Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού εισαι root δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1576145

και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1588940

 

Αν δεν ήσουν χρειαζόσουν το live dock απο την sony

 

τελικα δεν εβγαλα ακρη στο xda πιο πολυ μπερδευτηκα

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν ειναι μονο το gps ενεργοποιημενο, θα βρει την τοποθεσια; εκει θα υπαρχει χρεωση;

 

πήγαινέ στις ρυθμίσεις τις συσκευής σου εκεί που λέει τοποθεσία και κλικαρε μόνο το gps όχι το μέσω ασυρμάτων δικτύων. Το gps σκέτο δεν χρεώνει. Αν όμως έχεις και τα ασύρματα δίκτυα το gps θα τα χρησιμοποιήσει ελάχιστα kb για να βρει πιο γρήγορα την θέση σου! Άρα μία μικρή χρέωση θα την κάνει.ρώτα και την εταιρεία κινητής σου τι πακέτο data έχεις.αν έχεις πχ 100 mb τότε άσε και τα ασύρματα δίκτυα ανοιχτά. Καταναλώνουν ελάχιστα data!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω backup οτι υπαρχει στη συσκευη μου πριν κανω αναβαθμιση rom.

εχω ανοιξει το titanium και επειδη εχει πολλες επιλογες στο menu ηθελα να μου πει καποιος ποια να χρησιμοποιησω για να μην κανω κανενα λαθος...

 

To ανοιγεις, πατας το κουμπακι Backup/restore, μετα πατας πανω δεξια στο ασπρο κουτακι με το "τικ" (διπλα στον μεγ. φακο) κι απο εκει επιλεγεις backup all user apps+ system data... παρε και ενα nandroid backup απο το recovery καλου-κακου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες το sportypal:

http://instagr.am/p/PCYGnXQAvE/

 

http://db.tt/xGG7E4sS

 

http://db.tt/pkKmqMvI

 

http://db.tt/dy4182D3

 

Ελπίζω αυτές οι φωτογραφίες να βοηθάνε να καταλάβετε πως είναι το sportypal.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

http://db.tt/dy4182D3

 

Μην κάνεις πολλαπλές απαντήσεις,χρησιμοποιήσε το edit για να τροποποιήσεις το μήνυμα σού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο Μηνα, διάβασε τις τελευταίες σελίδες από αυτό το θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

 

Δοκίμασε το avast. Πολύ καλό anti theft και έχει και άλλες λειτουργίες όπως firewall, antivirus.

 

 

Eυχαριστω και τους δυο για την βοηθεια

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη για fm trasmitter(πομπο ραδιοφωνου)???

ειχα στο lg arena και ηταν το μονο χρησιμο που ειχε εκεινο το τηλεφωνο :p

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το onavo extend - που αν κατάλαβα καλά επιτρέπει την περιήγηση στο internet μέσο 3g με μικρότερη χρήση δεδομένων - . Για να το χρησιμοποιήσω μου ζηταει να του επιτρέψω να κάνει μια νέα σύνδεση VPN . Τι είναι αυτό ρε παιδιά ? Είναι ασφαλές να το επιτρέψω ?

 

Παιδιά εδώ κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ κανείς;

Ειναι ουσιαστικα η ενεργεια που χρειαζεται για να παρεμβαλεται στη συνδεση (data) και να να την ελεγχει ετσι ωστε να μπλοκαρει οτιδηποτε επιπλεον δεδομενα και να κανει αυτο που υποσχεται, οικονομια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ουσιαστικα η ενεργεια που χρειαζεται για να παρεμβαλεται στη συνδεση (data) και να να την ελεγχει ετσι ωστε να μπλοκαρει οτιδηποτε επιπλεον δεδομενα και να κανει αυτο που υποσχεται, οικονομια.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.είναι ασφαλές δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.είναι ασφαλές δηλαδή

 

Αυτό δε το ξέρω μιας και δε χρησιμοποιώ την εφαρμογή, αλλά αν θες να τη δοκιμάσεις θα πρέπει να της δωσεις την άδεια να το κάνει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Ποιά είναι η διαδικασία γιά να βάλω το DP αγορασμένο ηλεκτρονικά από Geointelligence σε νέα συσκευή που πήρα . Εχω καταχωρήσει το

ίδιο GMail στο τηλέφωνο .

 

 

Καλημερα παιδια :) ο φιλος μου πηρε ενα galaxy x cover και θελει να του περασω ναυτικους χαρτες. επειδη ειμαι ασχετη εχετε κατι καλο να μου προτεινετε? να ειναι εμπιστοσυνης ομως η εφαρμογουλα... thanks guys

 

Navionics

 

 

edit: ΟΚ , το εγκατέστησα το DP .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

πήγαινέ στις ρυθμίσεις τις συσκευής σου εκεί που λέει τοποθεσία και κλικαρε μόνο το gps όχι το μέσω ασυρμάτων δικτύων. Το gps σκέτο δεν χρεώνει. Αν όμως έχεις και τα ασύρματα δίκτυα το gps θα τα χρησιμοποιήσει ελάχιστα kb για να βρει πιο γρήγορα την θέση σου! Άρα μία μικρή χρέωση θα την κάνει.ρώτα και την εταιρεία κινητής σου τι πακέτο data έχεις.αν έχεις πχ 100 mb τότε άσε και τα ασύρματα δίκτυα ανοιχτά. Καταναλώνουν ελάχιστα data!

 

σ ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Στο Wildfire, με την τρλευταια έκδοση των Google maps, χωρις να ανοιγω την εφαρμογη, μου αυξανονται τα data απο 0 σε 4-5mb... Το ιδιο και στο shazam με λιγότερα mb ... Ξέρετε τι παίζει και τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό; ίσως κάποια εφαρμογή;

Και σε σχέση με τα data, πάνε στην εσωτερική έτσι; γίνεται να πηγαίνουν στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη προτεινετε για υπενθυμισεις σε απευθειας κλησεις sms και ειδοποιησεων;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη για fm trasmitter(πομπο ραδιοφωνου)???

ειχα στο lg arena και ηταν το μονο χρησιμο που ειχε εκεινο το τηλεφωνο :p

 

αυτο που ζητας δεν ειναι θεμα καποιας εφαρμογης, αλλα θεμα hardware που προφανως το νεο σου τηλεφωνο δεν εχει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι μονο το gps ενεργοποιημενο, θα βρει την τοποθεσια; εκει θα υπαρχει χρεωση;

 

Χρεωση δεν υπαρχει με το gps ανοιχτο. Αν το χεις και συνεχεια ανοιχτο λογικα θα βρισκει. Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει να αλλαζει η τοποθεσια συνεχεια απο την στιγμη που ειμαι Αθηνα και μονο περιοχες αλλαζω....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαργογη σαν το τροκτικο που οταν εχει νεες ειδησεις ανοιγει μονο του στην επανω μπαρα;
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη προτεινετε για υπενθυμισεις σε απευθειας κλησεις sms και ειδοποιησεων;

 

Δοκίμασε το noled

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το prefect app locker?

Νομίζω ότι προκαλεί ένα μικρό battery drain, χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια.

 

Πάντως αν θες καλό app locker, βάλε το app defender. Αξιόπιστο και δεν έχει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα. Πριν από αυτό είχα χρησιμοποιήσει άλλες εφαρμογές που καμιά φορά δεν δούλευαν!

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη προτεινετε για υπενθυμισεις σε απευθειας κλησεις sms και ειδοποιησεων;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=idv.wangyik.MissedCallReminder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImlkdi53YW5neWlrLk1pc3NlZENhbGxSZW1pbmRlciJd

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχω ένα xperia ray.θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή όταν έρχεται μήνυμα να μην γράφει πάνω στη οθονη "έχετε 1 νέο μήνυμα" και να μην φαίνεται το φακελάκι του νέου μηνύματος.Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχω ένα xperia ray.θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή όταν έρχεται μήνυμα να μην γράφει πάνω στη οθονη "έχετε 1 νέο μήνυμα" και να μην φαίνεται το φακελάκι του νέου μηνύματος.Ευχαριστώ!!

 

Τι εννοεις φιλε μου; στην μπαρα ειδοποιησεων να μη φαινεται; Υπαρχει ενα παρα πολυ καλο παραμετροποιησιμο προγραμμα το Handcent Sms (υποστηριζει και 160 χαρακτηρες για ελληνικα sms πραγμα που δε γινεται συνηθως με την stock sms εφαρμογη ) το οποιο σου βγαζει ενα παραθυρακι οταν ερχεται το μηνυμα , κ μπορεις να απαντησεις απευθειας (quick reply) και χωρις να χρειαστει να ανοιξεις την στοκ εφαρμογη φυσικα! Μπορεις να το ορισεις ως προεπιλεγμενο προγραμμα και να λειτουργεις με αυτο, εμενα προσωπικα μου ελυσε τα χερια εδω και κανα 6μηνο που το χρησιμοποιω! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φιλε μου; στην μπαρα ειδοποιησεων να μη φαινεται; Υπαρχει ενα παρα πολυ καλο παραμετροποιησιμο προγραμμα το Handcent Sms (υποστηριζει και 160 χαρακτηρες για ελληνικα sms πραγμα που δε γινεται συνηθως με την stock sms εφαρμογη ) το οποιο σου βγαζει ενα παραθυρακι οταν ερχεται το μηνυμα , κ μπορεις να απαντησεις απευθειας (quick reply) και χωρις να χρειαστει να ανοιξεις την στοκ εφαρμογη φυσικα! Μπορεις να το ορισεις ως προεπιλεγμενο προγραμμα και να λειτουργεις με αυτο, εμενα προσωπικα μου ελυσε τα χερια εδω και κανα 6μηνο που το χρησιμοποιω! :)

 

ε καλα αυτο δεν ειναι και τοσο καλο...

πολλες φορες μπορει να αφησεις στο κινητο σου σε ενα τραπεζι η να το "παιζει" καποιος αλλος και να διαβασει ολο το sms σου με αυτο τον τροπο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...