Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλους...! Μετά από ένα πρόβλημα στο κινητό μου κι αφού έχασα αρκετές εφαρμογές, επαφές κλπ, προσπαθώντας να εγκαταστήσω πάλι την εφαρμογή ΗΕRE MAPS, που είχα πριν, βλέπω ότι δεν μπορώ να κατεβάσω χάρτες! Μου γράφει συνεχώς "Η ΛΗΨΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ". Άλλαξα τη ρύθμιση αποθήκευσης σε emulated αντί της εσωτερικής μνήμης που είχε προρυθμισμένο, αλλά τίποτα...Έχει κανείς καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει? Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασε και πιο μετά. Μου το έχει κάνει και σε εμένα, σε σε wp. Δεν μπορούσα για δυο μέρες που δοκίμαζα να κατεβάσω χάρτη. Ίσως να πρόκειται για παρόμοια περίπτωση και να μην έχει να κάνει με το κινητό σου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε και πιο μετά. Μου το έχει κάνει και σε εμένα, σε σε wp. Δεν μπορούσα για δυο μέρες που δοκίμαζα να κατεβάσω χάρτη. Ίσως να πρόκειται για παρόμοια περίπτωση και να μην έχει να κάνει με το κινητό σου.

 

Eυχαριστώ! Μόλις το 'λυσα το πρόβλημα! Απεγκατέστησα την εφαρμογή, άλλαξα τη ρύθμιση του κινητού να αποθηκεύει τα προγράμματα στην εσωτερική μνήμη, εγκατέστησα πάλι την εφαρμογή και τώρα με αφήνει να κατεβάζω χάρτες! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρει κάποιος να μου πει πως αναζητώ διασταυρώσεις στο here? Για παράδειγμα μπουμπουλινας και υψηλαντου στον Πειραιά!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις την πρώτη οδό αφήνεις ένα κενό και γράφεις την δεύτερη οδό

Εγώ το γράφω και χωρίς κενό και τις βρίσκει! Δηλαδή αναπαύσεως και Κόδρου Μαρούσι και την βρίσκει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νέος με το HERE MAPS, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα για POI, στην εφαρμογή. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρώ κάπου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νέος με το HERE MAPS, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα για POI, στην εφαρμογή. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρώ κάπου.

Ευχαριστώ

 

Για να περάσεις δικά σου? Αν εννοείς αυτό όχι δεν υπάρχει δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις δικά σου? Αν εννοείς αυτό όχι δεν υπάρχει δυνατότητα!

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά εννοούσα αν υπάρχει σχετικά με POIs κάτι μέσα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει φόρα στο Sygic.

Νέες εκδόσεις 15.4.3 και 15.4.4 σε 2 μέρες!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που ειμαι απο της 6-8-15 με την 15.3.10 δεν εχει ερθει καποιο ποιο φρεσκο update. κατανοω οτι δεν ερχεται ταυτοχρονα σε ολους :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να δοκιμάσετε το Osmand με χάρτες openstreetmap. Και τα 2 είναι open source. Οι χάρτες είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Και μπορείτε να διορθώνετε ή να προσθέτετε ό,τι νομίζετε ότι χρειάζεται. Προσωπικά είναι το μόνο πρόγραμμα και χάρτες που έχω στο κινητό μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Openmaps εχουν αρκετά προγράμματα απ όσα έχω δοκιμάσει μου άρεσε το navmii. Χτες έκανα κάτι διαδρομές ωραίες προς Βαρναβα-Γραμματικο κτλ και προχτες κεντρική Εύβοια όλα καλά όπως και με το here maps.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει φόρα στο Sygic.

Νέες εκδόσεις 15.4.3 και 15.4.4 σε 2 μέρες!

 

Δεν ξερω τι γινεται, αλλα εχω αρκετες μερες να παρω update. Εχω μεινει στην 15.3.10 ενω εχει βγει εδω και μερες καινουργιο update.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά εννοούσα αν υπάρχει σχετικά με POIs κάτι μέσα στην εφαρμογή.

 

Ναι υπάρχουν. Όταν ανοίγεις την εφαρμογή και είσαι στο χάρτη πήγαινε πάνω πάνω αναζήτηση, πάτα εκεί και ανοίγει κατάλαγος με pois.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Openmaps εχουν αρκετά προγράμματα απ όσα έχω δοκιμάσει μου άρεσε το navmii. Χτες έκανα κάτι διαδρομές ωραίες προς Βαρναβα-Γραμματικο κτλ και προχτες κεντρική Εύβοια όλα καλά όπως και με το here maps.

δοκίμασα όταν το ανέφερες το navmii Αθήνα Πλαταμώνα Έδεσσα μια χαρά! Αλλά έβαλα μια διεύθυνση Πειραιά πχ Διστόμου 77 και δεν την βρίσκει;;! !

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα όταν το ανέφερες το navmii Αθήνα Πλαταμώνα Έδεσσα μια χαρά! Αλλά έβαλα μια διεύθυνση Πειραιά πχ Διστόμου 77 και δεν την βρίσκει;;! !

 

Τα openmaps ειναι σχετικα γυμνα σε σχεση με αλλους πληγους. Τα διαμορφώνουν οι χρηστες. Μονο για κεντρικα σημεια εχουν καποια ενημερωση. Εκει που μενω (Μαρταθώνα) ουτε για πλακα εχει ονοματα οδων.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από petrosdim:

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά εννοούσα αν υπάρχει σχετικά με POIs κάτι μέσα στην εφαρμογή.

________________________

Ναι υπάρχουν. Όταν ανοίγεις την εφαρμογή και είσαι στο χάρτη πήγαινε πάνω πάνω αναζήτηση, πάτα εκεί και ανοίγει κατάλαγος με pois.

________________________

 

Τα POis που βγαζει ομως το here ειναι σε μια ακτινα απο το σημειο που σε εντοπιζει το gps. Σημεια σε μια αλλη πολη μπορουμε να ψαξουμε ; Δεν εχω βρει τον τροπο.

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από petrosdim:

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά εννοούσα αν υπάρχει σχετικά με POIs κάτι μέσα στην εφαρμογή.

________________________

Ναι υπάρχουν. Όταν ανοίγεις την εφαρμογή και είσαι στο χάρτη πήγαινε πάνω πάνω αναζήτηση, πάτα εκεί και ανοίγει κατάλαγος με pois.

________________________

 

Τα POis που βγαζει ομως το here ειναι σε μια ακτινα απο το σημειο που σε εντοπιζει το gps. Σημεια σε μια αλλη πολη μπορουμε να ψαξουμε ; Δεν εχω βρει τον τροπο.

Σε wp σε όποιο σημείο του χάρτη πας σου δείχνει τα poi στο κομμάτι του χάρτη που βλέπεις στην οθόνη σου ανεξάρτητα με το που βρίσκεσαι. Εδώ δεν το έχω βρει και δεν ξέρω αν γίνεται.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα! Και στο. Ηere το ιδιο γινεται τελικα ανεξαρτητα αν εχεις ανοιχτο ή κλειστο το gps. Λυθηκε η απορια μου, σε ευχαριστω. Καλα που υπαρχουν τα φορουμς και βγαζουμε ακρη με τα προγραμματα :-p Τωρα που ανακαλυψα ΚΑΙ αυτη τη δυνατοτητα του το here με εχει κερδισει σχεδον ολοκληρωτικα. Απο τα free ειναι μακραν το καλυτερο ενω απο τα εμπορικα μονο με το navigon το συγκρινω (που δυστυχως η τωρινη συσκευη μου λογω επεξεργαστη δεν "τρεχει" )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω κάτι...έχω το Navigon σε συσκευή S4 Active. Άλλαξα SD έκανα μεταφορά όλων των αρχείων στην νέα κάρτα αλλά όταν πάω να τρέξω το Navigon μου λεει ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση της εφαρμογής. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Οδηγίες εγκατάστασης? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω κάτι...έχω το Navigon σε συσκευή S4 Active. Άλλαξα SD έκανα μεταφορά όλων των αρχείων στην νέα κάρτα αλλά όταν πάω να τρέξω το Navigon μου λεει ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση της εφαρμογής. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Οδηγίες εγκατάστασης? Ευχαριστώ.

 

Χωρίς να είμαι συγουρος πρέπει να εγγαταστίσεις το πρόγραμμα στην μνήμη του τηλεφώνου,και όχι στην κάρτα μνήμης και όταν το τρέξει κανονικά μετά το βάζεις στην κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Από επί πληρωμή έχε υπόψιν και το Route66 το οποίο είναι αρκετά καλό και δίνει ένα μήνα δωρεάν trial. Και από δωρεάν το Here.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το google maps απαιτεί σύνδεση δεδομένων για να λειτουργήσει. Οι περισσότεροι αναζητούν offline λύση πλοήγησης.

 

Sorry αλλά το Google Maps εγώ το δουλεύω off line κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να ρωτήσω κάτι...έχω το Navigon σε συσκευή S4 Active. Άλλαξα SD έκανα μεταφορά όλων των αρχείων στην νέα κάρτα αλλά όταν πάω να τρέξω το Navigon μου λεει ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση της εφαρμογής. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Οδηγίες εγκατάστασης? Ευχαριστώ.

 

Τα αρχεία απο τον φάκελο android/data/navigon (η όπως λέγεται για το navigon ) τα αντέγραψες? κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά το Google Maps εγώ το δουλεύω off line κανονικα

Αυτό πως το κανεις; Έχω ακούσει ότι γίνεται αλλά δεν βρήκα πως!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...