Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν χρησιμοποιεις power kernel, τοτε διαβασε αυτο.

http://wiki.maemo.org/Kernel_Power#CIFS_Support

πολυ απλο πραγματικά. το χρησιμοποιω σε windows 7 και xp. Ο χρηστης των windows πιστευω πρεπει να εχει password, με κενο password εγω δεν το εχω καταφερει.

αν δεν εχεις power kernel ισως βοηθησει καποιος αλλος.

Δεν εχω Power kernel και δεν σκοπευω να βαλω συντομα. Εχω password στον χρηστη παντως ,αλλα παλι τιποτα. Το wizard mounter ειδικα κολλαει και δεν κανει τιποτα. Θα το σκαλισω παντως. Το ιδιιο προβλημα ειχα και οταν πηγα να κανω δικτυο ubuntu και Xp. Το ubuntu ολα κανονικα , τα XP μουλαρια...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε σε ftp μέσω ubuntu και με το πρόγραμμα Ν900FTP από το nokia θα δείς κανονικά τους φακέλους. Αν τα αρχεία σου είναι multimedia θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις στο pc κάποιο upnp πρόγραμμα όπως το mediatomb και μετά θα βλέπεις κανονικά όλα τα multimedia αρχεία μέσω του media player του nokia
Link to comment
Share on other sites

Σε Ubuntu δεν εχω προβλημα. Τα XP με βασανιζουν και δεν ξερω γιατι. Στο E51 με το Symsmb εχω κανονικα προσβαση παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ Ν900 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ.ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ,ΑΘΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ??/////

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Καλώς ήρθες στο myphone :)

 

Δοκίμασε να το ανοίξεις "μέσω" flashing:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3037012#post3037012

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορεις. Το αναποδο γινεται. Η sim ειναι πολυ περιορισμενη για τηλεφωνικο καταλογο. Θα σου τα κανει μπαχαλο αν εχεις πολλα τηλεφωνα σε καθε επαφη. Αν θες να μεταφερεις τα τηλεφωνα σου σε αλλη συσκευη υπαρχουν αλλοι τροποι. Να τα κανεις σε vcard ή να επιλεξεις συγχρονισμο με BT.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,

 

εχω ενα προβλημα με τον κινητο, μεχρι σημερα δουλευαν ολα καλα, αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν αναβει ο φωτησμος στο πληκτρολογιο καθως και το ledaki που εχει, ξερεις κανεις αν μπορει να φτιαχτει;

 

τελικα το εφτιαξα.

Edited by legion
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να επεξεργαστούμε τις ετικέτες από τις επαφές; Το έψαξα αλλά δεν :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να επεξεργαστούμε τις ετικέτες από τις επαφές; Το έψαξα αλλά δεν :(

 

 

Όχι, δυστυχώς......

Το έχω ψάξει από την αρχή και σε κάθε αναβάθμιση, αλλά δεν..... :ninja:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να επεξεργαστούμε τις ετικέτες από τις επαφές; Το έψαξα αλλά δεν :(

 

τι εννοεις?απλη επεξεργασια?απλα κανε κλικ στην εικονα της επαφης και θα σου εμφανιση αναλογο μενου για επεξεργασια :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας στο ωραιο αυτο θρεντ.

 

Αγορασα εδω και μια βδομαδα το εν λογω κινητο και παρατηρησα πως δεν εχει το εικονιδιο more οταν ανοιγω το desktop.Αλλα εμφανιζει ολα τα εικονιδια με την σειρα.Τι μπορει να φταιει?Μπορω να το βαλω manually?

 

Eyxaristw!~

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας στο ωραιο αυτο θρεντ.

 

Αγορασα εδω και μια βδομαδα το εν λογω κινητο και παρατηρησα πως δεν εχει το εικονιδιο more οταν ανοιγω το desktop.Αλλα εμφανιζει ολα τα εικονιδια με την σειρα.Τι μπορει να φταιει?Μπορω να το βαλω manually?

 

Eyxaristw!~

 

Καλώς ήρθες!

Το "more" δεν υπάρχει εδώ 2 updates. Είσαι οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς......

Το έχω ψάξει από την αρχή και σε κάθε αναβάθμιση, αλλά δεν..... :ninja:

τι εννοεις?απλη επεξεργασια?απλα κανε κλικ στην εικονα της επαφης και θα σου εμφανιση αναλογο μενου για επεξεργασια :)

 

Άλλο θέλω να πω. Τις ετικέτες από τις ονομασίες των αριθμών, Mobile, Mobile(work), Phone, Fax κ.α :)

 

Πριν λίγο καιρό μου χρειάστηκε και ξενέρωσα. Έψαξα αλλά κανένα αποτέλεσμα, λογικά θα είναι κάποιο αρχείο κειμένου και έτσι θα μπορούμε να προσθέσουμε και τις δικές μας ετικέτες. Εάν το έχει βρει κανείς ας ενημερώσει.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα! Μόλις το πήρα!! :))) ολα οκ εκτος του οτι...ενω εχω κατεβάσει το pidgin κλπ κλπ...ολοι οι λογ/σμοι μου λειτουργούν κανονικά εκτος του msn haze..........κατεβάζω κ το αλλο (pecan)...τίποτα.....δεν μπορώ να μπω........καποια λύση?????? thanks!
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευε το msn. Αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει δυο αρχεια στα repo ,αλλα εμενα δουλεψε το haze...Ψαξε για καποια αλλη εφαρμογη και δοκιμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Kαλη σας ημερα.

 

Δυο ερωτησεις να κανω:

Εχω βαλει το advanced power kernel και εχω κανει overclocking (ενας Θεος ξερει πως τα καταφερα μιας και εχω πελαγωσει).

Το εχω βαλει να τρεχει απο τα 500 εως τα 900Mhz.

 

1) Πως βλεπετε αυτην την κλιμακα? Εκανα καλα?

 

2) Πλεον δεν θα μπορω να κανω τα διαφορα Updates που κατα καιρους βγαινουν για τις αφαρμογες που εχω ηδη εγκατεστημενες?

 

thanks guys.

 

 

υγ: Παντως ειναι αρκετα πιο σβελτο, και ακομα καλυτερο Multi-tasking. Ειδικα οταν ανοιγω 12 εφαρμογες και τσεκαρω το Bounce...δεν χανει σχεδον frame.

Edited by paidi_8auma
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα! Μόλις το πήρα!! :))) ολα οκ εκτος του οτι...ενω εχω κατεβάσει το pidgin κλπ κλπ...ολοι οι λογ/σμοι μου λειτουργούν κανονικά εκτος του msn haze..........κατεβάζω κ το αλλο (pecan)...τίποτα.....δεν μπορώ να μπω........καποια λύση?????? thanks!

 

'Εχω και εγώ αυτό το πρόβλημα άλλα κατέληξα ότι φταίει το router μου (gennet oxygen), καθώς από οποιαδήποτε άλλη σύνδεση wifi ή 3G συνδέομαι κανονικά με το Pecan. Μήπως αντιμετωπίζεις το ίδιο?

Edited by MofoBear
Link to comment
Share on other sites

μονο ενα μειονεκτημα μετα το OC.

 

εχασα την καμερα (κλασσικα). παω να το ανοιξω και λεει "operation failed".

 

Αυτη η καμερα πια...κατι να πειραξεις..αμεσως τρωει σκαλωμα. Δεν με νοιαζουν οι φωτογραφιες στο Ν900 (ουτε ασχολουμαι)..πιο πολυ για το flashlight εχω ξενερωσει.

 

 

edit: camera εφτιαξε με install του "bless n900".

Φιλε anapospaste, σε ευχαριστω πολυ. :)

Edited by paidi_8auma
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω τις ρυθμίσεις για το "mail for exchange" για mail στο yahoo.com & mail στην otenet.gr

Αναζητώ domain, server, port κοκ

 

Μπορώ στο mail for exchange να έχω δύο διαφορετικά mailboxes? Ή υπάρχει περιορισμός?

Edited by gianpithio
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω τις ρυθμίσεις για το "mail for exchange" για mail στο yahoo.com & mail στην otenet.gr

Αναζητώ domain, server, port κοκ

 

Μπορώ στο mail for exchange να έχω δύο διαφορετικά mailboxes? Ή υπάρχει περιορισμός?

Για yahoo.com δοκίμασε αυτά που αναφέρονται εδώ και για otenet διάβασε εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για yahoo.com δοκίμασε αυτά που αναφέρονται εδώ και για otenet διάβασε εδώ.

 

 

Ευχαριστώ για τα links :)

Αλλά υπάρχει ένα περίεργο θέμα.....

Μου λέει πως υπάρχει λάθος είτε στο user name είτε στο password!!:blink:

& προφανώς δεν συμβαίνει αυτό

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό?

Είναι θέμα κινητού?

Πρέπει να επικοινωνήσω με κάποιον της yahoo?

 

 

Το βράδυ θα δοκιμάσω και το otenet email

Τώρα δεν θυμάμαι το password

Για να δούμε.....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα links :)

Αλλά υπάρχει ένα περίεργο θέμα.....

Μου λέει πως υπάρχει λάθος είτε στο user name είτε στο password!!:blink:

& προφανώς δεν συμβαίνει αυτό

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό?

Είναι θέμα κινητού?

Πρέπει να επικοινωνήσω με κάποιον της yahoo?

 

 

Το βράδυ θα δοκιμάσω και το otenet email

Τώρα δεν θυμάμαι το password

Για να δούμε.....

 

Για να δουλέψει το yahoo θα πρέπει να κάνεις τα πιο κάτω προτού δημιουργήσεις το profile στο κινητό.

* Log on to your Yahoo mail account.

* On the “Pop and Forwarding” page, choose the “Allow your Yahoo! Mail to be POPed” option.

 

Read more: http://techblissonline.com/yahoo-pop3-and-smtp-settings/#ixzz1ApprIrcT

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το yahoo θα πρέπει να κάνεις τα πιο κάτω προτού δημιουργήσεις το profile στο κινητό.

* Log on to your Yahoo mail account.

* On the “Pop and Forwarding” page, choose the “Allow your Yahoo! Mail to be POPed” option.

 

Read more: http://techblissonline.com/yahoo-pop3-and-smtp-settings/#ixzz1ApprIrcT

 

 

Δυστυχώς η Yahoo θέλει να πληρώνεις 2$ τον μήνα για να μπορείς να ενεργοποιήσεις το POP & Forwarding

Ζητά να πάω σε Yahoo! Plus :mad:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Μετά από λιγα λεπτά αναμονής η οθόνη δεν σβήνει όπως θα έπρεπε, αλλά παραμενει αναμενη. Καποια ιδέα για να δορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Μετά από λιγα λεπτά αναμονής η οθόνη δεν σβήνει όπως θα έπρεπε, αλλά παραμενει αναμενη. Καποια ιδέα για να δορθωθεί;

 

Το είχα πάθει και εγώ πρόσφατα και δεν ήξερα τι έφταιγε. Δοκίμασε να αλλάξεις τον χρόνο απενεργοποίησης της οθόνη ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΣ τις αλλαγές και μετά άλλαξέ το πάλι στη ρύθμιση που είχες. Σε εμένα τουλάχιστον δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...