Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το εχω δοκιμασει αλλα δοκιμασε ενω εισαι σε WiFi πηγαινε με εναν file manager και ψαξε φακελο της εφαρμογης ή ακομα και του βιντεο, λογικα θα εχει κατεβασει τον υποτιτλο και θα τον κραταει στη μνημη μεχρι να αποσυνδεθεις.

 

 

 

Σε ICS δουλευει σιγουρα το volume+ paid γιατι εχει βαθμιδα και πανω απο 10, αν το βαλεις στο 10 ειναι πολυ δυνατο. Σε JB δε δουλευει και ουτε η free εκδοση γιατι εχει μικρη αυξηση εντασης, μεχρι 4 συγκεκριμενα.

 

jb εχω.οποτε τι μου προτεινεισ να κανω?να αναμενω για νεα εκδοση του volume+.τωρα η free εκδοση π εχω παει μεγιστο στο 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

jb εχω.οποτε τι μου προτεινεισ να κανω?να αναμενω για νεα εκδοση του volume+.τωρα η free εκδοση π εχω παει μεγιστο στο 7.

δε δουλευει σε JB..περιμενουμε(κι εγω μαζι) αναβαθμιση απο τον dev :)

http://androidaudiohacks.com/support/knowledgebase.php?article=6

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και'γω κάτι παιδιά.

Έχω ένα Galaxy S3.

Στις επαφές έχω φωτογραφίες,όταν λοιπόν παίρνω τηλέφωνο η φωτογραφία μεγεθύνεται περίπου στo μισό της οθόνης και χαλάει πολύ η ποιότητα της.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να δείχνει τη φωτογραφία σε καλή ανάλυση και στη μεγέθυνση αυτή ?

Βρήκα κάποιες που κάνουν όλη την οθόνη αλλά δεν θέλω Fullscreen.

 

Ευχαριστώώώ!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και'γω κάτι παιδιά.

Έχω ένα Galaxy S3.

Στις επαφές έχω φωτογραφίες,όταν λοιπόν παίρνω τηλέφωνο η φωτογραφία μεγεθύνεται περίπου στo μισό της οθόνης και χαλάει πολύ η ποιότητα της.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να δείχνει τη φωτογραφία σε καλή ανάλυση και στη μεγέθυνση αυτή ?

Βρήκα κάποιες που κάνουν όλη την οθόνη αλλά δεν θέλω Fullscreen.

 

Ευχαριστώώώ!!

 

Για ΚΆΘΕ επαφή που θες να φαίνεται καθαρή η φωτο της πρέπει να δημιουργήσεις μία ΝΈΑ επαφή με το ΊΔΙΟ όνομά ΑΛΛΆ....δεν θα την αποθηκεύσεις σαν google επαφή αλλά στο τηλεφωνο!στις duplicate αυτές επαφές θα βάλεις ΜΌΝΟ φωτο ίδια με τις κανονικές επαφές.ΤΊΠΟΤΕ ΆΛΛΟ.

Μετά από λίγο θα σου εμφανιστεί το εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων να τις κανεις "συνδεδεμένες ".δηλαδή την επαφή "ΓΙΩΡΓΟΣ" την κανονική και την επαφή "ΓΙΩΡΓΟΣ " την duplicate που θα έχει μόνο την φωτο!

 

Ps για το πρόβλημα αυτό ευθύνεται η google νομίζω,δεν υπάρχει άλλη λύση!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί αν κάνω νέα επαφή βγαίνει καλή η photo.

Θα το δοκιμάσω αύριο..

Ευχαριστώ καλό βράδυ!

 

Επίσης μάλλον θέλει να πας μετά στις συνδεδεμένες επαφές και να βάλεις να χρησιμοποιεί τη φωτογραφία απο το τηλεφωνο και όχι απο το google.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί αν κάνω νέα επαφή βγαίνει καλή η photo.

Θα το δοκιμάσω αύριο..

Ευχαριστώ καλό βράδυ!

 

Επίσης μάλλον θέλει να πας μετά στις συνδεδεμένες επαφές και να βάλεις να χρησιμοποιεί τη φωτογραφία απο το τηλεφωνο και όχι απο το google.

 

Ναι!109028 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και'γω κάτι παιδιά.

Έχω ένα Galaxy S3.

Στις επαφές έχω φωτογραφίες,όταν λοιπόν παίρνω τηλέφωνο η φωτογραφία μεγεθύνεται περίπου στo μισό της οθόνης και χαλάει πολύ η ποιότητα της.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου να δείχνει τη φωτογραφία σε καλή ανάλυση και στη μεγέθυνση αυτή ?

Βρήκα κάποιες που κάνουν όλη την οθόνη αλλά δεν θέλω Fullscreen.

 

Ευχαριστώώώ!!

 

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις calling screen αλλά να έχεις καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών στις επαφές σου δοκίμασε το HD contact photo

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία εφαρμογή τηλεφωνητή; είχα μια πολλή καλή στο nokia N95 αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα για το HTC :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω παρει μπακαπ με το τιτανιουμ στη καρτα μνημης της συσκευης μου καποιες εφαρμογες,αν βαλω την καρτα σε μια ιδια συσκευη μπορει ο αλλος να παρεις τις ιδιες εφαρμογες? πρωτα δλδ να ρουταρω την συσκευη του και μετα να περασω τις εφαρμογες? να σημειωσω οτι εγω ειμαι 2.3 και αυτος 2.1 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις calling screen αλλά να έχεις καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών στις επαφές σου δοκίμασε το HD contact photo

 

πως μπορεις να παρεις export μονο τις φωτογραφιες των επαφων?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να παρεις export μονο τις φωτογραφιες των επαφων?

 

Export τις ήδη υπάρχουσες φωτογραφίες δεν μπορείς να τις κάνεις, εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Export τις ήδη υπάρχουσες φωτογραφίες δεν μπορείς να τις κάνεις, εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

 

ναι για τις υπαρχουσες ελεγα μπας και .... οποτε θα πρεπει να βγαλουμε νεες για να δουλεψουμε το HD CONTACTS .....???

Link to comment
Share on other sites

ναι για τις υπαρχουσες ελεγα μπας και .... οποτε θα πρεπει να βγαλουμε νεες για να δουλεψουμε το HD CONTACTS .....???

 

Ναι θα πρέπει να ανανεώσεις τις φωτογραφίες με υψηλής ανάλυσης για να φαίνονται καλύτερα.

Επίσης μετά από restore των επαφων, όταν flashαρεις μια καινούρια rom για παράδειγμα πάλι οι επαφές έχουν χαμηλή ανάλυση οπότε θα πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία.

Με την Jelly Bean λένε ότι το έφτιαξαν αυτό.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να ανανεώσεις τις φωτογραφίες με υψηλής ανάλυσης για να φαίνονται καλύτερα.

Επίσης μετά από restore των επαφων, όταν flashαρεις μια καινούρια rom για παράδειγμα πάλι οι επαφές έχουν χαμηλή ανάλυση οπότε θα πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία.

Με την Jelly Bean λένε ότι το έφτιαξαν αυτό.

 

tnx χρησιμη πληροφορια !!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εφαρμογη που να κανει sync τις εικονες απο τις επαφες μας στο fb με τις επαφες στο τηλεφωνο οπως κανει και το facebook for htc sense...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εφαρμογη που να κανει sync τις εικονες απο τις επαφες μας στο fb με τις επαφες στο τηλεφωνο οπως κανει και το facebook for htc sense...?

 

Haxsync άμα έχεις ics ή jb. Δεν πρέπει να δουλεύει σε 2.Χ

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Haxsync άμα έχεις ics ή jb. Δεν πρέπει να δουλεύει σε 2.Χ

 

Ναι ναι εχω.. με πληρωμη κιολας? Δουλευει καλα το εχεις δοκιμασει..? Μηπως παιζει να κανει sync και το ημερολογιο? Η θελω πολλα..?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι εχω.. με πληρωμη κιολας? Δουλευει καλα το εχεις δοκιμασει..? Μηπως παιζει να κανει sync και το ημερολογιο? Η θελω πολλα..?

 

Ναι με πληρωμή είναι, 1€ έχει.

Κάνει και τα events sync. Δες τις φωτογραφίες στο play store.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, υπαρχει κανενα ελληνο-αγγλικο λεξικο offline & δωρεαν;

Χρησιμοποιώ αυτό Dictionary Greek English Free https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitknights.dict.enggre.free

ειναι αρκετά καλό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξει κανεις:O

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μας δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο και ''ξυπνανε'' την οθονη καθε τρεις και λιγο? Πηρε ενας φιλος το htc one v και δεν λεει να σταματησει να αναβοσβηνει η οθονη! Εφαρμογες που σιγουρα ζητανε ενημερωση μεσω ιντερνετ οπως widgets καιρου κλπ τις εχει απεγκαταστησει ολες. Και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξει κανεις:O

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μας δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο και ''ξυπνανε'' την οθονη καθε τρεις και λιγο? Πηρε ενας φιλος το htc one v και δεν λεει να σταματησει να αναβοσβηνει η οθονη! Εφαρμογες που σιγουρα ζητανε ενημερωση μεσω ιντερνετ οπως widgets καιρου κλπ τις εχει απεγκαταστησει ολες. Και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει:confused:

 

Μια καλη εφαρμογη ειναι το better battery stats αν και νομιζω οτι και μεσα απο ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουνται μπορεις να βγαλεις συμπερασμα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...