Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις το onavo extend (οχι onavo count monitor)?

Κανει την δουλεια που υποσχεται, δηλαδη συμπιεση δεδομενων?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κράτησες κ τα δεδομένα συστήματος και όχι μόνο εφαρμογές χρήστη έπρεπε να σου έχει την εφαρμογή "Σημειωσεις".

 

Οχι δεν κρατησα δεδομενα... Πω ρε ****το θεωρει τις σημειωσεις δεδομενα συστηματος;;;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το onavo extend (οχι onavo count monitor)?

Κανει την δουλεια που υποσχεται, δηλαδη συμπιεση δεδομενων?

 

το χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα, κανει δουλεια, οχι θαυματα αλλα κανει, δε συμπιεζει βεβαια ηχο και βιντεο.

σε tapatalk/forum runner παιζει να κανει και 100% οικονομια.

σε πλοηγηση μεσω browser αναλογα με τη σελιδα.

 

βεβαια εχει το μειοντεκτημα οτι αργει λιγο στο φορτωμα των σελιδων και γενικα η πλοηγηση γινεται με πιο χαμηλη ταχυτητα.

προσωπικα το αντεχω παντως.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το onavo extend (οχι onavo count monitor)?

Κανει την δουλεια που υποσχεται, δηλαδη συμπιεση δεδομενων?

 

Εμένα μου γράφει ότι έχει κάνει οικονομία περίπου στο 78%, ήτοι 130Mb. Το nodata μου έδειχνε ότι σε mobile το onavo είχε καταναλώσει 35mb αλλά όπως και να το κάνεις το όριο μου που είναι τα 100mb δεν τα ξεπέρασα και μου κανε και εντύπωση μιας και μπήκα πολύ περισσότερο αυτή την φορά.

 

 

Βέβαια έμπαινα κατα κύριο λόγο σε myphone και κάποια ειδησεογραφικά και χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κρατησα δεδομενα... Πω ρε ****το θεωρει τις σημειωσεις δεδομενα συστηματος;;;

 

Ναι γιατί είναι εφαρμογή συστήματος. Αν έχεις κρατήσει nandroid backup γύρνα σε αυτό τραβά το με το titanium επέστρεψε στη ρομ που έχεις τώρα και επανέφερε το με το titanium (δεν ξέρω αν έβγαλες άκρη, εγώ ζαλίστηκα κ μόνο που το έγραψα!)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου γράφει ότι έχει κάνει οικονομία περίπου στο 78%, ήτοι 130Mb. Το nodata μου έδειχνε ότι σε mobile το onavo είχε καταναλώσει 35mb αλλά όπως και να το κάνεις το όριο μου που είναι τα 100mb δεν τα ξεπέρασα και μου κανε και εντύπωση μιας και μπήκα πολύ περισσότερο αυτή την φορά.

 

 

Βέβαια έμπαινα κατα κύριο λόγο σε myphone και κάποια ειδησεογραφικά και χάρτη.

 

Λίνκ το nodata ?

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί είναι εφαρμογή συστήματος. Αν έχεις κρατήσει nandroid backup γύρνα σε αυτό τραβά το με το titanium επέστρεψε στη ρομ που έχεις τώρα και επανέφερε το με το titanium (δεν ξέρω αν έβγαλες άκρη, εγώ ζαλίστηκα κ μόνο που το έγραψα!)

 

Εχω nandroid το θεμα ειναι πως αν το κανω restore πως θα ξαναγυρισω μετα πισω; δεν μπορώ με κάποιο τροπο να παρω το αρχειακι μεσα απο τον φακελο του nandroid ε;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παρέ ένα nandroid όπως είσαι τώρα.

Γύρνα πίσω, παρε τα δεδομένα που θες και μετά επανέφερε το τελευταίο nandroid.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου γράφει ότι έχει κάνει οικονομία περίπου στο 78%, ήτοι 130Mb. Το nodata μου έδειχνε ότι σε mobile το onavo είχε καταναλώσει 35mb αλλά όπως και να το κάνεις το όριο μου που είναι τα 100mb δεν τα ξεπέρασα και μου κανε και εντύπωση μιας και μπήκα πολύ περισσότερο αυτή την φορά.

 

 

Βέβαια έμπαινα κατα κύριο λόγο σε myphone και κάποια ειδησεογραφικά και χάρτη.

 

Το onavo extend στο my phone σε βάζει κανονικα; Εμένα αργεί πάρα πολύ και όταν μπει ζητά να κάνω πάλι login.

Link to comment
Share on other sites

Εχω nandroid το θεμα ειναι πως αν το κανω restore πως θα ξαναγυρισω μετα πισω; δεν μπορώ με κάποιο τροπο να παρω το αρχειακι μεσα απο τον φακελο του nandroid ε;

το titanium ανηγει nandroid backup

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

το titanium ανηγει nandroid backup

 

Ακριβώς, με titanium γίνεται να το πάρεις από το nandroid χωρίς να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε παιδες! Το εκανα.. Το καλο ειναι οτι επιλεγεις οποια εφαρμογή θες... Βεβαια δεν ήταν ολες οι σημειώσεις γιατι το nandroid ητανε ενος μηνα. Αλλα δεν πειραζει απο το τίποτα καλύτερο..

Ευχαριστώ

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το πρόγραμμα IP Cam viewer και όταν είμαι στο σπίτι μου βγάζει κανονικά της κάμερες μου. Όταν είμαι κάπου εξωτερικά με άλλο δίκτυο Wi-Fi δεν μπορεί να μου της εμφάνιση, ξέρεται γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Το onavo extend στο my phone σε βάζει κανονικα; Εμένα αργεί πάρα πολύ και όταν μπει ζητά να κάνω πάλι login.

 

Δεν αργουσε ιδιαιτερα. Ιδιως σε σημεια που ειχα 3g δεν καταλαβαινες τιποτα ιδιαιτερο... Μονο κατι φορες αργουσε αλλα δεν ειχα και καλο σημα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το πρόγραμμα IP Cam viewer και όταν είμαι στο σπίτι μου βγάζει κανονικά της κάμερες μου. Όταν είμαι κάπου εξωτερικά με άλλο δίκτυο Wi-Fi δεν μπορεί να μου της εμφάνιση, ξέρεται γιατί?

 

Εχεις βαλει την wan ip και εχεις ανοιξει την πορτα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το Tapatalk δεν μου εμφανίζει την υπογραφή μου κάτω από τα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εφαρμογή που κάνει export ότι έχουμε στο ημερολόγιο?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει την wan ip και εχεις ανοιξει την πορτα;

 

οχι δεν το εχω κανει αυτο. απο που το κανω αυτο απο το προγραμμα η στης ρυθμισης της καμερας?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το Tapatalk δεν μου εμφανίζει την υπογραφή μου κάτω από τα μηνύματα;

 

Δε το υποστηρίζει το φόρουμ.Δεν είναι θέμα tapatalk.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω κανει αυτο. απο που το κανω αυτο απο το προγραμμα η στης ρυθμισης της καμερας?

 

Καταρχην πρεπει να εχεις static ip. Αν όχι πρεπει να ανοιξεις εναν λογαριασμο ddns (ενημερωσου απο τις οδηγιες της καμερας)

Μετα θα βάλεις αυτην την wan ip εκει που γράφει host/ip. Εσυ λογικα τωρα θα εχεις βαλει την Ip του δικτυου πχ 192.168.1.x.

Η default πορτα ειναι η 80. Αυτην την πορτα θα περασεις και στο router σου.

Ειναι πιο ευκολα απο οτι ακουγονται στην πραγματικοτητα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...