Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δικό μου λάθος, έγραφα την οδό κατευθείαν στο πεδίο αναζήτησης από συνήθεια, τώρα συνειδητοποίησα πως πρέπει πρώτα να βάζω χώρα, μετά πόλη κλπ. Τώρα βρίσκει και την οδό μου. Υπάρχει τρόπος όμως να βάζεις πχ μια οδό και να σου βγάζει όλες τις εναλλακτικές σε διάφορες πόλεις; Επίσης αν θέλω να ψάξω ένα πάρκο πχ, πού θα πάω; Έχουν αλλάξει πολύ το interface απ τη τελευταια φορά που το δούλεψα και με μπερδεύει

 

Για αυτό θα σου απαντήσει καλυτερα ο φίλος junglist που το δουλεύει συνέχεια! Εγώ το ξαναεσβησα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα εχθές αρκετα το magic earth (route 66) και είναι πολύ καλό! Είναι ολόιδιο με το route 66, απλά έχει λίγο καλύτερα γραφικά, ενώ κάμερες ασφάλειας είναι εντελώς δωρεάν. Γενικά ειναι αρκετα καλό για free και μένει να δούμε πως θα τα πάει...! Πάντως εαν θέλετε δοκιμαστε το. Πιστεύω πως αξίζει!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα μπορεί να είναι καλό αλλά χρησιμοποιεί OpenStreetMap. Και όπως έχω γράψει παλιότερα στο κέντρο της Αθήνας στην περιοχή μου είχα βρει ενα κάρο λάθη (μονόδρομοι, πεζόδρομοι κλπ) τα οποία διόρθωσα. Και δε μιλάω για πρόσφατες αλλαγές αλλά για πράγματα που μάλλον έγιναν πριν καν δημιουργηθούν οι OpenStreetMaps.

Απο τότε δεν ξέρω τι έχει γίνει βέβαια, αλλά αν είναι έτσι το κέντρο της Αθήνας φαντάσου τι θα πάθεις αν βασιστείς σε αυτό σε πιο δύσκολα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα μπορεί να είναι καλό αλλά χρησιμοποιεί OpenStreetMap. Και όπως έχω γράψει παλιότερα στο κέντρο της Αθήνας στην περιοχή μου είχα βρει ενα κάρο λάθη (μονόδρομοι, πεζόδρομοι κλπ) τα οποία διόρθωσα. Και δε μιλάω για πρόσφατες αλλαγές αλλά για πράγματα που μάλλον έγιναν πριν καν δημιουργηθούν οι OpenStreetMaps.

Απο τότε δεν ξέρω τι έχει γίνει βέβαια, αλλά αν είναι έτσι το κέντρο της Αθήνας φαντάσου τι θα πάθεις αν βασιστείς σε αυτό σε πιο δύσκολα σημεία.

 

Θα το τσεκάρω και σε άλλες περιοχές εκτός από εκεί που πήγα και θα δω...! Εξάλλου έχω το route 66 αγορασμένο, οπότε αν κολλήσω κάπου θα το χρησιμοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια ενημερωση του here (αυτη με το ελληνικο interface) η εφαρμογη αρχισε να κολλαει δραματικα. Το προβλημα το ελυσα απεγκαθιστωντας την πληρως (χαρτες, φωνες, ολα τα δεδομενα) και κανοντας καθαρη εγκατασταση. Τωρα λειτουργει αψογα. Αυτα, προς ενημερωση οσων φιλων τους εμφανιστει το προβλημα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε ότι το Google Maps έχει τα περισσότερα σημεία ενδιαφέροντος τι εννοείτε? Πως μπορείς να κάνεις αναζήτηση για μια ταβέρνα πχ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Πάντως εγώ είχα πάει σε μια σπηλιά στην Οινόη Μαραθώνα , καθώς και στο τεχνητό φράγμα λίμνης Ραπεντώσσας και οι δρόμοι μόνο στο google map υπήρχαν.....και μιλάμε για μικρούς δρόμους που πάει μεν αμάξι αλλά είναι χωμάτινοι, πραγματικά με είχε σώσει τότε! Για μένα είναι μακράν το καλύτερο από όλα δεδομένου μάλιστα πως πάντα έχω δεδομένα απεριόριστα πρακτικά και καλό σήμα ίντερνετ κινητής. Όχι ομως ότι δεν έχω άλλα προγράμματα εγκατεστημένα ή δεν έχω δουλέψει... Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το νέο changelog για την τελευταία έκδοση SYGIC 15.4.1

 

Changelog: 15.4.1

We just prepare new version with lot of fixes and stability issues and some graphic redesign.

this version is optimalized with new map format but new map we have not yet completly ready. And in this version isnt TTS support.

 

Ξέρει κανείς τι είναι το νέο map format ακριβώς;

Στους 2015.03 δεν βλέπω καμιά ιδιαίτερη διαφορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο που δουλευω το sygic αγορασμενο κανονικα και απολυτα ευχαριστημενος, ειπα να κατεβασω και να δοκιμασω και τους Here. Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση του sygic έχει καινούργια εμφάνιση στους χάρτες. Ωραία είναι, καλύτερη απο την προηγούμενη. Επίσης υποστηρίζει το system TTS.
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση του sygic έχει καινούργια εμφάνιση στους χάρτες. Ωραία είναι, καλύτερη απο την προηγούμενη. Επίσης υποστηρίζει το system TTS.

Ναι τώρα που το έβαλα, φαίνεται πολύ ωραίο το νέο look των χαρτών.

Καλή αλλαγή. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το navigon! Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ χάρτες για Ταϊλάνδη?Ευχαριστώ!

 

Το ιδιο ρωτησες και λιγο παραπανω. Αν ξερεις καποιος, θα σου απαντησει. Δεν χρειαζεται στην ιδια σελιδα να γραφουμε τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια ενημερωση του here (αυτη με το ελληνικο interface) η εφαρμογη αρχισε να κολλαει δραματικα. Το προβλημα το ελυσα απεγκαθιστωντας την πληρως (χαρτες, φωνες, ολα τα δεδομενα) και κανοντας καθαρη εγκατασταση. Τωρα λειτουργει αψογα. Αυτα, προς ενημερωση οσων φιλων τους εμφανιστει το προβλημα.

Ευχαριστω

 

Καλησπερα!

Στο here πως μπορω να αλλαξω το Interface σε Ελληνικο?Οσο και αν εψαξα(που δεν εχει και πολυ πραμα να ψαξεις στην τελικη :P) δε βρηκα κατι.Μεχρι και απεγκατασταση και εγκατασταση εκ νεου του εκανα μηπως με ρωτησει κατα το install αλλα τιποτα.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Αν το google maps είχε και οδούς στην επαρχία, δεν θα χρειαζόμουν τίποτε άλλο και ας ήθελε internet, αλλά δυστυχώς διαπίστωσα ότι όσο καλό είναι στις πόλεις τόσο ελλιπές είναι έξω από τις πόλεις ειδικά σε ονόματα οδών που λείπουν.

 

Το here δεν έχει και τόσα pois στη διαδρομή, αλλά παρατήρησα πολλές λεπτομέρειες στους επαρχιακούς δρόμους, όπως επίσης και οι πολύ καλοί χάρτες tomtom που χρησιμοποιούν και το sygic και το route 66 και το ίδιο το tomtom

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στο here πως μπορω να αλλαξω το Interface σε Ελληνικο?Οσο και αν εψαξα(που δεν εχει και πολυ πραμα να ψαξεις στην τελικη :P) δε βρηκα κατι.Μεχρι και απεγκατασταση και εγκατασταση εκ νεου του εκανα μηπως με ρωτησει κατα το install αλλα τιποτα.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Η τελευταια εκδοση απο το google play εχει ελληνικο intrerface. Εμφανιζεται αυτοματα μετα την εγκατασταση, εσυ δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Εννοειται οτι στο κινητο σου πρεπει να εχεις ελληνικη γλωσσα. Αν εχεις αγγλικα θα σου εμφανιζει αγγλικο interface.

Link to comment
Share on other sites

Changelog: 15.4.1

In this version isnt TTS support.

 

Η νέα έκδοση του sygic υποστηρίζει το system TTS.

 

Τελικά η καινούργια έκδοση Sygic 15.4.1 υποστηρίζει ή όχι TTS κι άρα δεν χρειάζεται πλέον να κάνουμε την γνωστή αλχημεία για ενεργοποίησή της;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 15.4.1 του sygic.

Αλλαζει κατι με την γλωσσα;

Δεν θα εχω την ελληνικη φωνη, που ειχα παντα;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 15.4.1 του sygic.

Αλλαζει κατι με την γλωσσα;

Δεν θα εχω την ελληνικη φωνη, που ειχα παντα;

Πώς βάλατε την 15.4.1;

Στο Play δεν μου βγάζει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Στα WP οι εφαρμογές here είναι παραπάνω από μια, χάρτες, πλοήγηση σε διαφορετικές εφαρμογές και κάτι άλλες. Στο play store βρήκα μόνο μια που φαίνεται να ενσωματώνει το here maps και το here drive. Είναι έτσι ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν βλέπω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 15.4.1 του sygic.

Αλλαζει κατι με την γλωσσα;

Δεν θα εχω την ελληνικη φωνη, που ειχα παντα;

Ποιος είπε όχι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στα WP οι εφαρμογές here είναι παραπάνω από μια, χάρτες, πλοήγηση σε διαφορετικές εφαρμογές και κάτι άλλες. Στο play store βρήκα μόνο μια που φαίνεται να ενσωματώνει το here maps και το here drive. Είναι έτσι ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν βλέπω;

Ευτυχώς είναι όλα σ ένα

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάλατε την 15.4.1;

Στο Play δεν μου βγάζει αναβάθμιση

 

Δεν την βγαζει σε ολους ταυτόχρονα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους...! Μετά από ένα πρόβλημα στο κινητό μου κι αφού έχασα αρκετές εφαρμογές, επαφές κλπ, προσπαθώντας να εγκαταστήσω πάλι την εφαρμογή ΗΕRE MAPS, που είχα πριν, βλέπω ότι δεν μπορώ να κατεβάσω χάρτες! Μου γράφει συνεχώς "Η ΛΗΨΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ". Άλλαξα τη ρύθμιση αποθήκευσης σε emulated αντί της εσωτερικής μνήμης που είχε προρυθμισμένο, αλλά τίποτα...Έχει κανείς καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει? Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...