Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγορασα την εφαρμογη procapture camera & panorama . οταν παω ομως να χρησιμοποιησω το ζουμ (το κουμπι απο κατω οπως τα χρησιμοποιουμε στην κλασσικη φωτο του τηλεφωνου) δεν κανει ζουμ αλλα δειχνει την ενταση του ηχειου του τηλεφωνου. ειναι bug της εφαρμογης? η ειναι αλλου το ζουμ?

 

Μεσα στις ρυθμισεις του προγραμματος (menu button-προτιμησεις) εχει επιλογη για τα πληκτρα εντασης ηχου. Αν θελεις τα χρησιμοποιεις για ζουμ, για ληψη φωτογραφιας ή καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιεί κανείς το Open Signal Maps? Γαμάτη εφαρμογή.

Καταναλώνει πολύ μπαταρία ή είναι ιδέα μου?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία post σχετικά με το AndroidLost μεταφέρθηκαν στο σχετικό topic.

Συνεχίζουμε εκεί. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Open Signal Maps? Γαμάτη εφαρμογή.

Καταναλώνει πολύ μπαταρία ή είναι ιδέα μου?

 

Το δοκίμασα πριν λίγο και όντως καταναλώνει πολύ ενέργειά. Άλλα λογικό αφού σκανάρει συνεχώς και "τραβάει" πληροφορίες από το GPS ανά τακτά διαστήματα. Έμενα προσωπικά ,έκτος από τα στοιχειά, δε μου φάνηκε χρήσιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος, αλλά δοκίμασα το Location Spoofed και σπέρνει, δουλεύει και σε facebook/foursquare. Όσοι είστε root, μεσω titanium το κάνετε system app και δουλεύει χωρίς να ενεργοποιήσετε το accept mock locations.

 

Επίσης δέν μου πείραξε καθόλου το GPS και το location services του κινητού, αρκεί να το κάνετε disable.

 

Πιστεύω ότι το fake GPS είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

στο beweather υπαρχει τροπος να φαινεται ο καιρος στην ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ οθονη?

 

Οι πληροφορίες που υπάρχουν στην οθόνη κλειδώματος ελέγχονται από τις ρυθμίσεις συστήματος. Αν μας έδινες περισσότερες πληροφορίες για τον launcher που χρησιμοποιείς ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω. Έτσι δεν μπορώ να σκεφτώ ένα τρόπο για να βάλεις τη συγκεκριμένη εφαρμογή στην οθόνη κλειδώματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

htc sense σε desire s stock rom.μονο ο καιρος του sense μπαινει στην οθονη κλειδωματος?

 

Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που έδωσα το HTC μου... Αν δεν κάνω λάθος ναι, μόνο του sense μπορεί να μπει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αν ξερει καποιο παιδι το widgetlocker lockscreen οταν το χρησιμοποιω

1.Πως να το κανω πατωντας τα volume κουμπια η της καμερας να μπαινει στη locksceen και οχι απευθειας στην αρχικη οθονη,μου το εκανε στην αρχη πειραξα κατι στις ρυθμισεις και χαλασε,το απεγκαταστησα και το εκανα εγκατασταση απο την αρχη αλλα τα ιδια:p

2. Πως μπορω να εμφανιζει music control on lockscreen με το συγκεκριμενο προγραμματακι,που απο τη βλεπω απο το play store στην παρουσιαση του προγραμματος υπαρχει φωτο με αυτην τη δυνατοτητα,αλλα δεν μπορω να το βρω απο τις ρυθμισεις και εχω σκασει:lol::p:mad: Ευχαριστω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αν ξερει καποιο παιδι το widgetlocker lockscreen οταν το χρησιμοποιω

1.Πως να το κανω πατωντας τα volume κουμπια η της καμερας να μπαινει στη locksceen και οχι απευθειας στην αρχικη οθονη,μου το εκανε στην αρχη πειραξα κατι στις ρυθμισεις και χαλασε,το απεγκαταστησα και το εκανα εγκατασταση απο την αρχη αλλα τα ιδια:p

2. Πως μπορω να εμφανιζει music control on lockscreen με το συγκεκριμενο προγραμματακι,που απο τη βλεπω απο το play store στην παρουσιαση του προγραμματος υπαρχει φωτο με αυτην τη δυνατοτητα,αλλα δεν μπορω να το βρω απο τις ρυθμισεις και εχω σκασει:lol::p:mad: Ευχαριστω.

 

Ότι αφορά το 2ο, μπορείς να βάλεις όποιο widget θέλεις στο main grid της lockscreen.(Πάνω από τις κλειδαριές δηλαδή). Οπότε μπορείς να βάλεις το widget για τον player που χρησιμοποιείς.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά το 2ο, μπορείς να βάλεις όποιο widget θέλεις στο main grid της lockscreen.(Πάνω από τις κλειδαριές δηλαδή). Οπότε μπορείς να βάλεις το widget για τον player που χρησιμοποιείς.

Επειδη δεν εχω ξεχωριστω music player εχω το μαμισιο,αν βαλω πχ το PlayerPro Music Player θα το ενσωματωσει στη lockscreen κανονικα η οχι?

 

Κομπλε αγορασα και το PlayerPro Music Player και το ενσωματωσα στη lockscreen και τωρα αυτο που ηθελα το κανει μια χαρα,απο τη μια να μπαινω στη lockscreen απο τα volume button η' camera button και απο την αλλη διαχειρηση μουσικης απο τη lockscreen.Perfect.

Στην πρωτη μου ερωτηση πιο πανω απλως μεσα απο τα setting του widgetlocker lockscreen τικαρεις το WidgetLocker Enabled και εισαι οκ,

 

Τα 2 προγραμματακια ειναι πολυ χρησιμα σε οποιον θελει να μπαινει στη lockscreen της συσκευης του εφοσον το on/off button ειναι στη κορυφη οπως πχ Xperia S/One X κ.α και του ειναι σπαστικο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο, palmary δουλεύω. Γρήγορο, όμορφο widget (υποκειμενικό αυτό) και δε θέλει συνέχεια internet. Οι προγνώσεις αρκετά αξιόπιστες κατά τη γνώμη μου.

 

 

Μήπως οι προγνώσεις, αν και προέρχονται από την ίδια πηγή διαφοροποιούνται γιατί το κατέβασμα γίνεται σε διαφορετικούς χρόνους αναλόγως των ρυθμίσεων της κάθε εφαρμογής;

 

χρησιμοποιω και τα 2 αλλα εχω βρει ενα τριτο καλυτερο...

βεβαια ειναι επι πληρωμη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5FbGVjb250LldlYXRoZXJDbG9jayJd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να μαθω απο την εμπειρια σας αν η εφαρμογη noled ειναι η καλυτερη ωστε να μπορουμε να δουμε τυχον αναπαντητες, μηνυματα κτλ....Οσοι την εχετε δουλεψει σας εχει δημιουργησει καθολου προβληματα...??

Αν υπαρχει καποια αλλη δοκιμασμενη και χωρις προβληματα παρακαλω να μου το πειτε...

Ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να μαθω απο την εμπειρια σας αν η εφαρμογη noled ειναι η καλυτερη ωστε να μπορουμε να δουμε τυχον αναπαντητες, μηνυματα κτλ....Οσοι την εχετε δουλεψει σας εχει δημιουργησει καθολου προβληματα...??

Αν υπαρχει καποια αλλη δοκιμασμενη και χωρις προβληματα παρακαλω να μου το πειτε...

Ευχαριστω.

το noled στο προτεινω ανεπιφυλακτα.κανει τελεια τη δουλεια του!

Link to comment
Share on other sites

το noled στο προτεινω ανεπιφυλακτα.κανει τελεια τη δουλεια του!

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Για να το λες ετσι μαλλον δεν σου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα ετσι...??

Αρα θα την δοκιμασω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εφαρμογη για διαχειριση οικονομικων

να μπορεις να βαλεις που χαλασες λεφτα,ποτε κτλ

 

Ορίστε ένα που χρησιμοποιώ και εγώ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.expensemanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5leHBlbnNlbWFuYWdlciJd

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εφαρμογη για διαχειριση οικονομικων

να μπορεις να βαλεις που χαλασες λεφτα,ποτε κτλ

 

Expense manager. Για μένα ίσως το καλύτερο για καθημερινή προσωπική χρήση κ free.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Για να το λες ετσι μαλλον δεν σου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα ετσι...??

Αρα θα την δοκιμασω.

 

και εγω που την εχω μια χαρα δουλευει.δοκιμασε την

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

και εγω που την εχω μια χαρα δουλευει.δοκιμασε την

Να'σαι καλα φιλε μου.

Απο μπαταρια πως παει...?? Πινει πολυ...??:D

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε μου.

Απο μπαταρια πως παει...?? Πινει πολυ...??:D

 

ΝΑ πω την αληθεια δεν εχω δει μεγαλη διαφορα.

Δεν ξερω αν καποιος αλλος το εχει τσεκαρει ποιο καλα.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ πω την αληθεια δεν εχω δει μεγαλη διαφορα.

Δεν ξερω αν καποιος αλλος το εχει τσεκαρει ποιο καλα.

Για να μην εχεις δει μεγαλη διαφορα σημαινει οτι δεν πινει και πολυ....

Σε αντιθετη περιπτωση φιλε μου πιστευω οτι θα το ειχες προσεξει....

Να'σαι καλα παντως, σ'ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε, σ'ευχαριστω...Πολυ χρησιμη πληροφορια...

 

αφου εχεις και sgs2 με amoled μη φοβασαι τιποτα απο θεμα καταναλωσης..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...