Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου έγραφε κάποιος για το dark theme του Google maps,μου το έβγαλε μόλις τώρα να το επιλέξω.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

Εγώ είχα γράψει ότι μου το είχε εξαφανίσει. Όντως με το νεότερο update,είναι πάλι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εμένα επιτέλους εμφανίστηκε! μόνο το μαμημενο το fb μου έχει μείνει με την ασπριλα! παρότι έχω την beta

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εμένα επιτέλους εμφανίστηκε! μόνο το μαμημενο το fb μου έχει μείνει με την ασπριλα! παρότι έχω την beta

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Για βγάλε το ΒΕΤΑ και βάλε το κανονικό,να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε το ΒΕΤΑ και βάλε το κανονικό,να δεις.
είχα το κανονικό έβαλα το beta αλλά πάλι τίποτα και στα 2. τι; λες άμα γυρίσω θα έρθει το μαύρο θέμα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα το κανονικό έβαλα το beta αλλά πάλι τίποτα και στα 2. τι; λες άμα γυρίσω θα έρθει το μαύρο θέμα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Με Android 10 σε κανονική έκδοση είναι πολύ καιρό μαύρο. Για δες μήπως στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Με Android 10 σε κανονική έκδοση είναι πολύ καιρό μαύρο. Για δες μήπως στο βγάλει.
Ισχύει εδώ και μήνες σε μένα στο OP6 ήταν μαύρο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

............................ Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα στο κινητό (Realme 6s) το Τomtom Amigo.

Συνδέοντας το κινητό στο αυτοκίνητο με το Android Auto δεν μου το εμφανίζει στην οθόνη του αυτοκινήτου...ούτε και μου το βγαζει στην λιστα εφαρμογών Android Auto για να το προσθέσω. Έχω δοκιμάσει διάφορα που έχω βρεί στο internet ( να ανοίξω πρώτα την εφαρμογή και μετά να συνδέσω το κινητό κλπ κλπ ) αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Όταν η εφαρμογή είναι ενεργοποιημένη αν δεν έχω ορίσει να βλέπω στην οθόνη την εφαρμογή πλοήγησης της Google ακουω στα μεγαφωνα του αυτοκινήτου τις οδηγίες από το Τomtom Amigo αλλα δεν έχω τον χάρτη στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειδησεις που αφορουν την MLS

 

https://www.newsbreak.gr/epixeiriseis/123587/apofas-mls-exodika-anastoli-diapragmatefsis/

 

https://www.newsbreak.gr/dikaiosyni/190999/perioysiaka-stoicheia-tis-mls/

 

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/business-stories/7957_mls-ta-aplirota-omologa-i-kathysterisi-stis-oikonomikes

 

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3535632/mls-ti-apanta-stin-ep-kefalaiagoras-gia-omologiouxous-business-plan-oikonomikes-ektheseis

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mireo + GI

χωρις να υπαρχει επισημη ανακοινωση, ψαξτε εαν υπαρχει ακομα υποστηριξη για τους πελατες του genius maps με χαρτες GI.

Link to comment
Share on other sites

ειδησεις που αφορουν την MLS

 

https://www.newsbreak.gr/epixeiriseis/123587/apofas-mls-exodika-anastoli-diapragmatefsis/

 

https://www.newsbreak.gr/dikaiosyni/190999/perioysiaka-stoicheia-tis-mls/

 

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/business-stories/7957_mls-ta-aplirota-omologa-i-kathysterisi-stis-oikonomikes

 

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3535632/mls-ti-apanta-stin-ep-kefalaiagoras-gia-omologiouxous-business-plan-oikonomikes-ektheseis

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mireo + GI

χωρις να υπαρχει επισημη ανακοινωση, ψαξτε εαν υπαρχει ακομα υποστηριξη για τους πελατες του genius maps με χαρτες GI.

 

 

Υπαρχει ακομη η mls?

Το πρωτο μας gps, ειναι mls...

Και νομιζω πολλων ακομη....

Link to comment
Share on other sites

οι κατοχοι της εφαρμογης locus maps να ετοιμαζονται για την νεα εκδοση version 4. Τελος οι εκδοσεις free + pro. Τωρα θα υπαρχει μονο μια, που θα ειναι 2 σε 1. Θα ειναι πλεον συνδρομητικη η εκδοση της πληρης σουιτας, ενω η δωρεαν θα εχει τις μερικες δυνατοτητες της εκδοσης 3 PRO. Οι κατοχοι της σημερινης PRO εκδοσης λεγεται πως τα υπαρχει στο playstore για αλλα 5 χρονια.

 

Η σελιδα τους στο ιντερνετ εχει αλλαξει και μπορουμε να δουμε φωτογραφιες απο την ολοκαινουργια εφαρμογη με ενσωματωμενη πλοηγηση απο την συνεργασια με την Brouter.

 

feat-768x444.jpg

banner-w2-1024x512.jpg

banner-w3-1024x512.jpg

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

μερικες ακομα πληροφοριες για την νεα εφαρμογη 4

 

εχω κανει αλλαγες στο αρχικο κειμενο και μεταφερω την επισημη αποψη της εταιρειας. Θα υπαρξουν αλλαγες στο μελλον

Final status

Locus Map Free > will be renamed to Locus Map (version 4+)

Locus Map Pro > name remains for now as is (for a month or two) till we will be 100% sure, LM4 is stable and perfectly working. Then it will be rename to Locus Classic. Version continue in 3.5+ row.

 

Final prices and comparison of functionality if you are interested: here. Silver tier is close to the current Locus Map Pro, but gives few bonuses, so something like the "Pro+" version.

 

Pro users

Locus Map 4 = Locus Map Free - so it remains like before, you may have both apps installed at once (Locus Map, Locus Classic). If data are stored in the root of the internal memory, data will be shared without any worry (for now, in September 2021 things starts to be more complicated, thanks to Google)

 

Pro users anyway receive one year of the Silver for free or Gold with a 50% discount, which both compensate the price of the Pro version.

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

Here WeGo

 

στις 26 Μαρτιου αναβαθμιστηκε στο playstore η εφαρμογη στην εκδοση 2.0.15189. Αυτη η αναβαθμιση δεν εχει εμφανεις αλλαγες, ομως στο playstore αλλαξαν οι φωτογραφιες και τωρα βλεπουμε να ειναι ιδιες με την εφαρμογη Here wego beta. Αυτο δειχνει πως ετοιμαζονται να καταργησουν την τωρινη εκδοση. Μετα την αναβαθμιση που θα κανουμε και τρεξουμε για πρωτη φορα την εκδοση 2.0.15189, εμφανιζει ενα παραθυρο και μας προτρεπει να δοκιμασουμε την καινουργια εφαρμογη. Οσοι λοιπον δουν αυτο τα παραθυρο, θα τους ελεγα να μην προχωρισουν ακομα, υπαρχουν πολλα προβληματα και λειτουργικες αλλαγες στην καινουργια εφαρμογη. Εαν ομως θελουμε να την δοκιμασουμε καλο θα ειναι να κανουμε backup την προηγουμενη εκδοση, ωστε να μπορουμε να εχουμε κατι που λειτουργει σωστα. Θα σας ελεγα πριν κανετε κατι, ριχτε μια ματια στο playstore στα αρνητικα σχολια (βαση ημερομηνιας) οσων δοκιμασαν την νεα εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι dev εκδοση αναμενομενα τα bugs.

μονο ενας ασχετος δε περιμενει bugs σε beta εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκουπίδι είναι και θέλει πολλή δουλειά.

 

playstore comment

Tommy Karate

April 2, 2021

Just installed this and I can tell this thing is stupid already. downloading my area map and WHILE it's downloading it says i need to connect to the internet. Update: well i gave it a shot anyway. It's an offline map? I tried to tag a place i was at in the forest so i wouldn't forget, and it wants me to sign in. There's no internet! I don't want to rely on signing in and the internet! I have plenty of local storage. And I'm in areas where there's no signal frequently! Idiots

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σχολιο

A Google user

April 2, 2021

is this just me, or this app doesn't support landscape/screen rotation and no night mode while in navigation mode anymore. this is going backwards not forward with app development

 

απαντηση

HERE Apps LLCMarch 24, 2021

Thank you for your review and feedback! It's very important for us. If you want to give more details about the issue you've been facing, feel free to reach out directly so we can properly assist you : appsupport@here.com WeGo Support Team

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

 

playstore comment

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σχολιο

 

 

απαντηση

 

Μου το πρότεινε πριν μερικές μέρες το here.Το κατέβασα απο περιέργεια ,δεν κατέβασε χάρτες,εκτός αν χρησιμοποιεί του here ,και το έβγαλα καθώς δεν χρειάζομαι και 3ο πρόγραμμα πλοήγησης.Με το here που έχει offline χαρτες για ώρα ανάγκης είμαι οκ, το google maps είναι το βασικό μου.

Link to comment
Share on other sites

οπως ολα δειχνουν απο τα σχολια ελληνων και ξενων, η here προσπαθει να επιβαλει μια νεα εφαρμογη κλονο της google maps για online χρηση με ελαχιστες δυνατοτητες που δεν αρεσουν στους enthusiast της πλοηγησης. Να δουμε τι θα καταφερει ....
Link to comment
Share on other sites

η Sygic απο την εκδοση 18,8,6 πηγε στην 20.4.10-1553 με την επισημη προσθηκη Android Auto. Νομιζω πως πρεπει να ειναι και η πρωτη εταιρεια μετα την google. Πολλες αλλαγες εχουν γινει στα μενου

 

tj3RGjp.jpg

 

112TW8I.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατι εχει αλλαξει στους νεους χαρτες και δεν βλεπω τιποτα στην συσκευη μου. Περα απο αυτο παρατηρησα οτι η εφαρμογη δημιουργει ενα νεο folder στην συσκευη μου με ονομα "myspin". Μηπως εχουν συνεργασια με την Bosch ???

 

link myspin

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bosch.myspin.launcherapp_bsot&hl=en&gl=US

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ "ταλέντο" για να καταστρέψεις μια εφαρμογή σαν την ΗΕRE Maps. Ήταν η βασική μου,αλλά πλέον αναγκαζόμαστε να στηριχτούμε στην Google. Για δεύτερη έχω Guru Maps Pro.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...