Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ την εβαλα.πως μπορω να ενεργοποιησω weather wallpaper??

 

Πήγαινε στο tab του καιρού πάτα μενού και ενεργοποίησε την θέση μου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια κανεις παντως.ειμουνα ετοιμος να πουλησω το κινητο μου μιας κ εδω και καιρο δεν το χρησιμοποιουσα αλλα τωρα αλλαξα γνωμη.κανα adroid cook rom προτεινε μου.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια κανεις παντως.ειμουνα ετοιμος να πουλησω το κινητο μου μιας κ εδω και καιρο δεν το χρησιμοποιουσα αλλα τωρα αλλαξα γνωμη.κανα adroid cook rom προτεινε μου.

 

Σ ευχαριστω!

 

Android βαλε το MDJ FroYo Sense Revolution v.1.7

 

και αν εχεις αποριες για το Android δες εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς οτιδήποτε άλλο από το απαράδεκτο rapidshare για το uploading των rom σου; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο κατά την γνώμη μου είναι το multiupload.com που ανεβάζει ταυτόχρονα σε 4-5 διαφορετικές σελίδες.το rapidshare είναι πλέον για πέταμα.ακόμη και ως premium user μου έχει σπάσει τα νεύρα τώρα τελευταία :mad:
Link to comment
Share on other sites

πως αλαζουμε android βερσιον?? θελω να βαλω αυτη που προτεινες αλλα εχω μια αλλη μεσα αν την βαλω χανω οτι ειχα βαλει στο ανδροιτ??
Link to comment
Share on other sites

πως αλαζουμε android βερσιον?? θελω να βαλω αυτη που προτεινες αλλα εχω μια αλλη μεσα αν την βαλω χανω οτι ειχα βαλει στο ανδροιτ??

 

ήμαστε off topic here , αλλά θα μεταφέρεις απλώς το data.img από την παλιά στην καινούργια εφόσον είναι της ίδιας "σειράς" και θα κάνεις cut-paste στον σκληρό σου την παλιά , εφόσον την θες ακόμα ...

 

και είμαστε εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

@ioathe

 

Γιάννη επειδή δεν θέλω να είμαι off topicб κοίτα αυτό το ποστ μου εκεί: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3405188#post3405188

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την πρωτη μου Omega rom στο HD2. Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου, ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις ξοδεψει πολλες ωρες για να βγει αυτο το αποτελεσμα!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την omega v.20 ειναι πραγματικα πολυ γρηγορη rom αλλα δεν μου δινει την εντυπωση οτι ειναι και πολυ σταθερη!!Ετσι μου φαινεται.....με μια πρωτη ματια....και κατι ακομα μολις βαλω δικια μου φωτο στο ΗΟΜΕ, αντι να μου βγαλει αυτη που διαλεξα....μου βγαζει ασπρο φοντο!!!Καμια ιδεα? Εκανα task29,μετα περασα omega 20 και μετα hard reset!!!

 

======================================

ΛΥΣΗ: Στο chteditor....παμε miscellaneous-->Wallpaper mode-->και επιλεγουμε HQ Wallpaper

 

Παιδες συγχωρεστε με αλλα καπου ειχα δει εναν τροπο να αλλαζουμε τα button του λεοντα και να τα συγχρονιζουμε με καποιο προγραμμα της αρεσκειας μας...πχ το κουμπι με το σηματακι των windows,θελω να το κανω κουμπι επανεκκινησης...αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα βρει...μια μικρουλα βοηθεια μπορω να εχω...Ευχαριστω πολυ...

Edited by ioathe
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης"
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την omega v.20 ειναι πραγματικα πολυ γρηγορη rom αλλα δεν μου δινει την εντυπωση οτι ειναι και πολυ σταθερη!!Ετσι μου φαινεται.....με μια πρωτη ματια....και κατι ακομα μολις βαλω δικια μου φωτο στο ΗΟΜΕ, αντι να μου βγαλει αυτη που διαλεξα....μου βγαζει ασπρο φοντο!!!Καμια ιδεα? Εκανα task29,μετα περασα omega 20 και μετα hard reset!!!

 

======================================

ΛΥΣΗ: Στο chteditor....παμε miscellaneous-->Wallpaper mode-->και επιλεγουμε HQ Wallpaper

 

εκει που εχεις αποθηκευμενη την φωτογραφία κοιταξε οι φακελοι και υποφακελοι να ειναι σε αγγλικους χαρακτηρες!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις εβαλα την omega v.20 ειναι πραγματικα πολυ γρηγορη rom αλλα δεν μου δινει την εντυπωση οτι ειναι και πολυ σταθερη!!

 

Τι είναι αυτό που σε κάνει να έχεις αυτή την εντύπωση;

 

Παιδες συγχωρεστε με αλλα καπου ειχα δει εναν τροπο να αλλαζουμε τα button του λεοντα και να τα συγχρονιζουμε με καποιο προγραμμα της αρεσκειας μας...πχ το κουμπι με το σηματακι των windows,θελω να το κανω κουμπι επανεκκινησης...αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα βρει...μια μικρουλα βοηθεια μπορω να εχω...Ευχαριστω πολυ...

 

Αυτό εννοείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το CHT lockscreen;

Καλημέρα

Όχι δεν το χρησιμοποιώ και δεν έχω περάσει σχεδόν κανένα άλλο πρόγραμμα.Όταν πέρασα την 19 και έστησα το τηλέφωνο ,δηλαδή το igo και κάτι αλλαγές στα εικονίδια κάποιων προγραμμάτων ,πήρα backup το οποίο και επανέφερα και φαίνεται να λειτουργεί τώρα καλά.

Νομίζω οτι με κάποιον τρόπο ενεργοποιείτε το arkswitch.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και γω την 19.2 xt ell και πραγματικα ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δοκιμασει στο λεο μου.

θα την κραταγα αλλα δυστηχως το cht v2 δεν μου κανει.

δεν μπορεσα με τιποτα να το διαμορφωσω οπως ειχα κανει το 1.8.5

(παροτι εχει πληθος ρυθμισεων,δεν μου εβγαζε με τιποτα 5χ5 εικονιδια,καθως επεμενε να αφηνει κενα μεταξυ των εικονιδιων)

το ιδανικο θα ηταν να ειχαμε μια εκδοση της 19,2xt ell με cht1.85 η εστω χωρις καθολου cht (μπορουμε να το εγκαταστησουμε και μονοι μας)

αλλα ποσα πια να ζητησουμε απο τον μαγειρα?

θα μας φερει τις κουταλες κατακεφαλα ο ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και γω την 19.2 xt ell και πραγματικα ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δοκιμασει στο λεο μου.

θα την κραταγα αλλα δυστηχως το cht v2 δεν μου κανει.

δεν μπορεσα με τιποτα να το διαμορφωσω οπως ειχα κανει το 1.8.5

(παροτι εχει πληθος ρυθμισεων,δεν μου εβγαζε με τιποτα 5χ5 εικονιδια,καθως επεμενε να αφηνει κενα μεταξυ των εικονιδιων)

το ιδανικο θα ηταν να ειχαμε μια εκδοση της 19,2xt ell με cht1.85 η εστω χωρις καθολου cht (μπορουμε να το εγκαταστησουμε και μονοι μας)

αλλα ποσα πια να ζητησουμε απο τον μαγειρα?

θα μας φερει τις κουταλες κατακεφαλα ο ανθρωπος

To chtv2 κάνει όλα όσα κάνει το 1.8.5 και πολλά περισσότερα. Δος του λίγο χρόνο να το μάθεις και θα δείς ότι αξίζει τον κόπο.

Αυτο που θές γίνεται, απλά θέλει την εξής διαδικασία:

Πας στον επεξεργαστή για cht από το μενού, δηλώνεις εκεί αριθμό γραμμών και στηλών που θέλεις αλλά μετά πρέπει να πάς στην επεξεργασία διάταξης home , να επιλέξεις πλέγμα quick links και εκει με παρατεταμένο πάτημα στα εικονίδια να βρείς πατώντας επόμενο την διάταξη που σε εξυπηρετεί.

Ελπίζω να τα καταφέρεις:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε panik θα του δωσω μια ακομη ευκαιρια,(ηδη φορτωνω παλι τη ρομ) και ελπιζω να εχεις δικιο και να γινεται αυτο που θελω.

ευχαριστω για την προτροπη και αφου πεδευτω θα ενημερωσω αν τα καταφερα

 

τελικα ειχες απολυτο δικιο.

ηταν πανευκολο να κανω αυτο που μου ειπες και να πετυχω αυτο που ακριβως ηθελα.

να σαι καλα

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω πει και στο παρελθόν, το CHT2.0 μαζί φυσικά με τον Editor του έχουν ένα καλό και ένα κακό ταυτόχρονα. Το καλό είναι αυτονόητο. Αποτελεί σήμερα μακράν την καλύτερη εφαρμογή για windows mobile με sense παραμετροποιώντας το με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Το κακό είναι ότι επειδή ακριβώς είναι τόσο "γεμάτη" σαν εφαρμογή κατά συνέπεια γίνεται και πολύπλοκη για κάποιον που έρχεται σε πρώτη επαφή μαζί του και τον ξενίζει. Φυσικά αν του δώσει κάποιος μια ευκαιρία και ασχοληθεί λίγο παραπάνω για να το φέρει στα μέτρα του, δεν θα μπορεί χωρίς αυτό το "εργαλείο". Εκτός αυτού έχει βελτιωμένο αλγόριθμο σε σχέση με την 1.8.5 έκδοση και παρόλο που είναι πιο "βαρύ" από θέμα χαρακτηριστικών, στην πράξη είναι ελαφρύτερο και γρηγορότερο κάνοντας τη λειτουργία του Sense ακόμα πιο smooth!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που σε κάνει να έχεις αυτή την εντύπωση;

 

 

 

Αυτό εννοείς;

 

Μαλλον αυτο εννοω.....ευχαριστω...θα το δοκιμασω και θα σου πω!!!

 

Ενω λειτουργει μια χαρα...ωρες-ωρες παγωνει στιγμιαια το λειτουργικο....και δεν ανταποκρινεται...μετα απο δευτερολεπτα επανερχεται Και η ταχυτητα που εχει..δεν την εχει σε ο,τι κανεις!!!Εχει διαβαθμηση στη ταχυτητα του...αλλου τρεχει και αλλου κοβει!!!Σε σχεση με την 19.2 που δεν τα εβλεπα αυτα και μου εδινε μια πιο αξιοπιστη και σταθερη λυση...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έλεγα να κάνεις ένα hard reset και να παρακολουθήσεις τη συμπεριφορά της συσκευής χωρίς να περάσεις πολλές εφαρμογές. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την v20 μιας και περιμένω τη συνέχεια του 23699 build. Κάποιος άλλος που έχει δοκιμάσει την v20 θα μπορούσε να μας πει τη γνώμη του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο...μου βγαζει το εικονιδιο του Ndrive 2 φορες...μια εκει που το μετεφερα και μια στην αρχικη του μενου....μεσα απο το resco explorer το δειχνει μονο εκει που το μετεφερα....καναμε κατι για τα διπλα εικονιδια αν θυμαμαι καλα?

=======================================================

ΛΥΘΗΚΕ

Μετα την τελευταια επανεκκινηση λυθηκε....δεν ξερω γιατι....αλλα το αποδεχομαι...αφου αυτο ηθελα....no problem at all!!

Edited by fallen_angel58
ΛΥΘΗΚΕ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι ασχετο...μου βγαζει το εικονιδιο του Ndrive 2 φορες...μια εκει που το μετεφερα και μια στην αρχικη του μενου....μεσα απο το resco explorer το δειχνει μονο εκει που το μετεφερα....καναμε κατι για τα διπλα εικονιδια αν θυμαμαι καλα?

 

Ενεργοποίησε στο resco explorer να βλέπεις και τα system/hidden file και πήγαινε στο /Windows/Start menu/Programs και σβήσε αυτό που δεν θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε στο resco explorer να βλέπεις και τα system/hidden file και πήγαινε στο /Windows/Start menu/Programs και σβήσε αυτό που δεν θες.

 

Το εχω ηδη ενεργοποιησει να τα βλεπει ολα!!!Δεν ξερω γιατι το εκανε....αλλα αφου λυθηκε...ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την v20 XT CHT ELL και θα την περάσω σε λίγο...

στην προηγούμενη ρομ που είμαι την v10 έχω Radio 2.10.50.28_2

να περάσω πάλι το ίδιο ή έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο άλλο καλύτερο για αυτη την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και στο παρελθόν, το CHT2.0 μαζί φυσικά με τον Editor του έχουν ένα καλό και ένα κακό ταυτόχρονα. Το καλό είναι αυτονόητο. Αποτελεί σήμερα μακράν την καλύτερη εφαρμογή για windows mobile με sense παραμετροποιώντας το με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Το κακό είναι ότι επειδή ακριβώς είναι τόσο "γεμάτη" σαν εφαρμογή κατά συνέπεια γίνεται και πολύπλοκη για κάποιον που έρχεται σε πρώτη επαφή μαζί του και τον ξενίζει. Φυσικά αν του δώσει κάποιος μια ευκαιρία και ασχοληθεί λίγο παραπάνω για να το φέρει στα μέτρα του, δεν θα μπορεί χωρίς αυτό το "εργαλείο". Εκτός αυτού έχει βελτιωμένο αλγόριθμο σε σχέση με την 1.8.5 έκδοση και παρόλο που είναι πιο "βαρύ" από θέμα χαρακτηριστικών, στην πράξη είναι ελαφρύτερο και γρηγορότερο κάνοντας τη λειτουργία του Sense ακόμα πιο smooth!

 

Με την ευκαιρία να κάνω εγώ την παράκληση του που έκανε και ioathe παλιότερα.:)

Ευχής έργο αν μπορεί κάποιος να μεταφράσει τον editor. Προσωπικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω με ένα καλό donate γι αυτό. Όποιος έχει τις γνώσεις και τον χρόνο να αφιερώσει για το κοινό καλό πρέπει να αμείβεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...