Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποια ρομ είσαι?

Εμένα μου δουλεύει κανονικά.

Αν και το θεωρώ πολύ δύσκολο να διαβάσεις νέα από εκεί.

 

Ειμαι με την 24 G.A. Black.....η κυληση δουλευει μονο στα μη αναγνωσμενα...το ανακαλυψα....απλα κραταει κανα 3αρι δευτερολεπτα....δεν το ειχα παρατηρησει...γιατι το θεωρεις δυσκολο να διαβασεις νεα απο εκει????Ενας φιλος κατι ειπε οτι στην v24.1 ειναι μεγαλυτερη η περιοχη νεων RSS....ισχυει αυτο???Μπορω να το κανω στην 24 με καποιο cab....ή με καποια τιμη στο registry????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι με την 24 G.A. Black.....η κυληση δουλευει μονο στα μη αναγνωσμενα...το ανακαλυψα....απλα κραταει κανα 3αρι δευτερολεπτα....δεν το ειχα παρατηρησει...γιατι το θεωρεις δυσκολο να διαβασεις νεα απο εκει????Ενας φιλος κατι ειπε οτι στην v24.1 ειναι μεγαλυτερη η περιοχη νεων RSS....ισχυει αυτο???Μπορω να το κανω στην 24 με καποιο cab....ή με καποια τιμη στο registry????

 

Ωραια , ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Εμενα δεν με βολευει (μαλλον δεν το εχω συνηθίσει), προτιμώ να μπαινω στο RSS πρόγραμμα και να διαβάζω απο εκει, αλλα οπως βολεύει τον καθένα :):)

 

Δοκιμασε να βάλεις το πιο κατω cab και λογικα θα σου δουλέψει

RSSReader_resizable_newDLL.cab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις στην 24,1 να κάνει αλλαγές με τον editor?

Μετά το σώσιμο κολλάει, παίρνει τις αλλαγές άλλα πρέπει να βγάλεις μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους και καλό μηνά.

 

 

 

Δεν ειναι απο την ρομ το πρόβλημα που εχεις,

κάτι δεν πήγε καλά.

Πάρε backup, κανε hard reset και δοκίμασε να δεις αν σου δουλεύει χωρίς να βάλεις προγράμματα ή κάνεις ρυθμίσεις .

Η v23 δεν είχε προβλήματα λειτουργικά, δεν ξέρω γιατί είχες προβλήματα και με την v23, ίσως να κάνεις έλεγχο τι βάζεις και σου κάνει τα προβλήματα?

 

Η v23 μου παρουσίαζε το παρακάτο πρόβλημα όπως το ανάλυσα στην σελίδα 346 σχόλιο 5189 και σελίδα 348 και σχόλιο 5208 5217... το έλυσα ως εξής... επιστροφή στην 1,66 stock restore το backup που είχα με τις επαφές μου, που είναι το ίδιο που χρησιμοποιούσα για να κάνω restore επαφών στην ν23,το οποίο λειτούργησε κανονικά στην 1,66 stock δηλαδή όταν με καλούσαν έδειχνε κανονικά την επαφή που με καλούσε και όχι 1 μόνο νούμερο σαν να μην είχα περάσει καθόλου την επαφή που με καλούσε... μέχρι να γίνουν όλα αυτά είχε βγεί η ν24...οπότε καινούργιο backup των επαφών πέρασμα της 24 restore των επαφών και δοκιμή αν φαίνεται ποιός με καλεί...όλα οκ....δεν δοκίμασα όμως να κάνω κάποιο τηλεφώνημα μέσα από τα links...χτες που το έκανα πάταγα και πάταγα....τίποτα...:cry: αμάν ποια....όλο εμπόδια....και το ίδιο πρόβλημα είδα το είχε και κάποιο άλλο παληκάρι....μήπως βρήκε αυτό την λύση γιατί πολύ με κούρασε όλο αυτό το flash restore back up.... :wacko: ; έτσι μου έρχεται να flashάρο την 3.14 και να σταματήσω εκεί... :cry:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

.χτες που το έκανα πάταγα και πάταγα....τίποτα...:cry: αμάν ποια....όλο εμπόδια....και το ίδιο πρόβλημα είδα το είχε και κάποιο άλλο παληκάρι....μήπως βρήκε αυτό την λύση γιατί πολύ με κούρασε όλο αυτό το flash restore back up.... :wacko: ; έτσι μου έρχεται να flashάρο την 3.14 και να σταματήσω εκεί... :cry:

Στο έκανε αμέσως μετά το φλασάρισμα, ή αφού είχες στήσει το τηλέφωνο?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε αμέσως μετά το φλασάρισμα, ή αφού είχες στήσει το τηλέφωνο?

 

Αφου το ειχα στησει...ξερω τι θα μου πεις...περασμα ενα ενα απο την αρχη....

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα...:lol: Δυστυχώς...:p Συνήθως σε κάτι τόσο "κουλά" προβλήματα, κάτι φταίει στο στήσιμο, γιατί αλλιώς θα είχαν διορθωθεί στο beta testing.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

demakhs χαιρομε που σου αρεσε η 24.1 Great Alexander, και εγω αυτη εχω μου αρεσει πολύ με τις νεες προσθήκες!

Φροντισε να φτιαξεις την συσκευη σου γιατι Omega χωρις demakhs δεν γίνετε.

Για μενα εισαι η μασκοτ μας, ανεβασε και μια Φώτο και αν εχεις καλη μουτσούνα θα αλλάξω τα λιονταράκια με τα demakια

 

Τα πράγματα είναι απλά καταπληκτικέ μάγειρα :frog:(τη θυμάσαι τη διαφήμιση...μη βγάζεις γλώσσα χωρίς λόγο...βγάλτη μόνο για να γλύψεις :lol:).

Παίρνεις την Αce Hellas που στειλα σήμερα το κινητό, πριν προλάβουν να κάνουν προεκτίμηση κόστους και τους λες:

-Καλημέρα

-Καλημέρα

-"ΙΟΑΤΗΕ, ο μάγειρας της OMEGA, το HD2 του demakhs να φτιαχτεί άμεσα, δωρεάν και να του κάνετε δώρο μια καινούρια μπαταρία"

Για σένα Θα έχουν ακούσει σίγουρα, σιγά μη σου αρνηθούν...:up:....Καθαρίσαμε στο πιτς φυτίλι... μετά βέβαια ξύπνησα εγώ :yawn:, ξύπνησες εσύ :yawn:, με παίρνουν από

την ACE HELLAS και μου λένε: το κόστος επισκευής είναι 442 ευρώ και πενήντα λεπτά..:shock:....φυσικά δε θα το φτιάξετε (α ρε athanaso77, πολύ γέλασα)...:yahoo:..πως θέλετε να σας το στείλουμε...με κούριερ ή με τα ΕΛΤΑ??:dash:

 

Υ.Γ. Συγγνώμη ρε παιδιά για το οφ τόπικ...πείτε ότι κάνατε ένα καλό... δεν το κάνω για μένα... για τη φουκαράρα τη κεφάλα μου το κάνω, για να μη την χτυπάω στο τοίχο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

την ACE HELLAS και μου λένε: το κόστος επισκευής είναι 442 ευρώ και πενήντα λεπτά..:shock:....φυσικά δε θα το φτιάξετε (α ρε athanaso77, πολύ γέλασα)...:yahoo:..

 

Προσπάθησα να σου το πω με τρόπο... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με παίρνουν από

την ACE HELLAS και μου λένε: το κόστος επισκευής είναι 442 ευρώ και πενήντα λεπτά..:shock:.......

 

Για ψάξε στο skroutz για τιμές HD2...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα,ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να σβησουμε ολες τις καταχωρησεις απο το ημερολογιο....γιορτες,γενεθλια και τα συναφη....γιατι μου εχει κανει διπλο και τριπλο καταχωρησεις.....και που να τις σβηνω ολες μια-μια....θα πεθανω...και ακομα θα σβηνω...!!!Καμια ιδεα??? Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι ακομα,ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να σβησουμε ολες τις καταχωρησεις απο το ημερολογιο....γιορτες,γενεθλια και τα συναφη....γιατι μου εχει κανει διπλο και τριπλο καταχωρησεις.....και που να τις σβηνω ολες μια-μια....θα πεθανω...και ακομα θα σβηνω...!!!Καμια ιδεα???

 

Σβήστα με το pim backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες.....με σωσατε...!!!

 

Ωραια , ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Εμενα δεν με βολευει (μαλλον δεν το εχω συνηθίσει), προτιμώ να μπαινω στο RSS πρόγραμμα και να διαβάζω απο εκει, αλλα οπως βολεύει τον καθένα :):)

 

Δοκιμασε να βάλεις το πιο κατω cab και λογικα θα σου δουλέψει

RSSReader_resizable_newDLL.cab

 

Δεν εκανε τιποτα....παρεμεινε ως ειχε.....δηλαδη 2γραμμες για παρουσιαση!!!!Πρεπει αναγκαστικα να περασω 24,1 για να ειμαι οκ???

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασα πριν λιγες μερες την 24 rom ολα δουλευουν καλα εκτος απο ενα που το ειχα παρατηρησει και στην μαμα ρομ οταν ειχα, αν στον ηχο μηνυματος βαλεις καποιο τραγουδι παραδειγμα δεν σταματαει να παιζει αν δεν τελειωσει το mp3 και ας εχεις ανοιξει και διαβαζεις το sms. Μπορειτε να τσεκαρετε αν μπορει να διορθωθει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες περασα πριν λιγες μερες την 24 rom ολα δουλευουν καλα εκτος απο ενα που το ειχα παρατηρησει και στην μαμα ρομ οταν ειχα, αν στον ηχο μηνυματος βαλεις καποιο τραγουδι παραδειγμα δεν σταματαει να παιζει αν δεν τελειωσει το mp3 και ας εχεις ανοιξει και διαβαζεις το sms. Μπορειτε να τσεκαρετε αν μπορει να διορθωθει αυτο?

 

Δεν γίνεται. Βάλε μικρής διάρκειας ήχο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες.....με σωσατε...!!!

 

 

 

Δεν εκανε τιποτα....παρεμεινε ως ειχε.....δηλαδη 2γραμμες για παρουσιαση!!!!Πρεπει αναγκαστικα να περασω 24,1 για να ειμαι οκ???

 

Το μονο που δεν μου αρεσε στη v24 ειναι αυτο.Το παλεψα πολυ για να το φτιαξω.Περασε την v24.1 και εισαι ετοιμος

tsoby4 yiannis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους :):)

 

Έχει δοκιμάσει κάνεις στην 24,1 να κάνει αλλαγές με τον editor?

Μετά το σώσιμο κολλάει, παίρνει τις αλλαγές άλλα πρέπει να βγάλεις μπαταρία.

 

Μιχάλη έχω κάνει αρκετές αλλαγές αλλά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστω παιδες.....με σωσατε...!!!

 

Δεν εκανε τιποτα....παρεμεινε ως ειχε.....δηλαδη 2γραμμες για παρουσιαση!!!!Πρεπει αναγκαστικα να περασω 24,1 για να ειμαι οκ???

 

Εχεις βαλει το CAB και μετα reboot, εχεις πατησει πανω στο widget να σου βγαλει επιλογη επομενο - προηγουμενο.

Αν τα εχεις κανει αυτα ριξε μια ματια εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=832775

Πιστεύω να βγάλεις άκρη (στο xda ενας χρηστης το κατάφερε 2 φορες)

αλλιως πηγαινε στην v24.1

 

Παιδες περασα πριν λιγες μερες την 24 rom ολα δουλευουν καλα εκτος απο ενα που το ειχα παρατηρησει και στην μαμα ρομ οταν ειχα, αν στον ηχο μηνυματος βαλεις καποιο τραγουδι παραδειγμα δεν σταματαει να παιζει αν δεν τελειωσει το mp3 και ας εχεις ανοιξει και διαβαζεις το sms. Μπορειτε να τσεκαρετε αν μπορει να διορθωθει αυτο?

 

Δεν γίνεται. Βάλε μικρής διάρκειας ήχο.

 

Μπορεί ακόμα με το πρόγραμμα περικοπή mp3 (φάκελος Πολυμέσα) να κάνει τον μικρύνει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει το CAB και μετα reboot, εχεις πατησει πανω στο widget να σου βγαλει επιλογη επομενο - προηγουμενο.

Αν τα εχεις κανει αυτα ριξε μια ματια εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=832775

Πιστεύω να βγάλεις άκρη (στο xda ενας χρηστης το κατάφερε 2 φορες)

αλλιως πηγαινε στην v24.1

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Είμαι με την v24.0 και έχω το RSS με 5 γραμμές

 

http://img806.imageshack.us/img806/373/screenshot1oo.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Είμαι με την v24.0 και έχω το RSS με 5 γραμμές

 

http://img806.imageshack.us/img806/373/screenshot1oo.th.jpg

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση,

λογικά σε όλες τις εκδόσεις v24.0 θα είναι οκ με 5 γραμμές εκτός από την GA BLACK στην οποία έχω αλλάζει το skin. Σε ολες τις v24.1 ειναι οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Βάλε μικρής διάρκειας ήχο.

 

 

Πως δεν γινεται. Αφου στην 23 εκδοση που ειχα τον σταματουσε τον ηχο κανονικα. Φυσικα ηταν και η μονη εκδοση ως τωρα που το εκανε αυτο, ολες οι αλλες δεν μπορουσαν να τον σταματησουν. Απλα την εβγαλα γιατι στο τελος μου παρουσιασε προβλημα και δεν εκανε καθολου αναπαραγωγη ηχων οταν ερχοταν sms.

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν γινεται. Αφου στην 23 εκδοση που ειχα τον σταματουσε τον ηχο κανονικα. Φυσικα ηταν και η μονη εκδοση ως τωρα που το εκανε αυτο, ολες οι αλλες δεν μπορουσαν να τον σταματησουν. Απλα την εβγαλα γιατι στο τελος μου παρουσιασε προβλημα και δεν εκανε καθολου αναπαραγωγη ηχων οταν ερχοταν sms.

 

Μπράβο η v23 :lol:

 

Η διάφορα v23 με την v24 ειναι ο νέος HTCMessaging cliend 2022 ο οποίος ειναι πολυ καλύτερος απο τους προηγούμενους,

η μονη λυση ειναι να φτιάξεις το mp3 αρχείο σου γιατί να γυρίσουμε πισω στον HTCMessaging Client 2011 δεν θα ήταν καλό :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα την εβγαλα γιατι στο τελος μου παρουσιασε προβλημα και δεν εκανε καθολου αναπαραγωγη ηχων οταν ερχοταν sms.

 

Άρα σωστά τα λέω... δεν γίνεται. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αποφάσισα να αρχίσω να παίζω και γω με το HD2 μου και διάβασα άπειρα θετικά για την Omega οπότε και αποφάσισα να την δοκιμάσω.Προς το παρόν βρίσκομαι στο στάδιο που κατεβάζω όλα τα αρχεία για να αρχίσω την εγκατάσταση.

Έχω ορισμένες απορείες...

1. Ποιά απο όλες τις εκδόσεις πρέπει να κατεβάσω? Έβαλα την Omega XT v24.1 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0 που μου φάνηκε πιο φορτωμένη...

2. Πως θα τραβήξω επαφές ημερολόγια και μηνύματα για να τα έχω και μετά, θα παίζει με pimBackup?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by eggonos
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...