Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης μόλις είδα πως οι Χάρτες της Google αλλάξανε εικονίδιο μετά τη τελευταία αναβάθμιση και υποστηρίζουν επιτέλους πλοήγηση στην Ελλάδα νόμιμα.

Επίσης απ'οτι φαινεται μπορείς να αποθηκευσεις αρκετους χάρτες offline ωστε να τους εχεις χωρις συνδεση.

 

Ισχυουν καιρό αυτά και απλά δεν το πήρα χαμπάρι εγω η έκανε απλά καλή αναβάθμιση η Google :O

 

Σε Galaxy S3 εχει με την τελευταια αναβαθμιση το καινουργιο εικονιδιο αλλα η πλοηγηση δεν δουλευει στην Ελλαδα

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε Galaxy S3 εχει με την τελευταια αναβαθμιση το καινουργιο εικονιδιο αλλα η πλοηγηση δεν δουλευει στην Ελλαδα

Έχει εξαφανιστεί και το Google Earth από το play. Μάλλον ενσωματώθηκε στο google maps.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε Galaxy S3 εχει με την τελευταια αναβαθμιση το καινουργιο εικονιδιο αλλα η πλοηγηση δεν δουλευει στην Ελλαδα

 

Δοκιμασες να του δωσεις τελος διαδρομης κ δεν σου εβγαλε την επιλογη πλοηγησης?

Στο S2 δουλευουν μέχρι και οι φωνητικές οδηγίες οπότε θα έπρεπε να δουλευουν και σε'σενα.

Για του λόγου το αληθές..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του δωσεις τελος διαδρομης κ δεν σου εβγαλε την επιλογη πλοηγησης?

Στο S2 δουλευουν μέχρι και οι φωνητικές οδηγίες οπότε θα έπρεπε να δουλευουν και σε'σενα.

Για του λόγου το αληθές..

 

Μολις το δοκιμασα και μου λεει οτι η πλοηγηση δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτη την τοποθεσια

Ας το δοκιμασει κανενας αλλος και να μας πει

:)
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα και μου λεει οτι η πλοηγηση δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτη την τοποθεσια

Ας το δοκιμασει κανενας αλλος και να μας πει

Και σε εμένα το ίδιο μήνυμα σε sgs:O

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει.. Έχετε την ίδια εκδοση με αυτη στη πρωτη φωτογραφία?
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Ήσουν πολύ κατατοπιστικος!

Το έφτιαξα όπως μου είπες!

Τώρα μένει κάποιος φίλος να με βοηθήσει να φτιάξω και το Call meter 3g που αν έχω καταλάβει καλα έχει επιλογή να φτιάξω άλλο πλάνο για τα δωρεάν προς wind και άλλο πλάνο για τα δωρεάν προς τους άλλους!

 

Οι οδηγίες που εδωσα είναι για το Call meter 3g. Επίσης η προσέγγισή σου με τους κωδικούς αριθμούς που αρχίζουν από 093 κλπ δεν είναι σωστή. Διότι πλέον με την φορητότητα δεν ισχύουν αυτά. Κανε αυτό που σου είπα. Μαθε σε ποιο δίκτυο είναι οι επαφές σου και βαλτες σε ομάδες. Για τα σταθερά είναι απλό, όπως στο είπε κάποιος εδώ. Και όπως σου είπα ξεχωριστά πλάνα και κανόνες για προς wind, προς άλλους, προς σταθερά, για μηνύματα, για ίντερνετ κλπ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο google maps μπορείτε να κατεβάσετε χάρτες για offline χρήση? Ενώ παλαιότερα μου έλεγε δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου, τώρα δείχνει ότι μπορεί να το κατεβάσει κανονικά, αλλά δεν ξεκινάει ποτέ η λήψη..:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο google maps μπορείτε να κατεβάσετε χάρτες για offline χρήση? Ενώ παλαιότερα μου έλεγε δεν είναι διαθέσιμο για την περιοχή μου, τώρα δείχνει ότι μπορεί να το κατεβάσει κανονικά, αλλά δεν ξεκινάει ποτέ η λήψη..:worry:

 

Εμενα κατεβαινουν κανονικα...η πλοηγηση ομως δεν λειτουργει

:)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει.. Έχετε την ίδια εκδοση με αυτη στη πρωτη φωτογραφία?

 

Και εμένα δεν βγάζει φωνή, την ίδια έκδοση έχω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατεβαινουν κανονικα...η πλοηγηση ομως δεν λειτουργει

Το απεγκατέστηκα και εγκατέστησα ξανά και κατεβάζει κι εμένα τώρα.. :D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς κανένα αρχείο Swype με ελληνικά γερμανικά και αγγλικά που να κάνει για την ροοτμποξ ρομ με dpi 212?

 

Γιατί δεν κάνεις απλά register στο Swype Beta, να το έχεις αυθεντικό?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο γιατι δεν το δοκιμαζεις ο ιδιος να μας πεις;

 

χτες οταν εγγραψα το ποστ ηταν αδυνατο να βγω εξω...με την πρωτη ευκαιρια θα το δοκιμασω..απλα ρωτησα μηπως ηξερε κανεις

 

τελικα δεν δουλεψε...τι μπορω να κανω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του δωσεις τελος διαδρομης κ δεν σου εβγαλε την επιλογη πλοηγησης?

Στο S2 δουλευουν μέχρι και οι φωνητικές οδηγίες οπότε θα έπρεπε να δουλευουν και σε'σενα.

Για του λόγου το αληθές..

 

βρε φιλε μας κουφανες τωρα...!!!

ποια εκδοση ρομ εχεις στο κινητο σου??

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες με HW decoding και οχι SW;

 

ναι και επαιζε παλι slow motion

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

υπήρχε ένα εκπληκτικό hack για gingerbread που ενεργοποιούσε την πλοήγηση της google.

Το είχα καταβάσει τότε από εδώ σε μορφή .apk (τώρα δε λειτουργεί γιατί για νομικούς λόγους, ο modder αφαίρεσε τα attachments).

Μήπως το έχει κανένας για ICS να το μοιραστεί μαζί μου μέσω dropbox (το .apk εννοώ);

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε μας κουφανες τωρα...!!!

ποια εκδοση ρομ εχεις στο κινητο σου??

 

Δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο να σου πω την αληθεια αλλα και ακρη δεν βγαζω!

4.0.4 ics Cm9 ParanoidAndroid.

 

Αυριο θα ανεβασω ενα βιντεο με τι κ πως, μαζι με το apk μιας κ για να εχω εγω πλοήγηση (ακομα κ φωνητικη, εστω κ αθλια) .. υποθετω ειναι νομιμο.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες που εδωσα είναι για το Call meter 3g. Επίσης η προσέγγισή σου με τους κωδικούς αριθμούς που αρχίζουν από 093 κλπ δεν είναι σωστή. Διότι πλέον με την φορητότητα δεν ισχύουν αυτά. Κανε αυτό που σου είπα. Μαθε σε ποιο δίκτυο είναι οι επαφές σου και βαλτες σε ομάδες. Για τα σταθερά είναι απλό, όπως στο είπε κάποιος εδώ. Και όπως σου είπα ξεχωριστά πλάνα και κανόνες για προς wind, προς άλλους, προς σταθερά, για μηνύματα, για ίντερνετ κλπ.

 

Κάτι πάω να κάνω!για πες .... έφτιαξα ένα πλάνο για τα 1500 στους rules αλλά στο included numbers έβαλα τα νούμερα της wind και τα σταθερά.πρέπει να βάλω και στο excluded numbers τα νούμερα που είναι κοτε και voda? Η φτάνει το included numbers ?

Επίσης ποια είναι τα αρχικά νούμερα για κοτε και voda,εκτός από τα κλασσικά 694 και 697?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο να σου πω την αληθεια αλλα και ακρη δεν βγαζω!

4.0.4 ics Cm9 ParanoidAndroid.

 

Αυριο θα ανεβασω ενα βιντεο με τι κ πως, μαζι με το apk μιας κ για να εχω εγω πλοήγηση (ακομα κ φωνητικη, εστω κ αθλια) .. υποθετω ειναι νομιμο.

 

Νόμιμο είναι μόνο που εσύ είσαι με root και custom rom και μπορείς να έχεις πλοήγηση. Σε official ελληνικά δεν παίζει. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάω να κάνω!για πες .... έφτιαξα ένα πλάνο για τα 1500 στους rules αλλά στο included numbers έβαλα τα νούμερα της wind και τα σταθερά.πρέπει να βάλω και στο excluded numbers τα νούμερα που είναι κοτε και voda? Η φτάνει το included numbers ?

Επίσης ποια είναι τα αρχικά νούμερα για κοτε και voda,εκτός από τα κλασσικά 694 και 697?

 

Οπως σου ειπα ειναι λαθος η προσεγγιση με τα 694,697 κλπ. Δεν ισχυουν αυτα.

Τωρα θα σου πω πως το εχω στημενο εγω:

ΠΛΑΝΑ ΧΡΕΩΣΗΣ

Περιοδος χρησης (αρχικη ημερα βαζεις την ημερα που εκδιδεται ο λογαριασμος-περιοδος απειρη)

κινητα Out (επιλεγεις περιοδο-τυπος κλησεις-τυπος οριου μοναδες-οριο τον χρονο που εχεις σε αλλους)

wind Out (ομοια με πανω-οριο τον χρονο που εχεις σε wind)

SMS Out (ομοια με πανω-τυπος sms-οριο τον αριθμο μηνυματων που εχεις)

ΚΑΝΟΝΕΣ

Calls Out (με πλανο κινητα Out-κατευθυνση εξερχομενη-συμπεριληψη αριθμων κανενα-εξαιρεση αριθμων wind)

SMS Out (με πλανο SMS Out)

wind (με πλανο wind Out-ομοια-συμπεριληψη αριθμων wind-εξαιρεση αριθμων κανενα

ΟΜΑΔΕΣ ΑΡΙΘΜΩΝ

wind (εκει θα βαλεις ολους τους αριθμους της wind που εχεις αποθηκευμενες στις επαφες σου)

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξέρει κανένας στο Αndroid Assistant Υπάρχει μία επιλογή "System Clean" αν την πατήσω κάνει καθάρισμα από άχρηστα ή σβήνει & κάποια χρήσιμα. Γενικά να την χρησιμοποιήσω ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε push notifications για το Facebook αλλά σας τρώει την μισή τιμή ram και μπαταρία ο επίσημος client δοκιμάστε το slk notifications for Facebook https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.facebookNotificationsPaid
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξέρει κανένας στο Αndroid Assistant Υπάρχει μία επιλογή "System Clean" αν την πατήσω κάνει καθάρισμα από άχρηστα ή σβήνει & κάποια χρήσιμα. Γενικά να την χρησιμοποιήσω ή όχι?

Γνωμη μου ειναι οτι κατι τετοιες εφαρμογες τυπου, system cleaner/booster κλπ, δεν κανουν τιποτα σημαντικο...

Ειναι σταν την παροιμια "Η γλωσσα μας μεγαλη και η :X μας μικρη"

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
I can only write about personal stuff, about my point of view.
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα ειναι λαθος η προσεγγιση με τα 694,697 κλπ. Δεν ισχυουν αυτα.

Τωρα θα σου πω πως το εχω στημενο εγω:

ΠΛΑΝΑ ΧΡΕΩΣΗΣ

Περιοδος χρησης (αρχικη ημερα βαζεις την ημερα που εκδιδεται ο λογαριασμος-περιοδος απειρη)

κινητα Out (επιλεγεις περιοδο-τυπος κλησεις-τυπος οριου μοναδες-οριο τον χρονο που εχεις σε αλλους)

wind Out (ομοια με πανω-οριο τον χρονο που εχεις σε wind)

SMS Out (ομοια με πανω-τυπος sms-οριο τον αριθμο μηνυματων που εχεις)

ΚΑΝΟΝΕΣ

Calls Out (με πλανο κινητα Out-κατευθυνση εξερχομενη-συμπεριληψη αριθμων κανενα-εξαιρεση αριθμων wind)

SMS Out (με πλανο SMS Out)

wind (με πλανο wind Out-ομοια-συμπεριληψη αριθμων wind-εξαιρεση αριθμων κανενα

ΟΜΑΔΕΣ ΑΡΙΘΜΩΝ

wind (εκει θα βαλεις ολους τους αριθμους της wind που εχεις αποθηκευμενες στις επαφες σου)

 

Εισαι φοβερός.μία ερώτηση

Στο κανόνα wind όταν έχουμε συμπεριλάβει το πλάνο wind out στο included calls. Στο excluded που έβαλες κανένα δεν θα έπρεπε να βάλουμε όλα τα αλλά κινητα? Δηλαδή στο excluded βάζοντάς το "κανένα "μήπως μετράει ΚΑΙ της wind αλλά και τα άλλα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...