Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν ψαχνεις το χάρτη κολαει οπως στα symbian^1

 

Φιλε η απαντηση σου ειναι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3397181 ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο Ν8 γίνεται πχ όπως android 2.2 να γίνει το τηλέφωνο access point μέσω 3G έτσι ώστε να μπαίνεις στο Internet me WIFI από laptop η από ipad;

 

Aυτό γίνεται εδω και χρόνια στο Symbian με την εφαρμογη joikusoft hotspot

Link to comment
Share on other sites

Aυτό γίνεται εδω και χρόνια στο Symbian με την εφαρμογη joikusoft hotspot

 

εμφανιστηκε και στη voda

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/futureHandsetsList.action

Link to comment
Share on other sites

 

26 νοεμβρη θα το εχουν ετσι μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

26 νοεμβρη θα το εχουν ετσι μου ειπαν.

 

πρωτον πως γινεται αυτο?αφου απο νοκια θα κυκλοφορησει 29 δλδ απο δευτερα?

 

τελικα ποσο σιγουρο ειναι αν θα ειναι live?

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο η τιμή πήγε στα 499.

Όσο πάει και πέφτει.... :p

 

πρωτον πως γινεται αυτο?αφου απο νοκια θα κυκλοφορησει 29 δλδ απο δευτερα?

 

τελικα ποσο σιγουρο ειναι αν θα ειναι live?

Η voda έχει το δικό της product code.

Θεωρητικά δε δεσμεύεται με τα άλλα της αντιπροσωπίας.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο η τιμή πήγε στα 499.

Όσο πάει και πέφτει.... :p

 

 

Η voda έχει το δικό της product code.

 

καλο για μας ειναι αυτο.....με βλεπω απο πλαισιο......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω όσους το έχουν. Είχα διαβάσει στο manual ότι το Ν8 διαθέτει πολλαπλά ημερολόγια. Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχετε βρει πρακτική χρησιμότητα γι' αυτή τη λειτουργία;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει πολλαπλά ημερολόγια και αυτό βοηθάει όσους χρησιμοποιούν την συσκευή για επαγγελματικούς λόγους όπου μπορείς να επιλέξεις κάθε στιγμή ποιο ημερολόγιο θες να εμφανίζεται, ποιο να συγχρονίζεται κτλ.
Link to comment
Share on other sites

καλο για μας ειναι αυτο.....με βλεπω απο πλαισιο......

 

Μήπως εδώ;:)

http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=347&category_id=11

Link to comment
Share on other sites

 

καλο ακουγεται αλλα αν δεν παω εγω να το αγορασω με τα χερια μου δεν....

Link to comment
Share on other sites

το armaoseshop παρεχει διαδικασια DOA σε ολες τις συσκευες και στο Ν8!

 

αν αποιος εχει επιδοτηση στη wind μπορει να συνδυαστει και να παρει πιο φτηνα το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

οντως εγω παντως μολις το παρω ουτε προκειται να ασχοληθω με αλλους χαρτες...

μια χαρα ειναι και δωρεαν και ολα..

 

μια ερωτηση μονο.εμεις που θα το παρουμε ελληνικο οι χαρτες και η φωνη θα ειναι φορτωμενα η θα πρεπει να τα βαλουμε εμεις?

Και να μην είναι, είναι πανεύκολο να τους βάλεις. Εγκαθιστάς το Ovi Suite, το συνδέεις με τον υπολογιστή, επιλέγεις τους χάρτες που θέλεις και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Και να μην είναι, είναι πανεύκολο να τους βάλεις. Εγκαθιστάς το Ovi Suite, το συνδέεις με τον υπολογιστή, επιλέγεις τους χάρτες που θέλεις και τελείωσες.

 

ναι το ξερω.....εγω τα εχω εγκαταστησει και απλα περιμενω το κινητο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως για ότι έχει να κάνει με το πρόγραμμα πλοήγησης της nokia υπάρχει ανάλογο θέμα OVI Maps και για οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης υπάρχει το Εφαρμογές πλοήγησης για Symbian^3 οπότε απευθυνόμαστε αναλόγως.

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάσατε;Ξεσάλωσε πάλι ο Τσετσένος! http://www.mobile-review.com/articles/2010/n8-brak-en.shtml Λοιπόν αυτό μου θυμίζει την παροιμία 'θέλει η ........... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει!!!!'........Εγώ δεν αμφισβητώ τα κρούσματα ξαφνικών θανάτων πολλών Ν8,ποιός ξέρει αν θα συμβεί και στο δικό μου ακόμα,η στάση όμως του αγαπητού Eldar και η παρελκόμενη χολή που καταθέτει μου υποδεικνύουν ότι πρέπει να χαρτζιλικώνεται από καλλιεργητές εσπεριδοειδών!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !

Να σας ανακοινωσω την γκαντεμια μου.Εσβησε τον Ν8 και τελος!!!!

Το εχω εδω και δυο εβδομαδες.Ειναι το πρασσινο, αγορασμενο απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα , για yερμανικη αγορα και made in finland.

Λοιπον θα σας μιλησω με απολυτη ειλικρινεια.

Τις 5 μερες πρωτες ημερες δεν εκανε ΚΙΧ σε οτι και αν του εκανα. Την επομενη με πηρε η γυναικα μου τηλεφωνο και ξαφνικα εσβησε.Αναψε υστερα απο προσπαθεια 10 λεπτων.Λειτουργησε αψογα για δυο μερες και σημερα που πηγα ταξιδι το εκλεισα πριν μπω στο αεροπλανο.Απο τοτε που ηρθα εχω συμπηρωσει ηδη 3 ωρες και δεν αναβει με τιποτα.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ "ΘΑΝΑΤΟς".

Ενα πραγμα φοβομουν στην αγορα μου.Μην δω κανενα καμμενο πιξελ μολις ανοιξω την συσκευασια και μην παθει τιποτα γιατι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙς ΕΓΓΥΗΣΕΙς!!!

Να ομως που την επαθα.

Εντυπωσεις"

1) Το symbian 3 ειναι σκυλι και δεν κολλαει!!!

2) Ειναι αρκετα γρηγορο (οχι σαν galaxy) ΑΛΛΑ σκρολλαρει πολυ γρηγορα τις φωτογραφιες (1000 των 12mp) τα βιντεο και μουσικη

3 )εχει με τα γουστα μου δυνατο ηχειο και παιζει ομορφα

4 )Απιστευτη ηχογραφηση στο βιντεο

5) Οι φωτογραφιες ειναι καλυτερες απο του innov8 (το θεωρω απο τα καλυτερα φωτογραφικα) που εχω,αλλα δεν εντυπωσιαζουν το ματι γιατι ειναι λιγο φλατ τα χρωματα.Παρολα αυτα τις θεωρω πολυ καλες αλλα οχι εντυπωσιακες αν κρινουμε το ντορο.ΒΕΒΑΙA ΕΒΑΛΑ ΤΟ MOD 97% ΧΘΕς

KAI ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ καλυτερες ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΩ ΔΕΙ!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕς.

ΑΑΑΑ! Κατα τη διαρκει που εγραφα εδω ΑΝΑΨΕ ΤΟ Ν8 ΜΟΥ!!!

ΕΧΩ τηλεφωνο παλι υστερα απο 3 ωρες

Ευχαριστω για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

ενταξει οτι εχει ξεφυγει το ξερουμε εδω και καιρο αλλα απλως λεει τη γνωμη του

σεβαστη

βεβαια κινδυνολογει και προσπαθει να πανικοβαλει το κοσμο με φρασεις του στυλ ''buy on march or take the risk'',ενταξει εμφανιστηκαν καποιες προβληματικες συσκευες αλλα ποια εταιρια και ποιο μοντελο οταν βγηκε δεν ειχε καποιο ποσοστο αστοχιας?

αλλα απο κει και περα εμεις ειμαστε που θα κρινουμε τη συσκευη και θα βγαλουμε τα συμπερασμα τα μας

κοντος ψαλμος.....απο βδομαδα θα γεμισει ο τοπος με συσκευες και το φορουμ απο σχολια και ερωτησεις

να ενα καλο και αντιπροσωπευτικο δειγμα για να δουμε κατα ποσο συχνα εμφανιζει αστοχιες το κινητο

και αστε το μουζαχεντιν να ωρυεται

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι φίλε μου που τελικά δεν πέθανε. :)

 

Κάνε του ένα φορμάτ σε τηλέφωνο, μαζική μνήμη και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις μήπως είναι καμία εφαρμογή που προκαλούσε κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια νομιζω οτι το προβλημα με τον ξαφνικο θανατο βλεπω οτι ισχυει.

Το θεμα ειναι οτι δεν παιρνουμε απαντηση αν ειναι απο το hardware (Αν ειναι πλακετα κλαφτα) ή απο software οποτε μπορει να λυθει με αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάσατε;Ξεσάλωσε πάλι ο Τσετσένος! http://www.mobile-review.com/articles/2010/n8-brak-en.shtml Λοιπόν αυτό μου θυμίζει την παροιμία 'θέλει η ........... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει!!!!'........Εγώ δεν αμφισβητώ τα κρούσματα ξαφνικών θανάτων πολλών Ν8,ποιός ξέρει αν θα συμβεί και στο δικό μου ακόμα,η στάση όμως του αγαπητού Eldar και η παρελκόμενη χολή που καταθέτει μου υποδεικνύουν ότι πρέπει να χαρτζιλικώνεται από καλλιεργητές εσπεριδοειδών!!!!!!

Ο τύπος έχει ομολογήσει ότι δουλεύει για τη Samsung, αλλά φυσικά δεν αποκλείεται να τα παίρνει και από την Apple. Αν και πιο πιθανό θεωρώ να πείσμωσε γιατί ζήτησε λεφτά από τη Νokia και δεν του έδωσαν. Είναι για γέλια πάντως. Έκανε preview του N8 δια αποστάσεως (όπως παραδέχθηκε και ο ίδιος αργότερα, όταν η Nokia τον απείλησε με μήνυσε για κλοπή), το βρήκε «καθόλου σημαντικό» και ξέχασε να αναφέρει τα επαναστατικά χαρακτηριστικά του, ενώ δεν είπε ούτε λέξη για την τεράστια βελτίωση στην ταχύτητά του Symbian. Τα δε σχόλιά του στο twitter και στο forum του είναι επικά. Ούτε 12χρονος που πείσμωσε δεν γράφει έτσι. Το κορυφαίο ήταν όταν έκανε φωτογραφικό συγκριτικό μεταξύ του N8 και του Samsung Pixon12 και προσπαθούσε να μας πείσει ότι αυτή η φωτογραφία (που έβγαλε με το Samsung) είναι καλύτερη από αυτήν (που έβγαλε με το N8). :lol: Παρατηρήστε τα εντελώς τεχνητά χρώματα του Pixon, σε αντίθεση με τα φυσικά του N8, και κάντε ζουμ για να δείτε πόση λεπτομέρεια έχει το ένα και πόση καταστροφικά ενισχυμένη αντίθεση το άλλο. Το σχόλιό του για την κάμερα του N8; "Ν8 camera is nothing special". Απίστευτος...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...