Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου το έκανε μία φορά, το απενεργοποίησα και τέρμα... (Elegancia v.30)

Συνεχίζω να έχω όμως πρόβλημα με τα TTS στο IGO και πιστέυω ότι δεν φταίει η μνήμη αλλά κάτι άλλο... (Στο diamond2 δουλεύουν με πολύ λιγότερη μνήμη!!!) Δουλεύουν μόνο μετά από επανεκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα καποια λυση για το ξυπνητηρι που αφυπνιζεται μονο του βρεθηκε; Θελω πολυ να κρατησω τη rom, αλλα δεν τα βγαζω περα με το συγκεκριμενο θεμα πρακτικα πια. :( :( Σημερα μαλιστα μου εκαναν και παρατηρηση στην προπονηση για το αθλημα που κανω, γιατι χτυπησε 2-3 φορες το ξυπνητηρι. :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Επειδή δεν παρακαλούθησα το όλο θέμα, έχεις κάποιο πρόβλημα με το default ξυπνητήρι της ρομ;

(Γιατί, καλή μου, δεν βάζεις το G-Alarm να "καθαρίσεις"; Είναι ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο ξυπνητήρι).

 

Και... τι προπόνηση κάνεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παρακαλούθησα το όλο θέμα, έχεις κάποιο πρόβλημα με το default ξυπνητήρι της ρομ;

(Γιατί, καλή μου, δεν βάζεις το G-Alarm να "καθαρίσεις"; Είναι ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο ξυπνητήρι).

 

Και... τι προπόνηση κάνεις;;;

 

Ναι!!! Αφυπνιζεται μονο του σε ακυρες στιγμες. Το απενεργοποιω, βαζω το κινητο αθορυβο, αυτο παλι χτυπαει θορυβωδως οποτε του καπνισει. Το σκεφτηκα να βαλω 3rd party app μπας και ελυνα το θεμα αυτο δια της μπακαλιστικης μεθοδου. Αλλα δεν επιασε. Σημερα κιολας που με κατσαδιασαν, ηταν το αποκορυφωμα.

Tae Kwon Do κανω (ασχετο).

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Αφυπνιζεται μονο του σε ακυρες στιγμες. Το απενεργοποιω, βαζω το κινητο αθορυβο, αυτο παλι χτυπαει θορυβωδως οποτε του καπνισει. Το σκεφτηκα να βαλω 3rd party app μπας και ελυνα το θεμα αυτο δια της μπακαλιστικης μεθοδου. Αλλα δεν επιασε. Σημερα κιολας που με κατσαδιασαν, ηταν το αποκορυφωμα.

Tae Kwon Do κανω (ασχετο).

 

Ειρήνη αν έχεις χρόνο και μπορείς κανε Hard Reset και απενεργοποίησε τα ξυπνητήρια και χωρις να κανεις καμια αλλαγή δοκίμασε το να δεις αν στο κάνει και πάλι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες, ξαφνικά δε με αφήνει να κάνω Login ο Opera στο twitter. Κάτι μου λέει για ένα πιστοποιητικό.. είμαι με Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0. Εσείς οι αναβαθμισμένοι σε 30, έχετε το ίδιο θέμα; Δεν έμπαινα με το peep γιατί κάποτε σταμάτησε να μπαίνει και μετά που βρήκα ένα fix, κολλούσε όλο το κινητό αν κατέβαζα πολύ πράμα. Λογικό βέβαια..

Επίσης η κάμερα του κινητού μου είναι από άθλια έως..να μην αξίζει να τραβήξω οτιδήποτε. Γι'αυτό σίγουρα δεν φταίει η ROM, αλλά ξέρετε πως μπορεί να το φτιάξω; Ευθύνεται το radio; Κάτι άλλο; :wacko:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη αν έχεις χρόνο και μπορείς κανε Hard Reset και απενεργοποίησε τα ξυπνητήρια και χωρις να κανεις καμια αλλαγή δοκίμασε το να δεις αν στο κάνει και πάλι.

 

Γιαννη το εκανα! Και μετα φλασαρα παλι. Το αναφερω και σε προηγουμενο post. Αλλα δε διορθωθηκε κατι. Τεινω με τρομο να πιστεψω, πως πλεον υποκειται σε προβλημα της συσκευης.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η κάμερα του κινητού μου είναι από άθλια έως..να μην αξίζει να τραβήξω οτιδήποτε. Γι'αυτό σίγουρα δεν φταίει η ROM, αλλά ξέρετε πως μπορεί να το φτιάξω; Ευθύνεται το radio; Κάτι άλλο; :wacko:

 

Ολες οι Omega εχουν τους τελευταίους (και καλυτερους) drivers για την κάμερα.

Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

Αν και η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι και τοσο χαλια...

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω θέμα, βγαίνουν όλες ή θολές ή κουνημένες. Δεν ξε΄ρω αν φταίει κάτι από τα settings μου, αν έχει την καλοσύνη και το χρόνο κάποιος, ας μου γράψει τα settings του. Μιλάμε για χάλια ποιότητα. Εν το μεταξύ χθες στο μετρό, πήγα να τραβήξω κάτι και δε με άφηνε να ενεργοποιήσω ούτε το φλας πχ. Υποθέτω επειδή μου τέλειωνε η μπαταρία (?) :confused:
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Αφυπνιζεται μονο του σε ακυρες στιγμες. Το απενεργοποιω, βαζω το κινητο αθορυβο, αυτο παλι χτυπαει θορυβωδως οποτε του καπνισει. Το σκεφτηκα να βαλω 3rd party app μπας και ελυνα το θεμα αυτο δια της μπακαλιστικης μεθοδου. Αλλα δεν επιασε. Σημερα κιολας που με κατσαδιασαν, ηταν το αποκορυφωμα.

Tae Kwon Do κανω (ασχετο).

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Βρε κορίτσι μου, γιατί παιδεύεσαι; Αποδέσμευσέ/απενεργοποίησέ το τελείως, βάλε το G-Alarm και ΞΕΝΟΙΑΣΕ!

(Παρεπιπτόντως, "κάποτε"... έκανα κι εγώ το ίδιο άθλημα/τέχνη. Επί "εποχής Grand Master Lee Kung Hua", όταν ήταν Ελλάδα κι άνοιξε σχολή στον Άη Δημήτρη...)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου, γιατί παιδεύεσαι; Αποδέσμευσέ/απενεργοποίησέ το τελείως, βάλε το G-Alarm και ΞΕΝΟΙΑΣΕ!

(Παρεπιπτόντως, "κάποτε"... έκανα κι εγώ το ίδιο άθλημα/τέχνη. Επί "εποχής Grand Master Lee Kung Hua", όταν ήταν Ελλάδα κι άνοιξε σχολή στον Άη Δημήτρη...)

 

Μα εξηγω, πως ακομα κι οταν το απενεργοποιω, ενεργοποιειται ΜΟΝΟ του (με κεφαλαια το τονιζω οπως κι εσυ). Εβαλα εφαρμογη τριτου τυπου, αλλα το προβλημα δε λυθηκε.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ρομ,πρέπει να σχετίζεται με το sense.Εγώ έχω την omega v30 titanium και δεν παρατήρησα παρόμοιο πρόβλημα.Εκτός και αν ένα 24ωρο συνεχούς παραμονής (παραπάνω δεν αντέχονται :lol: αλλά τι να κάνουμε που δεν υπάρχει σοβαρό πρόγραμμα gps στο android ) στα wm χωρίς reset,δεν είναι αρκετό για να παρουσιαστεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, κάποια εφαρμογή που βάζεις πρέπει να σου δημιουργεί το πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς τρίτες εφαρμογές για να δεις τη συμπεριφορά του. Restore με τι τρόπο κάνεις;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, κάποια εφαρμογή που βάζεις πρέπει να σου δημιουργεί το πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς τρίτες εφαρμογές για να δεις τη συμπεριφορά του. Restore με τι τρόπο κάνεις;

 

Νικο χρησιμοποιω ο,τι εφαρμογη ειχα και στην energy. Ητοι, το resco explorer και photo viewer, winrar, sms counter, και καποια της spb αγορασμενα. Παρολα αυτα, δοκιμασα clean install. Την 3η μερα (χωρις reset στο ενδιαμεσο) το παρουσιασε. Restore κανω μονο σε επαφες και μηνυματα. Ο,τι αλλο το περνω χειροκινητα. Δοκιμασα και τη λυση του 1 reset τη μερα το κακο το κανει περα, αν και μου τη δινει αυτο γιατι καλομαθα στο απροβληματιστο μηλο, αλλα ουτε αυτο βοηθησε. Εκανα reset χτες το πρωι, χτυπησε το απογευμα της ιδιας μερας. Αλλαξα rom απλα. Εβγαλα την elegancia, κι εβαλα την παλια μου energy. Αν το εμφανισει παλι, φευγει για service. :(

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Edited by ioathe

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα εξηγω, πως ακομα κι οταν το απενεργοποιω, ενεργοποιειται ΜΟΝΟ του (με κεφαλαια το τονιζω οπως κι εσυ). Εβαλα εφαρμογη τριτου τυπου, αλλα το προβλημα δε λυθηκε.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Θεωρώ, όπως ειπώθηκε, ότι κάτι "παίζει" με το Sense... Γιατί δεν βάζεις μια ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ έκδοση της συγκεκριμένης ρομ, να δεις αν το κάνει κι εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα με καινούρια συσκευή, μετά από αντικατάσταση, και φεύγει ο Γιάννης!! :lol: Αυτά έχει η ζωή!:p

 

Να ρωτήσω κάτι. Πάνω δεξιά στο ρολόι, η ημερομηνία γίνεται να φύγει?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εαν μπορειτε να με διαφωτισετε εχω το HTC HD T8282 αγλικη version windows mobile 6.1 γινεται να βαλω καμια ελληνικη version wm 6.5 και γενικως αυτες της rom που υπαρχουν .. δοκιμασα να το φλασαρω με omega -artemis και καποιες αλλες αλλα μου βγαζει σφαλμα οτι δεν γινεται στην συγκεκριμενη συσκευη . Τωρα εαν κανω και καποιο λαθος βημα δεν ξερω αλλα μαλλον καλα τα εκανα .Εαν ξερεται κατι και μπορω να το κανω ευχαριστω εκ τον προταιρων.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ, όπως ειπώθηκε, ότι κάτι "παίζει" με το Sense... Γιατί δεν βάζεις μια ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ έκδοση της συγκεκριμένης ρομ, να δεις αν το κάνει κι εκεί;

 

Εβαλα την παλια μου energy Ανδρεα και το εχω θεσει σε καραντινα. Ο,τι εφαρμογες περασα στην elegancia, εχω και σε αυτην. Εαν υπαρχει διενεξη, τοτε θα γινεται με καποια απο τις πολλες προεγκατεστημενες που εχει η elegancia σε σχεση με την energy. Ευχομαι ν αποφυγω επισκεψη στην Αγια Παρασκευη. (κι εχουν κι απεργια τα ταξι, πως να παω)

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα με καινούρια συσκευή, μετά από αντικατάσταση, και φεύγει ο Γιάννης!! :lol: Αυτά έχει η ζωή!:p

 

Να ρωτήσω κάτι. Πάνω δεξιά στο ρολόι, η ημερομηνία γίνεται να φύγει?

 

Κοίτα στην κατάργηση προγραμμάτων ή στο φάκελο Ωμέγα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εαν μπορειτε να με διαφωτισετε εχω το HTC HD T8282 αγλικη version windows mobile 6.1 γινεται να βαλω καμια ελληνικη version wm 6.5 και γενικως αυτες της rom που υπαρχουν .. δοκιμασα να το φλασαρω με omega -artemis και καποιες αλλες αλλα μου βγαζει σφαλμα οτι δεν γινεται στην συγκεκριμενη συσκευη . Τωρα εαν κανω και καποιο λαθος βημα δεν ξερω αλλα μαλλον καλα τα εκανα .Εαν ξερεται κατι και μπορω να το κανω ευχαριστω εκ τον προταιρων.

 

Διαβασε τις Οδηγίες Εγκατάστασης Omega εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα, θα το σπάσω!!! Πείτε μου γιατί παίρνει πρωτοβουλίες και μου αλλάζει ημερομηνία και ώρα στα καλά καθούμενα, σας παρακαλώ!!! Χαχαχα!!!

 

Τι έχει πάθει; Παίζει να πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στα windows και όχι στο sense; Δεν το αντέχω, μου έχει καταστρέψει την ψυχολογία, βλέπω έξω πρωί 27/7 και κοιτάω απόγευμα 26/7! Δεν είναι κατάσταση αυτή να έχει άποψη το τηλέφωνό μου!!!

 

(Οι μηχανές ξαναχτυπούν!!!:lol:)

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα με καινούρια συσκευή, μετά από αντικατάσταση, και φεύγει ο Γιάννης!! :lol: Αυτά έχει η ζωή!:p

 

Να ρωτήσω κάτι. Πάνω δεξιά στο ρολόι, η ημερομηνία γίνεται να φύγει?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3713793#post3713793

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω και γίνομαι κουραστικός... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ρομ;;;;;;;;;;;;;

Προφανώς έχει πρόβλημα η ρομ. Παιδεύεστε τόσο πολύ, τόσες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω και γίνομαι κουραστικός... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ρομ;;;;;;;;;;;;;

Προφανώς έχει πρόβλημα η ρομ. Παιδεύεστε τόσο πολύ, τόσες μέρες.

 

Καλά που το κατάλαβες ότι γίνεσαι κουραστικός.

Η υπομονή είναι κάτι που κάποια στιγμή εξαντλείται.

Αφού δεν έχεις καμιά σχέση με την Ω, γιατί ποστάρεις εδώ συνέχεια;

Και θα σε παρακαλούσα να μας πεις πόσους έχεις μετρήσει εδώ που να παιδεύονται τόσες μέρες όπως λες; Και με τι παιδεύονται;

 

Χαχαχαχαχα, θα το σπάσω!!! Πείτε μου γιατί παίρνει πρωτοβουλίες και μου αλλάζει ημερομηνία και ώρα στα καλά καθούμενα, σας παρακαλώ!!! Χαχαχα!!!

 

Τι έχει πάθει; Παίζει να πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στα windows και όχι στο sense; Δεν το αντέχω, μου έχει καταστρέψει την ψυχολογία, βλέπω έξω πρωί 27/7 και κοιτάω απόγευμα 26/7! Δεν είναι κατάσταση αυτή να έχει άποψη το τηλέφωνό μου!!!

 

(Οι μηχανές ξαναχτυπούν!!!:lol:)

 

Δοκίμασες να κάνεις hard reset;

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα, θα το σπάσω!!! Πείτε μου γιατί παίρνει πρωτοβουλίες και μου αλλάζει ημερομηνία και ώρα στα καλά καθούμενα, σας παρακαλώ!!! Χαχαχα!!!

 

Τι έχει πάθει; Παίζει να πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στα windows και όχι στο sense; Δεν το αντέχω, μου έχει καταστρέψει την ψυχολογία, βλέπω έξω πρωί 27/7 και κοιτάω απόγευμα 26/7! Δεν είναι κατάσταση αυτή να έχει άποψη το τηλέφωνό μου!!!

 

(Οι μηχανές ξαναχτυπούν!!!:lol:)

 

Νασο, ειμαστε περηφανοι κατοχοι κινητων με προσωπικοτητα. Διχως πλακα τωρα, δοκιμασες ειπες ν αλλαξεις την ωρα απο τις ρυθμισεις των windows? Και κατι ακομα, μηπως παιρνει ωρα απο τον παροχο και τα μπερδευει λιγο; Δε δοκιμαζεις απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιησεις κι αυτο; Και δοκιμασε και clean installation χωρις κανενα προγραμμα μεσα για 2-3 μερες, ωστε να εξαιρεσουμε το γεγονος της διενεξης. Το προτεινε σ εμενα ο Νικολας για το θεμα ξυπνητηρι

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...