Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και ολες.

 

Προσπαθησα σημερα να εγκαταστησω το Talk.to, οχι γιατι το εχω αναγκη, απλα για να δω κατι...

 

Οταν το εβαλα και προσπαθησα να μπω με τον ηδη υπαρχων λογαριασμο Gmail, μου ειπε οτι εβαλα λαθος password, κατι που ΔΕΝ ισχυε στα σιγουρα...

 

Το ιδιο συνεβει οταν προσπαθησα να μπω με τον κωδικο Facebook (wrong password)...

 

To απεγκατεστησα και λιγο αργοτερα, μου ηρθε ενα e-mail απο accounts-noreply@google.com το οποιο ελεγε τα εξης:

 

Κάποιος επιχείρησε πρόσφατα να χρησιμοποιήσει μια εφαρμογή για να συνδεθεί στον Λογαριασμό σας Google, stabill7076@gmail.com. Η απόπειρα σύνδεσης παρεμποδίστηκε σε περίπτωση που επρόκειτο για έναν εισβολέα ο οποίος προσπαθούσε να αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό σας. Ελέγξτε τις λεπτομέρειες της απόπειρας σύνδεσης:

Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου 2012 2:24:47 μ.μ. GMT

Διεύθυνση IP: 107.21.18.53 (amazonaws.com)

Τοποθεσία: Καράκας, Βενεζουέλα

Εάν δεν αναγνωρίζετε αυτήν την προσπάθεια σύνδεσης, κάποιος άλλος ενδέχεται να προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό σας. Θα πρέπει να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας και να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας αμέσως. Μάθετε με ποιον τρόπο στη διεύθυνση http://support.google.com/accounts?p=reset_pw

Σε περίπτωση που η προσπάθεια σύνδεσης προέρχεται από εσάς και θέλετε να προσφέρετε σε αυτήν την εφαρμογή πρόσβαση στον λογαριασμό σας, ακολουθήστε τα βήματα αντιμετώπισης προβλημάτων που περιγράφονται στη διεύθυνση http://support.google.com/mail?p=client_login

Με εκτίμηση,

Η Ομάδα Λογαριασμών Google

 

© 2012 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

 

To εχει δει κανενας αυτο?

 

Το ίδιο μου είχε βγάλει όταν προσπάθησα να συνδεθώ στο GTalk μέσω IM+.

 

Μάλλον τα δεδομένα περνάνε μέσω των server της εταιρείας, το Gmail το καταλαβαίνει και μπλοκάρει την είσοδο για λόγους ασφαλείας.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει τον ex dialer στο galaxy s3,όταν κάνω restart η όταν έχω αναπάντητη μου εμφανίζει το σύνολό των αναπάντητων.πως αλλάζει αυτό?

Δες το ποστ μου #10294 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4302874#post4302874

Edit δες και τα υπόλοιπα ποστ που ακολουθούν δίνονται και άλλες λύσεις.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε κάποιος . Με το FIFA το κατέβασε αλλά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω και το the dark knight rises δεν το κατεβάζει καν λόγω μη επαρκή χώρου . Πως λύνεται αυτό ? Μπορεί να συνδεθεί η εξωτερική που χει χώρο ?

 

Παιδια θελω να ορισω τα παιχνιδια να κατεβαινουν στην εξωτερικη ... πως γινεται ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο "widgetsoid2.x " εχει παρα πολλες επιλογες

Δεν καταφερα να βαλω επιλογες στο notification bar.

Τελικα εβαλα την εφαρμογη "Notification Toggle" αν και δεν εχει εμφανιση απο την ics.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφερα να βαλω επιλογες στο notification bar.

Τελικα εβαλα την εφαρμογη "Notification Toggle" αν και δεν εχει εμφανιση απο την ics.

 

Η φωτο που βλεπεις ειναι απο την μπαρα ειδοποιησεων ,το τι χρωμα κ ποια συμβολα ειναι δικη σου επιλογη,ολα βρισκονται στις ρυθμισεις του widget,πρεπει να τσεκαρεις το notification βεβαια. [ATTACH]27352[/ATTACH]

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν ηξερα πως να κανω αναζητηση στο τοπικ, θα το ειχα κανει ηδη.:p

 

Πάνω δεξιά σε κάθε σελίδα υπάρχει το σχετικό link της αναζήτησης.

 

Όσον αφορά το Genius Driver, η έκδοση του Πλαισίου δεν κάνει αναβαθμίσεις. Για την έκδοση με αναβαθμίσεις θα χρειαστεί να πληρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά σε κάθε σελίδα υπάρχει το σχετικό link της αναζήτησης.

 

Όσον αφορά το Genius Driver, η έκδοση του Πλαισίου δεν κάνει αναβαθμίσεις. Για την έκδοση με αναβαθμίσεις θα χρειαστεί να πληρώσεις.

 

εννοεις το κουμπι διπλα στο username; το εκανα αλλα βγαζει τοσα πολλα αποτελεσματα, και το καθε θεμα εχει τοσες σελιδες, που δεν ξερω που να πρωτοκοιταξω.

 

ευχαριστω για τη βοηθεια. μπορει να εγκατασταθει σε πανω απο μια συσκευες; η εκδοση που πωλειται εχει δωρεαν αναβαθμισεις για παντα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωριζετε ποιος video player μπορεί να επέμβει και στην διόρθωση των χρωμάτων του βίντεο εκτός από την φωτεινοτητα?
Link to comment
Share on other sites

εννοεις το κουμπι διπλα στο username; το εκανα αλλα βγαζει τοσα πολλα αποτελεσματα, και το καθε θεμα εχει τοσες σελιδες, που δεν ξερω που να πρωτοκοιταξω.

Δεν εννοεί αυτό.. Εννοεί εκεί που λέει αναζήτηση σε αυτό το θέμα πάνω δεξιά, κάτω από τον αριθμό των σελίδων...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγκαταστάθηκε αυτή η εφαρμογή Google Play services (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=el)

δεν την εβαλα εγώ :P

τι παίζει?

και τι κάνει? δεν καταλαβαινω και πολυ απο την περιγραφη..

Link to comment
Share on other sites

εγκαταστάθηκε αυτή η εφαρμογή Google Play services (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=el)

δεν την εβαλα εγώ :P

τι παίζει?

και τι κάνει? δεν καταλαβαινω και πολυ απο την περιγραφη..

Έλα μου ντε!!!Κι εμένα μου έχει κατσικωθει με το έτσι θέλω.Εχθές την απεγκατεστησα και σημερα την ξαναείδα πάλι :mad:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,χρησιμοποιώ nova launcher.

Δυστυχώς δεν με αφήνει να τοποθετήσω στην αρχική οθόνη το widget σελιδοδείκτες της samsung,υπάρχει κάποιο widget πού να μπορώ να το βάλω στην αρχική οθόνη κι οποία σελίδα έχω κάνει favourite στον μαμά browser να μου την εμφανίζει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε!!!Κι εμένα μου έχει κατσικωθει με το έτσι θέλω.Εχθές την απεγκατεστησα και σημερα την ξαναείδα πάλι :mad:

 

Πρέπει να είναι adon του play store...

Και σε εμένα τα ίδια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπου όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση αυτό να συνεχίσει να δείχνει την πλοήγηση και όχι την κλήση;
Link to comment
Share on other sites

Η φωτο που βλεπεις ειναι απο την μπαρα ειδοποιησεων ,το τι χρωμα κ ποια συμβολα ειναι δικη σου επιλογη,ολα βρισκονται στις ρυθμισεις του widget,πρεπει να τσεκαρεις το notification βεβαια. [ATTACH]27352[/ATTACH]

 

:)βημα βημα

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπου όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση αυτό να συνεχίσει να δείχνει την πλοήγηση και όχι την κλήση;

 

Αυτό είναι θέμα συσκευής και όχι προγράμματος πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αυτό.. Εννοεί εκεί που λέει αναζήτηση σε αυτό το θέμα πάνω δεξιά, κάτω από τον αριθμό των σελίδων...

 

δεν την ειχα προσεξει καν αυτη την επιλογη. ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα συσκευής και όχι προγράμματος πλοήγησης.

 

Συνεπώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου ή υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να κάνει κάτι; Πάντως και στο desire που είχα πριν, είχα το ίδιο πρόβλημα. Ποια συσκευή το επιτρέπει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι adon του play store...

Και σε εμένα τα ίδια...

 

 

 

 

 

 

 

Έλα μου ντε!!!Κι εμένα μου έχει κατσικωθει με το έτσι θέλω.Εχθές την απεγκατεστησα και σημερα την ξαναείδα πάλι :mad:

 

 

 

 

 

 

 

εγκαταστάθηκε αυτή η εφαρμογή Google Play services (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=el)

δεν την εβαλα εγώ :P

τι παίζει?

και τι κάνει? δεν καταλαβαινω και πολυ απο την περιγραφη..

 

Εγω την εκανα freeze απο το titanium! Αλλωστε ειχα ενα θεματακι με data abuse απο το android και θεωρησα οτι ειναι αυτο που το προκαλει και το εκανα freeze. Επισης μπηκα στον system/apps και την εκανα μετονομασια σε Google Play services.apk1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές μας είναι πάνω απ 'όλα τηλέφωνα. Επομένως οι κλήσεις έχουν προτεραιότητα ολων. Προσωπικά δεν γνωρίζω καμμία συσκευή που να μην δίνει προτεραιότητα στις κλήσεις. Ίσως με κάποιες "πειραγμενες" ρομ βρεις την λύση που θες αλλά μην ελπίζεις και πολλά.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα freeze απο το titanium! Αλλωστε ειχα ενα θεματακι με data abuse απο το android και θεωρησα οτι ειναι αυτο που το προκαλει και το εκανα freeze. Επισης μπηκα στον system/apps και την εκανα μετονομασια σε Google Play services.apk1

 

Καλημέρα.

Μπήκα στο Titanium αλλά δε βλέπω την επιλογή για freeze. Θα ήταν εύκολο να με καθοδηγήσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...