Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ....μάλλον έχεις δίκιο!!!!

γιαυτό είχα και πρόβλημα με το restore!!!!

ελεος!!!!!

πάλι απο την αρχή τώρα....ή θα περιμένω την νέα έκδοση!

 

πάντως αυτό που είπες για το restore σε Rom upgrade mode....δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το κάνω...???

αν δεν το κάνω αυτό...και περάσω μόνο τις επαφές μου....τι νόημα έχει το restore....εγώ θέλω το κινητό να στήνεται αμέσως....όπως και συνέβαινε βέβαια κατα αυτό τον τρόπο....

μήπως εννοείς να πατάω άλλη επιλογή στο restore?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωχ....μάλλον έχεις δίκιο!!!!

γιαυτό είχα και πρόβλημα με το restore!!!!

ελεος!!!!!

πάλι απο την αρχή τώρα....ή θα περιμένω την νέα έκδοση!

 

πάντως αυτό που είπες για το restore σε Rom upgrade mode....δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το κάνω...???

αν δεν το κάνω αυτό...και περάσω μόνο τις επαφές μου....τι νόημα έχει το restore....εγώ θέλω το κινητό να στήνεται αμέσως....όπως και συνέβαινε βέβαια κατα αυτό τον τρόπο....

μήπως εννοείς να πατάω άλλη επιλογή στο restore?

 

Στην ιδια ρομ (εκδοση κτλ) δεν εχεις προβλημα να κανεις restore,

σε διαφορετικη ρομ με το restore επαναφερεις αλλα αρχεια (και αλλη registry) απο αυτα που πιθανα να εχει η ρομ που εβαλες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωχ....μάλλον έχεις δίκιο!!!!

γιαυτό είχα και πρόβλημα με το restore!!!!

ελεος!!!!!

 

Τόσα post πίσω τα ίδια δεν σου λέγαμε; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

 

Μάγειρα, έκανα απεγκατάσταση τον Arckswitch αλλά το εικονίδιο κάτω δεξιά παραμένει. Έχεις καμμιά ιδέα πως φεύγει?

 

Επίσης, ξαφνικά κι ενώ έκανα τις παραμετροποιήσεις κόλλησε στο "Launching HTC Sense". Έκανα reboot αλλά τίποτα, ξεκινάει και μένει στο "Launching HTC Sense". Βασικά δεν φορτώνει το home page για κάποιο παράξενο λόγο και μόνο στην σκέψη του ξανά απ'την αρχή...:dizzy:

 

Το εικονιδιο κατω δεξια δεν ειναι του Arkswitch αλλα του utask.

Για το utask διαβασε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=838858

Για τον Arkswitch εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300

 

Αν δεν ξεκινάει το sense μάλλον κάτι πειράχτηκε και πας για hard reset.

Κοίταξε πρώτα αν είναι επιλεγμένο σαν θέμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

 

 

 

Το εικονιδιο κατω δεξια δεν ειναι του Arkswitch αλλα του utask.

Για το utask διαβασε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=838858

Για τον Arkswitch εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300

 

Αν δεν ξεκινάει το sense μάλλον κάτι πειράχτηκε και πας για hard reset.

Κοίταξε πρώτα αν είναι επιλεγμένο σαν θέμα.

 

Έλα, ντάξει τα έλυσα όλα.

 

Ήταν επιλεγμένο σαν θέμα απλά στα πολλά κατάλαβα ότι το ενοχλούσε ένα cab που έκανε αόρατο το background του ημερολογίου.

 

Όσο για το εικονίδιο απλά εξαφανιστήκε χωρίς να πειράξω κάτι. Θα δω τώρα γι'αυτό που λες με το utask.

 

Πως κάνουμε πρόσθεση καναλιών? Με κάνει redirect στη σελίδα του xda με τις οδηγίες και το πρόγραμμα.

Edited by ArxOn
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!

ρε παιδιά ξέρει κανενας γιατί η εφαρμογή youtube αποθηκέυει τυχαίες εικόνες στον φάκελό της στα windows????

κάθε τρεις και λίγο πρέπει να τις διαγράφω γιατι μου γεμίζουν την μνήμη....μιλάμε για πολύ spam...

 

ξέρει κανείς πως λύνεται το πρόβλημα??δεν έχω βρει καμία επιλογή απενεργοποίησης του φαινομένου αυτού!!!

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση Omega Elegancia v29 είναι έτοιμη από χτες,

περισσότερα στα πρώτα post.

Έλα, ντάξει τα έλυσα όλα.

 

Ήταν επιλεγμένο σαν θέμα απλά στα πολλά κατάλαβα ότι το ενοχλούσε ένα cab που έκανε αόρατο το background του ημερολογίου.

 

Όσο για το εικονίδιο απλά εξαφανιστήκε χωρίς να πειράξω κάτι. Θα δω τώρα γι'αυτό που λες με το utask.

 

Πως κάνουμε πρόσθεση καναλιών? Με κάνει redirect στη σελίδα του xda με τις οδηγίες και το πρόγραμμα.

 

Αν διαβασεις τις οδηγιες στη σελιδα του XDA θα καταλαβεις, ειναι απλη διαδικασια,

αν θελεις περισσότερη βοηθεια ενημερωσε με.

 

καλησπέρα!!!

ρε παιδιά ξέρει κανενας γιατί η εφαρμογή youtube αποθηκέυει τυχαίες εικόνες στον φάκελό της στα windows????

κάθε τρεις και λίγο πρέπει να τις διαγράφω γιατι μου γεμίζουν την μνήμη....μιλάμε για πολύ spam...

 

ξέρει κανείς πως λύνεται το πρόβλημα??δεν έχω βρει καμία επιλογή απενεργοποίησης του φαινομένου αυτού!!!

 

Δυστυχώς δεν το γνωρίζω :(

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση Omega Elegancia v29 είναι έτοιμη από χτες,

περισσότερα στα πρώτα post.

 

 

Δασκαλομαγειρα καλησπερα. Μου κανει εντειπωση που απο χτες δεν εχει σχολειασει κανεις. εγω μολις εκανα εγκατασταση και το μονο προς το παρον ειναι οτι αυτη η ρομ ειναι οτι πιο ωραιο εχω δει πρωσοπικα....στην πορεια ελπιζω να εχει κατσι καλα και θα αναφερω λεπτομερειες... πολλα ευχαριστω :D:D:D

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δασκαλομαγειρα καλησπερα. Μου κανει εντειπωση που απο χτες δεν εχει σχολειασει κανεις. εγω μολις εκανα εγκατασταση και το μονο προς το παρον ειναι οτι αυτη η ρομ ειναι οτι πιο ωραιο εχω δει πρωσοπικα....στην πορεια ελπιζω να εχει κατσι καλα και θα αναφερω λεπτομερειες... πολλα ευχαριστω :D:D:D

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

περιμένω και από τους υπολοίπους σχόλια (την έχουν κατεβάσει πολλοί μέχρι τώρα)

χαίρομε που σου αρέσει η νέα μου δουλειά.

 

Βάλε αυτό το fix cab

http://hotfile.com/dl/120858681/35911b4/Elegancia_icon_fix.cab.html

αν δεν το έχεις βάλει, διορθώνει μερικά εικονίδια του CHT.

Περιμένω νεότερα σχόλια όταν μπορέσεις :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

περιμένω και από τους υπολοίπους σχόλια (την έχουν κατεβάσει πολλοί μέχρι τώρα)

χαίρομε που σου αρέσει η νέα μου δουλειά.

 

Βάλε αυτό το fix cab

http://hotfile.com/dl/120858681/35911b4/Elegancia_icon_fix.cab.html

αν δεν το έχεις βάλει, διορθώνει μερικά εικονίδια του CHT.

Περιμένω νεότερα σχόλια όταν μπορέσεις :)

 

Είναι πολύ καλη, θέλεις να το ακούς, έ; :rolleyes:

 

Τι ακριβώς φτιάχνει αυτό το cab;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλη, θέλεις να το ακούς, έ; :rolleyes:

 

Τι ακριβώς φτιάχνει αυτό το cab;

 

Να μην θέλω, τόσες ώρες την δούλευα :lol::lol:

Αφού άρεσε σε σένα Νίκο και την έχεις κρατήσει μέχρι τώρα ο σκοπός μου πέτυχε!! :lol::lol:

Και σίγουρα βοηθάνε τα σχόλια σας και για να την δοκιμάσουν περισσότεροι αλλά και για να μπορώ να διορθώσω αν κάτι προκύψει.

 

Το cab διορθώνει τα tab links και 1 StateLink εικονίδια του CHT.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να μην θέλω, τόσες ώρες την δούλευα :lol::lol:

Αφού άρεσε σε σένα Νίκο και την έχεις κρατήσει μέχρι τώρα ο σκοπός μου πέτυχε!! :lol::lol:

Και σίγουρα βοηθάνε τα σχόλια σας και για να την δοκιμάσουν περισσότεροι αλλά και για να μπορώ να διορθώσω αν κάτι προκύψει.

 

Το cab διορθώνει τα tab links και 1 StateLink εικονίδια του CHT.

 

Από πλευράς εμφάνισης είναι μια ολοκληρωμένη rom, με το δικό της στυλ και χαρακτήρα (οι φωτογραφίες την αδικούν) και είναι η μόνη φορά που δεν την έχω πειράξει, γιατί αισθάνομαι ότι δεν χρειάζεται καμία αλλαγή.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό το fix cab

http://hotfile.com/dl/120858681/35911b4/Elegancia_icon_fix.cab.html

αν δεν το έχεις βάλει, διορθώνει μερικά εικονίδια του CHT.

Περιμένω νεότερα σχόλια όταν μπορέσεις :)

 

Mαγειρα μολις ετοιμαζομουν να σου πω για το προβλημα. ολα καλα τωρα .νομιζω μεχρι στιγμης ειναι οτι καλιτερω. μεχρι στιγμης ολα λειτουργουν ΤΕΛΕΙΑ ;) ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μάγειρα, θα υπάρχει έκδοση της Elegancia και χωρίς το HTC Messaging client ή αυτή η ROM δεν το έχει; Ρωτάω για να ξέρv αν θα την αξιοποιήσουμε και εμείς που έχουμε μυνήματα πάνω από τα όρια του HTC Messaging client.

Μέχρι στιγμής η V28 XT χωρίς HTC Messaging client που χρησιμοποιώ, είναι ότι πιο γρήγορο και σταθερό έχω δοκιμάσει στο κινητό μου.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επεσε ο server που φιλοξενει τις rom ..... τι ατυχος πανω που βρηκα ιντερνετ για να κατεβασω την 29 !!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαλλον επεσε ο server που φιλοξενει τις rom ..... τι ατυχος πανω που βρηκα ιντερνετ για να κατεβασω την 29 !!!! :mad:

 

Τώρα πάντως κατεβάζεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μάγειρα, θα υπάρχει έκδοση της Elegancia και χωρίς το HTC Messaging client ή αυτή η ROM δεν το έχει; Ρωτάω για να ξέρv αν θα την αξιοποιήσουμε και εμείς που έχουμε μυνήματα πάνω από τα όρια του HTC Messaging client.

Μέχρι στιγμής η V28 XT χωρίς HTC Messaging client που χρησιμοποιώ, είναι ότι πιο γρήγορο και σταθερό έχω δοκιμάσει στο κινητό μου.

 

Οκ θα σου κάνω και μια Elegancia έκδοση χωρίς το HTC Messaging client μόλις βρω χρόνο :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα σου κάνω και μια Elegancia έκδοση χωρίς το HTC Messaging client μόλις βρω χρόνο :)

 

Αυτή είναι εξυπηρέτηση!!

 

private rom cooking :rolleyes::rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, δοκιμάζω τη Elegancia v29 ELL και είναι αισθητικά κάτι διαφορετικό! Έχω τα εξής προβλήματα:

1. Από το calendar tab, εάν προσθέσεις ένα appointment, δε γίνεται αυτόματα update η οθόνη αλλά πρέπει να 'φύγεις' και να επανέλθεις για να το δεις καταχωρημένο.

2. Κάποια γράμματα είναι μεγαλύτερα από το πλαίσιο που σου δίνει το SENSE για να γράψεις.

3. Στο full qwerty ελληνικό πληκτρολόγιο, το 'γ' γράμμα εμφανίζεται ως 'y' (και γράφεται έτσι). Με το κεφαλαίο δεν υπάρχει πρόβλημα.

4. Το RSS widget δε μπορώ να το λειτουργήσω.

5. Το SD card που έχω έχει όνομα 'Storage Card' και μου εμφανίζεται ως 'Storage Card 2'. Ως αποτέλεσμα, δεν εμφανίζονται οι αποθηκευμένες εικόνες και τα έγγραφα στα αντίστοιχα manilla tabs (ενώ η μουσική εμφανίζεται κανονικά).

6. (πιθανώς υπάρχει ταχύτερο battery drain...)

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, δοκιμάζω τη Elegancia v29 ELL και είναι αισθητικά κάτι διαφορετικό! Έχω τα εξής προβλήματα:

1. Από το calendar tab, εάν προσθέσεις ένα appointment, δε γίνεται αυτόματα update η οθόνη αλλά πρέπει να 'φύγεις' και να επανέλθεις για να το δεις καταχωρημένο.

2. Κάποια γράμματα είναι μεγαλύτερα από το πλαίσιο που σου δίνει το SENSE για να γράψεις.

3. Στο full qwerty ελληνικό πληκτρολόγιο, το 'γ' γράμμα εμφανίζεται ως 'y' (και γράφεται έτσι). Με το κεφαλαίο δεν υπάρχει πρόβλημα.

4. Το RSS widget δε μπορώ να το λειτουργήσω.

5. Το SD card που έχω έχει όνομα 'Storage Card' και μου εμφανίζεται ως 'Storage Card 2'. Ως αποτέλεσμα, δεν εμφανίζονται οι αποθηκευμένες εικόνες και τα έγγραφα στα αντίστοιχα manilla tabs (ενώ η μουσική εμφανίζεται κανονικά).

6. (πιθανώς υπάρχει ταχύτερο battery drain...)

Γιώργος

 

Γιωργο για το:

1. Δοκιμασα αλλα σε εμενα ανανεώνει κανονικα την ιδια στιγμη,

αν μπορει και καποιος αλλος ας το κοιταξει και να μας πει.

2-3.Εχω βαλει την γραμματοσειρά της Elegancia σε αυτην την ρομ και στα Ελληνικα εχει αυτα που ανάφερες - μπορεις αν θελεις να την αλλαξεις, υπαρχουν πολλες που μπορεις να βρεις.

4. εχεις δικαιο δεν λειτουργει, στην νεα εκδοση θα το διορθωσω. Μαλλον δεν λειτουργει και σε ολες τις v28 γιατι δεν εχω κανει καμια αλλαγη σε αυτο. Μπορει καποιος που εχει v28 να κοιταζει αν δουλευει το RSS widget?

5-6. Διαβασε εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14711061&postcount=2703

και εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14750653&postcount=2717

Με λιγα λογια αφαιρεσε το Omega GPS Launcher και μετα αν ακομα εχεις 'Storage Card' και 'Storage Card 2' - σβησε τον 'Storage Card' και κανε reboot.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, δοκιμάζω τη Elegancia v29 ELL και είναι αισθητικά κάτι διαφορετικό! Έχω τα εξής προβλήματα:

1. Από το calendar tab, εάν προσθέσεις ένα appointment, δε γίνεται αυτόματα update η οθόνη αλλά πρέπει να 'φύγεις' και να επανέλθεις για να το δεις καταχωρημένο.

 

Γιώργος

 

Γιωργο για το:

1. Δοκιμασα αλλα σε εμενα ανανεώνει κανονικα την ιδια στιγμη,

αν μπορει και καποιος αλλος ας το κοιταξει και να μας πει.

.

 

Δοκίμασα να προσθέσω Νέο ραντεβού πατώντας στην αντίστοιχη επιλογή της HomeScreen και γίνεται αυτό που λέει ο Γιώργος, δεν εμφανίζεται στη Homescreen το νέο ραντεβού άμεσα και για να φανεί πρέπει να πάω στο calendartab και μετά πάλι πίσω στη homescreen.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω βαλει την omega v29 elegancia , και μολις παρατηρω οτι δεν μπορω να κανω εγκατασταση καποια cab , το start menu grid 4 για παραδειγμα , στο bsb tweaks ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη για unsigned εφαρμογες . παιζει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω βαλει την omega v29 elegancia , και μολις παρατηρω οτι δεν μπορω να κανω εγκατασταση καποια cab , το start menu grid 4 για παραδειγμα , στο bsb tweaks ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη για unsigned εφαρμογες . παιζει κατι αλλο?

 

Τι ακριβώς εννοείς;

Βγάζει κάποιο μήνυμα κατά την εγκατάσταση;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς;

Βγάζει κάποιο μήνυμα κατά την εγκατάσταση;

η εγκατασταση ..... δεν εγινε με επιτυχια , δοκιμασα ολα τα start menu grid και 2-3 cab για αλλαγη του ρολογιου και σε ολα βγαζει το ιδιο μνμ

Link to comment
Share on other sites

η εγκατασταση ..... δεν εγινε με επιτυχια , δοκιμασα ολα τα start menu grid και 2-3 cab για αλλαγη του ρολογιου και σε ολα βγαζει το ιδιο μνμ

 

Δεν ξέρω σε μένα δεν έβγαλε κανένα τέτοιο μήνυμα και μου έκανε όλες τις εγκαταστάσεις.

 

Αν δεν έχεις στήσει τη ρομ, δοκίμασε να την ξαναπεράσεις μήπως δεν έχει κάτσει καλά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...