Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να πουλησω το τουβλακι μου και να παρω το Ν8 μεχρι να βγει το Nexus S i ο διαδοχος του γαλαξια , τελικα ρε παιδια ποτε κυκλοφορει ? ποια ημερομηνια ισχυει ? 29/11 ? 1/12 ποια απο ολες ?

 

εσύ τελικά το σκέφτηκες (29/11 ? 1/12:lol::lol::lol::lol:) καλύτερα από όλους μας..που το σκεφτόμαστε εδώ και κάτι μήνες (8ος-9-10-11-12?):confused::mad:

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε μου πειραζει που δεν καταλαβα το ποστ σου :lol: ? . Βασικα απο παλια παρακολουθουσα το νημα οταν ακομα η ημερομηνια που ακουγοταν παρα πολυ ηταν 22/11 μετα ομως επαψα να μπαινω συχνα και τωρα που το σκεφτομαι κα παλι να το αγορασω βλεπω ενα χαος με τις ημερομηνιες για αυτο αναρωτιομουν αν υπηρχε καποια ξεκαθαρη ημερομηνια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε καποια ξεκαθαρη ημερομηνια

 

Να σαι σίγουρος ότι μόλις κυκλοφορήσει θα γίνει πανικός εδώ μέσα... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση τώρα του Ν8, μπροστά στα εκατομμύρια των αγοραστών το να τύχει αστοχία στο μικρό ποσοστό που βλέπουμε (γιατί ξέρετε οι κραυγές ακόμη και ενός ανθρώπου μπορούν να σκεπάσουν ολόκληρο πλήθος μέσα σ' ένα κατάμεστο γήπεδο) δεν σημαίνει οτι το κινητό είναι για πέταμα. Όπως διαβάσατε πιο πάνω, συμβαίνει άλλωστε και στις καλύτερες οικογένειες! Ψυχραιμία!

 

Είναι άραγε μικρό το ποστοστό; Γιατί εδω μέσα 5~6 άτομα το έχουν και έχει εμφανιστεί κιόλας θέμα "ξαφνικού θανάτου" στον έναν....

Link to comment
Share on other sites

Είναι άραγε μικρό το ποστοστό; Γιατί εδω μέσα 5~6 άτομα το έχουν και έχει εμφανιστεί κιόλας θέμα "ξαφνικού θανάτου" στον έναν....

Εχει εμφανιστει ηδη σε εναν? σε ποιον βρε παιδια? υπαρχει οντως?

Link to comment
Share on other sites

Είναι άραγε μικρό το ποστοστό; Γιατί εδω μέσα 5~6 άτομα το έχουν και έχει εμφανιστεί κιόλας θέμα "ξαφνικού θανάτου" στον έναν....

 

Τι εννοείς; Ποιος από εδώ μέσα είχε πρόβλημα ξαφνικού θανάτου; :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι άραγε μικρό το ποστοστό; Γιατί εδω μέσα 5~6 άτομα το έχουν και έχει εμφανιστεί κιόλας θέμα "ξαφνικού θανάτου" στον έναν....

Σε ποιον εμφανίστηκε; Νομίζω ότι κανένας δεν έχει αναφέρει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μας ενημερώσει κάποιος από τους φίλους που το έχει αν έχει εμφανίσει restarts. Αν και είχα σκοπό να το πάρω την επόμενη βδομάδα, αρχίζω και σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να περιμένω τις καινούριες παρτίδες να εμφανιστούν στην αγορά (σε 1-2 μήνες)...

Ποτέ κάποιος δεν έχασε όταν κατάφερε να κάνει υπομονή και να πάρει την συσκευή 2-3 μήνες μετά την επίσημη κυκλοφορία της. Και τα χρωματάκια θα είναι όλα διαθέσιμα, και η τιμή θα είναι ~10 ευρώ κάτω, θα έχει βγει νεότερη αναβάθμιση και θα είναι ήσυχος ότι οι προβληματικές συσκευές έχουν πωληθεί στους βιαστικούς. Αν μπορείς, κάντο. Μπορείς; :worry:

 

Εμένα όχι μόνο restart δεν έχει κάνει, ούτε έχει κολλήσει ούτε τίποτα. Λειτουργεί ταχύτατα υπο όλες τις συνθήκες.

Το βασικότερο είναι ότι ακόμα και να μην εμφανίσει το πρόβλημα η συσκευή τον 500ευρο...

θα ζεις με το φόβο ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να συμβεί κάτι εντός η εκτός εγγύησης.

πιθανος χάνοντας λεφτά η και δεδομένα!!

Αυτή είναι τελικά η όλη μαγεία. Η συμβίωσή σου με το Ν8 να είναι μια περιπέτεια. :lol:

Το προβλημα των συσκευων που δεν λειτουργουν ηταν μονο στην πρωτη παρτιδα, και απο ενημερωση που ειχα ειπαν οτι Ν8 θα διατεθει απο την ελληνικη αντιπροσωπεια δεν θα εχει αυτα τα προβληματα.

Αυτό το ποστ μάλλον πρέπει να το βάλω στην πρώτη σελίδα και να παραπέμπω εκεί όλους τους φοβισμένους υποψήφιους αγοραστές. :D

Είναι άραγε μικρό το ποστοστό; Γιατί εδω μέσα 5~6 άτομα το έχουν και έχει εμφανιστεί κιόλας θέμα "ξαφνικού θανάτου" στον έναν....

Δεν είμαστε 5-6 αλλά πολλοί περισσότεροι και σε κανέναν δεν έχει τύχει το πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !

Να σας ανακοινωσω την γκαντεμια μου.Εσβησε τον Ν8 και τελος!!!!

Το εχω εδω και δυο εβδομαδες.Ειναι το πρασσινο, αγορασμενο απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα , για yερμανικη αγορα και made in finland.

Λοιπον θα σας μιλησω με απολυτη ειλικρινεια.

Τις 5 μερες πρωτες ημερες δεν εκανε ΚΙΧ σε οτι και αν του εκανα. Την επομενη με πηρε η γυναικα μου τηλεφωνο και ξαφνικα εσβησε.Αναψε υστερα απο προσπαθεια 10 λεπτων.Λειτουργησε αψογα για δυο μερες και σημερα που πηγα ταξιδι το εκλεισα πριν μπω στο αεροπλανο.Απο τοτε που ηρθα εχω συμπηρωσει ηδη 3 ωρες και δεν αναβει με τιποτα.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ "ΘΑΝΑΤΟς".

Ενα πραγμα φοβομουν στην αγορα μου.Μην δω κανενα καμμενο πιξελ μολις ανοιξω την συσκευασια και μην παθει τιποτα γιατι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙς ΕΓΓΥΗΣΕΙς!!!

Να ομως που την επαθα.

Εντυπωσεις"

1) Το symbian 3 ειναι σκυλι και δεν κολλαει!!!

2) Ειναι αρκετα γρηγορο (οχι σαν galaxy) ΑΛΛΑ σκρολλαρει πολυ γρηγορα τις φωτογραφιες (1000 των 12mp) τα βιντεο και μουσικη

3 )εχει με τα γουστα μου δυνατο ηχειο και παιζει ομορφα

4 )Απιστευτη ηχογραφηση στο βιντεο

5) Οι φωτογραφιες ειναι καλυτερες απο του innov8 (το θεωρω απο τα καλυτερα φωτογραφικα) που εχω,αλλα δεν εντυπωσιαζουν το ματι γιατι ειναι λιγο φλατ τα χρωματα.Παρολα αυτα τις θεωρω πολυ καλες αλλα οχι εντυπωσιακες αν κρινουμε το ντορο.ΒΕΒΑΙA ΕΒΑΛΑ ΤΟ MOD 97% ΧΘΕς

KAI ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ καλυτερες ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΩ ΔΕΙ!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕς.

ΑΑΑΑ! Κατα τη διαρκει που εγραφα εδω ΑΝΑΨΕ ΤΟ Ν8 ΜΟΥ!!!

ΕΧΩ τηλεφωνο παλι υστερα απο 3 ωρες

Ευχαριστω για την υπομονη σας

 

νατο......

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τα κίνητα που έχουν αγοράσει ήδη κάποιοι είναι παραεισαγωγής, οπότε δε θα επρεπε να μας απασχολεί τόσο αν κάποιο από αυτά έχει πάθει κάτι, αλλά αν θα εμφανίσουν προβλήματα αυτές οι συσκευές που προορίζονται για την ελληνική αγορά και θα έχουμε στα χέρια μας σε λίγο καιρό.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πειραζει που δεν καταλαβα το ποστ σου :lol: ?

 

Spireto_2158 τίποτα κακό τίποτα υποτιμητικό δεν λέω στο ποστ που έκανα με παράθεση το δικό σου ..απλά είμαι με ένα παλιό κινητό περιμένοντας το Ν8 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ κάποιος δεν έχασε όταν κατάφερε να κάνει υπομονή και να πάρει την συσκευή 2-3 μήνες μετά την επίσημη κυκλοφορία της. Και τα χρωματάκια θα είναι όλα διαθέσιμα, και η τιμή θα είναι ~10 ευρώ κάτω, θα έχει βγει νεότερη αναβάθμιση και θα είναι ήσυχος ότι οι προβληματικές συσκευές έχουν πωληθεί στους βιαστικούς. Αν μπορείς, κάντο. Μπορείς; :worry:

Καλή ερώτηση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

νατο......

Το μήνυμα αυτό δείχνει μεν μια συσκευή που έσβησε αλλά τελικά άναψε και, δεν ξέρουμε αν ξανασυνάντησε ο φίλος το συγκεκριμένο πρόβλημα. Οπότε εξακολουθούμε να μην έχουμε κρούσμα ξαφνικού θανάτου, μόνιμου θα συμπλήρωνα εγώ, στις σελίδες του φόρουμ μας.

 

Και οπως πολύ σωστά ειπώθηκε, όλοι έχουμε συσκευές παραεισαγωγής.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο φίλος μου που το έχει πάντως που είναι υπάλληλος στον Γερμανό τον ρώτησα γι αυτόν τον ξαφνικό θάνατο που λέτε εδώ μέσα και μου είπε ότι δεν του έχει σβήσει καμία φορά.Τον ρώτησα πως αν το πάρω και το πάθει αυτό τι θα γίνει?

Μου είπε ότι δεν θα έχω πρόβλημα γιατί το καλύπτει η εγγύηση και θα μου το φτιάξουν ή θα μου το αντικαταστήσουν με ένα καινούριο.Του λέω εγώ αν το πάθει και αυτό που θα μου δώσουν?Μου είπε γελώντας αν είσαι γκαντέμης 2 χρόνια που έχει η εγγύηση θα το πηγαινοφέρνεις :P ...

 

Μου είπε επίσης ότι μίλησε μέσω e-mail με την Nokia (δεν ξέρω αν εννοούσε Ελλάδας ή εξωτερικού) και του είπαν πως στην Ελλάδα και σε κάποιες άλλες χώρες άργησε να έρθει παραπάνω απ'ότι στις πρώτες χώρες που ήρθε γιατί είχαν εντοπίσει και διόρθωναν το πρόβλημα για να μην έχουν απώλεια στις επόμενες παρτίδες.

 

Να σας πω την αλήθεια τον πίστεψα γιατί δεν θα σύμφερε την Νόκια να στείλει κι άλλες ελαττωματικές παρτίδες γιατί θα έχαναν χρήματα από τη στιγμή που τα κάλυπτε η εγγύηση και θα αναγκάζονταν να ξοδέψουν επιπλέον χρήματα για μη ελαττωματικές παρτίδες.

 

Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για την καθυστέρηση. Είχε βγει επίσημη ανακοίνωση και είχε δημοσιοποιηθεί στις σελίδες του myphone ότι μερικά προβλήματα έφεραν την επίσημη κυκλοφορία του μερικές βδομάδες πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για την καθυστέρηση. Είχε βγει επίσημη ανακοίνωση και είχε δημοσιοποιηθεί στις σελίδες του myphone ότι μερικά προβλήματα έφεραν την επίσημη κυκλοφορία του μερικές βδομάδες πίσω.

 

Άρα η παρτίδα που θα έρθει τις επόμενες μέρες στην Ελλάδα δεν θα είναι ελαττωματική και τσάμπα κράζαμε την Nokia Ελλάδας ότι το παίρνουμε πάντα τελευταίοι κτλπ. :P ααχ που να ξέραμε ότι μας προσέχουν τόσο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρα τηλεφωνο απο το καταστημα της wind που εκανα το πρωι την προπαραγγελια και μου ειπαν οτι μπορω να παραλαβω και αυριο!!!!!!!

πρωι πρωι βουρ στο καταστημα,τσεκαρισμα του ΙΜΕΙ μεσω τηλεφωνου σε nokia care και εαν δεν παιζει τιποτα περιεργο το τσιμπησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρα τηλεφωνο απο το καταστημα της wind που εκανα το πρωι την προπαραγγελια και μου ειπαν οτι μπορω να παραλαβω και αυριο!!!!!!!

πρωι πρωι βουρ στο καταστημα,τσεκαρισμα του ΙΜΕΙ μεσω τηλεφωνου σε nokia care και εαν δεν παιζει τιποτα περιεργο το τσιμπησα!!!

 

σε ποια περιοχη εισαι?πολυ περιεργο παντως....

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη εισαι?πολυ περιεργο παντως....

θα το παρω απο το καταστημα του νεου κοσμου(ιδιοκτητο) που ειναι κοντα στη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτό δείχνει μεν μια συσκευή που έσβησε αλλά τελικά άναψε και, δεν ξέρουμε αν ξανασυνάντησε ο φίλος το συγκεκριμένο πρόβλημα. Οπότε εξακολουθούμε να μην έχουμε κρούσμα ξαφνικού θανάτου, μόνιμου θα συμπλήρωνα εγώ, στις σελίδες του φόρουμ μας.

 

Και οπως πολύ σωστά ειπώθηκε, όλοι έχουμε συσκευές παραεισαγωγής.

 

O φιλος που του εσβησε το κινητο νομιζω οτι το πηρε πολυ χαλαρα:worry:Ειχε ορεξη να κανει και ενα mini review;:confused:Κατι δεν παει καλα εδω:worry:

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω απο το καταστημα του νεου κοσμου(ιδιοκτητο) που ειναι κοντα στη δουλεια μου.

 

και σε τι τιμη?τα 493 που ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. :)

 

Το βιβλίο οδηγιών είναι και αυτό Ελληνικό; Πες μας και το product code της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ποιος από εδώ μέσα είχε πρόβλημα ξαφνικού θανάτου; :confused:

 

Εχει εμφανιστει ηδη σε εναν? σε ποιον βρε παιδια? υπαρχει οντως?

 

Σε ποιον εμφανίστηκε; Νομίζω ότι κανένας δεν έχει αναφέρει κάτι τέτοιο.

 

 

Δεν είμαστε 5-6 αλλά πολλοί περισσότεροι και σε κανέναν δεν έχει τύχει το πρόβλημα αυτό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3397687#post3397687

 

είναι τα συμπτώματα που έχουν ολοι ή σου ανάβει όποτε θέλει αυτό ή δεν ανάβει καθόλου;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...