Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα αν καποιος εχει να μου στειλει την εφαρμογη greek wpa σε παλια

εκδοση γιατι αφαιρεθηκε απο το μαρκετ, και στο ιντερνετ που τη

βρισκω ζηταει να πατησεις μια διαφημιση οταν τη κανεις εγκατασταση για να δουλεψει,

και εγω εχω custom rom με ενσωματομενο adfree και δεν μπορω να τη δουλεψω.

 

Και μενα καποιος την τελευταια εκδοση

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ψαχνω μια ολοκληρωμενη λυση backup που να επαναφερει τις εφαρμογες με τις ρυθμισεις τους,και ολες τις ρυθμισεις και κωδικους σε wifi,emails,facebook.

υπαρχει κατιτετοιο στο play store?(εκτος του titanium)

 

 

 

 

 

 

 

Δες το My Backup Pro .Δεν ξέρω βέβαια αν θα σε καλύψει σε ολα αυτά που ζητάς

 

 

 

 

 

 

 

Χρειάζεται root για να κρατήσει και τα data των εφαρμογών...

 

 

 

 

 

 

 

Όχι... όταν κατεβάζεις από το play store πάλι χρεώνει τον όγκο για αυτό ρωτώ...

Αν κάποιος φίλος επιβεβαιώνει για το my backup σε όχι ρουτ συσκευή ας μας πει...

 

 

Όντως έχει ερωτηθεί πολλάκις. To my backup pro θέλει root για τα data των εφαρμογών.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε δεδομένα μέσα σε 6 μέρες; Μου έβγαλε προειδοποίηση ότι τελειώνουν τα mb μου το Traffic Counter και έπαθα πλάκα!! Τόσα πολλά δεδομένα καταναλώνει η εφαρμογή του facebook;:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε δεδομένα μέσα σε 6 μέρες; Μου έβγαλε προειδοποίηση ότι τελειώνουν τα mb μου το Traffic Counter και έπαθα πλάκα!! Τόσα πολλά δεδομένα καταναλώνει η εφαρμογή του facebook;:(

 

χαχα, αν λιωνεις ναι!

οταν μετακομισα που δεν ειχα ιντερνετ στο σπιτι,500ΜΒ μου αντεξαν 15 μερες,και το πρωι ηταν σε wifi. βεβαια το ειχα με ολες τις ειδοποιησεις ανοιχτες αλλα η κυρια καταναλωση ηταν απο αυτο,καθως απο οταν καταργησα την εφαρμογη (πλεον εκλεισα και το FB..) απο τα 250ΜΒ που εχω στο πακετο χρειαζομαι τα 50 το πολυ!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω.... Πάντα ήξερα ότι μου έτρωγε πολύ, αλλά αυτή τη φορά το παρά έκανε!! :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δεν λέω για ξυπνητήρι!!λέω για το ημερολόγιό.όταν βάζω να με ειδοποιήσει για ένα γεγονός έρχεται η ώρα,πατάω αναβολή αλλά μετά δεν ξανά με ειδοποιεί ηχητικά

Εμένα και με την official και με custom στο Desire, αν έχω reminder σε ένα event χτυπάει και κάτω βγάλει δύο επιλογές: Snooze και Dismiss. Με το Snooze, ξαναχτυπάει σε κάποια λεπτά. Αλλά όχι, δεν σε αφήνει να ορίσεις πόσα θα είναι αυτά τα λεπτά.

Ρε παιδιά είναι λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε δεδομένα μέσα σε 6 μέρες; Μου έβγαλε προειδοποίηση ότι τελειώνουν τα mb μου το Traffic Counter και έπαθα πλάκα!! Τόσα πολλά δεδομένα καταναλώνει η εφαρμογή του facebook;:(

Αν είσαι μέσα και το χρησιμοποιείς καταναλώνει. Αν απλά τρέχει στο παρασκήνιο τότε όχι δεν είναι νορμάλ σε 6 μέρες 100ΜΒ. Αλλά γενικά τρώει το fb..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει sync τα sticky notes των windows με το κινητό μου;

 

Ή τέλος πάντων αν δεν γίνεται με τα sticky notes με κάποια άλλη εφαρμογή που να υπάρχει και για Windows. Στο κινητό πάντως για notes κλπ χρησιμοποιώ το Note Everything Pro..

Link to comment
Share on other sites

το evernote εχει και desktop εφαρμογη..

δεν ειναι υπο τη μορφη widget βεβαια στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

το gnotes τα εχει παιξει η μας δουλευει!δευτερη φορα που προσθετω μια νεα σημειωση,στο κινητο,κανω manual sync και ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ πιο παλιες σημειωσεις!αλλη εφαρμογη για συγχρονισμο σημειωσεων με gmail υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση.Ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για πανοραμικες φωτο

 

Αυτή με έχει βολέψει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dermandar.panorama

Link to comment
Share on other sites

το gnotes τα εχει παιξει η μας δουλευει!δευτερη φορα που προσθετω μια νεα σημειωση,στο κινητο,κανω manual sync και ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ πιο παλιες σημειωσεις!αλλη εφαρμογη για συγχρονισμο σημειωσεων με gmail υπαρχει?

 

Υπάρχουν, πχ το https://play.google.com/store/apps/details?id=mobisle.mobisleNotesADC αλλά αποθηκεύει σε έναν φάκελο στο drive, όχι στα mails. Και άλλες είχα βρει αλλά βαρέθηκα να χρησιμοποιώ πολλές.

Εμένα μου κάνει κουφά όπως να διαγράφω κάποια σημείωση και να την ξαναβλέπω σε άλλο συγχρονισμό, αλλά και οι διεγραμμενες υπάρχουν στο Gmail μου. Το χρησιμοποιώ πάνω από χρόνο - και ήταν beta για αρκετό καιρό - δεν έχω τέτοιες εξαφανίσεις όμως. Έχω καμιά 180αρια σημειώσεις βέβαια και δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά νομίζω θα το είχα καταλάβει.

Edit : κάνεις και ένα export to sd για καλό και για κακό...

Εγώ κάνω auto sync

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

το gnotes τα εχει παιξει η μας δουλευει!δευτερη φορα που προσθετω μια νεα σημειωση,στο κινητο,κανω manual sync και ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ πιο παλιες σημειωσεις!αλλη εφαρμογη για συγχρονισμο σημειωσεων με gmail υπαρχει?

 

Ελα ντε, πανω απο 300 σημειωσεις και μου τις εκανε μπαχαλο ενω αλλες διαγραφηκαν !!! :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή που να μου δείχνει ποιός είναι συνδεδεμένος στο router μου υπάρχει; Για το wifi κυρίως

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή που να μου δείχνει ποιός είναι συνδεδεμένος στο router μου υπάρχει; Για το wifi κυρίως

 

Δες το fing

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι adon του play store...

Και σε εμένα τα ίδια...

 

 

Απ' οτι λεει ειναι απαραιτητο addon ωστε να δουλευει σωστα το API αναμεσα στις εφαρμογες, το λογαριασμο google και το google+. Ολοι το εχουμε.

Αν τωρα καποιος καταφερει και το μπλοκαρει λογικα θα υπαρχει προβλημα επικοινωνιας αναμεσα στις εφαρμογες αλλα και με το λογαριασμο του

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δες το fing

 

Μμμμ. Το κοίταζα πριν δω την απάντησή σου. Φαίνεται οκ. Ευχαριστώ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το greek wpa finder το αφαιρεσαν απο το μαρκετ..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το greek wpa finder το αφαιρεσαν απο το μαρκετ..;:rolleyes:

 

το πρώτο post στην προηγούμενη σελίδα έτσι λέει...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφω μαλλον στο colornote....με back up στην sd..

 

Πάντως από όλα αυτά το Springpad και κυρίως το EVERNOTE είναι πολλές φορές ανώτερα...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το springpad χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα αν καποιος εχει να μου στειλει την εφαρμογη greek wpa σε παλια

εκδοση γιατι αφαιρεθηκε απο το μαρκετ, και στο ιντερνετ που τη

βρισκω ζηταει να πατησεις μια διαφημιση οταν τη κανεις εγκατασταση για να δουλεψει,

και εγω εχω custom rom με ενσωματομενο adfree και δεν μπορω να τη δουλεψω.

''Παγωσε'' με το titanium ή με καποιο προγραμμα το addfree κανε τη δουλεια(κλικ στο διαφημιστικό banner) σου με το greek wpa και ενεργοποιησε ξανα το addfree. Μονο την πρωτη φορα πρεπει να το κανεις για να ενεργοποιηθει η εφαρμογη.

Την εχω πολυ καιρο, αν θυμαμαι καλα και οι παλια εκδοση που ψαχνεις ηθελε κλικ στο διαφημιστικο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το gnotes τα εχει παιξει η μας δουλευει!δευτερη φορα που προσθετω μια νεα σημειωση,στο κινητο,κανω manual sync και ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ πιο παλιες σημειωσεις!αλλη εφαρμογη για συγχρονισμο σημειωσεων με gmail υπαρχει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.teamtasks.tasks.paid

 

Το έχω αγορασμένο από την μέρα που βγήκε και δεν αντιμετώπισα πότε πρόβλημα. Holo design σύμφωνα με τους οδηγούς της Google και ωραίο widget που μπορείς να το κάνεις resize σε ότι μέγεθος θες.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.teamtasks.tasks.paid

 

Το έχω αγορασμένο από την μέρα που βγήκε και δεν αντιμετώπισα πότε πρόβλημα. Holo design σύμφωνα με τους οδηγούς της Google και ωραίο widget που μπορείς να το κάνεις resize σε ότι μέγεθος θες.

ποια η διαφορα εφαρμογων task απο notes?

EDIT πολυ καλη εφαρμογη !αγοραστηκε!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...