Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το ανέφερα και παλιότερα και το ξαναλέω μήπως τυχόν βοηθήσω.Έχανε ώρα και ημερομηνία και σε εμένα και σε ένα φίλο μου λόγω του οτι δε το φόρτιζα ποτέ παρά μόνο του κούμπωνα εναλλακτικές μπαταρίες που τις φόρτιζα με τον ειδικό αντάπτορα!Αν κανείς σας κάνει κάτι παρόμοιο ίσως να είναι αυτή η αιτία διότι περιστασιακά το κινητό μας πρέπει να φορτίζεται κανονικά λόγω ίσως της ύπαρξης κάποιας εσωτερικής μπαταρίας.Πάντως απο τότε που το φορτίζω μία στο τόσο δεν ξανααντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια εαν μπορειτε να με διαφωτισετε εχω το HTC HD T8282 αγλικη version windows mobile 6.1 γινεται να βαλω καμια ελληνικη version wm 6.5 και γενικως αυτες της rom που υπαρχουν .. δοκιμασα να το φλασαρω με omega -artemis και καποιες αλλες αλλα μου βγαζει σφαλμα οτι δεν γινεται στην συγκεκριμενη συσκευη . Τωρα εαν κανω και καποιο λαθος βημα δεν ξερω αλλα μαλλον καλα τα εκανα .Εαν ξερεται κατι και μπορω να το κανω ευχαριστω εκ τον προταιρων.

Γράφεις σε λάθος θεμα.το Τ8282 είναι το HTC HD και οχι το hd2.και το hd2 εξαρχής έρχεται με wm6.5 οπότε μη το ψάχνεις με την omega γιατι δε πρόκειται να μπει στο κινητό σου

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση χωρίς HTCMessaging Client είναι μόνο η v30 ΧΤ?

 

Ναι Βασίλη είναι μόνο η XT.

 

Γράφεις σε λάθος θεμα.το Τ8282 είναι το HTC HD και οχι το hd2.και το hd2 εξαρχής έρχεται με wm6.5 οπότε μη το ψάχνεις με την omega γιατι δε πρόκειται να μπει στο κινητό σου

 

Έχεις δίκαιο , δεν το πρόσεξα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, απενεργοποίησα τη λήψη τιμών δικτύου και περιμένω να δω...

Επίσης είδα ότι είχε λάθος ζώνη ώρας (+2 ήταν, αλλά Μινσκ, όχι Αθήνα). Άσε να δούμε τι θα γίνει... Θα ενημερώσω.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Αν αντι να απενεργοποιησω απλα τα tab του sense, τα κανω remove, θα κερδισω κατι;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν αντι να απενεργοποιησω απλα τα tab του sense, τα κανω remove, θα κερδισω κατι;
πως γινεται να τα κανεις remove?δεν ειναι ενσωματωμενα στη rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το RemoveTab από τα SenseUtil...
δεν το γνωριζα,σ ευχαριστω.

επειδη εχεις πιο παλια απο εμενα την omega,εχεις παρατηρησει να εχει μικροτερη εμβελεια το wifi,η πρεπει να αλλαξω radio?

ειναι το μοναδικο που εχω δει οσο καιρο την εχω φλασαρει,αλλα και παλαιοτερα που την ειχα δοκιμασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο wifi του σπιτιού μου δεν είδα κάποια διαφορά. Μιας και έχω καιρό να χρησιμοποιήσω το κινητό, δεν ξέρω σε αμέσως προηγούμενες rom πως ήταν. Πάντως γενικά με το radio της υπογραφής μου, είμαι ευχαριστημένος.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

μόλις χθες αγόρασα ένα hd2

θέλω να βάλω την Ω αλλά έχω ένα θέμα

εμένα μου λέει ότι έχει ράδιο .51 και την 1.48 ρομ

αν φλασαρω .50 και την ω30 θα έχω κάποιο πρόβλημα?

(δεν έχω tmobile)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

μόλις χθες αγόρασα ένα hd2

θέλω να βάλω την Ω αλλά έχω ένα θέμα

εμένα μου λέει ότι έχει ράδιο .51 και την 1.48 ρομ

αν φλασαρω .50 και την ω30 θα έχω κάποιο πρόβλημα?

(δεν έχω tmobile)

 

thanks

 

Σου προτεινω να βαλεις το Radio 2.15.50.14

δες εδω τον οδηγο εγκατάστασης:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ανέφερα και παλιότερα και το ξαναλέω μήπως τυχόν βοηθήσω.Έχανε ώρα και ημερομηνία και σε εμένα και σε ένα φίλο μου λόγω του οτι δε το φόρτιζα ποτέ παρά μόνο του κούμπωνα εναλλακτικές μπαταρίες που τις φόρτιζα με τον ειδικό αντάπτορα!Αν κανείς σας κάνει κάτι παρόμοιο ίσως να είναι αυτή η αιτία διότι περιστασιακά το κινητό μας πρέπει να φορτίζεται κανονικά λόγω ίσως της ύπαρξης κάποιας εσωτερικής μπαταρίας.Πάντως απο τότε που το φορτίζω μία στο τόσο δεν ξανααντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα!

 

και εγω κανω το ιδιο και εχω το ιδιο προβλημα! Αυτη μαλλον ειναι η λυση

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σήμερα ΠΑΛΙ άλλαξε ώρα και ημερομηνία, κόλλησαν τα πάντα (ούτε καν τον κωδικό μου δεν αναγνώριζε για να το ξεκλειδώσω) οπότε έφαγε βάλε-βγάλε μπαταρίας, sync και συνήλθε...

Έχει αρχίσει να με ενοχλεί πλέον...

 

Και δεν ήταν με χαμηλή μπαταρία σήμερα, οπότε δεν πρέπει να φταίει αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, αν και έχει απόλυτη βάση.

Θυμάμαι ένα iPaq που είχα παλιά, όταν ξεφόρτιζε η μπαταρία του, έτρωγε hard-reset από μόνο του και το έλεγε και στο manual ότι αν αδειάσουν οι μπαταρίες, κάνει reset.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θυμάμαι ένα iPaq που είχα παλιά, όταν ξεφόρτιζε η μπαταρία του, έτρωγε hard-reset από μόνο του και το έλεγε και στο manual ότι αν αδειάσουν οι μπαταρίες, κάνει reset.

 

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με τα λειτουργικά εκείνης της εποχής. Στα wm2003se που είχε το ipaq σου αυτό όντως συνέβαινε όπως και σε όλες τις αντίστοιχες συσκευές. Από τα WM5 και μετά δεν κάνει hard reset η πλήρης αποφόρτιση της μπαταρίας.

 

Κάνε hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί βάλε την official.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σήμερα ΠΑΛΙ άλλαξε ώρα και ημερομηνία, κόλλησαν τα πάντα (ούτε καν τον κωδικό μου δεν αναγνώριζε για να το ξεκλειδώσω) οπότε έφαγε βάλε-βγάλε μπαταρίας, sync και συνήλθε...

Έχει αρχίσει να με ενοχλεί πλέον...

 

Και δεν ήταν με χαμηλή μπαταρία σήμερα, οπότε δεν πρέπει να φταίει αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, αν και έχει απόλυτη βάση.

Θυμάμαι ένα iPaq που είχα παλιά, όταν ξεφόρτιζε η μπαταρία του, έτρωγε hard-reset από μόνο του και το έλεγε και στο manual ότι αν αδειάσουν οι μπαταρίες, κάνει reset.

 

Με την official δοκιμασες; Εγω αλλαζοντας rom δεν ξανακουσα το ξυπνητηρι. Θα περιμενω να δω αν ειναι συμπτωματικο για να ξαναφλασαρω την elegancia.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκεί με βλέπω να καταλήγω παιδιά, δυστυχώς, στη stock... Να αλλάξω και radio και SPL ή να τα αφήσω όπως είναι αυτά λέτε;

 

Κρίμα ρε γμτ, είχα βολευτεί με την omega. :(

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί με βλέπω να καταλήγω παιδιά, δυστυχώς, στη stock... Να αλλάξω και radio και SPL ή να τα αφήσω όπως είναι αυτά λέτε;

 

Κρίμα ρε γμτ, είχα βολευτεί με την omega. :(

 

Φλασάροντας τη stock καθαρίζουν τα πάντα στη συσκευή σου.

Αφού διαπιστώσεις ότι όλα είναι καλά, μπορείς να ξαναφλασάρεις όποια ρομ θέλεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω τα μηνύματα, στην έκδοση χωρίς HTC messaging, και κάνω scroll προς τα πάνω, δείχνει μόνο τα 5-6 τελευταία μηνύματα. Δεν μπορώ να δω τα υπόλοιπα. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φλασάροντας τη stock καθαρίζουν τα πάντα στη συσκευή σου.

 

Μόνο με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης. Αλλιώς το hspl παραμένει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2.08.HSPL δεν υπαρχει αυτο για να το επιλεξω και μου βγαζει τελευταια not susefful error hspl ....στην οθονη του κινητου βγαζει1.14 spl τι αλλο να κανω ??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.08.HSPL δεν υπαρχει αυτο για να το επιλεξω και μου βγαζει τελευταια not susefful error hspl ....στην οθονη του κινητου βγαζει1.14 spl τι αλλο να κανω ??

 

Ποια συσκευή έχεις και σου βγάζει 1.14 SPL; Μήπως εννοείς 3.14;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σήμερα ΠΑΛΙ άλλαξε ώρα και ημερομηνία, κόλλησαν τα πάντα (ούτε καν τον κωδικό μου δεν αναγνώριζε για να το ξεκλειδώσω) οπότε έφαγε βάλε-βγάλε μπαταρίας, sync και συνήλθε...

Έχει αρχίσει να με ενοχλεί πλέον...

 

Και δεν ήταν με χαμηλή μπαταρία σήμερα, οπότε δεν πρέπει να φταίει αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, αν και έχει απόλυτη βάση.

Θυμάμαι ένα iPaq που είχα παλιά, όταν ξεφόρτιζε η μπαταρία του, έτρωγε hard-reset από μόνο του και το έλεγε και στο manual ότι αν αδειάσουν οι μπαταρίες, κάνει reset.

 

Μήπως τρέχεις Android από τη κάρτα μνήμης;

Εμένα έτσι μου χάλασε την ημερομηνία και όχι μόνο στην Elegancia.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νικόλα, όχι. Μόνο windows έχει μέσα, την omega 30, XT με CHT. Το έκανε και με την 29 όμως και δεν θυμάμαι αν το έκανε με παλιότερες.

Να πω κάτι που παρατήρησα σήμερα (που έγινε πάλι).

Το τηλέφωνο κολλάει όταν λάβει μήνυμα ή χαμένη κλήση (ανάλογα, όχι όμως πάντα, όταν το πιάσει), μετά την επανεκκίνηση με βάλε-βγάλε της μπαταρίας, παρουσιάζει το θέμα με την αλλαγή της ημερομηνίας και της ώρας. Δεν έχω δοκιμάσει αν του κάνω soft reset με το κουμπάκι, αν θα χαλάει πάλι η ώρα.

 

Αυτά έχω να περιγράψω ως συμπτώματα.

 

Αν δεν έχετε κάποια πρόταση, βάζω stock χωρίς να πειράξω radio και SPL και βλέπουμε. Αν το κάνει πάλι, επιστρέφω και στο stock radio και stock SPL και πάλι βλέπουμε.

 

:( :( :(

 

(Αν δοκιμάσω άλλη omega; Μα κανείς άλλος δεν το έχει πάθει, πλην του Νικόλα που όμως το έπαθε με το droid; )

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

(Αν δοκιμάσω άλλη omega; Μα κανείς άλλος δεν το έχει πάθει, πλην του Νικόλα που όμως το έπαθε με το droid; )

 

Καλησπέρα :)

 

Την συσκευή μου δεν την έχω πια, (την έχει συνάδελφος) αλλά εκτός από αυτή και σε άλλες δυο που έχω βάλει την V.30 (οι 2 με XT και μια με Elegancia) καμία δεν παρουσιάζει τέτοιου είδους προβλήματα.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε, προσωπικά θα επανέφερα την συσκευή στην 1.66 μέσω κάρτας με την γνωστή μέθοδο και θα έκανα όλα τα βήματα από την αρχή, ακόμα και το κατέβασμα της ρόμ.

Και κάτι ακόμα, πολύ βασικό μετά απο κάθε φλασάρισμα είναι το hard reset, το οποίο το κάνω πάντα πριν εκκινήσει η συσκευή :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Θα δοκιμάσω αρχικά ένα hard-reset και αν δεν βελτιωθεί η κατάσταση, θα τα πάω απ' την αρχή τα βήματα...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...