Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φιλοι μου..ηθελα να ρωτησω και να μου προτεινετε αν υπαρχει καμμια εφαρμογη στο app store η οποια να μπορεις να ρυθμισεις εσυ να κανει delete το περιεχομενο συγκεκριμμενων φακελων,ωστε να μην χρειαζετε να πηγαινω απο τις ρυθμισεις>εφαρμογες κτλπ..

ξερω οτι υπαρχουν και απο αλλες εφαρμογες τροποι να γινει αυτο οπως απο την app 2sd αλλα η ουσια ειναι να μην περιμενω μια μερα να φορτωσει ολες τις εφαρμογες και μετα να κανω την δουλεια που θελω,αλλα να μπαινω στην εφαρμογη και πατωντας πανω σε καποιο σημειο να κανει την δουλεια που εχω ρυθμισει αυτοματα...οπως λειτουργουν ουσιαστικα oi history eraser εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά στην εφαρμογή του gmail όταν θέλουμε να στείλουμε mail πως εμφανίζονται οι επαφές που έχω καταχωρημένες?

Στο yahoo όταν πατήσεις compose εμφανίζει ένα σταυρό που αν τον πατήσεις φαίνονται οι επαφές & τις προσθέτεις. Στο gmail που είναι & δεν τις βλέπω?

Παρακαλώ τα φώτα σας!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην εφαρμογή του gmail όταν θέλουμε να στείλουμε mail πως εμφανίζονται οι επαφές που έχω καταχωρημένες?

Στο yahoo όταν πατήσεις compose εμφανίζει ένα σταυρό που αν τον πατήσεις φαίνονται οι επαφές & τις προσθέτεις. Στο gmail που είναι & δεν τις βλέπω?

Παρακαλώ τα φώτα σας!

απλα ξεκινας να γραφεις στο πεδιο To και σου βγαζει ολα τα πιθανα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για Panorama photos?

 

Και το Photaf ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για Panorama photos?

 

Camera ICS

το έχω σε Gignerbread και είναι τέλειο!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή αυτομάτου τηλεφωνητή; να ηχογραφήσω ένα μήνυμα και να μπορεί κάποιος να το ακούσει και να μου αφήσει το δικό του μήνυμα; δεν θέλω το voice mail του παροχου, δεν με βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει μόνο το υπόλοιπο της μπαταρίας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και το Photaf ειναι καλο.

Το δοκίμασα και μου έβγαλε μήνυμα ότι είναι μόνο για εφαρμογές με Tegra cpu.

Δοκίμασα το Pano, αλλά δεν μου αρέσει το στυλ "κολλάζ".

Δεν υπάρχει εφαρμογή που τραβάς 1 φωτό από άκρη σε άκρη?Όπως κάνει η μαμά εφαρμογή του Sony Arc?

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ η κάμερα της Sony είναι ιδανική

 

Βρε παιδιά, τί είναι αυτό που έχει η μαμίσια εφαρμογή και λείπει από το vignette;

Link to comment
Share on other sites

απλα ξεκινας να γραφεις στο πεδιο To και σου βγαζει ολα τα πιθανα αποτελεσματα.

 

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ψάχνω να βρω κάτι που να εμφανίζει όλες τις επαφές που έχω καταχωρημένες στο gmail. Πχ έχω 40 επαφές, να μπορώ να τις βλέπω όλες,να επιλέγω αυτές που θέλω & να στέλνω email. Οπως γίνεται στο yahoo χωρίς να τις πληκτρολογώ μία μία.

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο google play? Κάποια που να επιλέγεις τις επαφές σου & μετά να μπορείς να επιλέγεις με ποιό λογαριασμό mail θα τα στείλεις.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ψάχνω να βρω κάτι που να εμφανίζει όλες τις επαφές που έχω καταχωρημένες στο gmail. Πχ έχω 40 επαφές, να μπορώ να τις βλέπω όλες,να επιλέγω αυτές που θέλω & να στέλνω email. Οπως γίνεται στο yahoo χωρίς να τις πληκτρολογώ μία μία.

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο google play? Κάποια που να επιλέγεις τις επαφές σου & μετά να μπορείς να επιλέγεις με ποιό λογαριασμό mail θα τα στείλεις.

 

 

Ολα αυτά που λες όπως και πάρα πολλά αλλα τα κάνει η εφαρμογή maildroid...

Για τσεκαρε την λίγο στο μάρκετ..

Προσωπικά απο την ωρα που την έβαλα δεν εχω ξανασχοληθει με καμια άλλη εφαρμογή για μαιλ στο κινητό μου..

Ούτε με στοκ ούτε τίποτα..

ότι καλύτερο πιστεψε με...

sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που λες όπως και πάρα πολλά αλλα τα κάνει η εφαρμογή maildroid...

Για τσεκαρε την λίγο στο μάρκετ..

Προσωπικά απο την ωρα που την έβαλα δεν εχω ξανασχοληθει με καμια άλλη εφαρμογή για μαιλ στο κινητό μου..

Ούτε με στοκ ούτε τίποτα..

ότι καλύτερο πιστεψε με...

sent from my note

 

Από υποστήριξη push πως πάει; Υποστηρίζει Hotmail και Gmail?

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Από υποστήριξη push πως πάει; Υποστηρίζει Hotmail και Gmail?

 

τα πάντα φιλε δοκιμασε το θα παθεις πλακα..

sent from my note

Link to comment
Share on other sites

τα πάντα φιλε δοκιμασε το θα παθεις πλακα..

sent from my note

 

Κάποια στιγμή θα το τσεκάρω σίγουρα. Απλά τώρα μόλις χθες έστησα τα 6 mail account μου ακριβώς όπως θέλω με τη στοκ εφαρμογή στο ICS 4.04 η οποία με εξέπληξε θετικά. 2 Hotmail και 2 Gmail account με push, 1 gmail με απλό IMAP και 1 POP από FORTHnet. Όλα φαίνεται να δουλεύουν μια χαρά τώρα. Πάντως κοίταξα λίγο τα comments του και φαίνεται ότι έχει πρόβλημα με τα attachments καθώς και με το ότι συγχρονίζει τα πάντα από Exchange accounts, χωρίς να σου δίνει κάποια επιλογή.

 

Γενικά το θέμα email είναι ζήτημα συνήθειας στο μεγαλύτερο βαθμό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα δεν μπαινει πλεον..οπως και αλλες εφαρμογες (επιστροφη της eurobank ας πουμε).

δεν εχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες πλοηγησης μιας και μαρεσε πολυ αυτο,ειναι και της garmin Που τη θεωρω κορυφη εχοντας χρησιμοποιησει τις εφαρμογες της (απιστευτες λεπτομερειες σε χαρτες) και περιμενω να δω τι θα γινει..ξερει κανεις αν υπαρχει καμια νεα εκδοση λοιπον που να υποστηρισει το ICS?

 

η τελευταία έκδοση της navigon δουλεύει κανονικά σε ics

Link to comment
Share on other sites

...μιας και μαρεσε πολυ αυτο,ειναι και της garmin Που τη θεωρω κορυφη εχοντας χρησιμοποιησει τις εφαρμογες της (απιστευτες λεπτομερειες σε χαρτες) ...

 

Σε δρόμους επαρχίας έχει σοβαρές ελλείψεις, και τα poi του navigon είναι ελάχιστα σε σχέση με τους ανταγωνιστές. Από δρομολόγηση τα πάει άψογα βέβαια, έχοντας το καλύτερο σύστημα δρομολόγησης από όλους

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις δοκιμασα ακομη μια απιστευτη εφαρμογουλα απο το μαρκετ...

voix λεγεται...

στελνεις sms δωρεαν(σε αυτον που εχει το προγραμμα βεβαια) photos κτλ και το πιο θεικο "ηχογραφείς" κατι που θελεις και ο αλλος το παιρνει σαν sms...:)

πχ θελεις να πεις την κοπελια σου "καλημερα" το στελνεις με το προγραμμα και το "ανοιγει"...

εχει πολυ πλακα μιλαμε...

μετα απο αυτο το viber και το skype δεν προκειται να ξαναπαρουμε τηλ η να στειλουμε μυν ποτε ξανα..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το bump για να δουλεψει, πρεπει το τηλεφωνο να υποστηριζει τεχνολογια nfc η μπορει απλα και

ευκολα με το wifi να στειλει φωτο και αλλα αρχεια?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις δοκιμασα ακομη μια απιστευτη εφαρμογουλα απο το μαρκετ...

voix λεγεται...

στελνεις sms δωρεαν(σε αυτον που εχει το προγραμμα βεβαια) photos κτλ και το πιο θεικο "ηχογραφείς" κατι που θελεις και ο αλλος το παιρνει σαν sms...:)

πχ θελεις να πεις την κοπελια σου "καλημερα" το στελνεις με το προγραμμα και το "ανοιγει"...

εχει πολυ πλακα μιλαμε...

μετα απο αυτο το viber και το skype δεν προκειται να ξαναπαρουμε τηλ η να στειλουμε μυν ποτε ξανα..:lol::lol:

 

Δωσε λινκ στο play, γιατι κανω search και δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις δοκιμασα ακομη μια απιστευτη εφαρμογουλα απο το μαρκετ...

voix λεγεται...

 

Γράφω voix στο market και δεν βρίσκει τπτ. Μήπως λέγεται κάπως αλλιώς?

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή για το android που να συμπιέζει τα δεδομένα ώστε να έχει μικρότερη κατανάλωση όταν χρησιμοποιείς 3G?

Link to comment
Share on other sites

Γράφω voix στο market και δεν βρίσκει τπτ. Μήπως λέγεται κάπως αλλιώς?

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή για το android που να συμπιέζει τα δεδομένα ώστε να έχει μικρότερη κατανάλωση όταν χρησιμοποιείς 3G?

 

Έχω την εντύπωση ότι κάποια από τις Mobile εκδόσεις του Opera το κάνει αυτό, αλλά μόνο για browsing προφανώς.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Γράφω voix στο market και δεν βρίσκει τπτ. Μήπως λέγεται κάπως αλλιώς?

 

Επίσης υπάρχει εφαρμογή για το android που να συμπιέζει τα δεδομένα ώστε να έχει μικρότερη κατανάλωση όταν χρησιμοποιείς 3G?

 

 

παιδες ΣΥΓΝΩΜΗ το εγραψα λαθος...:O:O

voxer λεγεται....

θα την βρειτε ετσι 1000%...

και παλι σορυ για την αναστατωση...εγραφα απο το κινητο και το εβγαλε η "προβλεψη" αλλιώς...:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...