Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω και εγω ακριβωσ την ιδια περιεργεια να δω εαν ηπαρχει προγραμμα να βλεπεισ τηλεοραση (ελληνικα καναλια) και μετα απο μια ερευνα δεν εχω βρει καμια τετοια εφαρμογη ουτε στο playstore ουτε σε καποιο αλλο χακαρισμενο σιτε....εδω δεν ηπαρχει ουτε καν με πληρομη...εαν καποιοσ βρει κατι παρακαλω να το αναρτησει σε αυτο το φορουμ γτ οπωσ και να το κανουμε θα ητανε πολυ ωραια να ειχεσ.τβ στ κινητο σου....

 

Μέχρι σήμερα χρειάστηκα να παρακολουθήσω μόνο skai κ το έκανα ανοίγοντας τη σελίδα του σταθμού http://www.skai.gr/player/TV ,χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά. βλέπω στο iphone 4 την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού της οθόνης, όταν είναι σκοτεινά, ρίχνει το φως ώστε να μη σε τυφλώνει, ενώ σε πολύ φως αυξάνει την ένταση για να έχεις ευκρίνεια. στη συσκευή μου (samsung galaxy s), αν έχω τον φωτισμό με αυτόματη ρύθμιση τη νύχτα αυξάνει η ένταση και σου βγάζει τα μάτια. Μήπως υπάρχει καμιά ανάλογη εφαρμογή?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και χαλια ποιοτητα ομως.. 5 λεπτα τραγυδια μου τα εχει 1 mb? λιγοτερο απο 56κ? :mad::mad:

 

Εγώ τα περισσότερα που έχω κατεβάσει, τα έχω βρει σε ποιότητα 320kbps και κάποια στα 192. Είναι γνωστά τραγούδια βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. βλέπω στο iphone 4 την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού της οθόνης, όταν είναι σκοτεινά, ρίχνει το φως ώστε να μη σε τυφλώνει, ενώ σε πολύ φως αυξάνει την ένταση για να έχεις ευκρίνεια. στη συσκευή μου (samsung galaxy s), αν έχω τον φωτισμό με αυτόματη ρύθμιση τη νύχτα αυξάνει η ένταση και σου βγάζει τα μάτια. Μήπως υπάρχει καμιά ανάλογη εφαρμογή?

Ευχαριστώ.

 

Σίγουρα θα υπάρχει, αλλά μήπως θα σε βόλευε να βάλεις απλά ένα widget για να εναλλάσσεις τη φωτεινότητα μεταξύ auto και πχ στο 10%?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υπάρχει, αλλά μήπως θα σε βόλευε να βάλεις απλά ένα widget για να εναλλάσσεις τη φωτεινότητα μεταξύ auto και πχ στο 10%?

 

ενδιαφέρον μου ακούγεται....

ειμαι λίγο ασχετος ομως και αμα μπορούδες να μου το ανέλυες

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον μου ακούγεται....

ειμαι λίγο ασχετος ομως και αμα μπορούδες να μου το ανέλυες

ευχαριστώ

 

Screen filter. Νομίζω λέγεται η εφαρμογή

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. βλέπω στο iphone 4 την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού της οθόνης, όταν είναι σκοτεινά, ρίχνει το φως ώστε να μη σε τυφλώνει, ενώ σε πολύ φως αυξάνει την ένταση για να έχεις ευκρίνεια. στη συσκευή μου (samsung galaxy s), αν έχω τον φωτισμό με αυτόματη ρύθμιση τη νύχτα αυξάνει η ένταση και σου βγάζει τα μάτια. Μήπως υπάρχει καμιά ανάλογη εφαρμογή?

Ευχαριστώ.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει το τηλέφωνο να έχει φωτοκύτταρο φωτεινότητας. Το Galaxy SII έχει τέτοιο και μπορείς να ρυθμίσεις αυτόματα τη φωτεινότητα. Αλλιώς νομίζω ότι είναι αδύνατο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Screen filter. Νομίζω λέγεται η εφαρμογή

 

ευχαριστώ πολύ. το screen filter απ οτι βλέπω τώρα λίγο δουλεύει μια χαρά....

βέβαια θα ήταν πολύ ποιο ωραίο να υπήρχε αυτό το φωτοκύτταρο που λέει ο φίλος....

Link to comment
Share on other sites

Και χαλια ποιοτητα ομως.. 5 λεπτα τραγυδια μου τα εχει 1 mb? λιγοτερο απο 56κ? :mad::mad:

οκ θα το ψαξω το προγραμμα και θα πω αντιπωσεισ ;P

 

Μέχρι σήμερα χρειάστηκα να παρακολουθήσω μόνο skai κ το έκανα ανοίγοντας τη σελίδα του σταθμού http://www.skai.gr/player/TV ,χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.
Σωστα κατι που δεν σκεφτηκα καθολου..βρε παιδια ....ΝΑ Η ΛΥΣΗ....θα μπενουμε ιντερνετ να βλεπουμε τα καναλια ...απλα πατηστε στο google: καναλια online ή κατι αλλο..

το θεματακι βεβαια ειναι πωσ ειναι απαραιτητη η προσφαση σε wi-fi και μαλιστα αρκετα γρηγορο γαι την ολοκληρωση μιασ τετοιασ ενεργειασ!!! :p

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,υπαρχει προγραμματακι που να σπαει την αποκρυψη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

 

Kατέβασα το TV GREEΚ αλλά μου γράφει "Αδύνατη σύνδεση". Πατάω το εικονίδιο αιστερά από το μήνυμα και με πετάει έξω ("Δυστυχώς η εφαρμογή Ελληνική Τηλεώ(:wacko:)ραση έχει σταματήσει".) Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το iGo 8.4. Πως θα βρω μια διεύθυνση που ξέρω μόνο χλμ? π.χ. 22χλμ Λεωφόρος Βάρης - Κορωπίου.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,υπαρχει προγραμματακι που να σπαει την αποκρυψη?

 

Ναι, το "αίτηση στον πάροχο" :lol:

Μπορείς να ζητήσεις να ακυρώνεται η απόκρυψη όποιος κι εάν σε παίρνει, αλλά βγάζει πρώτα ένα ηχογραφημένο που τους προειδοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

χαιρω πολυ,σημασια εχει ο αλλος να μην το ξερει και επισης να σε καλει κανονικα αλλα να βγαζει νουμερο :)

 

μολις το εγκατεστησα και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransferpro&hl=el

 

αξιζει πραγματικα παιδια,τοσο καιρο πεδευομουν με το καλοδιο,οχι πια....

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ και παλαιότερα, αλλά εγώ μόλις το έβαλα και ενθουσιάστηκα !!

Χειρίζεσαι το κινητό από τον υπολογιστή, και κάνεις σχεδόν ότι θες !!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρω πολυ,σημασια εχει ο αλλος να μην το ξερει και επισης να σε καλει κανονικα αλλα να βγαζει νουμερο :)

 

μολις το εγκατεστησα και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransferpro&hl=el

 

αξιζει πραγματικα παιδια,τοσο καιρο πεδευομουν με το καλοδιο,οχι πια....

 

Πόσο πιο αργά γίνεται η μεταφορά σε σχέση με το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

χαιρω πολυ,σημασια εχει ο αλλος να μην το ξερει και επισης να σε καλει κανονικα αλλα να βγαζει νουμερο :)

 

Αστειευόμουν προφανώς, το θέμα είναι ότι η απόκρυψη ορίζεται από τον απομακρυσμένο πάροχο. Τεχνικά θεωρώ αδύνατο να σπάσει με εφαρμογή που βάζεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

μολις το εγκατεστησα και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransferpro&hl=el

 

αξιζει πραγματικα παιδια,τοσο καιρο πεδευομουν με το καλοδιο,οχι πια....

 

Οντως πολυ καλη εφαρμογουλα

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ και παλαιότερα, αλλά εγώ μόλις το έβαλα και ενθουσιάστηκα !!

Χειρίζεσαι το κινητό από τον υπολογιστή, και κάνεις σχεδόν ότι θες !!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.

 

 

φιλε μου το βλεπω παρα πολυ συχνα τωρα τελευταια αλλα ειμαι λατρης του teamviewer :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλη εφαρμογουλα

 

Μπορεί να μου πει κάποιος, με ποιον τρόπο γίνεται η μεταφορά αρχείων από υπολογιστή στο τηλέφωνο; Δεν βγάζω άκρη από την βοήθεια μέσα από το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιξει η εφαρμογη σου λεει μια ip,την πληκτρολογεις στον browser του υπολογιστη σου και εκει βλπεις τι εχει μεσα η καρτα μνημης,επισης μπορεις να μεταφερεις οτι θελεις απο τον υπολογιστη στο κινητο,ομως θα πρεπει το pc και το κινητο να ειναι συνδεδεμενα φυσικα στο ιδιο ρουτερ.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το iGo 8.4. Πως θα βρω μια διεύθυνση που ξέρω μόνο χλμ? π.χ. 22χλμ Λεωφόρος Βάρης - Κορωπίου.

Thanks!

 

Εγώ συνήθως πηγαίνω πρώτα στο google maps και βρίσκω μια οδό εκεί κοντά (για να κάνω αναζήτηση με το όνομα). Άλλη λύση είναι να μπεις μέσα στον χάρτη, και να του δείξεις πού ακριβώς θέλεις να σε πάει πάνω στο χάρτη (αλλά πρέπει να ξέρεις πάλι εκεί τριγύρω τί υπάρχει).

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανενας με την "μαμησια" εφαρμογη e-mail? Το δοκιμασα σημερα, μια και η εφαρμογη του Gmail δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει ιδιαιτερα...

Περασα τα settings του Gmail και σε πρωτη φαση ολα πηγαν καλα... Μετα απο λιγη ωρα ομως, μου ελεγε οτι δεν μπορει να συνδεθει λογω λαθους στο user-id ή στο password... Εννοειται οτι ηταν σωστα, μια και εγινε ξαφνικα, χωρις να πειραξω κατι...

Πιστευετε οτι ηταν τυχαιο, ή γενικα ειναι προβληματικη η εφαρμογη?

Ενημερωτικα, προτιμησα την "μαμησια" απο το Gmail, λογω του οτι με βολευεi ο τροπος που προσθετω τους παραληπτες... Βγαζει μια λιστα και τικαρεις οποιον θελεις, κατι που το Gmail δεν εχει... τουλαχιστον δεν το εχω βρει εγω... Μηπως εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη εφαρμογη που να δουλευει αντιστοιχα?

Εχω το Galaxy SII...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οσοι χρησιμοποιειτε citisnav και εχετε αλλαξει συσκευη, εχει ενδιαφερθει η εταιρια να σας δωσει καποιον κωδικο (?) για να το ενεργοποιησετε παλι χωρις να το αγορασετε δευτερη φορα???

Ρωταω γιατι τους εχω στειλει mail 3 μερες τωρα και δεν εχω παρει απαντηση...:angry:

 

edit:Μολις μου απαντησαν οτι θελουν παλιο και νεο imei...Ελπιζω να λυθει γρηγορα το θεμα...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η καλύτερη εφαρμογή για mail είναι η K-9.

 

 

μολις ανοιξει η εφαρμογη σου λεει μια ip,την πληκτρολογεις στον browser του υπολογιστη σου και εκει βλπεις τι εχει μεσα η καρτα μνημης,επισης μπορεις να μεταφερεις οτι θελεις απο τον υπολογιστη στο κινητο,ομως θα πρεπει το pc και το κινητο να ειναι συνδεδεμενα φυσικα στο ιδιο ρουτερ.

 

Ολόκληρο φάκελο μπορείς να μεταφέρεις; Με το kies via wifi αλλά και με το airdroid δεν τα κατάφερα.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...