Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν υπαρχει!

στο iphone ηταν πολυ απλο..

dragon dictation λεγοταν η εφαρμογη!

Βασικα ειχαν πει οτι θα κυκλοφορησει και για android αλλα ακομα τιποτα οπως φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλεις μάλλον http://www.nuancemobilelife.com/apps/flext9

 

Είναι από την εταιρεία που βγάζει το dragon dictation και το swype! Αυτό είναι ενα μίγμα των δυο.

 

Αποσύρθηκε βέβαια από το market πριν λίγο καιρό.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλεις μάλλον http://www.nuancemobilelife.com/apps/flext9

 

Είναι από την εταιρεία που βγάζει το dragon dictation και το swype! Αυτό είναι ενα μίγμα των δυο.

 

Αποσύρθηκε βέβαια από το market πριν λίγο καιρό.

 

Τι διαφορά έχει με το Swype;Και το Swype έχει ενσωματωμένο το Dragon αλλά δεν υποστηρίζει Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του ημερολογιου τι εχεις βαλει εκει που λεει "ορισμος προειδοποιησεων και ειδοποιησεων"?

 

Έχω αγγλικό μενού και τα μόνα σχετικά είναι τα Notifications και pop up που είναι ενεργοποιημένα.

 

 

 

 

 

 

Τι περιλαμβάνεται σε αυτήν την έκδοση:

• Faster photo tagging

• Choose an album when uploading photos

• Fixed photo upload bug affecting people using certain languages

Για να δείτε πόσο τραγικοί είναι...

Το 2ο υπάρχει στο αντίπαλο δεος Friendcaster εδώ και πόσο καιρό..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει με το Swype;Και το Swype έχει ενσωματωμένο το Dragon αλλά δεν υποστηρίζει Ελληνικά.

 

Έχεις δίκιο δεν είχα προσέξει το εικονίδιο που βγάζει στην αγγλική γλώσσα!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση σχετικα με Facebook. Λοιπον εχω κατεβασει την εφαρμογη -εχει κανει update κτλ.

Η ερωτηση εχει ως εξης : Πως μπορω να βρω ατομα με το ονομα τους Η το email τους ;

Δεν μπορω να βρω οπως στον υπολογιστη τον τομεα " Αναζητηση" .

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση σχετικα με Facebook. Λοιπον εχω κατεβασει την εφαρμογη -εχει κανει update κτλ.

Η ερωτηση εχει ως εξης : Πως μπορω να βρω ατομα με το ονομα τους Η το email τους ;

Δεν μπορω να βρω οπως στον υπολογιστη τον τομεα " Αναζητηση" .

 

Ευχαριστω.

 

Αριστερα πανω, πατας για να δεις το μενου.. Στην μπαρα που εμφανιζει, κανεις αναζητηση.. Αρχικα εμφανιζει τους φιλους η ομαδες σου (καθως πληκτρολογεις), εαν ομως πατησεις για να ψαξει, κανει την δουλεια που ζητας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα το search είναι τραγικό στην εφαρμογή αλλα και γενικα στο Mobile Facebook...

Ουτε τα μισα δεν βγάζει απο αυτο που ψαχνεις

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Η ερωτηση μου εχει ως εξης:

 

Εδω και καιρο, επαψα να χρησιμοποιω την εφαρμογη του Gmail, λογω του οτι θεωρουσα δυσκολο τον τροπο που προσθετεις παραληπτες σε ενα e-mail (πρεπει να πατησεις μερικα γραμματα ωστε να "καταλαβει" τι θελεις... και καλα να θυμασαι το e-mail καποιου... αν δεν το θυμασαι???)

Δοκιμασα αρκετες εφαρμογες, "κολλησα" στο K9 E-mail, αλλα οταν διαπιστωσα οτι η συσκευη μου ζεσταινοταν πολυ, το "εξαφανισα" και το φαινομενο της ζεστης σταματησε... (βεβαια τοτε ειχα 4.0.3, ενω τωρα εχω 4.0.4, δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο...)

Δοκιμασα λοιπον την μαμησια εφαρμογη και ολα φαινοταν καλα... η προσθηκη παραληπτων γινοταν με τον καλυτερο και πιο απλο τροπο (εμφανιζει ολες τις επαφες με e-mail και απλα "τικαρεις" οποια θελεις - τοσο δυσκολο να το εχει και το Gmail αυτο...)...

 

Ελα ομως που προσφατα διαπιστωσα το εξης:

Οταν κανω Reply σε ενα e-mail που εχω παρει, ο παραληπτης παιρνει "καραγκιοζακια"!!! Εγω αρχικα δεν το καταλαβαινω, αν παω ομως στα απεσταλμενα, βλεπω κι εγω τα "καραγκιοζακια"!!!

 

Γνωριζει κανενας πως διορθωνεται αυτο (ΑΝ διορθωνεται)??? Και βεβαια, δεκτες προτασεις για αλλες εφαρμογες e-mail...

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Η ερωτηση μου εχει ως εξης:

 

Εδω και καιρο, επαψα να χρησιμοποιω την εφαρμογη του Gmail, λογω του οτι θεωρουσα δυσκολο τον τροπο που προσθετεις παραληπτες σε ενα e-mail (πρεπει να πατησεις μερικα γραμματα ωστε να "καταλαβει" τι θελεις... και καλα να θυμασαι το e-mail καποιου... αν δεν το θυμασαι???)

Δοκιμασα αρκετες εφαρμογες, "κολλησα" στο K9 E-mail, αλλα οταν διαπιστωσα οτι η συσκευη μου ζεσταινοταν πολυ, το "εξαφανισα" και το φαινομενο της ζεστης σταματησε... (βεβαια τοτε ειχα 4.0.3, ενω τωρα εχω 4.0.4, δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο...)

Δοκιμασα λοιπον την μαμησια εφαρμογη και ολα φαινοταν καλα... η προσθηκη παραληπτων γινοταν με τον καλυτερο και πιο απλο τροπο (εμφανιζει ολες τις επαφες με e-mail και απλα "τικαρεις" οποια θελεις - τοσο δυσκολο να το εχει και το Gmail αυτο...)...

 

Ελα ομως που προσφατα διαπιστωσα το εξης:

Οταν κανω Reply σε ενα e-mail που εχω παρει, ο παραληπτης παιρνει "καραγκιοζακια"!!! Εγω αρχικα δεν το καταλαβαινω, αν παω ομως στα απεσταλμενα, βλεπω κι εγω τα "καραγκιοζακια"!!!

 

Γνωριζει κανενας πως διορθωνεται αυτο (ΑΝ διορθωνεται)??? Και βεβαια, δεκτες προτασεις για αλλες εφαρμογες e-mail...

 

Ευχαριστω!

 

Εγώ έχω βολευτεί απίστευτα με το Maildroid.

Δεν το αλλάζω με τίποτα πλέον!

Δοκίμασε το αν θέλεις..

Όσο για το άλλο μου κάνει για θέμα encoding και απλά να του πω ότι στο S3 μου δουλεύει άψογα χωρις να εχω ρυθμισει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βολευτεί απίστευτα με το Maildroid.

Δεν το αλλάζω με τίποτα πλέον!

Δοκίμασε το αν θέλεις..

Όσο για το άλλο μου κάνει για θέμα encoding και απλά να του πω ότι στο S3 μου δουλεύει άψογα χωρις να εχω ρυθμισει κατι.

 

Κι εγω για θεμα encoding "το κοβω"... Τελος παντων, εβαλα το Maildroid και σε πρωτη φαση ολα φαινονται να δουλευουν καλα... Θα δουμε, σ' ευχαριστω!

 

Υ.Γ. η διαφορα της free version με αυτη των 15 euros ειναι μονο οι διαφημησεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για θεμα encoding "το κοβω"... Τελος παντων, εβαλα το Maildroid και σε πρωτη φαση ολα φαινονται να δουλευουν καλα... Θα δουμε, σ' ευχαριστω!

 

Υ.Γ. η διαφορα της free version με αυτη των 15 euros ειναι μονο οι διαφημησεις?

 

Καλησπέρα.

Maildroid και ξερο ψωμί και από μένα.

Από την ώρα που το έβαλα δεν ασχολήθηκα ξανά με άλλο πρόγραμμα.

Επίσης είναι το μοναδικό free που υποστηρίζει push notification σε Yahoo λογαριασμό. Και όλα αυτά αυτόματα χωρίς να παιδεύεσαι να βρεις τις ρυθμίσεις κτλ.

Με το τελευταίο update μπήκε και η επιλογή όταν σβήνεις ένα Mail να επιλέγεις αν θέλεις να το σβήσεις από το πρόγραμμα ή από τον server.

Τέλος έχεις επιλογή και για back up κτλ ώστε αν φλασαρεις μια ρομ απλά βάζεις το πρόγραμμα επαναφέρεις το back up σου και είσαι άρχοντας.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνονται στην κλειδωμένη οθόνη (εκεί που ζητάει κωδικό) ειδοποιήσεις για sms/email κλπ; Όπως στο iOS.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνω αντιστοίχηση ένα ήχο σε μία επαφή...κι όταν με καλούν χτυπάει μόνο ο προεπιλεγμένος ήχος.γιατί....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνονται στην κλειδωμένη οθόνη (εκεί που ζητάει κωδικό) ειδοποιήσεις για sms/email κλπ; Όπως στο iOS.

 

widgetlocker φίλε μου, ότι θέλεις φαίνεται :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Η ερωτηση μου εχει ως εξης:

 

Εδω και καιρο, επαψα να χρησιμοποιω την εφαρμογη του Gmail, λογω του οτι θεωρουσα δυσκολο τον τροπο που προσθετεις παραληπτες σε ενα e-mail (πρεπει να πατησεις μερικα γραμματα ωστε να "καταλαβει" τι θελεις... και καλα να θυμασαι το e-mail καποιου... αν δεν το θυμασαι???)

Δοκιμασα αρκετες εφαρμογες, "κολλησα" στο K9 E-mail, αλλα οταν διαπιστωσα οτι η συσκευη μου ζεσταινοταν πολυ, το "εξαφανισα" και το φαινομενο της ζεστης σταματησε... (βεβαια τοτε ειχα 4.0.3, ενω τωρα εχω 4.0.4, δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο...)

Δοκιμασα λοιπον την μαμησια εφαρμογη και ολα φαινοταν καλα... η προσθηκη παραληπτων γινοταν με τον καλυτερο και πιο απλο τροπο (εμφανιζει ολες τις επαφες με e-mail και απλα "τικαρεις" οποια θελεις - τοσο δυσκολο να το εχει και το Gmail αυτο...)...

 

Ελα ομως που προσφατα διαπιστωσα το εξης:

Οταν κανω Reply σε ενα e-mail που εχω παρει, ο παραληπτης παιρνει "καραγκιοζακια"!!! Εγω αρχικα δεν το καταλαβαινω, αν παω ομως στα απεσταλμενα, βλεπω κι εγω τα "καραγκιοζακια"!!!

 

Γνωριζει κανενας πως διορθωνεται αυτο (ΑΝ διορθωνεται)??? Και βεβαια, δεκτες προτασεις για αλλες εφαρμογες e-mail...

 

Ευχαριστω!

στο gmail γραφω το ονομα και μου εμφανιζει το ονομα και οσα mail εχει, ετσι επιλεγω..

εκδοση 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναρωτησει και ρωταω παλι μηπως ξερει κανεις.

εχω το nexus s 9023 με 4,1,2.

οταν με παιρνουν τηλεφωνο θελω να απανταω σε στιλ htc.δλδ να κανω προς τα πανω η κατω την μπαρα και να απανταει.μου την σπαει το συστημα με τον κυκλο ....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει ο exdialer μπλοκάρισμα σε μιά εισερχόμενη επαφή όπως ο στόκ? ή εάν μπορώ στον στόκ dialer του S3 να χρησιμοποιήσω ελληνική μπάρα στα δεξιά για να βρίσκω επαφές πράγμα που κάνει ο exdialer?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει ο exdialer μπλοκάρισμα σε μιά εισερχόμενη επαφή όπως ο στόκ? ή εάν μπορώ στον στόκ dialer του S3 να χρησιμοποιήσω ελληνική μπάρα στα δεξιά για να βρίσκω επαφές πράγμα που κάνει ο exdialer?

 

Αν βαλεις σε μαυρη λιστα μια επαφη το οτι χρησιμοποιεις τον exdialer δεν σημαινει οτι δεν θα την απορριψει. Θα την απορριψει αλλα απλως δεν θα το δεις στο ιστορικο των κλησεων παρα μονοα μπεος στον στοκ dialer.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να προτείνετε εφαρμογές που να βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης σε άτομα με προβλήματα όρασης.

Φίλος μου με πρόβλημα όρασης ενδιαφέρεται για αγορά συσκευής android, και θέλει να ξέρει άν υπάρχουν εφαρμογές που μπορούν να διευκολύνουν την χρήση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να προτείνετε εφαρμογές που να βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης σε άτομα με προβλήματα όρασης.

Φίλος μου με πρόβλημα όρασης ενδιαφέρεται για αγορά συσκευής android, και θέλει να ξέρει άν υπάρχουν εφαρμογές που μπορούν να διευκολύνουν την χρήση.

Ευχαριστώ.

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορουν να βοηθήσουν αλλά δες εδω http://www.androidauthority.com/best-android-apps-visually-impaired-blind-97471/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα λεξικο ελληνικο για τα μηνυματα πχ να παταω π, α, τ και να με βγαζει λεξεις απο πανω πατερας, πατατα κτλ

 

τωρα με βγαζει μονο οτι επαφες εχω μεσα πχ αν γραψω π, α με βγαζει παπαδοπουλος παπαγεωργιου κτλ:D

 

Στο πλαισιο που γραφεις το μυνημα πσντα.. εαν πατησεις το γραναζακι στο πληκτρολογιο και κανεις τικ στο "ΧΤ9", νομιζω πως θα κανεις αυτο που θες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αντίστοιχο πρόγραμμα με το Double Check του iOS. Να ελέγχει δηλαδή την εταιρία κινητής που ανήκει ένας αριθμός. Το Double Check είναι αυτό: http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/55594-doublecheck-%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-cosmote-vodafone-%CE%AE-wind/

 

Φιλικά

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

καποιος που ξερει το maildroid μου εξηγει λιγο πως ενω εχουμε push στις ρυθμισεις connection management σε καθε λογαριασμο που θελουμε εχει πχ να ελεγχει περιοδικα για νεα email καθε χ λεπτα.και απο πανω εχει ρυθμιση να "κοιμαται" το κινητο και να ελεγχει καθε χ λεπτα.

αφου ελεγχει καθε χ λεπτα πως ειναι Push?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...