Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στις επαφες σου, βρισκεις τον αριθμο που θες και ανοιγοντας τις επιλογες, τον βαζεις στην λιστα απορριψης.. Το δοκιμασες? Υπαρχει ηδη στο κινητο.. :rolleyes:

 

Δεν βρίσκω κάποια τέτοια επιλογή στον dialer μου. Μήπως απλά έχεις κάποιον dialer που έχει και αυτή την δυνατότητα? Σε σένα αν το κάνεις απ τον dialer σου παρουσιάζεται το μειονέκτημα που ανέφερα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν βρίσκω κάποια τέτοια επιλογή στον dialer μου. Μήπως απλά έχεις κάποιον dialer που έχει και αυτή την δυνατότητα? Σε σένα αν το κάνεις απ τον dialer σου παρουσιάζεται το μειονέκτημα που ανέφερα?

 

Δεν εχω πειραξει τον dialer.. Ειμαι με official 4.0.4.. Πατας για να δεις τις επαφες σου και οχι για να πληκτρολογησεις αριθμο.. κσι επειτα αφου βρεις την επαφη κανεις οτι ειπαμε.. Γνωριζω οτι δεν σου χτυπαει καν εσενα.. και μπλοκαρει την εισερχομενη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει τον dialer.. Ειμαι με official 4.0.4.. Πατας για να δεις τις επαφες σου και οχι για να πληκτρολογησεις αριθμο.. κσι επειτα αφου βρεις την επαφη κανεις οτι ειπαμε.. Γνωριζω οτι δεν σου χτυπαει καν εσενα.. και μπλοκαρει την εισερχομενη.. ;)

 

Έχω άλλη έκδοση android οπότε και άλλον dialer που δεν το κάνει αυτό.

Δηλαδή όταν μπλοκάρεις κάποιον και σε πάρει ο άλλος δεν ακούει αμέσως πως το τηλέφωνο είναι κατειλημένο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πας στις επαφες σου, βρισκεις τον αριθμο που θες και ανοιγοντας τις επιλογες, τον βαζεις στην λιστα απορριψης.. Το δοκιμασες? Υπαρχει ηδη στο κινητο.. :rolleyes:

 

φιλε μου αυτο το εχει η συσκευη σου S2...

στο Neo V δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λειτουργια των Galaxy S κι ισως καποιων αλλων κινητων της Samsung οποτε μην ψαχνεστε τσαμπα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λειτουργια των Galaxy S κι ισως καποιων αλλων κινητων της Samsung οποτε μην ψαχνεστε τσαμπα.

 

Ναι αλλά αν υπάρχει σε αυτά χωρίς το μειονέκτημα που λέω σημαίνει πως είναι τεχνικά εφικτό άρα θα υπάρχει και σε κάποια εφαρμογή. Σωστα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει τον dialer.. Ειμαι με official 4.0.4.. Πατας για να δεις τις επαφες σου και οχι για να πληκτρολογησεις αριθμο.. κσι επειτα αφου βρεις την επαφη κανεις οτι ειπαμε.. Γνωριζω οτι δεν σου χτυπαει καν εσενα.. και μπλοκαρει την εισερχομενη.. ;)

 

Εγώ αν το κάνω έτσι, χτυπάει μια φορά κ μετά λέει ότι μιλάω με άλλον.. οπότε ίσως δεν είναι αυτό που θέλει..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

-Μέχρι τώρα ήξερα πως υπάρχει πληθώρα εφαρμογών στο android που μπορούν να μπλοκάρουν προκαθορισμένους αριθμούς αλλά δεν έτυχε ποτέ να χρειαστώ.

 

-Τώρα που χρειάστηκα διαπίστωστα την τεράστια αδυναμία όλων αυτών ή τουλάχιστον όσων εγώ δοκίμασα: Ολές αυτές οι εφαρμογές αφήνουν το τηλέφωνο να χτυπήσει μια φορά και μετά μπλοκάρουν την κλήση. Είναι δηλαδή σαν να το κλείνω γρήγορα.

 

-Εγώ αυτό που ψάχνω είναι μια τέτοια εφαρμογή που να μην δείχνει στον άλλο ότι χτυπάει το τηλέφωνο για μία φορά και μετά να τον μπλοκάρει. Είναι σαν να του το κλείνω στην μάπα. Δηλαδή έχει νόημα μόνο για άτομα που θες να αποφύγεις και να το δείξεις και όχι για περιπτώσεις που θες να αποφύγεις κάποιον πρόσκαιρα δείχνοντας πως έχει απλά κλειστό το κινητό ή κατειλημένο.

 

-Οπότε ψάχνω μια εφαρμογή που μόλις κάποιος καλεί, αν είναι στην black list, να μην ακούει καθόλου το τηλέφωνο να καλεί αλλά να ακούει είτε πως είναι απενεργοποιημένο, είτε πως είναι κατειλημένο, είτε πως δεν έχει σήμα. Αντίστοιχα στα sms να μην πηγαίνει στον άλλον αναφορά παράδοσης αλλά σε μένα το μήνυμα να έχει έρθει.

 

Είναι τεχνικά εφικτό αυτό? Υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή?

 

Root call Blocker

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν υπάρχει σε αυτά χωρίς το μειονέκτημα που λέω σημαίνει πως είναι τεχνικά εφικτό άρα θα υπάρχει και σε κάποια εφαρμογή. Σωστα?

 

Λογικα ναι αλλα ψαξου για καμια ρουτ εφαρμογη.Δεν το εχω ψαξει για να σου προτεινω...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο το εχει η συσκευη σου S2...

στο Neo V δεν υπαρχει...

Το έχει το Νeo V ! Τουλάχιστον στο Νeo V με GB υπάρχει αυτη η επιλογή στις επαφές !

Link to comment
Share on other sites

Πας κλησεις και εκει ρυθμισεις και βγαζει το απορριψη. Φτιαχνεις λιστα με αυτους που θες βαζοντας το 30 μπροστα απο το νουμερο τους και εισαι ετοιμος.

 

Τα samsung σιγουρα το εχουν δεν ξερω αν ισως δεν το εχουν οι αλλοι κατασκευαστες αυτο. Αλλιως ψαχνεις στο play store. Παντως ο stock ριχνει ακυρο αμεσως και το παιρνεις χαμπαρι μονο αν δεις τις κλησεις οτι εχεις απορριψει.

Link to comment
Share on other sites

εχει στησει καεις στο κινητο του την τελευταια εκδκοση του iGo;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Root call Blocker

 

Extreme Call Blocker (Stealth).Δοκιμασμενο κανει ακριβως αυτο που θελεις:)

 

Aυτο γινεται και για τα SMS? Για τις κλησεις εχω βολέυτει με το stock της samsung (το οποιο ειναι 100% αξιοπιστο), αλλα για SMS (τις αναφορες τους βασικα και το μπλοκαρισμα αυτων) δεν εχω βρει κατι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εχει στησει καεις στο κινητο του την τελευταια εκδκοση του iGo;

Υπάρχει ολόκληρο θέμα που συζητάμε για αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557&page=38

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ram manager . Το χρησιμοποιείται ? Κυρίως αυτοί που έχουν το 2x η παρόμοια τηλέφωνα με λίγη ραμ .

Υπάρχει εμφανής διάφορα ?

 

Καποιος παιδια ?

 

(Βιαζομαι γιατι ειναι σε προσφορα τιμης )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η εφαρμογή του Facebook να είναι κλειδωμένη; Να χρειάζεται δηλαδή κάποιον κωδικό για να ξεκλειδώνει; Δεν μιλάω για login.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0. και κλειδωνω οχι μονο το facebook αλλα και οποια αλλη εφαρμογη θελω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η εφαρμογή του Facebook να είναι κλειδωμένη; Να χρειάζεται δηλαδή κάποιον κωδικό για να ξεκλειδώνει; Δεν μιλάω για login.

 

App defender

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Καίγομαι για μία άμεση βοήθεια....

την τετάρτη πετάω για Αγγλία.

έχω το sygic έχω τους χάρτες της Ελλάδας. Έκανα download μεσω του sygic downloader τους χάρτες του Ηνωμένου Βασιλείου κανονικά. Θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ώστε όταν θα φτάσω εκεί να μπορώ να χρησιμοποιώ το gps με τους αγγλικούς χάρτες???

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.....

Link to comment
Share on other sites

με το google drive απο τον υπολογιστη πως στελνουμε ενα αρχειο σε καποιον αλλον πχ το λινκ με email?οκ στο κινητο μας συγχρονιζει και παει .σε αλλον υπολογιστη σε αλλο ατομο?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το SVOX με ελληνική φωνή Ariadne. Το πρόβλημα είναι ότι οι λέξεις με κεφαλαία προφέρονται ένα-ένα γράμμα. Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Aυτο γινεται και για τα SMS? Για τις κλησεις εχω βολέυτει με το stock της samsung (το οποιο ειναι 100% αξιοπιστο), αλλα για SMS (τις αναφορες τους βασικα και το μπλοκαρισμα αυτων) δεν εχω βρει κατι.

 

Ναι και για τα sms. Η stock εφαρμογη χτυπαει ομως μια φορα στον αλλον και μετα κλεινει.

Στο root call blocker δεν χτυπαει καθολου στον αλλον.

Κι εσυ επιλεγεις να μην εχεις καμια ειδοποιηση.

Μετα αμα μπεις στο προγραμμα βλεπεις αν σε εχουν παρει και ακομα βλεπεις και τα sms που εχεις μπλοκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το SVOX με ελληνική φωνή Ariadne. Το πρόβλημα είναι ότι οι λέξεις με κεφαλαία προφέρονται ένα-ένα γράμμα. Υπάρχει λύση;

 

Περίεργο, μόλις είδα πως όλους τους χαρακτήρες τους προφέρει κανονικά, είτε είναι λατινικοί, είτε ελληνικοί.

Αν έχεις κάνει την αναβάθμιση που βγήκε χθες, σβήσε την φωνή και το svox και πέρασέ τα απο την αρχή.

Την έχεις αγοράσει κανονικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...