Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να πέφτει τόσο γρήγορα η μπαταρία σε standby δεν είναι φυσιολογικό. Μάλλον κάποιο πρόγραμμα κάνει τη ζημιά. Προσπάθησε να σκεφτείς τι έχεις αλλάξει τελευταία και ίσως σε οδηγήσει στο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ... Τα μόνα "καινούρια" που έχω βάλει είναι μία taskbar και κάποια widget στο cht. Μάλιστα την taskbar την άλλαξα σήμερα με άλλη, αλλά και πάλι τα ίδια βλέπω... Πέφτει γρήγορα η μπαταρία.. :(

 

Θα κάνω hard reset και θα εγκαταστήσω αρχικά μόνο τα προγράμματά μου και τα παιχνίδια, για να δω αν είναι θέμα build ή όχι...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H task bar από μόνη της δεν κάνει τίποτα όσον αφορά την κατανάλωση. Ίσως κάτι γίνεται με τα widget. Ποια χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To weather widget, τα state links, τα tab links, και κάποια clocks του manalas από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854047

Και το Windows LockScreen v5 από την ίδια σελίδα....

 

Αυτά είναι όλα τα "πρόσθετα" που βάζω... Τίποτα άλλο...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανει που μπορω να βρω την stock (default) taskbar???Θελω την ασπρομαυρη την κανονικη που εχει,γιατι μου βγαζει προβλημα συμβατοτητας με ενα θεμα...το sencity οποιος το ξερει!ioathe εσυ μηπως ξερεις πως???Οταν περναω την 22.5 βγαζει την taskbar με τα "λιονταρακια",αν παω μετα στα omega files και πατησω ειτε "omega taskbar" είτε "windows taskbar" δεν μου βγαζει την default!Καμια ιδέα για την default?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανει που μπορω να βρω την stock (default) taskbar???Θελω την ασπρομαυρη την κανονικη που εχει,γιατι μου βγαζει προβλημα συμβατοτητας με ενα θεμα...το sencity οποιος το ξερει!ioathe εσυ μηπως ξερεις πως???Οταν περναω την 22.5 βγαζει την taskbar με τα "λιονταρακια",αν παω μετα στα omega files και πατησω ειτε "omega taskbar" είτε "windows taskbar" δεν μου βγαζει την default!Καμια ιδέα για την default?

 

Βάλε την Omega v22.23151 την απλή :)

 

Omega Close to stock philosophy

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μονο ετσι???Αλλως τροπος δεν υπαρχει?Δεν υπαρχει σε 22.5?

 

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει η tsakbar που θελεις σε cab.

Δοκιμασες σε v22.5 να βαλεις την sencity και εχεις προβλημα?? Και τι προβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα μολις τωρα και το προβλημα ειναι οτι κατω στο task bar δεν μου εμφανιζει τα soft keys "τηλεφωνο" και "μενου"...ειναι κενο!!Και μολις παω σε καποιο tab εμαφανιζει τα soft-keys του καθε tab...κανονικα...αλλα μολις γυρισει στην αρχικη οθονη...τα κραταει παλι εκει τα soft-keys του προηγουμενου tab...απο tab σε tab...γινεται κανονικα η αλλαγη...απο tab σε αρχικη ειναι το προβλημα..που δεν εχει δικα του soft-keys και κραταει τα τελευταια!!!Να σε ρωτησω...θυμασαι την ονομασια που εχει το εικονιδιο με τα "λιονταρακια" στο taskbar και που μπορω να το βρω στο κιν....γιατι νομιζω πως αν το σβησω γυρναει αυτοματα στο default!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα μολις τωρα και το προβλημα ειναι οτι κατω στο task bar δεν μου εμφανιζει τα soft keys "τηλεφωνο" και "μενου"...ειναι κενο!!Και μολις παω σε καποιο tab εμαφανιζει τα soft-keys του καθε tab...κανονικα...αλλα μολις γυρισει στην αρχικη οθονη...τα κραταει παλι εκει τα soft-keys του προηγουμενου tab...απο tab σε tab...γινεται κανονικα η αλλαγη...απο tab σε αρχικη ειναι το προβλημα..που δεν εχει δικα του soft-keys και κραταει τα τελευταια!!!Να σε ρωτησω...θυμασαι την ονομασια που εχει το εικονιδιο με τα "λιονταρακια" στο taskbar και που μπορω να το βρω στο κιν....γιατι νομιζω πως αν το σβησω γυρναει αυτοματα στο default!

 

classicblue_bubble_flag.png και classicblue_bubble_flag_disabled.png

 

Αν μπορεις δωσε μου το cab που βαζεις να δω αν τα εχει μεσα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

classicblue_bubble_flag.png και classicblue_bubble_flag_disabled.png

 

Αν μπορεις δωσε μου το cab που βαζεις να δω αν τα εχει μεσα.

 

Οπως παντα....τους βοηθας ολους!!!Να'σαι καλα!!!ΚΑτεβασε το απο εδω.... http://hotfile.com/dl/75162900/c1773e9/_LeCiel__.sencity_0.5_beta.cab.html εχει προβλημα με την επισυναψη...μου λεει μεγαλο αρχειο και ειναι 1ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή σε έχασα... έχει κάποια σχέση το screenshot που στέλνεις με το πρόβλημα του δίσκου σου;

 

Όχι είναι μήνυμα που βγάζει το λιονταράκι.

 

Ο σκληρός δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο και συνεχίζω να ζητάω βοήθεια.:shock::help::dizzy:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρε παιδια θελω βοηθεια, εχω τον οπερα 10 στην καρτα θελω να τον βαλω στην κυρια μνημη εχω αποθηκευσει πολλες ιστοσελιδες με κωδικους που δεν θελω να χασω ποιο αρχειο σωζουμε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φοραω την 22 ομεγα λοιπον τωρα 2 μερες το τηλεφονο μου κανει το εξης!! εκει που μιλαω με καπιον μετα απο λιγο το τηλεφονο κολαει και κανει ενα δυνατο θορυβο απο το ηχειο δεν επανερχετε παρα μονο αν του βγαλο την μπαταρια κ την ξαναβαλω ομος κ παλι οταν το κανω αυτο δονειτε 3 4 φορες δυνατα και μενει στην ασπρη οθονη την δευτερη φορα που θα βγαλω την μπαταρια μετα ανοιγη κανονικα!! KAi OTAN Anoιξει βλεπω και την μπαταρια πολυ πιο κατω απο οτι ηταν πριν φαει το κολημα!! τι συμβενει παλι?? καμια ιδεα??επισεις καθε φορα που ανοιγω τον αρκσουιτσ βλεπω να τρεχει το ακτιβ συνγγ κ απο κατιο λεει repllog.exe τι ειναι αυτο?τρωει μπαταρια???? Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φοραω την 22 ομεγα λοιπον τωρα 2 μερες το τηλεφονο μου κανει το εξης!! εκει που μιλαω με καπιον μετα απο λιγο το τηλεφονο κολαει και κανει ενα δυνατο θορυβο απο το ηχειο δεν επανερχετε παρα μονο αν του βγαλο την μπαταρια κ την ξαναβαλω ομος κ παλι οταν το κανω αυτο δονειτε 3 4 φορες δυνατα και μενει στην ασπρη οθονη την δευτερη φορα που θα βγαλω την μπαταρια μετα ανοιγη κανονικα!! KAi OTAN Anoιξει βλεπω και την μπαταρια πολυ πιο κατω απο οτι ηταν πριν φαει το κολημα!! τι συμβενει παλι?? καμια ιδεα??

 

Μήπως έβαλες κανένα ύποπτο πρόγραμμα τελευταία;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες κανένα ύποπτο πρόγραμμα τελευταία;

 

εβαλα μερικα μα τα εσβησα γιατι δεν μαρεσανε

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μερικα μα τα εσβησα γιατι δεν μαρεσανε

 

Τα έκανες απεγκατάσταση κανονικά με την απεγκατάσταση προγραμμάτων;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανες απεγκατάσταση κανονικά με την απεγκατάσταση προγραμμάτων;

 

ναι υπαρχει και αλλος τροπος??? δεν ξερω!! :X

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει και αλλος τροπος??? δεν ξερω!! :X

 

Όχι έτσι είναι το σωστό.

Μήπως σου έβγαλε κανένα μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν απεγγαταστάθηκε πλήρως;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως παντα....τους βοηθας ολους!!!Να'σαι καλα!!!ΚΑτεβασε το απο εδω.... http://hotfile.com/dl/75162900/c1773e9/_LeCiel__.sencity_0.5_beta.cab.html εχει προβλημα με την επισυναψη...μου λεει μεγαλο αρχειο και ειναι 1ΜΒ

 

To κατεβασα και το ανοιξα, δεν εχει αρχεια (εικονες) απο taskbar μεσα, το μονο που εχει ειναι εικονες απο το manila.

 

Μηπως καποιο αλλα cab αρχειο σου κανει το προβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο εδω omega.jointelecom.com/?p=35 την Omega XT with MaxSense v1.05 μου κατεβαζει ενα αρχειο χωρις καταληξη το κανω extracτ και με rar και με 7zip και μου λεει οτι το ruu_signed.nbh ειναι κατεστραμενο.τι χαζομαρα κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα και το ανοιξα, δεν εχει αρχεια (εικονες) απο taskbar μεσα, το μονο που εχει ειναι εικονες απο το manila.

 

Μηπως καποιο αλλα cab αρχειο σου κανει το προβλημα?

 

Μετα απο task29...ειναι το πρωτο που περασα οποτε δεν φταει κατι αλλο σιγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φοραω την 22 ομεγα λοιπον τωρα 2 μερες το τηλεφονο μου κανει το εξης!! εκει που μιλαω με καπιον μετα απο λιγο το τηλεφονο κολαει και κανει ενα δυνατο θορυβο απο το ηχειο δεν επανερχετε παρα μονο αν του βγαλο την μπαταρια κ την ξαναβαλω ομος κ παλι οταν το κανω αυτο δονειτε 3 4 φορες δυνατα και μενει στην ασπρη οθονη την δευτερη φορα που θα βγαλω την μπαταρια μετα ανοιγη κανονικα!! KAi OTAN Anoιξει βλεπω και την μπαταρια πολυ πιο κατω απο οτι ηταν πριν φαει το κολημα!! τι συμβενει παλι?? καμια ιδεα??επισεις καθε φορα που ανοιγω τον αρκσουιτσ βλεπω να τρεχει το ακτιβ συνγγ κ απο κατιο λεει repllog.exe τι ειναι αυτο?τρωει μπαταρια????

 

Για τα παραπάνω με τον θόρυβο δεν γνωρίζω ,αλλά αν κατάλαβα καλά τρέχει το active sync χωρίς λόγο ή όταν τρέχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (πχ iGo).

Την λύση μου την έδωσε ο athanasso77. Mε το sktools στο menu notifications queue ,όπου το εν λόγω repllog.exe (AppRunAfterTimeChange) το κάνεις disable.

Είναι το πρώτο πράγμα που κάνω μετά απο φλασάρισμα νέας Rom ή Hard Reset

 

κατεβαζω απο εδω omega.jointelecom.com/?p=35 την Omega XT with MaxSense v1.05 μου κατεβαζει ενα αρχειο χωρις καταληξη το κανω extracτ και με rar και με 7zip και μου λεει οτι το ruu_signed.nbh ειναι κατεστραμενο.τι χαζομαρα κανω?

 

Άνοιξέ το με winzip

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο εδω omega.jointelecom.com/?p=35 την Omega XT with MaxSense v1.05 μου κατεβαζει ενα αρχειο χωρις καταληξη το κανω extracτ και με rar και με 7zip και μου λεει οτι το ruu_signed.nbh ειναι κατεστραμενο.τι χαζομαρα κανω?

Κι εμένα μου το έχει κάνει μερικές φορές. Μπορεί κάτι να πήγε στραβά στο download. Ξανακατέβασε το και θα είσαι οκ.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο HD2 απο ΕasyBuyWorld, με custom rom εγκατεστημένη(αν θυμαμαι καλα αφου το φλασαρισα αμέσως-αρα παραεισαγωγη), ψαχνω την OFFICIAL ROM του!Υπαρχει καποιος τροπος να τη βρω εκτος απο το να δοκιμαζω το S/N της συσκευης στα διαφορα HTC sites(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΗΔΗ) ?

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ HTC:

"Thank you for contacting us,

Kindly be informed that according to the serial number provided, your phone is branded to O2 Germany, you can follow the link hereunder to install the latest upgrade for your handset:

http://www.htc.com/de/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=937

Please note that this upgrade will change the language of the phone back to its German origin

Please note that you can contact us via support line . For further details, please go to http://www.htc.com/europe/CA_Hotline.aspx, you'll find a toll free number that you can dial only from a landline"

 

...και ειναι οντως ετσι!!!!εγω βεβαια το πηρα με ελληνικα και ξεκλειδωτο αριστα συσκευασμενο!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...