Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα παιδια μη τσακωνεστε! :p

Απλα μου εχει τυχει να θελω να στειλω μηνυμα κ να ειναι καλοκαιρι κ να μην μπορω να δω τιποτα αλλο στο τηλεφωνο παρα μονο τη φατσα μου... Κ αν ειναι κατι επειγον ειναι πολυ εκνευριστικο να μη μπορεις να δεις... Κ περαν τουτου ειναι μια συσκευη που κανει 500 ευρω. Δεν θελω να ειναι καθρεπτης!:p Οπως το desire hd ενος παιδιου απο εδω που ειχαμε βγει για να μου δειξει το τηλεφωνο κ ψαχναμε να βρουμε σκια απ τα καθρεπτισματα της οθονης... Κ ειναι κ lcd...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστά, υπάρχει και στην Ουγγαρία εργοστάσιο. Όμως τα Symbian κατασκευάζονται μόνο σε Φινλανδία και Κίνα.

 

Kαι το n79 μου ηταν σιγουρα made in Hungary.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε μάγκες δεν τσακωνόμαστε :lol:

 

Ανταλλαγή απόψεων κάνουμε, και αν καμιά φορά παρεξηγηθεί ο γραπτός λόγος, μετά από μια αμοιβαία εξήγηση όλα είναι κομπλέ! :)

 

Έχουμε νομίζω όλοι μας πολύ σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε, από το να τσακωνόμαστε για ένα τηλέφωνο ;)

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

 

Προς freddaras: Το ραδιόφωνο μου κόλλησε κι εμένα δύο φορές και αναγκάστηκα να κάνω restart οπότε κάποιο κόλλημα πρέπει να τρώει η εν λόγω εφαρμογή!

 

το ραδιοφωνο οκ εγω ελεγα για τον fm transmitter...:)

Παιδια οσοι πηρατε το κινητακι δοκιμασατε να κανετε κληση με bluetooth ενω εχετε ανοιχτο(πχ στο αμαξι) τον fm transmitter.....?

σας δουλευει κανονικα η σας συμβαίνει αυτο που παθαινω εγω...

βγαινει δηλαδη ο ηχος απο τα ηχεια του αυτοκινητου ακους αυτον που σε παιρνει τηλ αλλα αυτος δεν σε ακουει...

θελω να δω αν φταίει το bluetooth η αν μιλαμε για σοβαροτατο μπαγκ που πρεπει να βελτιωσουν γρηγορα.....:worry:

οσο για την οθονη φαινεται καθαρα κατω απο τον ηλιο....καμια σχεση με n900 n97 και ολα τα σχετικα.......

Link to comment
Share on other sites

το Χ6 μου made in Hungary. και μια ερωτηση το Χ6 με το Ν8 έχουν διαφορά στην απόκριση οθόνης? αξίζει κάποιος που έχει Χ6 να πάρει Ν8, οποίος κάνει normal χρήση κινητου.
Link to comment
Share on other sites

το Χ6 μου made in Hungary. και μια ερωτηση το Χ6 με το Ν8 έχουν διαφορά στην απόκριση οθόνης? αξίζει κάποιος που έχει Χ6 να πάρει Ν8, οποίος κάνει normal χρήση κινητου.

Προφανώς. Άλλο λειτουργικό, άλλος επεξεργαστής, καλύτερη απόκριση οθόνης και πολύ καλύτερη απόκριση γενικότερα. Ό,τι όμως και να σου πούμε εμείς, εσύ θα είσαι ο τελικός κριτής, αφού το δοκιμάσεις. Εγώ πάντως το ερωτεύτηκα, και αποχωρίζομαι το qwerty keyoboard για χάρη του.

Link to comment
Share on other sites

βγαινει δηλαδη ο ηχος απο τα ηχεια του αυτοκινητου ακους αυτον που σε παιρνει τηλ αλλα αυτος δεν σε ακουει...

 

Μια ιδέα που μου ήρθε....

Δεν σε ακούει λόγω του noise cancelling.

υποτίθεται ένα από τα μικρόφωνα κάνει αυτή τη δουλειά... έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλεις για μάυρισμα ή είσαι ναυαγοσώστης?? :) Αυτό με τον ήλιο δε το καταλαβαίνω, δηλαδή πόση ώρα μπορεί να έχεις το κινητό φάτσα-κάρτα με τον ήλιο?

 

όσες ώρες διαρκεί ο ήλιος στο 24ωρο

browsing(GPRS) ανελέητο δεν σβήνει η οθόνη

γιαυτό και το ερώτημα περί μπαταρίας και οθόνης

αλλά μάλλον την απάντηση θα την πάρουμε μόνοι μας

ο καιρός τουλάχιστον βοηθάει:p

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nαι αν οντως εχει να δωσει το πορτοκαλι ειναι στανταρ παραεισαγωγη... Εδω καλα καλα δεν εχουν να μας δωσουν το μαυρο!:p

 

YΓ. Επιπλεον δεν εχει Led flash οπως γραφει αλλα xenon! :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα που μου ήρθε....

Δεν σε ακούει λόγω του noise cancelling.

υποτίθεται ένα από τα μικρόφωνα κάνει αυτή τη δουλειά... έτσι δεν είναι?

Ακριβώς. Για πες μας την ιδέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εσης που εχεται το ελληνικο μπορειτε να μας πειτε πιες γλωσσες ειναι προεγκαταστημενες στην συσκευη, με ενδιαφερουνε τα γερμανικα σαν δευτερη γλωσσα.

Ενω σε ολες της συσκευες Νοκια που ειχα ητανε περαζμενα και τα γερμανικα στο Ν97 δεν υπηρχανε γι αυτο φοβαμαι μην την ξαναπατησω παλι.

japanas
Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες εκανα αναβαθμιση τους χαρτες απο το ovi suite και το προγραμμα μετραει πολυ. βελτιωθηκε παρα πολυ το pinch to zoom και το προγραμμα δουλευει με περισσοτερες δυνατοτητες και πολυ καλυτερα απο πριν.

 

ελπιζω σημερα να εμφανιστουν οι πρωτες συσκευες στα νοκια care γιατι στις 29/11 οπως ειχαν βγαλει την ανακοινωση δεν υπηρχε τιποτα.

Edited by katsaplian
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εσης που εχεται το ελληνικο μπορειτε να μας πειτε πιες γλωσσες ειναι προεγκαταστημενες στην συσκευη, με ενδιαφερουνε τα γερμανικα σαν δευτερη γλωσσα.

Ενω σε ολες της συσκευες Νοκια που ειχα ητανε περαζμενα και τα γερμανικα στο Ν97 δεν υπηρχανε γι αυτο φοβαμαι μην την ξαναπατησω παλι.

 

Γλώσσες τηλεφώνου:

Αυτόματη

Hrvatski

English

Deutsce

Ελληνικά

Srpski

Slovenscina

 

Γλώσσες γραφής:

Μια από τα ίδια. Είσαι καλυμμένος:D

 

@mirrorofsorrow: έχω αρχίσει να έχω υποψίες ότι μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά με την μπαταρία μου. Όχι ότι έχει πρόβλημα, ωστόσο πρέπει να βρίσκεται πολύ μακριά από τις διάρκειες που μας λες κατά καιρούς και θέλω να το τσεκάρω πριν λήξει το DOA αύριο-μεθαύριο. Μπορείς να με βοηθήσεις με τον εξής απλό τρόπο; (ή όποιος άλλος έχει την ευχέρεια και το χρόνο):

Εγκαταστήστε την εφαρμογή battery monitor από ovistore και μετά από μια πλήρη φόρτιση ανοίξτε την εφαρμογή και πείτε μου τι χρόνους σας βγάζει στο active use. Εμένα μου αναφέρει (με μπαταρία 100%) το απογοητευτικό 1 day and 2 hours... και μετά από μισή ώρα ραδιοφώνου και internet (ταυτόχρονα) έχει πέσει στις 20 ώρες και ποσοστό μπαταρίας 81%...

Εν το μεταξύ δεν νομίζω να μου έχει ξεφύγει κάτι ανοικτό που να μου τρώει την μπαταρία: έχω απενεργοποιημένο το 3g, την αυτόματη αναζήτηση wlan, το bluetooth και τα Mail μου τα τσεκάρει ανά 4ωρο.

Επίσης έχω φτάσει πλέον τις 5 φορτίσεις και δεν βλέπω διαφορά στη διάρκεια από την αρχή μέχρι τώρα.

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσες τηλεφώνου:

Αυτόματη

Hrvatski

English

Deutsce

Ελληνικά

Srpski

Slovenscina

 

Γλώσσες γραφής:

Μια από τα ίδια. Είσαι καλυμμένος:D

 

@mirrorofsorrow: έχω αρχίσει να έχω υποψίες ότι μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά με την μπαταρία μου. Όχι ότι έχει πρόβλημα, ωστόσο πρέπει να βρίσκεται πολύ μακριά από τις διάρκειες που μας λες κατά καιρούς και θέλω να το τσεκάρω πριν λήξει το DOA αύριο-μεθαύριο. Μπορείς να με βοηθήσεις με τον εξής απλό τρόπο; (ή όποιος άλλος έχει την ευχέρεια και το χρόνο):

Εγκαταστήστε την εφαρμογή battery monitor από ovistore και μετά από μια πλήρη φόρτιση ανοίξτε την εφαρμογή και πείτε μου τι χρόνους σας βγάζει στο active use. Εμένα μου αναφέρει (με μπαταρία 100%) το απογοητευτικό 1 day and 2 hours... και μετά από μισή ώρα ραδιοφώνου και internet (ταυτόχρονα) έχει πέσει στις 20 ώρες και ποσοστό μπαταρίας 81%...

Εν το μεταξύ δεν νομίζω να μου έχει ξεφύγει κάτι ανοικτό που να μου τρώει την μπαταρία: έχω απενεργοποιημένο το 3g, την αυτόματη αναζήτηση wlan, το bluetooth και τα Mail μου τα τσεκάρει ανά 4ωρο.

Επίσης έχω φτάσει πλέον τις 5 φορτίσεις και δεν βλέπω διαφορά στη διάρκεια από την αρχή μέχρι τώρα.

 

Αυτά

 

τη μπαταρια την αφηνεις να αδειασει εντελως? ελπιζω να ειδες οτι σου ζητησα συγγνωμη. να εισαι καλα που μου ανοιξες τα ματια και ψαχτηκα και την πηρα τη συσκευη. ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

τη μπαταρια την αφηνεις να αδειασει εντελως? ελπιζω να ειδες οτι σου ζητησα συγγνωμη. να εισαι καλα που μου ανοιξες τα ματια και ψαχτηκα και την πηρα τη συσκευη. ευχαριστω φιλε

 

Στο 10% τη βάζω στη φόρτιση. Εσένα πόσο σου κρατάει; Την είδα τη συγνώμη, ωστόσο δεν είχα πρόβλημα από την αρχή όπως σου είχα πει. Σε καταλάβαινα πλήρως!

 

Με γεια μας. Αν ηρεμήσω και με αυτό που μου έχει μπει στο μυαλό για την μπαταρία θα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

H επίσημη ενημέρωση της Cosmote...

 

Nokia N8: Οθόνη αφής 3,5", εγγραφή & αναπαραγωγή HD video, Dolby sound!

Στα κατ/ματα COSMOTE, ΓΕΡΜΑΝΟΣ & OTE Shop από 3/12/10!

Link to comment
Share on other sites

Κατι που σκεφτηκα και πιθανον ισως να πρεπει να εχετε υποψιν. Σκεφτηκατε μηπως καθυστερησει και αλλο να ρθει το κινητο λογω απεργιων στα λιμανια?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για πες μας την ιδέα σου.

 

Θεωρητικά λοιπόν, για να μη ακούει ο άλλος, τα 2 μικρόφωνα πιάνουν τον ίδιο ήχο (εσένα που μιλάς) οπότε το ακυρώνει επειδή τον θεωρεί ήχο περιβάλλοντος.

Link to comment
Share on other sites

Στο 10% τη βάζω στη φόρτιση. Εσένα πόσο σου κρατάει; Την είδα τη συγνώμη, ωστόσο δεν είχα πρόβλημα από την αρχή όπως σου είχα πει. Σε καταλάβαινα πλήρως!

 

Με γεια μας. Αν ηρεμήσω και με αυτό που μου έχει μπει στο μυαλό για την μπαταρία θα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό!

 

η μπαταρια μου στην πρωτη φορτιση μου κρατησε 3 μερες με πολλες εγκαταστασεις widget και αλλων προγραμματων και μονιμα ανοιχτο το bluetooth. γενικα θα σου ελεγα αστο να σβησει και μετα να το φορτισεις. επισης κανε update το ovi maps. ακουσε με μετραει πολυ

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου στην πρωτη φορτιση μου κρατησε 3 μερες με πολλες εγκαταστασεις widget και αλλων προγραμματων και μονιμα ανοιχτο το bluetooth. γενικα θα σου ελεγα αστο να σβησει και μετα να το φορτισεις. επισης κανε update το ovi maps. ακουσε με μετραει πολυ

 

Το έκανα χθες το βράδυ αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα να δω τι παραπάνω έχει.

 

Αυτό που μου λες για την μπαταρία σημαίνει ότι το δικό μου έχει πρόβλημα που μετά βίας κρατάει μία μέρα... Θα περιμένω και τα σχόλια από τα άλλα παιδιά σήμερα και αναλόγως αύριο θα κάνω ένα φορμάτ να το στείλω πίσω. Τι γκαντεμιά γ@μώτο...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χθες το βράδυ αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα να δω τι παραπάνω έχει.

 

Αυτό που μου λες για την μπαταρία σημαίνει ότι το δικό μου έχει πρόβλημα που μετά βίας κρατάει μία μέρα... Θα περιμένω και τα σχόλια από τα άλλα παιδιά σήμερα και αναλόγως αύριο θα κάνω ένα φορμάτ να το στείλω πίσω. Τι γκαντεμιά γ@μώτο...

 

εγω θα σου ελεγα να το τσεκαρεις καλα πριν το γυρισεις γιατι μεχρι να στο αντικαταστησουν θα ξενερωσεις πολυ. δεν υπαρχουν διαθεσιμα ισως και για την επομενη βδομαδα οπως μου ειπαν και στο λεο γιατι η γυναικα μου εκει που με εβριζε που πηρα κινητο 500ε τωρα με εχει φαει να της παρω κι αυτης ενα και δεν μπορω να βρω πουθενα. θα εμφανιστουν customized την επομενη εβδομαδα απο εταιριες κινητης εμαθα επισης

Edited by katsaplian
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...