Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολύ για την απάντησή σου...

 

...ξέρεις από αυτές που έχεις δοκιμάσει, ποιές επιτρέπουν το κατέβασμα των χαρτών, δλδ offline πρόσβαση;

 

Όλες οι επι πληρωμή, επιτρέπουν οφλαιν χρήση χαρτών.

Η Google maps άσχετα αν φαίνεται δωρεάν, είναι η ακριβότερη και τρώει και την περισσότερη μπαταρία. Βάλε το sygic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολύ για την απάντησή σου...

 

...ξέρεις από αυτές που έχεις δοκιμάσει, ποιές επιτρέπουν το κατέβασμα των χαρτών, δλδ offline πρόσβαση;

 

Με προλαβανε τα παιδια απο πάνω ολα περα απο google maps επιτρεπουν offline χρηση χαρτων. Κατεβαζεις το προγραμα που θες εγκαθιστας τους χαρτες της χώρας που θες την εχοντας wifi ή internet για να μπορεσεις να τα κατεβασεις απο play store και με την εγκατασταση να κατεβασουν καποια αρχεια που χρειαζονται. Μετα εισαι εξω στο δρομο παρε ενα λεωφορειο (λεω λεωφορειο για να το ελεγξεις χωρις να οδηγας εσυ με την ησυχια σου) και ανοιξε το προγραμμα και το συστημα gps εχοντας κλειστα internet θα δεις σε λιγα λεπτα ή ίσως και σε λιγοτερο απο λεπτο αναλογως τη συσκευη σου το προγραμμα που θα επιλεξεις και την περιοχη που εισαι θα σε δωσει στιγμα το δρομο που κινησαι και ολες τις οδους που περνας. Εγώ προσωπικα εχω το sygic που με βοηθησε αρκετα σε πρωτα ταξιαδια μου απο θεσσαλονικη ιωαννινα που ξεχνουσα να παρω εξοδους και μετα επρεπε να μπω απο χωριά και να κανω παρακαμψεις και αναστροφες. Επισης και μεσα στη θεσσαλονικη που μετακινουμαι με συγκοινωνια απο σταυρουπολη σε καλαμαρια συχνα και στο δρομο το ανοιγω συχνα να τσεκαρω οδους δεν με αφησε ποτε παραπονεμενο. Αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες, συγχωρήστε μου...

 

Έχω το Lenovo A630 και με σκέτο GPS δεν λέει να κλειδώσει με τίποτα...για να μπορεί να παρακολουθεί κάπως τη πορεία, πρέπει να ενεργοποιήσω το "Use Wireless Networks"...δοκίμασα λίγο και το GPS EPO Assistance, αλλά δεν είδα διαφορά...

 

- Η ερώτησή μου είναι αυτή η παραπάνω ρύθμιση επιφέρει χρεώσεις (μιλώντας για το δίκτυο κινητής πάντα) κι αν ναι κατά πόσο;

 

- Έχουν διαφορετικά προγράμματα επίδραση στο τρόπο λειτουργίας του GPS, αν με κάποια δλδ λειτουργεί καλύτερα, ή εφόσον δεν φαίνεται να κλειδώνει μόνο του, δεν κάνουν οι εφαρμογές διαφορά;

 

- Ποιό είναι το πιο ελαφρύ πρόγραμμα Πλοήγησης, που να επιτρέπει το κατέβασμα των χαρτών, ώστε αν είναι να χρησιμοποιώ το mobile networks, κι αν αυτό έχει χρέωση, να είναι η λιγότερη δυνατή;

 

Ευχαριστώ.

 

Εσυ τι λες???

ΑΠο την στιγμη που ψαχνει ασυρματα δικτυα λογικο δεν ειναι?

Οταν θα εισαι συνδεμενος με wifi θα χρησιμοποιει αυτα.Οταν δεν εχεις wifi θα ψαξει με το δικτυο της κινητης τηλ.Αν παλι το εχεις κλειστο πολυ απλα δεν θα κανει τιποτα και δεν θα σε χρεωσει πουθενα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τι ισχύει με το sygic? μπαίνει ταυτόχρονα σε παραπάνω από μια συσκευή? και πόσες ενεργοποιησεις έχει σύνολο?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τι ισχύει με το sygic? μπαίνει ταυτόχρονα σε παραπάνω από μια συσκευή? και πόσες ενεργοποιησεις έχει σύνολο?

 

Η καθε αδεια σε μια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τι ισχύει με το sygic? μπαίνει ταυτόχρονα σε παραπάνω από μια συσκευή? και πόσες ενεργοποιησεις έχει σύνολο?

 

Η καθε αδεια σε μια.

 

Έχει τόσες ανάλογα με την προσφορά που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Η καθε αδεια σε μια.

 

Δηλαδή αν αλλάξω συσκευή δε θα μπορώ να βάλω το sygic που έχω αγοράσει?

Ή εννοείς η κάθε άδεια σε 1 ταυτόχρονα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν αλλάξω συσκευή δε θα μπορώ να βάλω το sygic που έχω αγοράσει?

Ή εννοείς η κάθε άδεια σε 1 ταυτόχρονα

 

Το δεύτερο Μάνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο Μάνο.

 

Ευχαριστω Γιάννη!

Και 1 άλλη απορία μήπως ξέρεις.

Επειδή τόσα χρόνια έχω τα αγαπημένα μου σε Nokia χάρτες και με αγορά symbian παλαιότερα ή ενός lumia τώρα και βάζοντας το λογαριασμό μου τα βρίσκω αμέσως όλα.

Στο sygic αυτά που θα αποθηκεύσω στο Note 3 που έχω τώρα,όταν το δώσω, στο επόμενο τηλέφωνο μου που θα βάλω το sygic θα τα βρω με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ή υπάρχει άλλος τρόπος?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στο Android θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα πλοήγησης να βάλω;(να μην χρειάζεται σύνδεση) και από που μπορώ να το βρω; έχω το note 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στο Android θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα πλοήγησης να βάλω;(να μην χρειάζεται σύνδεση) και από που μπορώ να το βρω; έχω το note 2

θα σου προτεινα το sygic europe από το playstore. αν το έχει ακομα σε προσφορα (34,99 για δυο αδειες) είναι must

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο ή το email της sygic . com.(customer service)

 

support@sygic.zendesk.com

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Sygic HUD εν δράση με Sony Z1!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η εγω εχω πιει η τα βλεπω διπλα! :p

 

Είναι το τζάμι του ξενοδοχείου διπλό.

Στο αμάξι είναι κανονικά, το τσέκαρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sygic vs Don't Panic: Είχα το δεύτερο για ένα χρόνο δώρο από το πλαίσιο με το note 2 και γενικά ήμουν ευχαριστημένος, καλοί χάρτες, σωστές διαδρομές. Εδώ και μερικές ημέρες εγκατέστησα και το sygic με την προσφορά με τις 2 άδειες. Καλύτερο μενού αλλά στις διαδρομές δύο φορές σε τρεις δοκιμές έχει κάνει χοντρές πατάτες. Την μια φορά αντί να με συνεχίσει ευθεία με οδήγησε δεξιά για πέντε δρόμους, αριστερά, πάλι αριστερά για πέντε δρόμους και μετά δεξιά για να με βγάλει στην αρχική οδό απλώς ένα τετράγωνο πιο μπροστά ...γελοία ανεξήγητο λάθος! Την δεύτερη φορά, συνειδητά δεν ακολούθησα την διαδρομή και επί 15' και ενώ είχα φτάσει χιλιόμετρα μακριά προσπαθούσε να με πάει πίσω για να πάω την αρχικά σχεδιασθείσα διαδρομή αντί να επανυπολογισει την βέλτιστη διαδρομή!!! Τέτοια στραβά ποτέ δεν είχε κάνει το Don't Panic ...απορώ γιατί τόσο ενθουσιασμός με το sygic. Θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Sygic vs Don't Panic:Τέτοια στραβά ποτέ δεν είχε κάνει το Don't Panic ...απορώ γιατί τόσο ενθουσιασμός με το sygic.

 

'Ελα ντε.... Περίμενε , θα δεις κι' άλλα πολλά κουφά .

 

Χρόνια Πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Sygic vs Don't Panic: Είχα το δεύτερο για ένα χρόνο δώρο από το πλαίσιο με το note 2 και γενικά ήμουν ευχαριστημένος, καλοί χάρτες, σωστές διαδρομές. Εδώ και μερικές ημέρες εγκατέστησα και το sygic με την προσφορά με τις 2 άδειες. Καλύτερο μενού αλλά στις διαδρομές δύο φορές σε τρεις δοκιμές έχει κάνει χοντρές πατάτες. Την μια φορά αντί να με συνεχίσει ευθεία με οδήγησε δεξιά για πέντε δρόμους, αριστερά, πάλι αριστερά για πέντε δρόμους και μετά δεξιά για να με βγάλει στην αρχική οδό απλώς ένα τετράγωνο πιο μπροστά ...γελοία ανεξήγητο λάθος! Την δεύτερη φορά, συνειδητά δεν ακολούθησα την διαδρομή και επί 15' και ενώ είχα φτάσει χιλιόμετρα μακριά προσπαθούσε να με πάει πίσω για να πάω την αρχικά σχεδιασθείσα διαδρομή αντί να επανυπολογισει την βέλτιστη διαδρομή!!! Τέτοια στραβά ποτέ δεν είχε κάνει το Don't Panic ...απορώ γιατί τόσο ενθουσιασμός με το sygic. Θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα και βλέπουμε.

 

Έλα ντε.Αυτή την απορία έχω κι εγώ.Έχει πολύ χάλια δρομολογήσεις.Τουλάχιστον αυτό δείχνει και η δική μου εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

'Ελα ντε.... Περίμενε , θα δεις κι' άλλα πολλά κουφά .

 

Χρόνια Πολλά σε όλους

 

Έλα ντε.Αυτή την απορία έχω κι εγώ.Έχει πολύ χάλια δρομολογήσεις.Τουλάχιστον αυτό δείχνει και η δική μου εμπειρία...

 

Και νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που δεν το συμπαθεί..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρησιμοποιώ παράλληλα(sygic-don't panic).

Πιο ακριβές το 2ο αλλά και πιο σπαρτιατικο. Πιο πολλά φρου φρου και αρώματα το πρώτο αλλά ως εκεί..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τα χρησιμοποιώ παράλληλα(sygic-don't panic).

Πιο ακριβές το 2ο αλλά και πιο σπαρτιατικο. Πιο πολλά φρου φρου και αρώματα το πρώτο αλλά ως εκεί..

 

Ακριβώς φρου φρου και κόντρα σε μονόδρομους . Αλλά αυτά τα έχουμε αναφέρει δεκάδες

φορές σε προηγούμενα posts . Αν κάποιοι επιμένουν έχουμε πει ότι είναι θεμιτό γιατί στο

κάτω κάτω γούστο τους και καπέλο τους ( sic ).

Προσωπικά , δεν αλλάζω το DontPanic , κι ας μην με προεοδοποιεί , ότι η τροχατζού στα

200 μέτρα είναι sexy :lol:

Πριν φτάσω Καλάβρυτα , σήμερα , κάνω αναζήτηση ενδιαφέροντα , βρήσκει το ξενοδοχείο

που έχω κλείσει , του λέω , πλοήγηση εκεί , με πάει στην πόρτα "φτάσατε στον προορισμό

σας" . Δηλαδή τι άλλο να ζητήσω ?

 

Καλά να περνάτε και Χρόνια Πολλά .

 

3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω αντίθεση άποψη για το sygic.

Αθήνα- Αλεξανδρούπολη με ενδιάμεσες στάσεις στο Βόλο και στη Θεσσαλονίκη ήταν άψογο τόσο στην εθνική αλλά και μέσα στις πόλεις. Καμιά φορά όλα τα προγράμματα τρελλαίνονται και δείχνουν άλλα για άλλα, αλλά σε γενικές γραμμές όλα κάνουν τη δουλειά τους. Κορυφαίο όμως για εμένα είναι το navigon. έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη και απλά είναι the best!

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

igo primo και ξερο Ψωμι!!!!!:p

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Μενω θεσσαλονικη κινουμαι καθε μερα απο πολιχνη σε κρηνη δυο ακρες της πολης σχεδον και δεν ειχα ποτε θεμα με το sygic. Επισης και σε ταξιδια θεσσαλονικη προς βεροια,σερρες,χαλκιδικη,εδεσσα,ιωαννινα προς ολες τις κατευθύνσεις με εχει παει αψογα και σε σερρες με βολτες και μεσα σε χωριουδακια οχι μονο στην πολη των σερρων. Και για poi οπως ATM με εχει βοηθησει πολύ και στα χωρια μεσα ακομα. Επισης πριν κατακρινετε πολλοι ενα προγραμμα οχι μονο το sygic αλλα οποιοδηποτε κατεβαστε το γνησιο επι πληρωμης ή έστω ενα free trial και μετα κρινεται γιατι οι περισσοτεροι εχετε μια παλια "σπασμενη" εκδοση με παλιους χαρτες απο την εποχη του νώε και σας φταινε όλα. Ξερετε πολυ προσφατα μαλιστα οι χαρτες του sygic ανανεωθηκαν και δεν υπαρχουν ακομα φανταζομαι "σπασμενοι"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...