Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωρίζουμε κάποιο πρόγραμμα που να μετράει επιδόσεις αυτοκινήτου?(0-100,0-400m κτλ..)

 

Υπάρχει αυτό αλλά θέλει και τον ειδικό αντάπτορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό αλλά θέλει και τον ειδικό αντάπτορα.

Θα το κοιταξω γιατι τον ανταπτορα λογικα τον θελει για να μπορεις να βλεπεις τις βλαβες στον εγκεφαλο και γενικα για το διαγνωστικο κομματι και οχι για τις επιδοσεις.Σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καποια εφαρμογη για ιδιαιτερα μαθηματα (να εισαγω τους μαθητες και να γραφω καθε ποτε τους κανω μαθημα, ποτε πληρωνομαι κλπ) εχει πετυχει κανεις τιποτα στο μαρκετ?

 

Με οποιοδήποτε ΚΑΛΟ ημερολόγιο θα μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου (συνδυασμός events + tasks)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε ΚΑΛΟ ημερολόγιο θα μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου (συνδυασμός events + tasks)

 

εχεις δικιο αλλα εμενα με ενδιαφερει πιο πολυ να δημιουργω καρτελες με τα στοιχεια των μαθητων π.χ.

 

Ονοματεπωνυμο ταδε, τηλεφωνο ταδε

Ον πατρος ταδε, τηλεφωνο ταδε

Μαθημα ταδε, τοσες ωρες τη βδομαδα

Τιμη ωρας ταδε

 

και θα ηταν ωραιο να δημιουργει και ημερολογιο να διχνει ποτε του κανω μαθημα και τετοια...

 

προσπαθω να φτιαξω μια εφαρμογη με το Eclipse αλλα ξερω λιγα πραγματα απο προγραμματισμο και δεν τα καταφερνω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα εμενα με ενδιαφερει πιο πολυ να δημιουργω καρτελες με τα στοιχεια των μαθητων π.χ.

 

1. Ονοματεπωνυμο ταδε, τηλεφωνο ταδε

Ον πατρος ταδε, τηλεφωνο ταδε

Μαθημα ταδε, τοσες ωρες τη βδομαδα

Τιμη ωρας ταδε

 

2. και θα ηταν ωραιο να δημιουργει και ημερολογιο να διχνει ποτε του κανω μαθημα και τετοια...

 

προσπαθω να φτιαξω μια εφαρμογη με το Eclipse αλλα ξερω λιγα πραγματα απο προγραμματισμο και δεν τα καταφερνω...

 

Τα στοιχεία (1) τα βάζεις στο SafeWallet ή κάποιο όποιο πρόγραμμα (στο οποίο μπορείς να παραμετροποιήσεις τα πεδία)

Μπορεις να το έχεις στο dropbox και να το διαχειρίζεσαι απο συσκευή ή PC

 

Για τα μαθήματα (2) Χρησιμοποιείς ένα καλό calendar (πχ calengoo) το οποίο το έχεις σε mode ημέρας, και μπορείς να του ορίσεις να επαναλαμβάνει τα μαθήματα σε εβδομαδιαία βάση

 

Απο εκεί και πέρα αν δεν σε καλύπτουν... Eclipse :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω κ εγω μια ερωτηση που με καιει

Υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε την ωρα που δεχεται καποιος μια κληση να μπορω εγω να παρακολουθω την συζητηση χωρις να με καταλαβει ο αλλος ή αλλη ??? Καταλαβαινετε......:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω κ εγω μια ερωτηση που με καιει

Υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε την ωρα που δεχεται καποιος μια κληση να μπορω εγω να παρακολουθω την συζητηση χωρις να με καταλαβει ο αλλος ή αλλη ??? Καταλαβαινετε......:(

 

Υπάρχει αλλα είναι σίγουρα παράνομο αυτό, άρα εναντια στους ορους χρήσης του myphone.

 

sent from my Galaxy S 2 using smoke signals...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, είναι εγκατεστημένο στα τηλεφωνικά κέντρα των εταιριών αλλά είναι διαθέσιμο μόνο στις υπηρεσίες ασφαλείας και τις δικαστικές αρχές μερικών κρατών...καταλαβαίνεις γιατί.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να χρησημοποιησω το google calendar στο κινητο?Εχω ψαξει για εφαρμογη στο Market αλλα δεν εχω βρει.Μπορω να κανω με καποιον τροπο συνχρονισμο με το default ημερολογιο του κινητου ετσι ωστε να μου εμφανιζονται τα συμβαντα και εκει?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να χρησημοποιησω το google calendar στο κινητο?Εχω ψαξει για εφαρμογη στο Market αλλα δεν εχω βρει.Μπορω να κανω με καποιον τροπο συνχρονισμο με το default ημερολογιο του κινητου ετσι ωστε να μου εμφανιζονται τα συμβαντα και εκει?

 

εγώ έχω αυτό και συγχρονίζει με το google calendar

 

https://market.android.com/details?id=netgenius.bizcal&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει κ το tune in radio ενώ οι περισσότεροι σταθμοί ξεκινάνε να παίζουν κανονικά μετά μου γράφει stream is over, ακόμα κ όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi?

Πως μπορώ να το κάνω να κάνει περισσότερο buffering?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται στο handcent να ξερουμε ποτε μας εχουν στειλει ενα μηνυμα οταν ειναι κλειστο το κινητο

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει κ το tune in radio ενώ οι περισσότεροι σταθμοί ξεκινάνε να παίζουν κανονικά μετά μου γράφει stream is over, ακόμα κ όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi?

Πως μπορώ να το κάνω να κάνει περισσότερο buffering?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Με ενδιαφέρει και μένα αυτό γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτό και συγχρονίζει με το google calendar

 

https://market.android.com/details?id=netgenius.bizcal&feature=search_result

 

η μαμίσια εφαρμογή "ημερολόγιο" συγχρονίζει κανονικότατα με το google calendar στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

η μαμίσια εφαρμογή "ημερολόγιο" συγχρονίζει κανονικότατα με το google calendar στο δικό μου.

 

 

Κι εμένα. Δε βρισκω το λογο για 3d party:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο περίεργο με τη μαμίσια εφαρμογή, είναι ότι δε λαμβάνω καμιά ειδοποίηση για ολοήμερα συμβάντα, όταν ανοίξω το τηλέφωνό μου το πρωί. πρέπει να είναι ανοιχτό τα μεσάνυχτα για να λάβω ειδοποίηση...
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου μια καλη εφαρμογη για καιρο αλλα οχι widget που να ενημερωνει μονο του.εφαρμογη που να παταω και να εμημερωνω οποτε εγω θελω

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε htc έχω την εφαρμογή "καιρός", την οποία ενημερώνεις όποτε θελήσεις εσύ (αυτό κατάλαβα δηλαδή)
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου μια καλη εφαρμογη για καιρο αλλα οχι widget που να ενημερωνει μονο του.εφαρμογη που να παταω και να εμημερωνω οποτε εγω θελω

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

δες την εφαρμογή που έβγαλε το http://www.meteo.gr

Link to comment
Share on other sites

@mol: εχω και στο mini pro μια τετοια εφαρμογη αλλα θελει gps και βαριεμαι να ανοιγοκλεινω..:/

 

@bbbb: την κατεβασα.αν και δεν εμπιστευομαι πολυ το μετεο.φαινεται το πιο αξιοπιστο.ευχαριστω πολυ!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δες την εφαρμογή που έβγαλε το http://www.meteo.gr

 

Υπάρχει το meteo gr για android???.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το meteo gr για android???.

 

Ναι υπάρχει πολύ καλό και αρκετά ακριβές.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Για μέτρηση χρόνου κλήσεων και μηνυμάτων, να αγοράσω το Traffic Counter Pro ή να βάλω το Traffic Counter Extended ?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...