Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο πρόγραμμα λες ότι το κάνει αυτό;

 

Για το torque. Η ένδειξη ταχυτητας που παίρνει από το obd, μπορεί να πάρει multiplier ώστε να συμπίπτει με την ένδειξη από το GPS.

Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το evernote , το εγκατέστησα κράτησα κάποιες σημειώσεις και ενώ τις αποθήκευσε online μου γράφει reset in 18 days . Μήπως επειδή είναι δωρεάν δεν κρατά απεριόριστα τα αντίγραφα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος θεωρείται καλύτερος χάρτης για igo.Navteq ή TELEATLAS ?

O Navteq θεωρω οτι εχει καλυτερα pois.

Link to comment
Share on other sites

O Navteq θεωρω οτι εχει καλυτερα pois.

 

Ναι αλλά είναι πολύ σπαστικό να βλέπεις τις οδούς με σ αντί για ς..:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου το σ. Το πρόβλημα με τους χάρτες της navteq είναι η έλλειψη τόνων πράγμα που σημαίνει οτι το TTS προφέρει τους δρόμους όπως θέλει. Το πρόβλημα λύνεται εν μέρη με τις φωνές που κυκλοφορούν και έχουν μέσα σχεδόν όλα τα ονόματα που μπορεί να τύχει να πει το TTS με σωστό τονισμό, αλλά η λέξη κλειδί είναι το "σχεδόν". ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει γενικότερη διάγνωση η είναι μόνο για σβήσιμο ενδείξεων στο καντράν;

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να κάνει διάγνωση;

 

Τι εννοεις διαγνωση;Να σε ενημερωνει για το αν εχει βλαβη το αμαξι;

Υποτιθεται πως εχει διαγνωστικο αλλα δεν εχει τυχει να μου βγαλει βλαβη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά οι τελευταίοι Navteq με τα νησιά μας με Τουρκικά ονόματα είναι το κάτι άλλο...:down::down:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βγήκε αναβάθμιση sto don't panic , την οποια δεν μπορω να κανω με τιποτα τι σκ..α εχει παθει το site Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά οι τελευταίοι Navteq με τα νησιά μας με Τουρκικά ονόματα είναι το κάτι άλλο...:down::down:

 

Τους τα έχωσα κανονικά, και με παρέπεμψαν στο error report στο site τους, αλλά εκεί δε βλέπω να τα έχει με τούρκικα. Μάλλον τα έχουν μπλέξει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic, οι ρυθμισεις του χρηστη που φυλλασονται? Καπου στον φακελο aura? Ποιος φακελος, ποια αρχεια ακριβως;
Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει/δοκιμάσει κάποιος το τομτομ για αντρόιντ? αν ναι μπορειτε να δώσετε πρώτες εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

βγήκε αναβάθμιση sto don't panic , την οποια δεν μπορω να κανω με τιποτα τι σκ..α εχει παθει το site

 

Μόλις έκανα την αναβάθμιση του χάρτη 2012.06 . Δεν βρήκα καμιά δυσκολία .

Link to comment
Share on other sites

Παίδια θα πάω Κύπρο για κάποιους μήνες και θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε πιο προγραμμα έχεις τους πιο ανανεωμένουν χαρτες.

Θα με ενδιέφερε να έχει καλά και την Ελλάδα, αλλα αυτό είναι κάτι το δευτερεύων προς το παρών...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic, οι ρυθμισεις του χρηστη που φυλλασονται? Καπου στον φακελο aura? Ποιος φακελος, ποια αρχεια ακριβως;

 

Μηπως ξερει κανεις?

Περασα την 12αρα, εχοντας αναγκαστει να αφαιρεσω την 11αρα, και εχασα τα παντα! Αν ηξερα που φυλασσονται, σε ποια αρχεια, μπορει να τα κρατουσα και να τα εκανα copy paste, και να γλυτωνα!

Θελω να ξερω, να μην την ξαναπατησω!

Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις?

Περασα την 12αρα, εχοντας αναγκαστει να αφαιρεσω την 11αρα, και εχασα τα παντα! Αν ηξερα που φυλασσονται, σε ποια αρχεια, μπορει να τα κρατουσα και να τα εκανα copy paste, και να γλυτωνα!

Θελω να ξερω, να μην την ξαναπατησω!

Ξερει κανεις?

 

Περίεργο.

Και εγώ απεγκαταστησα την 11.2.6 και έβαλα την 12 και μου κράτησε όλα τα favorites. Προφανώς τα κρατούσε κάπου αλλού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδια θα πάω Κύπρο για κάποιους μήνες και θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε πιο προγραμμα έχεις τους πιο ανανεωμένουν χαρτες.

Θα με ενδιέφερε να έχει καλά και την Ελλάδα, αλλα αυτό είναι κάτι το δευτερεύων προς το παρών...

 

Ευχαριστώ

 

Οι επιλογες για χαρτη κυπρου ειναι περιορισμενες, απο οσο ξερω μονο το sygic 12 και το tom tom εχει,

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν δουλευεις το σκιπε απο το κινητό :p

 

Γιατί θέλω να κάνω stream 1080p video για 2 ώρες και να κάνω εναλλαγές σε δύο κάμερες (κινητά).

Δε θέλω να γράφω εφαρμογές για pc/κινητό γιατί έχω άλλες δουλειές να μου τρώνε χρόνο :/

Link to comment
Share on other sites

Παίδια θα πάω Κύπρο για κάποιους μήνες και θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε πιο προγραμμα έχεις τους πιο ανανεωμένουν χαρτες.

Θα με ενδιέφερε να έχει καλά και την Ελλάδα, αλλα αυτό είναι κάτι το δευτερεύων προς το παρών...

 

Ευχαριστώ

 

το google maps σου κανει;

θα κανεις αποθηκευση την περιοχη της Κυπρου, και θα το χρησιμοποιεις offline.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το tomtom μουφα αυτη την στιγμη αν δεν διορθωσουν το θεμα με την γραφη. Θελει τονους στις λεξεις και δεν μπορω να βαλω τονο απο το πληκτρολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια πληροφορεια οτι υπαρχει διαγνωστικο για αυτοκινητα μηπως γνωριζει καποιος κατι???

 

 

ευχαριστω!!

 

torque

 

edit: @WR200 με πρόλαβες

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι αλλά εκτός απο το να βρίσκει βλάβες μπορεί και να τις σβήσει;

 

Στην περιγραφή του λέει: "It can also show and reset a DTC / CEL / fault code like a scantool." οπότε μάλλον τις σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

το google maps σου κανει;

θα κανεις αποθηκευση την περιοχη της Κυπρου, και θα το χρησιμοποιεις offline.

 

To πρόβλημα με το google maps είναι ότι δεν έχει navigation απ'όσο ξέρω.

Όσο για το sygic και το tom tom, νομίζω ίδιους χάρτες χρησιμοποιούν, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...