Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα μέσα στο Σ-Κ όλο το θέμα.

Πραγματικά είναι το μόνο Nokia που μου έχει προσελκύσει το ενδιαφέρον από την εποχή του Ν73 (το Ν95-2 το πήρα 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του, άρα δε μετράει).

Συμφωνώ ότι είναι μεγάλο στοίχημα για τους Φινλανδούς η επιτυχία αυτού του μοντέλου, αλλά και ρίσκο ταυτόχρονα.

Πάντως έχει σίγουρα κλέψει τις αρχικές εντυπώσεις.

Η μπαταρία δε με απασχολεί, για μένα σκοπός αυτών των συσκευών είναι να βγάζουν τη μέρα, κάτι που μάλλον φαίνεται ότι το Ν8 θα το πετυχαίνει.

Edited by nikoleon

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραια τα πρωτα official unboxing videos... Αλλα ρε Nokia μαλλον το κινητο ειναι το τελευταιο που βλεπουμε.loool
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

"The amount of preorders has exceeded our expectations and we are working hard to deliver the Nokia N8 to the market. In some markets, we had planned to start delivering the Nokia N8s to our pre-order customers by the end of September. To ensure a great user experience, we have decided to hold the shipments for a few weeks to do some final amends. We're thrilled with the response that we've had to the Nokia N8 and assure everyone who've pre-ordered it already that it'll be worth the wait! We expect consumers to get their Nokia N8s during October."

 

 

http://www.engadget.com/2010/09/20/nokia-n8-delayed-for-a-few-weeks-to-do-some-final-amends/

Edited by lagoskon
ΛΙΝΚ
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

"The amount of preorders has exceeded our expectations and we are working hard to deliver the Nokia N8 to the market. In some markets, we had planned to start delivering the Nokia N8s to our pre-order customers by the end of September. To ensure a great user experience, we have decided to hold the shipments for a few weeks to do some final amends. We're thrilled with the response that we've had to the Nokia N8 and assure everyone who've pre-ordered it already that it'll be worth the wait! We expect consumers to get their Nokia N8s during October."

 

 

http://www.engadget.com/2010/09/20/nokia-n8-delayed-for-a-few-weeks-to-do-some-final-amends/

ρε τι τραβάμεεεεεεεεε, άντε να περιμένουμε τώρα τον Οκτώβριο:mad::mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Πάνο οτι το άλλαξες το avatar σου.

Μάλλον κατέληξες και εσυ. :D :lol:

 

Ε, άργησα λίγο, αλλά κατέληξα πια... :D

 

 

Λίγο ακόμα αλάτι στις πληγές........;):p:)

 

Ωραίο το βιντεάκι. Φαντάζομαι πώς θα είναι όταν θα ανοίγω το κουτί του δικού μου Ν8, αλλά πολύ πιθανόν να μην είναι σε αυτό το χρώμα. :D:cool:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε τι τραβάμεεεεεεεεε, άντε να περιμένουμε τώρα τον Οκτώβριο:mad::mad:

 

Μέχρι να βγει το επόμενο galaxy είναι και να πατωσει η νοκια....

Εκεί να δεις γέλιο που θα πέσει

Link to comment
Share on other sites

"The amount of preorders has exceeded our expectations and we are working hard to deliver the Nokia N8 to the market. In some markets, we had planned to start delivering the Nokia N8s to our pre-order customers by the end of September. To ensure a great user experience, we have decided to hold the shipments for a few weeks to do some final amends. We're thrilled with the response that we've had to the Nokia N8 and assure everyone who've pre-ordered it already that it'll be worth the wait! We expect consumers to get their Nokia N8s during October."

 

 

http://www.engadget.com/2010/09/20/nokia-n8-delayed-for-a-few-weeks-to-do-some-final-amends/

 

Λοιπόν, για την ιστορία αξίζει να σημειώσω ότι παρόμοια ανακοίνωση είχε βγάλει πριν 25+ χρόνια η Sinclair σε όσους είχαν προπληρώσει τότε τον υπολογιστή QL, οποίος λόγο τεχνικών προβλημάτων δεν μπορούσε φυσικά να παραδοθεί στην ώρα του. Έχω εντυπωσιαστεί να διαβάζω ένα παρόμοιο κείμενο από την Nokia!

Τώρα όσον αφορά τους λόγους αναβολής μπορεί να τους μάθει κανείς από εδώ, καθώς ο συγκεκριμένος user υποστηρίζει (και έχει καλές πιθανότητες να λέει αλήθεια) ότι εργάζεται σε κάποια εταιρία που έχει πολύ στενή σχέση με την Nokia, δίνει δυο σημαντικά hints ... :whistle:

 

Επίσης άλλα δυο ενδιαφέροντα βίντεο για το N8:

-
... :whistle: Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει το επόμενο galaxy είναι και να πατωσει η νοκια....

Εκεί να δεις γέλιο που θα πέσει

μα πρώτη φορά είπα και εγώ στην ζωή μου να αγοράσω Νοκια, πούλησα και το τηλ μου και έμεινα στην κέντα και με ένα SE Z710i :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για την ιστορία αξίζει να σημειώσω ότι παρόμοια ανακοίνωση είχε βγάλει πριν 25+ χρόνια η Sinclair σε όσους είχαν προπληρώσει τότε τον υπολογιστή QL, οποίος λόγο τεχνικών προβλημάτων δεν μπορούσε φυσικά να παραδοθεί στην ώρα του. Έχω εντυπωσιαστεί να διαβάζω ένα παρόμοιο κείμενο από την Nokia!

Τώρα όσον αφορά τους λόγους αναβολής μπορεί να τους μάθει κανείς από εδώ, καθώς ο συγκεκριμένος user υποστηρίζει (και έχει καλές πιθανότητες να λέει αλήθεια) ότι εργάζεται σε κάποια εταιρία που έχει πολύ στενή σχέση με την Nokia, δίνει δυο σημαντικά hints ... :whistle:

 

Επίσης άλλα δυο ενδιαφέροντα βίντεο για το N8:

-
... :whistle:

Πάντως σε αυτά τα δυο βιντεάκια που παρέθεσες πολύ εύστοχα μου θυμίζει αρκετά τις φλασιές που τρωνε τα 5th Edition(και καμμιά φορά το C6 που έχω τώρα)....σαν να μη μας τα λένε καλά-μάλλον η καθυστέρηση είναι αρκετά δικαιολογημένη,μήπως αντί για 256 ΜΒ βαλανε πάλι 128 ΜΒ ram(έτσι δείχνει σε ορισμένες φάσεις).....:lol::lol:.....δεν με προδιαθέτει και πολύ θετικά το όλο θέαμα,μάλλον θα αναθεώρησω για το άν το πάρω από τους πρώτους.....:confused::mad:;)

Link to comment
Share on other sites

Directx... δύο πράγματα παρατήρησα

1) Αντίδραση capacitive στο νύχι (αποδοχή και προχωράμε) και ρωτώ : που πας ρε κοπελιά με το νύχι και μου πας να κάνεις και multitouch;

2) o driver σε ένα video δείχνει να κάνει "νερά" όσον αφορά την αναπαραγωγή :(

Αυτό είναι θέμα software μάλλον... Δεν είχα δει κάτι παρόμοιο σε άλλο hands on... Εκτός αν η αντίδραση του software στο νύχι είναι "καταστροφική"... Υπάρχει περίπτωση για υπερφόρτωση κάποιου πυκνωτή; Δηλαδή θέμα hardware;

Θα βρεθούμε όσοι έχουμε Ν8 στο Βόλο να παίξουμε.... Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Directx... δύο πράγματα παρατήρησα

1) Αντίδραση capacitive στο νύχι (αποδοχή και προχωράμε) και ρωτώ : που πας ρε κοπελιά με το νύχι και μου πας να κάνεις και multitouch;

2) o driver σε ένα video δείχνει να κάνει "νερά" όσον αφορά την αναπαραγωγή :(

Αυτό είναι θέμα software μάλλον... Δεν είχα δει κάτι παρόμοιο σε άλλο hands on... Εκτός αν η αντίδραση του software στο νύχι είναι "καταστροφική"... Υπάρχει περίπτωση για υπερφόρτωση κάποιου πυκνωτή; Δηλαδή θέμα hardware;

Θα βρεθούμε όσοι έχουμε Ν8 στο Βόλο να παίξουμε....

 

Μα καλά, λαμβάνετε υπόψην την κοπελιά με τα απαίσια νύχια; Προσωπικά αν πλησίαζε το κινητό μου με τέτοιες διαθέσεις (μοιάζει λες και θέλει να το καταστρέψει), θα της έκοβα τα χέρια από τη ρίζα! :lol::cool::p

 

Καταρχήν δεν ήξερε καν πώς να κάνει pinch-to-zoom - δηλαδή πού πα ρε καραμήτρο σε portait, που δεν είναι maximized η εικόνα; :lol: Ούτε που της πέρασε από το μυαλό να το γυρίσει οριζόντια... :X

 

Στο βιντεάκι που παραθέτεις, βλέπω καλύτερη φωτεινότητα στο δεξιό τηλέφωνο (=Ν8) από ό,τι στο αριστερό (C7). Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό. :confused:

 

 

------------------------------------------------

 

Έχω αρχίσει ήδη να διαβάζω το manual. Άντε να δούμε... :cool:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Directx... δύο πράγματα παρατήρησα

1) Αντίδραση capacitive στο νύχι (αποδοχή και προχωράμε) και ρωτώ : που πας ρε κοπελιά με το νύχι και μου πας να κάνεις και multitouch;

2) o driver σε ένα video δείχνει να κάνει "νερά" όσον αφορά την αναπαραγωγή :(

Αυτό είναι θέμα software μάλλον... Δεν είχα δει κάτι παρόμοιο σε άλλο hands on... Εκτός αν η αντίδραση του software στο νύχι είναι "καταστροφική"... Υπάρχει περίπτωση για υπερφόρτωση κάποιου πυκνωτή; Δηλαδή θέμα hardware;

Θα βρεθούμε όσοι έχουμε Ν8 στο Βόλο να παίξουμε....

 

Καλά μη φάς,έχει γλαρόσουπα....με Ν8 ως επιδόρπιο....:lol::lol:...μέχρι να βρεθείτε στο Βόλο πρώτα θα έχετε απογοητευθεί.....νύχι ξε-νύχι διακρίνω έντονη οσμή SW προβλημάτων ram based.......;),κρίμα γιατί το περιμένω πως και πως αλλά η πο:X:X@να η ΝΟΚΙΑ τόσα χρόνια που τα θαλασσώνει εκεί που δεν πρέπει τώρα θα σπάσει την παραδοση της....δε νομίζω....;)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Επίσης άλλα δυο ενδιαφέροντα βίντεο για το N8:
-
... :whistle:

 

Πραγματικα τραγικα τα βιντεο απιστευτο κολλημα!! :X

Μου θυμιζει το Ν73 με τα ξαφνικα restart του και τη 1 ωρα που κανει να ανοιξει την εκθεση. Παντως ελπιζω να φοραει καποια παλια εκδοση firmware η συγκεκριμενη συσκευη του βιντεο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αυτά τα δυο βιντεάκια που παρέθεσες πολύ εύστοχα μου θυμίζει αρκετά τις φλασιές που τρωνε τα 5th Edition(και καμμιά φορά το C6 που έχω τώρα)

Μην νομίζεις... δεν είναι και πολύ μακριά.

Το εσωτερικό όνομα του Symbian^3 είναι Series 60 5.2, οπότε καταλαβαίνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γι αυτό που θα πω αλλά δεν χρειάζεται να "σπουδάσεις" για να κάνεις ζουμ με 2 δάχτυλα. Έπρεπε να κάνει κανονικά ζουμ από την στιγμή που αγγίζει την οθόνη είτε είναι σε portrait ή σε landscape. Και αν δεν το πέτυχε την πρώτη φορά θα έπρεπε να το έχει πετύχει με τις επόμενες φορές που το δοκίμασε (δεν ήταν και λίγες). Αν όντως είναι έτσι σε όλα και όχι στην συγκεκριμένη συσκευή που φάνηκε στο βίντεο τότε... :whistle:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, συσκευή σε demo stand είναι, το είχανε εκεί και περνούσε ό κάθε σχετικός και άσχετος και το περιεργάζονταν. Αν κάποιος άνοιξε 560986 εφαρμογές πώς περιμένετε να ανταποκρίνεται, ιδίως όταν πάει η άλλη η ακατάλληλη και το πιάνει με τις νυχάρες της (μόνο και στη σκέψη ανατρίχιασα :cry:)...

 

Πάλι καλά που δεν έβγαλε στην οθόνη κανένα "leave me alone"... :lol:

 

Τώρα που το βλέπω καλύτερα, το αποκορύφωμα είναι το κόλλημα του dialler.

Αυτή είναι κανονική συμπεριφορά καρα-κολλημένης Symbian συσκευής, οδηγημένης στα όρια. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, λαμβάνετε υπόψην την κοπελιά με τα απαίσια νύχια; Προσωπικά αν πλησίαζε το κινητό μου με τέτοιες διαθέσεις (μοιάζει λες και θέλει να το καταστρέψει), θα της έκοβα τα χέρια από τη ρίζα! :lol::cool::p

:

Σε αυτήν Resistive και πολύ της πάει... Μου βγήκε με το μπλε το νύχι. Τρόμαξε το κινητό. Λογικό το βρίσκω.

Πέρα από την πλάκα,κάτι δε πάει καλά,νομίζω ότι ο driver κάτι παθαίνει μόλις ακουμπάς με το νύχι την οθόνη... Γεμίζει η μνήμη; Κολλάει σε κάποιο loop; Περίεργο video... Κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα driver!

 

Όσον αφορά την οθόνη,έχεις δίκιο,αλλά αν προσέξεις το C7 έχει καλύτερη αντίθεση. κάνε pause και πρόσεξε! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά δεν είναι και ο Freddy Krueger η κοπέλα. Αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να το αγοράσουν όσοι παίζουν κιθάρα και οι γυναίκες :). Δεν κατηγορήσαμε το τηλέφωνο αλλά όσο να 'ναι όταν βλέπεις αυτά τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Ξέρω πολύ καλά ότι τα demo τα "σκίζουν" αλλά τέτοια πράγματα θυμίζουν προηγούμενα S60 5th Edition...

 

Όταν ακουμπάς νύχι σε τέτοια οθόνη απλά δεν υπακούει στις εντολές! Και είπαμε η κοπέλα δεν είναι και ο Freddy... Προσπαθεί να ακουμπήσει με όσο μεγαλύτερη επιφάνεια δέρματος μπορεί αλλά και πάλι η οθόνη αδυνατεί να ακολουθήσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά δεν είναι και ο Freddy Krueger η κοπέλα. Αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να το αγοράσουν όσοι παίζουν κιθάρα και οι γυναίκες :). Δεν κατηγορήσαμε το τηλέφωνο αλλά όσο να 'ναι όταν βλέπεις αυτά τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Ξέρω πολύ καλά ότι τα demo τα "σκίζουν" αλλά τέτοια πράγματα θυμίζουν προηγούμενα S60 5th Edition...

 

Όταν ακουμπάς νύχι σε τέτοια οθόνη απλά δεν υπακούει στις εντολές! Και είπαμε η κοπέλα δεν είναι και ο Freddy... Προσπαθεί να ακουμπήσει με όσο μεγαλύτερη επιφάνεια δέρματος μπορεί αλλά και πάλι η οθόνη αδυνατεί να ακολουθήσει.

 

Κοίταξε,υπάρχει ένα θέμα που θίγεις και είναι σωστό : η αντίδραση στο νύχι... Εκεί εμένα μου μυρίζει πρόβλημα (command buffer).

Ωστόσο,σήμερα στο public είχα μπροστά μου ένα iphone 4. Είχα λίγο "νυχάκι" - το φυσιολογικό - και προσπάθησα να δω την αντίδραση της Retina : ήταν ακριβώς μα ακριβώς η ίδια με το παραπάνω video : multitouch δε μπορούσες να κάνεις... Η διαφορά ήταν ότι το iphone 4 δεν "αναβόσβηνε" τη φωτογραφία σε αυτή την περίπτωση (το ΝΟΚΙΑ Ν8 πάει να αντιληφθεί κίνηση,αυτό είναι το λάθος στο software/driver/controller). Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να "διορθωθεί" το πρόβλημα αυτό, κάποιος buffer κρατάει κάτι που δεν πρέπει να κρατήσει και γίνεται ένα μπέρδεμα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά δεν είναι και ο Freddy Krueger η κοπέλα. Αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να το αγοράσουν όσοι παίζουν κιθάρα και οι γυναίκες :). Δεν κατηγορήσαμε το τηλέφωνο αλλά όσο να 'ναι όταν βλέπεις αυτά τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Ξέρω πολύ καλά ότι τα demo τα "σκίζουν" αλλά τέτοια πράγματα θυμίζουν προηγούμενα S60 5th Edition...

 

Όταν ακουμπάς νύχι σε τέτοια οθόνη απλά δεν υπακούει στις εντολές! Και είπαμε η κοπέλα δεν είναι και ο Freddy... Προσπαθεί να ακουμπήσει με όσο μεγαλύτερη επιφάνεια δέρματος μπορεί αλλά και πάλι η οθόνη αδυνατεί να ακολουθήσει.

Ειμαι σε αυτη την κατηγορια και δεν ξερω τι λενε για τις capasitive, αλλα αν του iphone ειναι η κορυφαια στον τομεα της, μαλλον θα προσπερασω για αρκετο καιρο ακομη τα κινητα με μονο touch οθονη. Δεν μιλαω για πληκτρολογιση κειμενου που η ακριβεια χανεται, αλλα οντως το multitouch παει περιπατο. Ισως γι αυτο το N900 δεν μου δημιουργησε προβλημα με την resistive. Αν του N8 ειναι ενα κλικ χειροτερη απο το iphone σε ευαισθησια ,τοτε θεωρω φυσιολογικο το video.

 

ΥΓ Στο δευτερο video η τιμη 598€ για ποιο προιον ειναι;;;

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αυτη την κατηγορια και δεν ξερω τι λενε για τις capasitive, αλλα αν του iphone ειναι η κορυφαια στον τομεα της, μαλλον θα προσπερασω για αρκετο καιρο ακομη τα κινητα με μονο touch οθονη. Δεν μιλαω για πληκτρολογιση κειμενου που η ακριβεια χανεται, αλλα οντως το multitouch παει περιπατο. Ισως γι αυτο το N900 δεν μου δημιουργησε προβλημα με την resistive. Αν του N8 ειναι ενα κλικ χειροτερη απο το iphone σε ευαισθησια ,τοτε θεωρω φυσιολογικο το video.

 

Για εμάς τους πιανίστες είναι οι capacitive :lol: Και κόψε το νύχι,πάρε πένα :p:lol:

Το πρώτο video ας πούμε ότι δεν αποκρίνεται σωστά η οθόνη στο νύχι,στο δεύτερο με αναπαραγωγή HD γιατί κολλάει; :worry: Θέμα driver είναι με προσωπική εκτίμηση απ'όσα βλέπω και όσα έχω ζήσει με XGL/BERYL σε Linux... Όταν άρχισε η ΑΤΙ να φτιάχνει σωστούς οδηγούς απλά ξεχάσαμε τέτοιου είδους προβλήματα (buffer overflow, X11 crash). Υπομονή,είναι πολύ κοντά στο τέλειο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κοπέλα στο βιντεο δεν έχει νύχια μακριά. Είναι το μπλε που μπερδεύει.

Στο 00.44 πχ δεν βλέπω νύχια να προεξέχουν.

Άρα το πρόβλημα δεν μπορεί να είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μοναδικό μπέρδεμα θαναι τα 500 που θα δώσουμε και όλο και θα λέμε "ρε που ταχω ξαναδει αυτά τα κολλήματα....α ναι στο 5800 κλπ.....:wacko:".

Μια φορά να βγάλουν "ναυαρχίδα" που να μην αποδειχτεί "φορτηγίδα" τελικά δε γίνεται....:confused::blink:...μάλλον όχι,πάντα την αναμονή την διαδέχεται η απογοητευση και μετά η αναμονή για τις αναβαθμίσεις και όταν σε 6 μήνες στρώνει το πράγμα σου παρουσίαζουν ενα νέο ήδη στρωμένο μοντέλο,βαρέθηκα τις επαναλήψεις πάντως τόσα χρόνια-ημιτελή κινητά με αρκετά ζητήματα πριν καν κυκλοφορήσουν αλλά εμείς σαν τα ζούδια τρέχουμε και τα παίρνουμε......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους πιανίστες είναι οι capacitive :lol: Και κόψε το νύχι,πάρε πένα :p:lol:
Εχω 4 νυχια= 4 πενες;)

Το πρώτο video ας πούμε ότι δεν αποκρίνεται σωστά η οθόνη στο νύχι,στο δεύτερο με αναπαραγωγή HD γιατί κολλάει; :worry: Θέμα driver είναι με προσωπική εκτίμηση απ'όσα βλέπω και όσα έχω ζήσει με XGL/BERYL σε Linux... Όταν άρχισε η ΑΤΙ να φτιάχνει σωστούς οδηγούς απλά ξεχάσαμε τέτοιου είδους προβλήματα (buffer overflow, X11 crash). Υπομονή,είναι πολύ κοντά στο τέλειο.
Βασικα δεν ειδαμε αν το κινητο ειχε 12341231 εφαρμογες ανοικτες απο πισω. Εδειξε μονο το μενου και το gps στο multitasking. Τωρα ή οντως το N8 εχει σοβαρα προβληματα ακομη ή η κοπελια εχει killer δακτυλα και αχρηστευει τις συσκευες. Γιατι να πιασει 2 Ν8 και να της βγαζουν κολληματα ειναι παραξενο.

 

Ρε παιδιά η κοπέλα στο βιντεο δεν έχει νύχια μακριά. Είναι το μπλε που μπερδεύει.

Στο 00.44 πχ δεν βλέπω νύχια να προεξέχουν.

Άρα το πρόβλημα δεν μπορεί να είναι εκεί.

 

Εχει οσο εχω και εγω. Πιστεψε με ειναι αρκετο για να μην σε "νιωσει" μια capasitive.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

No chance για αγορά δεύτερης μπαταρίας:

 

PDF owner's manual, σελίδα 13:

 

"About the battery

Your device has an internal, nonremovable, rechargeable battery. Use only Nokia

approved chargers designated for this device. You can also use a compatible USB data cable to charge your device.

Do not attempt to remove the battery from the device. Take the device to the nearest authorised service facility for replacement of the battery.

Authorised retail points may also offer a battery replacement service.

Important: Only qualified personnel or an authorised service facility should replace the battery. Unauthorised battery replacement may invalidate your warranty."

 

:wacko::ninja::mad::X

 

Μάλλον το DC-11 είναι η μόνη ελπίδα για περιπτώσεις αυξημένων αναγκών σε ενέργεια... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...