και για μενα ειναι οτι καλυτερο παιζει στα χρηματα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση αυτή μιας και που τα ίδιο συμβαίνει και στο Wildfire?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω το Desire και η γυναικα μου θελει το Wildfire αλλα σε χρωμα ασπρο ΟΠΟΣΔΟΙΠΟΤΕ...

Βρηκα σε απρο αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ισχυει η εγγυηση απο την ACE Hellas...ειναι το μονο θεμα που κολλαω για να ολοκληρωσω την αγορα......απο εκει μου ειπαν οτι δεν υπαρχει θεμα εγγυησεως....

Με δεδομενο οτι υπαρχη κατι αντιστοιχο στο θεμα με το Desire και για υποσχεσης εγγυησεωω που τελικα δεν ισχυουν δεν ξερω τι να κανω....να προχωρησω στην αγορα και οτι κατση? ή να την αφησω να περιμενη κανενα μηνα ακομη? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι ελληνικό και είναι παραεισαγωγής (γερμανικό πχ) η ACE δεν θα σε καλύψει άσχετα με το τι λένε στο μαγαζί. Ρώτας τους από που είναι και επικοινώνησε με την ACE για να βεβαιωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα από τη Vodafone.:D

Πρώτες εντυπώσεις άριστες!!

Και από το κινητό σαν συσκευή και από το android.Η τιμή του ήταν βέβαια αυτή που με οδήγησε στην αγορά του

 

3 ερωτησούλες στα γρήγορα:

Α.Μετρητή δεδομένων έχει??Γιατί δε βρίσκω κάτι..

Β.Οι επαφές μου φαίνονται διπλές.Τις είχα στη Sim από το προηγούμενο κινητό αλλά φαίνονται διπλές(και στη sim δηλαδή και στο τηλ)Υπάρχει προβολή που να το ρυθμίζει?

Γ.Τις εφαρμογές πως τις κλείνουμε.?Είναι ανοιχτές ακόμα και τρέχουν ή όταν πατάμε κρατημένα το πλήκτρο (σπιτάκι-αρχική σελίδα) απλά δείχνει τις τελευταίες χρησιμοποιημένες.?

 

Καλή μου αρχή με το Android..:happy:

A. Κατέβασε το droidstats

Β. people->menu-->view--> ξετικαρε ότι δεν θες..

Γ. Δεν χρειάζεται να τις κάνεις kill. Το android έχει δικό του σύστημα που απελευθερώνει πόρους όταν το θεωρεί αναγκαίο.. Όταν πατάς το home button σου δείχνει αυτές που έχεις ανοίξει τελευταίες και κάποιες μπορείς να τις επαναφέρεις εκεί που τις είχες αφήσει...

Edited by odigon
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω και εγω την αγορα του αλλα δεν ξερω ακριβως απο που, μην τυχον και ειναι παραεισαγωγης(λογω εγγυησης )η δεν εχει ελληνικα η μαλιστα και τι λειτουργικο android εχει.εχω βρει αυτα τα δυο

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Wildfire.htm και http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43611 στο δευτερο λεει για λειτουργικο Android OS, v2.1 (Eclair) ενω στο πρωτο τιποτα.τι λετε?περιμενω απαντησεις ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω και εγω την αγορα του αλλα δεν ξερω ακριβως απο που, μην τυχον και ειναι παραεισαγωγης(λογω εγγυησης )η δεν εχει ελληνικα η μαλιστα και τι λειτουργικο android εχει.εχω βρει αυτα τα δυο

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Wildfire.htm και http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43611 στο δευτερο λεει για λειτουργικο Android OS, v2.1 (Eclair) ενω στο πρωτο τιποτα.τι λετε?περιμενω απαντησεις ευχαριστω

Και τα δύο την 2.1 φοράνε. Πάρτο από πλαίσιο που είναι πιο δοκιμασμενο και βεβαίως πιο φθηνό..

 

Όλα τα android έχουν ελληνικά. Απλά βάζεις τη sim σου και αναγνωρίζει κατευθείαν ότι είναι ελληνική και σου βγάζει την επιλογή γλώσσας..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.να σε ρωτησω και κατι αλλο!.θα παρω πρωτη φορα android και με ενδιαφερουν παρα πολλη η free εφαρμογες θα μπορεσω να βαλω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν με ενόχλησε τόσο η χαμηλή ανάλυση της οθόνης (αν και προέρχομαι από iphone και nokia με υψηλότερες αναλύσεις) όσο η χρωματική της απόδοση. Σε αποχρώσεις του μαύρου ιδίως το βρίσκω χάλια. Όταν ανοίγεις το Android market πχ, κάτω από την Notification bar (αν την λέω σωστά...) εκεί που γράφει android market και έχει το κουμπί της αναζήτησης, υπάρχει μια σχεδόν πράσινη γραμμή ενώ όπως καταλαβαίνω θα έπρεπε νλογικά να υπάρχουν ομαλές διαβαθμίσεις του γκρί. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...