Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια αξιόπιστη και καλή εφαρμογή για led notifications.Δηλαδή να ρυθμιζω πως να ανάβει το led σε μηνύματα, mail, gtalk κτλ.Ξέρει κάποιος;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια αξιόπιστη και καλή εφαρμογή για led notifications.Δηλαδή να ρυθμιζω πως να ανάβει το led σε μηνύματα, mail, gtalk κτλ.Ξέρει κάποιος;;;

 

no led https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sZWQubm90aWZ5Il0.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια αξιόπιστη και καλή εφαρμογή για led notifications.Δηλαδή να ρυθμιζω πως να ανάβει το led σε μηνύματα, mail, gtalk κτλ.Ξέρει κάποιος;;;

 

Light Flow Lite - LED Control https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω μια αξιοπηστη εφαρμογη για να βλεπω τα MB που καταναλωνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω μια αξιοπηστη εφαρμογη για να βλεπω τα MB που καταναλωνω;

 

Αν και έχει αναφερθεί μόλις πιο πίσω...

 

 

3g watchdog, onavo, my data manager. Δες ποιο σε βολεύει και κάνε ένα τεστ για το πιο μετράει καλύτερα. π.χ. σε s2 το data manager είναι καλύτερο του watchdog.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο elteo για την άμεση απάντηση αλλά για νέα από Ελλάδα (widget) ποιο έχετε ή ποιο προτείνετε ? (διότι καινούργιος στο Android - μου άρεσε πολύ αυτό που έχει το ZTE Blade, αλήθεια ποιο είναι? Κάνει για το SIII?)

Ευχαριστώ.

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει καταφέρει κάποιος να μεταφέρει το igo στην sd; γιατί είναι αρκετά μεγάλη εφαρμογή ώστε να την αφήσεις στο τηλέφωνο

 

στην SD μεταφέρεται μόνο το igo my way έκδοση του luboz thin 1.7. η πιο παλιό.

 

το κλασσικό igo my way δεν μεταφέρεται.

 

ένα από τα παρα πολλά πλεονεκτήματα που έχει η έκδοση luboz

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται στον exDialer μετά τον τερματισμό της κλήσης να επιστρέφει το πρόγραμμα στην home screen και όχι πάλι μέσα στο πρόγραμμα;

 

Φίλε μου πήγαινε " Προτιμήσεις - Συμπεριφορα - Και δεν αν είναι τσεκαρισμένο το Προβολή Κλήσεων , αν είναι ξετσεκαρε το ....

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

στην SD μεταφέρεται μόνο το igo my way έκδοση του luboz thin 1.7. η πιο παλιό.

 

το κλασσικό igo my way δεν μεταφέρεται.

 

ένα από τα παρα πολλά πλεονεκτήματα που έχει η έκδοση luboz

 

Το iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.3.111126 & το iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7 & το iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.6 όλα τα είχα και τα έχω στην εξωτερική SD..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο elteo για την άμεση απάντηση αλλά για νέα από Ελλάδα (widget) ποιο έχετε ή ποιο προτείνετε ? (διότι καινούργιος στο Android - μου άρεσε πολύ αυτό που έχει το ZTE Blade, αλήθεια ποιο είναι? Κάνει για το SIII?)

Ευχαριστώ.

 

Βαλε το official Google Reader και διαλεξε εσυ πια feeds θες (in.gr κτλ) και δουλευει παντου και απο το pc σου.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, όποια έκδοση igo κι αν είχα, στην εξωτερική τη θρόνιαζα. Δεν γνωρίζω μην είναι θέμα των ρομ όμως, αν και απίθανο μου φαίνεται

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρο το igo στην sd δε πάει ακόμη και με την luboz έκδοση.Στην εσωτερική μνήμη στο /data/app θα μείνει το .apk που ειναι περίπου 3,8mb και στο data/data θα πάει ένα αρχείο lib απαραίτητο για την λειτουργία του igo που ειναι 7.8mb και μερικά ακόμη αρχεία.Δηλαδή είτε πάει,είτε όχι στην sd τουλάχιστον 10-12mb απο την εσωτερική μνήμη θα τα δεσμεύσει.Μιλάω για κανονικές καταστάσεις και όχι όταν κάνουμε χρήση ext partition στην κάρτα και κάποιο script όπως data2sd ή link2sd κτλ.Με την luboz έκδοση ένα μέρος του apk μπορεί να μεταφερθεί στην κάρτα απο την διαχείριση εφαρμογών στο φάκελο .android_secure αλλά το lib αρχείο θα μείνει στην εσωτερική μνήμη οπότε πάλι φτάνουμε γύρω στα 8-9mb χρήσης της εσωτερικής μνήμης Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ποιος το λεει αυτο?

 

το λεω εγω: γιατι σε μενα το igo my way 8.4.3 179971 δεν μεταφερεται στην sd .

 

οι εκδοσεις luboz μεταφερονται ολες στην sd και πιανουν και λιγοτερο χωρο 3 η 4 mb

 

εννοειται οτι παιζει ρολο η ROM'

 

εννοειται οτι ΜΟΝΟΝ η εφαρμογη αλλαζει για το που θα εγκατασταθει

OXI o φακελλος igo .αυτος παει οποσδηποτε στην sd

Edited by frontzosd
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Το iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.3.111126 & το iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7 & το iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.6 όλα τα είχα και τα έχω στην εξωτερική SD..!

 

ολα αυτα που λες ανηκουν στην εκδοση luboz. εγκαθιστανται στην sd

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το nexus s, που έχει εξωτερική μνήμη και όχι κάρτα μνήμης, μόνο το apk εγκαθιστώ στην εσωτερική μνήμη και όλα τα άλλα στην εξωτερική. Τρέχει κανονικότατα και επειδή αλλάζω συχνά roms το επαναφέρω με το titanium backup και όλα κανονικά.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα υπαρχουν δυο εφαρμογες, το onavo extend και το onavo count monitor.

Λογικα καποια απο τις δυο θα την κανει αυτη την δουλεια και καποια διαφορα θα υπαρχει μεταξυ τους.

Στην περιπτωση ομως που δε κανει αυτη τη δουλεια, υπαρχει εφαρμογη που να συμπιεζει

δεδομενα μιας και γνωριζουμε οτι στο android, ειναι αναγκαιο?

 

Για browsing, το κάνει κι η opera, για όλη την κίνηση του δικτύου δε γνωρίζω κάτι...

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Το onavo extend το δοκιμαζω σημερα απο το πρωι, κανει δουλεια ακομα και με οπερα που συμπιεζει ηδη τα δεδομενα, γενικα συμπιεζει τα παντα εκτος απο βιντεο και ηχο.

Σε tapatalk / forum runner ειδα 100%+ μειωση, σε opera mobile αναλογα το site ειδα 10-50% μειωση.

 

το Onavo count ειναι σαν το 3g watchdog, Monitor δηλαδη.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το nexus s, που έχει εξωτερική μνήμη και όχι κάρτα μνήμης, μόνο το apk εγκαθιστώ στην εσωτερική μνήμη και όλα τα άλλα στην εξωτερική. Τρέχει κανονικότατα και επειδή αλλάζω συχνά roms το επαναφέρω με το titanium backup και όλα κανονικά.

Αν και είμαστε λίγο offtopic μιας και υπάρχει ειδικό θέμα για το igomyway.Χονδρικά ισχύει ότι χάρτες,poi,schemes κτλ πηγαίνουν πάντα στην κάρτα μνήμης είτε αυτή πρόκειται για αποσπώμενη,ειτε για ενσωματωμένη όπως στο nexus. Αpk,data.gro,sys.txt,lib αρχείο (αντίστοιχο των dll αρχείων των windows) πηγαίνουν στην εσωτερική μνήμη.Στις εκδόσεις luboz το data.gro και το sys.txt πάνε στην κάρτα μνήμης στο φάκελο igo όπου βρίσκονται και οι χάρτες.Επιπλέον δίνεται και η δυνατότητα και ένα μέρος του apk να πάει στην κάρτα μνήμης.Ετσι κερδίζεις επιπλέον χώρο στην εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...