Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Αν κανω τη μαζικη εγκατασταση με το Tom's Autoinstall οι εγκαταστασεις αυτες που γινονται? (σε καρτα μνημης ή στη συσκευη ή μπορω να επιλεξω που...?)

2) Επισης αν βαλω Omega με CHT2.0 θα εχω προβληματα για καθημερινη χρηση χωρις πολλα πολλα σκαλισματα ή να προτιμησω καλυτερα για την ωρα Omega με CHT1.85 μεχρι την τελικη CHT2.0???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1) Αν κανω τη μαζικη εγκατασταση με το Tom's Autoinstall οι εγκαταστασεις αυτες που γινονται? (σε καρτα μνημης ή στη συσκευη ή μπορω να επιλεξω που...?)

 

Στην κύρια μνήμη.

 

2) Επισης αν βαλω Omega με CHT2.0 θα εχω προβληματα για καθημερινη χρηση χωρις πολλα πολλα σκαλισματα ή να προτιμησω καλυτερα για την ωρα Omega με CHT1.85 μεχρι την τελικη CHT2.0???

 

Αν βάλεις από την v17.1 και πάνω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κύρια μνήμη.

Ελεγα μηπως με διευκολυνε το Autoinstall αλλα στην κυρια μνημη ειναι ελαχιστα τα προγραμματα που θελουμε. Τα περισσοτερα τα θελουμε στην καρτα μνημης. Οποτε παλι ενα-ενα προγραμματακι χειροκινητα με βλεπω να ξαναστηνω...

(Αν ειναι ετσι, ολα στην κυρια μνημη, ποια η χρησιμοτητα του Tom's Autoinstall?)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελεγα μηπως με διευκολυνε το Autoinstall αλλα στην κυρια μνημη ειναι ελαχιστα τα προγραμματα που θελουμε. Τα περισσοτερα τα θελουμε στην καρτα μνημης. Οποτε παλι ενα-ενα προγραμματακι χειροκινητα με βλεπω να ξαναστηνω...

(Αν ειναι ετσι, ολα στην κυρια μνημη, ποια η χρησιμοτητα του Tom's Autoinstall?)

 

Δες εδώ για αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Χθες με την αλλαγή της ώρας συνέβει το εξής : Στο κινητό μου είχα αλλάξει την ώρα κανονικά (μία ώρα πίσω). Όταν μου έστελναν μύνημα από κινητό που δεν είχε αλλάξει την ώρα, λάμβανα την ειδοποίηση για νέο μύνημα κανονικά, αλλά δεν έβρισκα το μύνημα πουθενά! :O Άλλαξα δοκιμαστικά την ώρα πάλι πίσω στην παλαιά και έλαβα μυνήματα από το κινητό που πριν δεν τα έβρισκα. Μου θύμισε μία παρόμοια περίπτωση που ανέφερε κάποιος φίλος που λάμβανε ειδοποίηση και εξαφανιζόταν τα μυνήματα και δεν τα έβρισκε. Μάλλον λύθηκε και αυτό το μυστήριο... :) Αν μπορεί να λυθεί προγραμματιστικά, ας το λάβει υπόψη του ο καλλιτέχνης/μάγειρας.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να είναι θέμα μάγειρα αυτό, ίσως να έχει να κάνει με κάποιο από τα νέα πακέτα. Είμαι σίγουρος ότι θα το ψάξει ο Γιάννης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έβαλα την 17.3 και συνδέεται συνεχως στο ιντερνετ μόνο του παρόλο που έχω κλεισει τα πάντα ...καμία συμβουλή???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους έβαλα την 17.3 και συνδέεται συνεχως στο ιντερνετ μόνο του παρόλο που έχω κλεισει τα πάντα ...καμία συμβουλή???

 

Είναι γνωστό πρόβλημα και έχει να κάνει (δυστυχώς) με το build που φοράει η rom. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός και αν βάλεις την v17 που δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην 17 εμένα πρέπει να συνδεόταν το facebook... Παρ΄όλο που είχα απενεργοποιήσει όλες τις επιλογές αυτόματης ενημέρωσης...

 

Το κατάλαβα, γιατί το έβλεπα συνδεδεμένο χωρίς λόγο, και μετά άλλαγμένες τις φωτογραφίες των επαφών που έχω συνδεδεμένες με το facebook...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρα από το facebook είχες παρατηρήσει στην πάνω μπάρα την ένδειξη ότι είναι μόνιμα συνδεδεμένο στο gprs; Αυτό είναι το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έβαλα την 17.3 και συνδέεται συνεχως στο ιντερνετ μόνο του παρόλο που έχω κλεισει τα πάντα ...καμία συμβουλή???

Κι εγω χτες εβαλα την 17.3 και πραγματι ηταν συνδεμενο στην αρχη στο internet με Gprs αλλα με το προγραμμα Dial-up Enabler/Disabler που ειναι ενσωματωμενο στη Rom εβαλα στο Off το Web και δε μου συνδεεται πια απο μονο του. Δε βλεπω ευτυχως να εχω τετοιο προβλημα εγω με την 17.3, τουλαχιστον για την ωρα...

Παρατηρησα και πολυ γρηγορη η συνδεση πια στο ιντερνετ με WiFi. Δεν ξερω αν ειναι θεμα αλλαγης Rom ή νεου Radio που εβαλα, παντως αισθητη η διαφορα...

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ειχα την omega v14 και το τηλεφωνο τον τελευταιο καιρο σερνοταν.

Εβαλα λοιπον σημερα την v17 με CHT 1.85. Δεν εβαλα την 17.3 λογω του CHT beta.

To τηλεφωνο τωρα παει σφαιρα ! Πρωτη φορα το βλεπω τοσο γρηγορο !

Τρομερη βελτιωση ! Ένα μπραβο και απο εμένα

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το facebook είχες παρατηρήσει στην πάνω μπάρα την ένδειξη ότι είναι μόνιμα συνδεδεμένο στο gprs; Αυτό είναι το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω.

Όχι... Μόνιμα δεν έμενε ποτέ... Περιστασιακά...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο τον Βολο...Εγω εχω την 14,4 και εχω το εξης προβλημα...κανω ανανεωση καιρου και μετα απο λιγο στην τοποθεσια μου με παει μια ωρα μπροστα...Ενω χειροκινητα που εχω τον βολο το δειχνει σωστα...Η ρυθμισεις ειναι Αθηνα +2ωρες...Αν βαλω χεροκινητα απο το sence κανονικη ωρα μου παει τον Βολο - 1ωρα και την τοποθεσια μου κανονικα,στην επομενη ανανεωση παλι τα ιδια..Καπου εχει ρυθμιση για θερινη νομιζω αλλα δεν το βρισκω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάτι τέτοια μου κάνει και χειρότερα.

τώρα πάει 2 ώρες μπροστά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Στη v17 παρατηρησα οτι οταν αλλαζω σε landscape ειτε στο αλμπουμ ειτε στη μουσικη η οθονη αναβοσβηνει μια φορα αστραπιαια και μετα γινεται landscape. Συμβαινει σε αλλον αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάτι τέτοια μου κάνει και χειρότερα.

τώρα πάει 2 ώρες μπροστά.

 

Τώρα έχει φτάσει και πηγαίνει 4 ώρες μπροστά. Heeelp :help:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την απενεργοποιηση του sense-soft reset- ενεργοποίηση το έκανες?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την απενεργοποιηση του sense-soft reset- ενεργοποίηση το έκανες?

 

Το έκανα πριν από λίγο και περιμένω να δω την συμπεριφορά του.

 

edit: (μετά από 2 ώρες)

δεν έκανε τίποτα η απενεργοποιηση του sense-soft reset- ενεργοποίηση.

Πήγε μία ώρα μπροστά.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Με ταλαιπώρησε κι εμένα το ρολόι. Τελικά απενεργοποίησα την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το :

Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

 

Η ενημέρωση καιρού συνεχίζει να γίνεται κανονικότατα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Με ταλαιπώρησε κι εμένα το ρολόι. Τελικά απενεργοποίησα την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το :

Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

 

Η ενημέρωση καιρού συνεχίζει να γίνεται κανονικότατα.

 

και σε μενα το ιδιο μια ωρα μπροστα παει καθε 3 κ λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω το προβλημα με την ωρα. Νομιζω πως η ωρα αλλαζει οταν ενεργοποιειται το Active Sync (και ενεργοποιειται απο μονο του και μου εχει σπασει τα νευρα). Εχει παρατηρησει αλλος κατι παρομοιο;
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με ταλαιπώρησε κι εμένα το ρολόι. Τελικά απενεργοποίησα την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το :

Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

 

Η ενημέρωση καιρού συνεχίζει να γίνεται κανονικότατα.

 

Το πρόβλημα με το ρολόι συνεχίζει ακόμη.

Η πλάκα είναι ότι αυτό που απενεργοποίησες, σε μένα είναι απενεργοποιημένο και τα προβλήματα συνεχίζονται.

Νομίζω ότι είναι πρόβλημα της rom.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την v15 άλλαξε κανονικότατα και παρέμεινε σωστή...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...