Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :D

 

Πραγματικά η 22.5 29007 είναι πολύ καλή.

 

Έχω παρατηρήσει όμως πως μετά απο αρκετή χρήση του τηλεφώνου χωρίς να κάνω soft reset η χρήση της RAM να είναι στο 46% έως 48% χωρίς προγράμματα να τρέχουν.

Το αποτέλεσμα είναι να μην ανοίγει το Primo. Ότι και αν προσπάθησα να κάνω ,όσα clean RAM , ακόμη και με την χρήση shadow services του SK Tools και clearTemp η χρήση της RAM δεν μειώνεται και η μοναδική λύση είναι το soft reset.

Το Primo κολλάει την ώρα που φορτώνει στο ''languages''.

Αν ανοίξει το Primo δεν κολλάει ξανά ποτέ ,με skin Gurjon ,TTS και να παίζει MP3.

Υπάρχει καμιά εξήγηση γι'αυτό;

 

ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM :)

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά Χριστούγεννα σε Όλους :)

 

Υγεία και Ευτυχία :)

 

Καλά μαγειρέματα Master Chef Γιάννης :p

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλα χριστουγεννα σε ολους με υγεια και αγαπη και κυριως στον Μαγειρα μας...

Επρεπε να ζητησουμε μια χριστουγενιατικη ρομ 22,5 με αναλογο θεμα και ηχους...ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ μην βαρεθεις

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω παρατηρήσει όμως πως μετά απο αρκετή χρήση του τηλεφώνου χωρίς να κάνω soft reset η χρήση της RAM να είναι στο 46% έως 48% χωρίς προγράμματα να τρέχουν.

Το αποτέλεσμα είναι να μην ανοίγει το Primo. Ότι και αν προσπάθησα να κάνω ,όσα clean RAM , ακόμη και με την χρήση shadow services του SK Tools και clearTemp η χρήση της RAM δεν μειώνεται και η μοναδική λύση είναι το soft reset.

 

Δυστυχώς αυτό γίνεται με όλες τις τελευταίες omega XT ανεξαρτήτως build. Εντούτοις για να μην παρεξηγηθώ δεν ρίχνω τις ευθύνες στη rom αλλά στο κατά πόσο είναι φορτωμένη με τα διάφορα καλούδια που εμείς έχουμε ζητήσει από τον μάγειρα να περιλαμβάνει. Περισσότερο ενδεχομένως να ευθύνεται το CHT2.0 με τα add-ons CHT-S, CHT-E κτλ. (Αν και υπάρχουν συσκευές με 256MB συνολική RAM που δουλεύει μια χαρά, θέλει ψάξιμο λοιπόν.)

 

Είναι κάτι που το έχω αναφέρει και παλαιότερα να το ψάξουμε και να δούμε τι μπορεί να γίνει αλλά δεν έχω δει και ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τους χρήστες και κατά συνέπεια έχει "θαφτεί" σαν θέμα.

 

Συγκεκριμένα τώρα και όσον αφορά το Primo, ειδικά στις δύο τελευταίες του αναβαθμίσεις έχει γίνει πολύ απαιτητικό όσον αφορά τις ανάγκες σε ram. Με omega rom μόνο μετά από soft reset τρέχουν τα TTS voices. Επίσης σε εξαιρετικές περιπτώσεις δεν ανοίγει καν μετά από εκτενή χρήση της συσκευής. Μία λύση εδώ είναι η επιστροφή στην έκδοση του Αυγούστου (για το Primo μιλάω πάντα) όπου είχε λιγότερες απαιτήσεις σε RAM.

 

Όπως και να έχει όμως, πιστεύω ότι η Omega ΧΤ έχει θέμα με το memory leak και αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να ψαχτεί. Είναι πολύ παράξενο μια συσκευή με 576MB RAM να φτάνει η ελεύθερη στο 50%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τα μηνύματα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ε? Μάλλον θα πρέπει να γράφω κεφαλαία σωστά?

Χρόνια Πολλά σε όλους και καλά χριστούγεννα! Υγεία πάνω από όλα παίδες..

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της μνήμης είμαι και εγώ υπερ στο να "ψαχτέι" το θέμα. Φυσικά όχι να αφερεθεί το CHT2.0 αλλά θα μπορούσε τα διάφορα add-ons που έχει να μην υπάρχουν στην rom και όποιος θέλει να τα βάζει....

Επίσης μιας και μιλάμε για gps προγράμματα καμιά λύση με το NDRIVE 10 που και αυτό κολλάει όταν υπάρχουν δορυφορικοί χάρτες, ενώ στην μαμα ρομ από ότι διαβάζω δεν υπάρχει πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό γίνεται με όλες τις τελευταίες omega XT ανεξαρτήτως build. Εντούτοις για να μην παρεξηγηθώ δεν ρίχνω τις ευθύνες στη rom αλλά στο κατά πόσο είναι φορτωμένη με τα διάφορα καλούδια που εμείς έχουμε ζητήσει από τον μάγειρα να περιλαμβάνει. Περισσότερο ενδεχομένως να ευθύνεται το CHT2.0 με τα add-ons CHT-S, CHT-E κτλ. (Αν και υπάρχουν συσκευές με 256MB συνολική RAM που δουλεύει μια χαρά, θέλει ψάξιμο λοιπόν.)

 

Είναι κάτι που το έχω αναφέρει και παλαιότερα να το ψάξουμε και να δούμε τι μπορεί να γίνει αλλά δεν έχω δει και ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τους χρήστες και κατά συνέπεια έχει "θαφτεί" σαν θέμα.

 

Συγκεκριμένα τώρα και όσον αφορά το Primo, ειδικά στις δύο τελευταίες του αναβαθμίσεις έχει γίνει πολύ απαιτητικό όσον αφορά τις ανάγκες σε ram. Με omega rom μόνο μετά από soft reset τρέχουν τα TTS voices. Επίσης σε εξαιρετικές περιπτώσεις δεν ανοίγει καν μετά από εκτενή χρήση της συσκευής. Μία λύση εδώ είναι η επιστροφή στην έκδοση του Αυγούστου (για το Primo μιλάω πάντα) όπου είχε λιγότερες απαιτήσεις σε RAM.

 

Όπως και να έχει όμως, πιστεύω ότι η Omega ΧΤ έχει θέμα με το memory leak και αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να ψαχτεί. Είναι πολύ παράξενο μια συσκευή με 576MB RAM να φτάνει η ελεύθερη στο 50%.

 

Γιαννη (και οποιος αλλος μπορει) βαζεις την Omega close to stock, που δεν εχει τιποτα και ειναι ακομα πιο ελαφρια απο την μαμα ρομ να δοκιμασεις και να μου πεις αν εχεις ακομα προβλημα?

 

Υπαρχει ακομα και η Omega senseless να δοκιμασετε και να μου πειτε που ειναι ακομα πιο ελαφρια.

 

Να σιγουρευτούμε οτι ειναι προβλημα απο την ρομ και μετα να αρχισω να ψαχνω.

 

Δεν εχω δουλέψει το primo αλλα σε κανενα αλλο προγραμμα δεν εχω προβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι κάτι που το έχω αναφέρει και παλαιότερα να το ψάξουμε και να δούμε τι μπορεί να γίνει αλλά δεν έχω δει και ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τους χρήστες και κατά συνέπεια έχει "θαφτεί" σαν θέμα.

 

Συγκεκριμένα τώρα και όσον αφορά το Primo, ειδικά στις δύο τελευταίες του αναβαθμίσεις έχει γίνει πολύ απαιτητικό όσον αφορά τις ανάγκες σε ram. Με omega rom μόνο μετά από soft reset τρέχουν τα TTS voices. Επίσης σε εξαιρετικές περιπτώσεις δεν ανοίγει καν μετά από εκτενή χρήση της συσκευής. Μία λύση εδώ είναι η επιστροφή στην έκδοση του Αυγούστου (για το Primo μιλάω πάντα) όπου είχε λιγότερες απαιτήσεις σε RAM.

 

Όπως και να έχει όμως, πιστεύω ότι η Omega ΧΤ έχει θέμα με το memory leak και αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να ψαχτεί. Είναι πολύ παράξενο μια συσκευή με 576MB RAM να φτάνει η ελεύθερη στο 50%.

 

Γιαννη (και οποιος αλλος μπορει) βαζεις την Omega close to stock, που δεν εχει τιποτα και ειναι ακομα πιο ελαφρια απο την μαμα ρομ να δοκιμασεις και να μου πεις αν εχεις ακομα προβλημα?

 

Υπαρχει ακομα και η Omega senseless να δοκιμασετε και να μου πειτε που ειναι ακομα πιο ελαφρια.

 

Να σιγουρευτούμε οτι ειναι προβλημα απο την ρομ και μετα να αρχισω να ψαχνω.

 

Δεν εχω δουλέψει το primo αλλα σε κανενα αλλο προγραμμα δεν εχω προβλημα.

 

Μόλις γύρισα το Primo στην έκδοση του Αυγούστου (8.5.11.155811). Μετά απο μικρή χρήση του τηλεφώνου έχω freeRam 252 και Memory Load 45%.Το Primo όμως τώρα ανοίγει κανονικότατα.

 

@ioathe :Καλά Χριστούγεννα .Εύχομαι υγεία σε εσένα και στην οικογένειά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους, εχω βαλει ωμεγα XT v22, ενα προγραμα που εχει μεσα για ηχογραφηση συνομιλιας δεν μου λειτουργει συγκεκριμενα οταν το ανοιγω δεν εχει καμια επιλογη παρα μονο ποια μνημη να χρησημοποιησω για αποθηκευση τιποτα αλλο, τι μπορω να κανω??? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

το cht 1.8.5 νομιζω οτι εχει εγκαταλειφθει για τα καλα

Καλως πιστευω, το 2.0.0 μου φαινεται πιο ελαφρυ και responsive

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω γτ θέλω να αλλάξω ROM, έβαλα την Omega v22.23151 ELL XT with CHT v2.0 without HTCmessaging client και δεν μου πολυαρέσει το interface της.. Στην πρώτη σελίδα που βλέπω την GΤΧ [μία άσπρη..] μου αρέσει πιο πολύ.. για αυτό!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους, εχω βαλει ωμεγα XT v22, ενα προγραμα που εχει μεσα για ηχογραφηση συνομιλιας δεν μου λειτουργει συγκεκριμενα οταν το ανοιγω δεν εχει καμια επιλογη παρα μονο ποια μνημη να χρησημοποιησω για αποθηκευση τιποτα αλλο, τι μπορω να κανω??? Ευχαριστω!

 

Όταν μιλάς στο τηλέφωνο πάτησε το αριστερό soft menu και εκεί κατέβα στο κάτω μέρος, υπάρχει η ηχογράφηση κλήσης.

 

Γιαννη (και οποιος αλλος μπορει) βαζεις την Omega close to stock, που δεν εχει τιποτα και ειναι ακομα πιο ελαφρια απο την μαμα ρομ να δοκιμασεις και να μου πεις αν εχεις ακομα προβλημα?

 

Υπαρχει ακομα και η Omega senseless να δοκιμασετε και να μου πειτε που ειναι ακομα πιο ελαφρια.

 

Να σιγουρευτούμε οτι ειναι προβλημα απο την ρομ και μετα να αρχισω να ψαχνω.

 

Όντως Γιάννη αυτό αποτελεί μια σωστή αρχή για ψάξιμο.

 

Μόλις γύρισα το Primo στην έκδοση του Αυγούστου (8.5.11.155811). Μετά απο μικρή χρήση του τηλεφώνου έχω freeRam 252 και Memory Load 45%.Το Primo όμως τώρα ανοίγει κανονικότατα.

 

Δοκιμασμένα πράγματα! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω αλλα δυστιχος δεν μπορω να επιλεξω να κανει αυτοματα καταγραφη κλησεων απ΄οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογη, καποιο αλλο προγραμα που μπορω να εγκαταστησω ωστε να με καλυπτει και να μην εχω προβλημα με την ρομ γνωριζει καποιος???
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω αλλα δυστιχος δεν μπορω να επιλεξω να κανει αυτοματα καταγραφη κλησεων απ΄οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογη, καποιο αλλο προγραμα που μπορω να εγκαταστησω ωστε να με καλυπτει και να μην εχω προβλημα με την ρομ γνωριζει καποιος???

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-acr-auto-call-recorder.html

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας πιο κάτω από της επιλογες που βλέπεις θα το βρεις.απλά πρέπει να να συρθείτε λίγο πιο κάτω

 

Sent from my HTC Desire

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok ευχαριστω αλλα δυστιχος δεν μπορω να επιλεξω να κανει αυτοματα καταγραφη κλησεων απ΄οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογη, καποιο αλλο προγραμα που μπορω να εγκαταστησω ωστε να με καλυπτει και να μην εχω προβλημα με την ρομ γνωριζει καποιος???

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (και οποιος αλλος μπορει) βαζεις την Omega close to stock, που δεν εχει τιποτα και ειναι ακομα πιο ελαφρια απο την μαμα ρομ να δοκιμασεις και να μου πεις αν εχεις ακομα προβλημα?

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :)

Γιάννη και με την close to stock το ίδιο κάνει, θα δοκιμάσω κάτι ελαφρύτερο και βλέπουμε.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η HTC HD2 η Omega v22,5/29007 DINIK with CHT 2, κάθε rom και καλύτερη δουλειά, τα θερμά μου συγχαρητήρια.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την δουλειά που χρησιμοποιώ πλέον τα wm,είμαι πολύ ευχαριστημένος από την titanium omega v22.Λειτουργούν όλα άψογα και έχει και πολύ ωραία χρωματιστά εικονίδια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη και με την close to stock το ίδιο κάνει, θα δοκιμάσω κάτι ελαφρύτερο και βλέπουμε.

 

Δυστυχώς έτσι είναι, η διαφορά είναι αμελητέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη δουλεια για αλλη μια φορα !!!!Μπραβο...(εxω την v.22)

Εχω μονο 2 επισημανσεις που δεν ξερω εαν το κανει μονο σε εμενα :

Στις ρυθμισεις στην καρτα sd,μνημη τηλεφωνου, μολις το παταω μου βγαζει στο επανω μερος ρωσσικα και 2o καμμια φορα κολαει και δεν ανοιγει η οθονη ενω τα πληκτρα αναβουν..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω μονο 2 επισημανσεις που δεν ξερω εαν το κανει μονο σε εμενα :

Στις ρυθμισεις στην καρτα sd,μνημη τηλεφωνου, μολις το παταω μου βγαζει στο επανω μερος ρωσσικα και 2o καμμια φορα κολαει και δεν ανοιγει η οθονη ενω τα πληκτρα αναβουν..

 

Όσον αφορά το πρώτο δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης rom. Και στην επίσημη ελληνική, πάλι Ρώσικα γράφει! :wacko:

 

Το δεύτερο δεν είναι λογικό. Θέλει ψάξιμο για το τι μπορεί να φταίει. Και επειδή θα σου έλεγα κάνε hard reset σου προτείνω να περάσεις την 22.5 (όποια από τις δύο θέλεις).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το πρώτο δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης rom. Και στην επίσημη ελληνική, πάλι Ρώσικα γράφει! :wacko:

 

Το δεύτερο δεν είναι λογικό. Θέλει ψάξιμο για το τι μπορεί να φταίει. Και επειδή θα σου έλεγα κάνε hard reset σου προτείνω να περάσεις την 22.5 (όποια από τις δύο θέλεις).

Δεν μπορει να διορθωθει το θεμα με τα ρωσικα δηλαδη???

Θα περιμενω την 23 να τα κανω ολα τοτε !!

Σε ευχαριστω παντως γενικα και για την αμεση απαντηση !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα το Primo στην έκδοση του Αυγούστου (8.5.11.155811). Μετά απο μικρή χρήση του τηλεφώνου έχω freeRam 252 και Memory Load 45%.Το Primo όμως τώρα ανοίγει κανονικότατα.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :)

Γιάννη και με την close to stock το ίδιο κάνει, θα δοκιμάσω κάτι ελαφρύτερο και βλέπουμε.

Δυστυχώς έτσι είναι, η διαφορά είναι αμελητέα.

 

Αρα το προβλημα δεν ειναι απο την ρομ αλλα απο το primo συγκεκριμένο primo :)

Ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Γεια σας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους, εχω βαλει ωμεγα XT v22, ενα προγραμα που εχει μεσα για ηχογραφηση συνομιλιας δεν μου λειτουργει συγκεκριμενα οταν το ανοιγω δεν εχει καμια επιλογη παρα μονο ποια μνημη να χρησημοποιησω για αποθηκευση τιποτα αλλο, τι μπορω να κανω??? Ευχαριστω!

ok ευχαριστω αλλα δυστιχος δεν μπορω να επιλεξω να κανει αυτοματα καταγραφη κλησεων απ΄οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογη, καποιο αλλο προγραμα που μπορω να εγκαταστησω ωστε να με καλυπτει και να μην εχω προβλημα με την ρομ γνωριζει καποιος???

 

To incall recorder δουλεύει πολυ καλα και με πολυ καλο ηχο,

για να κάνεις ηχογραφηση κλήσης πρεπει στην διάρκεια της κλησης (πιο πριν δεν γίνετε) να πατήσεις μενου και να κανεις scroll προς τα πανω, εκει θα δεις την επιλογή ηχογράφηση κλήσης, την επιλέγεις και ξεκινάει η ηχογράφηση.

 

Η έκδοση Omega XT with GTX 1.8.5 δεν υπαρχει στην έκδοση 22.5? επειδή δεν την βρήκα στα links..

Απλά ρωτάω γτ θέλω να αλλάξω ROM, έβαλα την Omega v22.23151 ELL XT with CHT v2.0 without HTCmessaging client και δεν μου πολυαρέσει το interface της.. Στην πρώτη σελίδα που βλέπω την GΤΧ [μία άσπρη..] μου αρέσει πιο πολύ.. για αυτό!

 

Δες το changelog στα πρώτα post, η Omega XT with GTX 1.8.5 ειναι διαθέσιμη σε v22 μονο. Ειναι πολυ καλη ρομ και σου προτεινω να την δοκιμασεις,

Το θεμα GTX δεν εχει βγει ακομα σε CHT v2 ισως και να μην βγει ποτε.

Εγω προς το παρον θα συνεχίζω να την ανανεώνω σε κάθε εκδοσή μεχρι να πεσουν τα download της :)

 

Πολύ καλή η HTC HD2 η Omega v22,5/29007 DINIK with CHT 2, κάθε rom και καλύτερη δουλειά, τα θερμά μου συγχαρητήρια.

 

Σ' ευχαριστώ παρα πολυ :):)

 

Δεν μπορει να διορθωθει το θεμα με τα ρωσικα δηλαδη???

Θα περιμενω την 23 να τα κανω ολα τοτε !!

Σε ευχαριστω παντως γενικα και για την αμεση απαντηση !!!

 

Το προβλημα αυτο το εχει και η μαμα ρομ της HTC με τα Ρωσικα και προς το παρον δεν εχω διαθεση να ψαξω για να το διορθώσω (ειναι πολυ δύσκολο!)

Η v23 θα παρει αρκετες μερες, απολαύστε την v22.x :):):lol:

 

Εγώ για την δουλειά που χρησιμοποιώ πλέον τα wm,είμαι πολύ ευχαριστημένος από την titanium omega v22.Λειτουργούν όλα άψογα και έχει και πολύ ωραία χρωματιστά εικονίδια

 

Πολυ χαίρομε που σου αρέσει η titanium omega,

τελικά δεν πήγε χαμένη η δουλειά μου σ αυτήν την ρομ (έτσι νόμιζα!)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...