Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά μέσα σε μισή ώρα πέρασα το iGO Nextgen Israel (Σε Oreo 8.0) με τα πάντα(Χάρτες Ελλάδας,Poi,Cams,Ελληνική γλώσσα και Ελληνικό TTS ).Αν θέλει κάποιος μέσω PM δίνω μία χείρα βοηθείας Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό το Google maps μ έχει ζαλίσει, πως γίνεται να απενεργοποιησω την επιλογή για τα μέρη που πήγα; συνέχεια μου βγάζει να αξιολογήσω τα καταστήματα που έχω πάει, δεν θέλω να κρύψω τις ειδοποιήσεις αλλά να σταματήσει αυτή την καταγραφή
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την επιλογή "Location history" μέσα από settings -> Personal content -> Location History. Μετά τις ειδοποιήσεις μέσα από settings -> notifications -> People & Places. Λογικά μετά από αυτά θα σταματήσει να ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps αργεί να ξεκινήσει την πλοήγηση προς τον επιλεγμένο προορισμό και σε εσάς ή μόνο σε εμένα το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps αργεί να ξεκινήσει την πλοήγηση προς τον επιλεγμένο προορισμό και σε εσάς ή μόνο σε εμένα το κάνει?
σε μένα ξεκινάει πλοήγηση άμεσα.

Κάνε ένα gps test και αν κλειδώνει αμέσως δορυφόρους, κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο Google maps μήπως φταίει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps αργεί να ξεκινήσει την πλοήγηση προς τον επιλεγμένο προορισμό και σε εσάς ή μόνο σε εμένα το κάνει?
εννοείς ότι ξεκινώντας δείχνει ακόμα την κουκίδα και όχι το βελάκι; έτσι είναι σπαστικό βέβαια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι ξεκινώντας δείχνει ακόμα την κουκίδα και όχι το βελάκι; έτσι είναι σπαστικό βέβαια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αυτό ακριβώς. Το κάνει με όσα τηλέφωνα έχω δοκιμάσει και έχει ξεκινήσει από nougat εποχή. Δεν έχω βρει λύση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Το κάνει με όσα τηλέφωνα έχω δοκιμάσει και έχει ξεκινήσει από nougat εποχή. Δεν έχω βρει λύση.
Δεν υπαρχει λυση!το θεωρουν feature οχι bug.αλλα ειναι δυσχρηστο .ξεκιναω κανω ,μπορει και 100 μετρα,και μετα βγαινει το βελακι!ψυχωση εχουν εκει στην google με το κ@λοβορρα!τι μας νοιαζει που ειναι ο βορας?
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, αυτοί έχουν συνηθίσει να γνωρίζουν ανά πάσα στιγμή προς τα που πέφτει ο βορράς .

Σκέψου πόσες φορές στις ταινίες αναφέρουν κατεύθυνση σύμφωνα με τα σημεία του ορίζοντα.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, αυτοί έχουν συνηθίσει να γνωρίζουν ανά πάσα στιγμή προς τα που πέφτει ο βορράς .

Σκέψου πόσες φορές στις ταινίες αναφέρουν κατεύθυνση σύμφωνα με τα σημεία του ορίζοντα.

τωρα που το λες,ναι,εχεις δικιο!παντα ελεγα πως στο κορακα καταλαβαινει ο αλλος που ειναι ΜΕΣΑ σε ενα κτηριο που ειναι ο north που του λεει ο αλλος :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μέσα σε μισή ώρα πέρασα το iGO Nextgen Israel (Σε Oreo 8.0) με τα πάντα(Χάρτες Ελλάδας,Poi,Cams,Ελληνική γλώσσα και Ελληνικό TTS ).Αν θέλει κάποιος μέσω PM δίνω μία χείρα βοηθείας

 

Μπορείς να μου στείλεις σε PM?

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει απο το Play store (και εχω πληρωσει) το igo navigation.η πλοηγηση ειναι πολυ καλη αλλα η ευρεση διευθυνσης παλαιολιθικη...μεχρι που δεν μου εβρισκε κεντρικη οδο της θεσσαλονικης..οπως και οι χαρτες που βλεπω οτι εχουν να ενημερωθουν απο το 2016....το εχει παρατησει η εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στο play κάτι παίζει με την εκεί έκδοση. Οι τελευταιοι χάρτες είναι οι 2017.q4 σε here/navteq και κάπου εκεί και σε tomtom αν ψωνισεις απο το μπακάλικο της γειτονιάς σου...

Επίσης ο here βγήκε πριν λιγες ημερες σε έκδοση 2018.q1 για navigon, οποτε λογικά σύντομα θα βγει και για το igo

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navigon τέρμα;

Το είδα τυχαία:

https://www.navigon.com/en

 

Έτσι ξαφνικά. Όπως όταν σταμάτησαν να βγάζουν συσκευές πλοήγησης PNA, λίγο μετά που τους αγόρασε η Garmin.

Κρίμα και ο αλγόριθμος δρομολόγησής/πλοήγησής τους ήταν ο καλύτερος. :(

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Navigon τέρμα;

Το είδα τυχαία:

https://www.navigon.com/en

ποτέ μου δεν μου έκατσε σαν πρόγραμμα αν και είχα ακούσει καλά λόγια.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τελευταίο διάστημα δεν πάει καλα το Google maps!! Χάνει την τοποθεσία μου, αργεί να βρει τον προορισμό, ενώ είμαι εν κινηση με πετάει από τον προορισμό η δείχνει ότι πάω προς λάθος κατεύθυνση ενώ πάω κανονικά, δείχνει το σημείο που ψάχνω σε αντίθετη κατεύθυνση...... Γεννικα μόνο maps δεν είναι!

 

Με ποιο άλλο μπορώ να αντικαταστήσω το Google maps? Θέλω κάποιο καλό, αξιόπιστο και δωρεάν.

 

Με ενδιαφέρει μόνο για χάρτη Ελλάδας

 

Τι γνώμη έχετε για τον waze?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τελευταίο διάστημα δεν πάει καλα το Google maps!! Χάνει την τοποθεσία μου, αργεί να βρει τον προορισμό, ενώ είμαι εν κινηση με πετάει από τον προορισμό η δείχνει ότι πάω προς λάθος κατεύθυνση ενώ πάω κανονικά, δείχνει το σημείο που ψάχνω σε αντίθετη κατεύθυνση...... Γεννικα μόνο maps δεν είναι!

 

Με ποιο άλλο μπορώ να αντικαταστήσω το Google maps? Θέλω κάποιο καλό, αξιόπιστο και δωρεάν.

 

Με ενδιαφέρει μόνο για χάρτη Ελλάδας

 

Τι γνώμη έχετε για τον waze?

 

HERE WeGo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τελευταίο διάστημα δεν πάει καλα το Google maps!! Χάνει την τοποθεσία μου, αργεί να βρει τον προορισμό, ενώ είμαι εν κινηση με πετάει από τον προορισμό η δείχνει ότι πάω προς λάθος κατεύθυνση ενώ πάω κανονικά, δείχνει το σημείο που ψάχνω σε αντίθετη κατεύθυνση...... Γεννικα μόνο maps δεν είναι!

 

Με ποιο άλλο μπορώ να αντικαταστήσω το Google maps? Θέλω κάποιο καλό, αξιόπιστο και δωρεάν.

 

Με ενδιαφέρει μόνο για χάρτη Ελλάδας

 

Τι γνώμη έχετε για τον waze?

Προσωπικά έχω την καλύτερη γνώμη αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. Θα βρεθεί εύκολα και κάποιος άλλος και θα έχει την χειρότερη γνώμη που λέει ο λόγος.

Δοκίμασε το δοκίμασε και το here we go και θα δεις ποιο σου πάει.

Υπόψιν το Waze δουλεύει αποκλειστικά με data ενώ το here mamps δουλεύει και offline

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα λατρευω το Magic Earth, μονο που Ελλαδα λειπουν τα περισσοτερα νουμερα στις οδους. Αν ξερεις που περιπου θες να πας ειναι κορυφη, αν οχι πρεπει να βρεις το σημειο στο χαρτη απο αλλου :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω την καλύτερη γνώμη αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. Θα βρεθεί εύκολα και κάποιος άλλος και θα έχει την χειρότερη γνώμη που λέει ο λόγος.

Δοκίμασε το δοκίμασε και το here we go και θα δεις ποιο σου πάει.

Υπόψιν το Waze δουλεύει αποκλειστικά με data ενώ το here mamps δουλεύει και offline

Θα τα δοκιμάσω και τα δύο!!! Ευχαριστώ

 

Αν κατεβάσω τον ελληνικό χάρτη του HERE στην κάρτα SD και όχι στον εσωτερικό χώρο θα έχω πρόβλημα λέτε ;; υπάρχει επιλογή να κατεβάσεις και στην sd

 

Από ίντερνετ πως τα πάει; τραβάει πολύ;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τελευταίο διάστημα δεν πάει καλα το Google maps!! Χάνει την τοποθεσία μου, αργεί να βρει τον προορισμό, ενώ είμαι εν κινηση με πετάει από τον προορισμό η δείχνει ότι πάω προς λάθος κατεύθυνση ενώ πάω κανονικά, δείχνει το σημείο που ψάχνω σε αντίθετη κατεύθυνση...... Γεννικα μόνο maps δεν είναι!

 

Με ποιο άλλο μπορώ να αντικαταστήσω το Google maps? Θέλω κάποιο καλό, αξιόπιστο και δωρεάν.

 

Με ενδιαφέρει μόνο για χάρτη Ελλάδας

 

Τι γνώμη έχετε για τον waze?

Το πιθανότερο είναι να έχει πάθει κάτι η συσκευή (κεραία, δέκτης GPS) σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρεις.

 

Αν δεις τα ίδια συμπτώματα και με τα άλλα προγράμματα που προτάθηκαν.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...