Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την υποστηρίξη flash τι γίνετε .. υπάρχουν νέα ?

 

Απ'ότι διάβασα υπσοτηρίζει Full Flash σελίδες και άν όχι Full,ακόμα με περισσότερες δυνατότητες Flash για να εμφανίζει σελίδες που πρίν δεν μπορούσαμε με τα 5th edition τα οποία έχουν Flash Lite 3.1 ενώ το N8 και γενικά το Symbian^3 έχει Flash Lite 4.0 Οπότε ακόμα κάτι νέο για εμάς και την ψυχαγωγία του Internet Mobile Browsing

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

How to Remove & Replace the Battery In The Nokia N8 | Gadgetized

 

http://gadgetized.net/remove-replace-the-battery-in-the-n8/

 

Αν και κανονικά αυτό σημαίνει κατάργηση της εγγύησης, εντούτοις η μπαταρία τελικά βγαίνει και αντικαθίσταται σχετικά εύκολα. Με την πάροδο των 2( ; ) ετών της εγγύησης, μπορούμε να το κάνουμε άφοβα... :cool: :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε σε τι χρωματα θα ειναι διαθεσιμο ελλαδα??θελω το χρυσο λαχανι ! μολις εβαλα το disere σε αγγελια, αντε περημενουμε σαν τρελοι!!!
Link to comment
Share on other sites

ε μιας και έχει γίνει το θέμα όπως έχει γίνει (γεμάτο ανούσια πράγματα) ας συμβάλω και εγώ σε αυτό :)

 

 

Άρχισε η προώθηση του, με mails από τη nokia. Το γελοίο είναι ότι θέλουν να παρουσιάσουν ότι υπάρχουν οι εφαρμογές ... πράγμα που δεν ...

 

Και αν δεν υπάρξουν σύντομα εφαρμογές, αν και ωραίο κινητό, αν και μου αρέσει φοβερά.... δε ξέρω αν θα το προτιμήσω\σουν ...

(η opera μπορεί να εγκατασταθεί ή όχι ; )

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε σε τι χρωματα θα ειναι διαθεσιμο ελλαδα??θελω το χρυσο λαχανι ! μολις εβαλα το disere σε αγγελια, αντε περημενουμε σαν τρελοι!!!

 

Δεν ξέρω για χρυσαφί, εγώ ξέρω για μολυβί (σκούρο γκρι), ασημί, γαλάζιο, πορτοκαλί και λαχανί. Απ' ό,τι ξέρω μόνο τα δύο πρώτα θα έρθουν στην Ελλάδα σε πρώτη φάση, ίσως και το γαλάζιο. Τα υπόλοιπα ίσως μετά - αν όχι καθόλου... :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ε μιας και έχει γίνει το θέμα όπως έχει γίνει (γεμάτο ανούσια πράγματα) ας συμβάλω και εγώ σε αυτό :)

 

 

Άρχισε η προώθηση του, με mails από τη nokia. Το γελοίο είναι ότι θέλουν να παρουσιάσουν ότι υπάρχουν οι εφαρμογές ... πράγμα που δεν ...

 

Και αν δεν υπάρξουν σύντομα εφαρμογές, αν και ωραίο κινητό, αν και μου αρέσει φοβερά.... δε ξέρω αν θα το προτιμήσω\σουν ...

(η opera μπορεί να εγκατασταθεί ή όχι ; )

Το Ν8 ειναι συμβατο με τις εφαρμογες του symbian 1^. Αρα δεν χρειαζεται να περιμενεις τις symbian 3^. Εκτος αν εννοεις οτι δεν υπαρχουν καθολου εφαρμογες στο symbian...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ παιδιά περιμένω πως και πως την κυκλοφορία του, ( αν και μ'έχει κουράσει η αναμονή!!!), να ξεφορτωθώ επιτέλους το Desire με το άθλιο Android και τις τραγικές ελλείψεις του.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, θα έχει δική του υποστήριξη αρχείων divx ή θα πρέπει να καθόμαστε να μετατρέπουμε τα .avi σε .mp4 για να δούμε λίγο βίντεο ???

 

Η ΝΟΚΙΑ είχε πει εδώ και κάποιο καιρό ότι το κοιτάει σοβαρά και ίσως να μπορεί να παίζει και divx αρχεία (όπως τα samsung).

 

Για πείτε ρε παιδιά... :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον να δινεις τοσα λεφτα κ να σου λενε αυτοι τι χρωμα θα το παρεις???με πιο κρητιριο λενε θα στειλουμε στην ελλαδα αυτο το χρωμα ,κ οχι το αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα υπσοτηρίζει Full Flash σελίδες και άν όχι Full,ακόμα με περισσότερες δυνατότητες Flash για να εμφανίζει σελίδες που πρίν δεν μπορούσαμε με τα 5th edition τα οποία έχουν Flash Lite 3.1 ενώ το N8 και γενικά το Symbian^3 έχει Flash Lite 4.0 Οπότε ακόμα κάτι νέο για εμάς και την ψυχαγωγία του Internet Mobile Browsing

 

δηλαδή σελίδες όπως η παρακάτω θα δουλεύουν κανονικά ?

http://live24.gr/radio/enlefko.jsp

θα μπορούμε να ακούμε ράδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, θα έχει δική του υποστήριξη αρχείων divx ή θα πρέπει να καθόμαστε να μετατρέπουμε τα .avi σε .mp4 για να δούμε λίγο βίντεο ???

 

Η ΝΟΚΙΑ είχε πει εδώ και κάποιο καιρό ότι το κοιτάει σοβαρά και ίσως να μπορεί να παίζει και divx αρχεία (όπως τα samsung).

 

Για πείτε ρε παιδιά... :worry: :worry:

 

Παίζει και μάλιστα με καλή ποιότητα σύμφωνα με το review του my symbian

 

...as the N8 supports DivX out of the box it'll surely be used as a portable movie player quite often. There's really not much else I can say here: multimedia quality is simply stunning, take my word.

Link to comment
Share on other sites

ε μιας και έχει γίνει το θέμα όπως έχει γίνει (γεμάτο ανούσια πράγματα) ας συμβάλω και εγώ σε αυτό :)

 

 

 

 

 

Άρχισε η προώθηση του, με mails από τη nokia. Το γελοίο είναι ότι θέλουν να παρουσιάσουν ότι υπάρχουν οι εφαρμογές ... πράγμα που δεν ...

 

 

 

Και αν δεν υπάρξουν σύντομα εφαρμογές, αν και ωραίο κινητό, αν και μου αρέσει φοβερά.... δε ξέρω αν θα το προτιμήσω\σουν ...

 

(η opera μπορεί να εγκατασταθεί ή όχι ; )

 

 

 

Ε αλλοίμονο, φυσικά και υπάρχουν ήδη πολλές εφαρμογές, αυτές που κυκλοφορούν ήδη για Symbian^1 (Ν97, 5800, C6-00 κλπ).

 

Είναι λογικό να υπάρχει σύγχυση στον κόσμο με το τι θα γίνει με εφαρμογές. Υπάρχει το προηγούμενο όταν πρωτοβγήκαν τα 3rd Edition 3250 και N80 (άραγε τα θυμάται κανένας αυτά; :p), όταν δεν υπήρχε συμβατότητα με 2nd Edition και για μήνες δεν υπήρχαν διαθέσιμες εφαρμογές.

 

Αλλά εδώ δεν θα συμβεί αυτό, καθότι θα υπάρχει συμβατότητα με τις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές. Δηλαδή φανταστείτε ότι από την πρώτη ώρα θα υπάρχουν εφαρμογές όπως: X-plore, Garmin, NDrive, Opera, Office Suite και πολλά άλλα. Η διαφορά είναι ότι μάλλον οι ήδη υπάρχουσες εκδόσεις ίσως να μην υποστηρίζουν multi-touch, οπότε μετά θα είναι θέμα χρόνου να δούμε τις νέες εκδόσεις τους, που θα είναι πλήρως προσαρμοσμένες στο νέο λειτουργικό και τις δυνατότητές του.

 

Το μόνο που δεν ξέρω είναι οι αναλύσεις. Δεν θυμάμαι τι αναλύσεις έχουν οι οθόνες των συσκευών Symbian^1 (5800, Ν97 κλπ). Αν κι εκεί είναι οι ίδιες (640x360), τότε θα έχουμε ομαλότατη μετάβαση. :confused:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το περιβάλλον του Symbian είναι vector based, οπότε και οι εφαρμογές το ίδιο, με αποτέλεσμα η ανάλυση της οθόνης να μην παίζει και τόσο ρόλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η ανάλυση, Πάνο. Δυστυχώς για πολλούς, παρέμεινε ακριβώς η ίδια με τα μοντέλα S^1.
Link to comment
Share on other sites

και πρωτοσέλιδο στο myphone η καθυστέρηση με επίσημη ανακοίνωση της nokia:wacko:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η ανάλυση, Πάνο. Δυστυχώς για πολλούς, παρέμεινε ακριβώς η ίδια με τα μοντέλα S^1.

 

Ναι ίσως θα έπρεπε να εκσυγχρονιστεί και σε αυτόν τον τομέα επιτέλους η Nokia.

 

Μιας και μιλάμε για αναλύσεις, θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε τι ισχύει για την έξοδο HDMI και 3.5mm TV out. Φαντάζομαι ότι η έξοδος 720p θα ισχύει μόνο για προβολή βίντεο 720p, μόνο από την έξοδο HDMI. Στις υπόλοιπες περιπτώσεις, π.χ. προβολή του UI σε μία τηλεόραση ή οθόνη από HDMI ή 3.5mm TV out, θα έχουμε ανάλυση 640x360, σωστά; :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και μάλιστα με καλή ποιότητα σύμφωνα με το review του my symbian

 

...as the N8 supports DivX out of the box it'll surely be used as a portable movie player quite often. There's really not much else I can say here: multimedia quality is simply stunning, take my word.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Είναι αλήθεια πως θα αναπαράγει DivX αλλά και θα έχει alkali-aluminosilicate (Gorilla Glass) γυαλί στην οθόνη.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

 

Search button!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία αναφορά για το τι γίνεται αν κολλήσει ; γιατί το κουμπί από πάνω δε είναι λύση (τουλάχιστον για όλα τα μέχρι τώρα κινητά) όσα και δευτέρα να το κρατάς...τίποτα...

Κάτι νεότερο ;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ελεγα και γω αλλα οσες φορες εχει κολλησει το vivaz 'η το 5800 το μεσαιο πληκτρο παταω, το πρασινο και κοκκινο πληκτρο τελικα μονο για τις κλησεις χρησιμευει.

δηλαδή σελίδες όπως η παρακάτω θα δουλεύουν κανονικά ?

http://live24.gr/radio/enlefko.jspθα μπορούμε να ακούμε ράδιο ?

Aπ οτι λενε ναι θα εχει κανονικη καλυψη flash.

Aλλα υπαρχει ηδη εφαρμογη που μπορει να ακουσεις ραδιο στην S60 5th Edition, αρα το καλο θα ειναι η κανονικη προβολη βιντεο.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα μπλε νύχια ήρθαν και τα μαύρα νύχια :

Είμαι πεπεισμένος ότι φταίει το χρώμα :lol::lol::lol:

Τελικά,με τόσα reviews που υπάρχουνε νομίζω ότι είμαι ο μόνος που δε το έχω στα χέρια μου,ήμαρτον...:O

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαυρα τα..νυχια αλλα ομως τυχερα!!!:lol: Η συσκευη σε αυτο το βιντεο παει μια χαρα αρα κακως βιαστικαν καποιοι να που οτι το κινητο ειναι αργο κλπ...!!!Τι να πω να βγει με το καλο και να το πιασουμε στα χερια μας και βλεπουμε!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία αναφορά για το τι γίνεται αν κολλήσει ; γιατί το κουμπί από πάνω δε είναι λύση (τουλάχιστον για όλα τα μέχρι τώρα κινητά) όσα και δευτέρα να το κρατάς...τίποτα...

Κάτι νεότερο ;

 

Εχει αναφερθει πιο πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...