Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Ποιά απο όλες τις εκδόσεις πρέπει να κατεβάσω? Έβαλα την Omega XT v24.1 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0 που μου φάνηκε πιο φορτωμένη...

2. Πως θα τραβήξω επαφές ημερολόγια και μηνύματα για να τα έχω και μετά, θα παίζει με pimBackup?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Φίλε μου όποια και να βάλει είναι super... Εξαρτάται από τα γούστα σου.

Την έκδοση XT με cookies home tab v2 χρησιμοποιούσα πολύ καιρό αλλά τώρα τελευταία φόρεσα την 24.1 Great Alexander και με έστειλε....SUPER...

Βάλε και το τελευταίο radio 2.15.50... και έκλεισες.

 

Με το pimbackup από ότι ακούω είσαι εντάξει.

Όσον αφορά επαφές και ημερολόγιο, μπορείς να κάνεις και συγχρονισμό μέσω active sync με το microsoft outlook....δεν ξέρω αν κάνει και τα email...Για τα μηνύματα μάλλον μόνο με το pimbackup.

 

Το πιο βασικό βέβαια απ' ολα, είναι να προσέχεις να μην πέσει χυμός στο κινητό σου χα χα χα χα :lol: :lol: χα χα χα χα...

Μη με παρεξηγεις...απλά βρεγμένος είμαι.....

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Αποφάσισα να αρχίσω να παίζω και γω με το HD2 μου και διάβασα άπειρα θετικά για την Omega οπότε και αποφάσισα να την δοκιμάσω.Προς το παρόν βρίσκομαι στο στάδιο που κατεβάζω όλα τα αρχεία για να αρχίσω την εγκατάσταση.

Έχω ορισμένες απορείες...

1. Ποιά απο όλες τις εκδόσεις πρέπει να κατεβάσω? Έβαλα την Omega XT v24.1 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0 που μου φάνηκε πιο φορτωμένη...

2. Πως θα τραβήξω επαφές ημερολόγια και μηνύματα για να τα έχω και μετά, θα παίζει με pimBackup?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΤΕΛΙΑ θα παίζει!!! απλά μην κάνεις και μεσο ΟΥΤΛΟΟΚ γιατι θα στα βγαζι διπλά μετά!!

 

ρε παιδια τι εχουν παθει οι μικρογραφίες στην προτη σελίδα?? θέλω να δω πως φαλινετε ο καινουριος ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ... γιατι διάβασα έχει διαφορες!

Edited by greek_lover_69

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι εχουν παθει οι μικρογραφίες στην προτη σελίδα?? θέλω να δω πως φαλινετε ο καινουριος ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ... γιατι διάβασα έχει διαφορες!

 

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβούν τα νέα screenshot της GA :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αποφάσισα να αρχίσω να παίζω και γω με το HD2 μου και διάβασα άπειρα θετικά για την Omega οπότε και αποφάσισα να την δοκιμάσω.Προς το παρόν βρίσκομαι στο στάδιο που κατεβάζω όλα τα αρχεία για να αρχίσω την εγκατάσταση.

Έχω ορισμένες απορείες...

1. Ποιά απο όλες τις εκδόσεις πρέπει να κατεβάσω? Έβαλα την Omega XT v24.1 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0 που μου φάνηκε πιο φορτωμένη...

2. Πως θα τραβήξω επαφές ημερολόγια και μηνύματα για να τα έχω και μετά, θα παίζει με pimBackup?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Φιλε eggonos καλοσωρησες στην παρεα της OMEGA :)

 

Εάν σου φαίνεται βαριά η Dinik μπορείς να βάλεις την Omega v24.1 Βασισμένη στην φιλοσοφία της Γνήσιας και να την στήσεις εσύ μετά όπως θέλεις. Θα σου πρότεινα και την Omega XT v24.1 με GTX 1.8.5 Sense Theme την οποία και χρησιμοποιώ και πάει σφαίρα !! Η συγκεκριμένη είναι για τους fan των minimal themes. Όσο για τις επαφές και το ημερολόγιο pimbackup και είσαι οκ :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους :):)

 

Μιχάλη έχω κάνει αρκετές αλλαγές αλλά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Γιάννη το γνωστό πρόβλημα με το g-alarm. Το έβγαλα και είμαι οκ. Εχει ειπωθεί αρκετές φορές, να το επιβεβαιώσω ακόμη μία. Είναι το καλύτερο ξυπνητήρι αλλά δυστυχώς στο leo προκαλεί προβλήματα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη το γνωστό πρόβλημα με το g-alarm. Το έβγαλα και είμαι οκ. Εχει ειπωθεί αρκετές φορές, να το επιβεβαιώσω ακόμη μία. Είναι το καλύτερο ξυπνητήρι αλλά δυστυχώς στο leo προκαλεί προβλήματα :(

 

Είναι όντως γνωστό το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εξάλλου, δεν χρειάζονται πλέον third-party ξυπνητήρια πια στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Εντυπώσεις μετά απο ούτε μια μέρα με την Omega XT v24.1 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0.

Οι επαφές περάσανε μια χαρά με το pim το μόνο που πέρασα στην συσκευή ήταν το Modaco NoData.

Η συγκεκριμένη ROM έχει θέμα με την αλλαγή wallpaper, για κάποιο λόγο δεν μου δέχεται σχεδόν καμία εικόνα απο την κάρτα μνήμης, επίσης 2-3 φορές μου κόλησε όταν έμπαινα στην σελίδα του today για να αλλάξω ρυθμίσεις και άφηνε σκιές χωρίς να ανανεώνει την σελίδα, με αποτέλεσμα να μην διαβαζεται τίποτα.

Σήμερα θα δοκιμάσω την λύση του clio1400 και θα βάλω την Omega XT v24.1 με GTX 1.8.5 Sense Theme για να δω πως παει και αυτη.

Επίσης θα περάσω και ενα Android για να δω τι λεει και αυτό μιας και η Omega ειναι Android friendly.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι επαφές περάσανε μια χαρά με το pim το μόνο που πέρασα στην συσκευή ήταν το Modaco NoData.

 

Ούτε αυτό χρειάζεσαι. Η συσκευή έχει ήδη το Dial-up Enabler/Diusabler που κάνει την ίδια δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα και για να αποφύγω χρεώσεις μιας και δεν έχω data plan το βάζω πάντα στο πρώτο reboot.
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως γνωστό το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εξάλλου, δεν χρειάζονται πλέον third-party ξυπνητήρια πια στη συσκευή.

 

Τι ακριβώς πρόβλημα δημιουργεί το g-alarm; Το χρησιμοποιώ και εγώ και μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί όντως είναι ότι καλύτερο υπάρχει στον χώρο των alarms
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί διάφορα "κουλά". Εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα με μεγάλο battery drain.

 

πως το σβηνουμε?

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Ποιο; :confused:

 

g-alarm!! ;)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι. είχα βάλει την ομεγα 24 χτ και όλα πήγαιναν τέλεια, μέχρι σήμερα το πρωί. εντλώς ξαφνικά και χωίς να κάνω κάτι , η εικόνα για να ξεκλειδώσω και να μπω στην αρχική οθόνη δεν λειτουργούσε. ήταν σαν κολημένη. αν με έπερνε καποιος τηλ. μπορούσα να απαντήσω μόνο μέσω των κατω κουμπιών του κινητού έκανα φορματ τίοτα, έκανα επανεγκατάσταση της ομέγα τίπτα. έβαλα 24.1 χτ , μετά αυτή του ga αλλά τίποτα. απλά όταν βάζω νέα ρομ όλα λειτουργούν κανονικά. όταν μπαίνει σε sleep mode δεν δουλεύει η οθόνη παρά μ΄νο τα κουμπιά. αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει. Τοινητό πρώτη φορά δημιούργησε τέτοιο πρόβλημα. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε task29 (πληροφορίες στο πρώτο post) ή πέρασε την official πρώτα και ξανακάνε τις διαδικασίες από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε task29 (πληροφορίες στο πρώτο post) ή πέρασε την official πρώτα και ξανακάνε τις διαδικασίες από την αρχή.

 

έχω αμερικάνικο tmobile . τασκ 29 έχω ήδη κάνει αλλά τίποτα. ποιά official και πως πρέπει να βάλω; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις αμερικάνικη συσκευή άστο... και πρόσεξε μην πας να βάλεις την επίσημη ευρωπαϊκή... θα brickάρεις τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αμερικάνικη συσκευή άστο... και πρόσεξε μην πας να βάλεις την επίσημη ευρωπαϊκή... θα brickάρεις τη συσκευή.

 

 

τοτε τι να κανω; πως να βγάλω την ομεγα; πως μπορω να περασω official αμερικανικη και μετά ξανα ομεγα; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο η v23 :lol:

 

Η διάφορα v23 με την v24 ειναι ο νέος HTCMessaging cliend 2022 ο οποίος ειναι πολυ καλύτερος απο τους προηγούμενους,

η μονη λυση ειναι να φτιάξεις το mp3 αρχείο σου γιατί να γυρίσουμε πισω στον HTCMessaging Client 2011 δεν θα ήταν καλό :)

 

Φιλε μου οσο και να γελας στο κινητο μου με την προηγουμενη εκδοση σταματουσε ο ηχος με την 24 δεν σταματαει. Εφοσον μπορουν και κανουν τοσες αλλαγες στην rom δεν μπορουν να βρουν απο τη γινεται αυτο το bug και να το διορθωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι bug... Κάτι άλλο θα γινόταν. Όπως αναφέρεις, πχ ότι στο τέλος σταμάτησε να παίζει ο ήχος των sms, έτσι κι αυτό. Δεν είναι θέμα της rom, αλλά κάτι άλλο γινόταν με τη συσκευή σου, γιατί σε όλους εμάς, κανονικά, δεν σταματάει ο ήχος των sms.;)

 

Ξέρεις πόσες φορές έχω ξεχάσει και προσπαθώ να σταματήσω την τρομπέτα? :lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στην 24.1 λείπει ένα προγραμματάκι που στις προηγούμενες μου φάνηκε πολύ χρήσιμο.

music id ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς. Βρίσκει τον τίτλο τραγουδιών. Υπάρχει κάπου link να το κατεβάσω Γιάννη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην 24.1 λείπει ένα προγραμματάκι που στις προηγούμενες μου φάνηκε πολύ χρήσιμο.

music id ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς. Βρίσκει τον τίτλο τραγουδιών. Υπάρχει κάπου link να το κατεβάσω Γιάννη?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426746

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...