Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αν κατανάλωσες 15mb σε ένα δίμηνο, μιλάμε για ελάχιστη κατανάλωση και στη δική μου περίπτωση που έχω 500mb αλλά επειδή συνήθως συνδέομαι με wifi, το πολύ να καταναλώνω το μήνα 60-70mb σίγουρα είναι μια πολύ καλή επιλογή....μέχρι τώρα είχα igo και σαν δεύτερο πρόγραμμα το don't panic.

 

Δεν κανει τιποτα.Εγω παιζω με 350mb το μηνα Και εχουμε την ιδια καταναλωση,αρα φτανουν και περισσευουν και ουτε σκαει το κεφαλι μου ψαξε-βρες χαρτες,αν κανουν εαν οχι,τη εκδοση ειναι το προγραμμα,βαλε poi κτλπ κτλπ

To igo ειναι και για μενα παρα πολυ καλο προγραμμα.Οσον αφορα το dont panic,ημουν ενα βημα πριν το αγορασω μεχρι που στο sgs2 ξεκινησε και παγωνε σε ατακτους χρονου(μιλαω για την trial εκδοση) επομενως η αγορα ακυρωθηκε,Παρεμπιπτοντως το don't panic ηταν διαμανταρος οσο δουλευε σωστα.

Μετα ανακαλυψα τις εκδοσεις απο brut.all του Google maps +τελος.Μαλλον την παντρευτηκα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν κανει τιποτα.Εγω παιζω με 350mb το μηνα Και εχουμε την ιδια καταναλωση,αρα φτανουν και περισσευουν και ουτε σκαει το κεφαλι μου ψαξε-βρες χαρτες,αν κανουν εαν οχι,τη εκδοση ειναι το προγραμμα,βαλε poi κτλπ κτλπ

To igo ειναι και για μενα παρα πολυ καλο προγραμμα.Οσον αφορα το dont panic,ημουν ενα βημα πριν το αγορασω μεχρι που στο sgs2 ξεκινησε και παγωνε σε ατακτους χρονου(μιλαω για την trial εκδοση) επομενως η αγορα ακυρωθηκε,Παρεμπιπτοντως το don't panic ηταν διαμανταρος οσο δουλευε σωστα.

Μετα ανακαλυψα τις εκδοσεις απο brut.all του Google maps +τελος.Μαλλον την παντρευτηκα...:)

 

Στο δικό μου δουλεύει άψογα το don't panic οπότε είναι θέμα της δικής σου συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δουλεύει άψογα το don't panic οπότε είναι θέμα της δικής σου συσκευής.

 

Ευχαριστω για το tip.Με custom rom,απο την 1η μερα αγορας,μονο το συγκεκριμενο app απο μια πληθωρα εφαρμογων,ολων των κατηγοριων,δεν μου δουλεψε οπως επρεπε.

Ημουν περιεργος και το εψαξα.Ανακαλυψα πως ειχαν προβλημα και αλλοι χρηστες με οffficial roms ή οχι.Εσταλησαν email στην εταιρεια που το αναπτυσει(οχι απο μενα) αλλα καπου εκει το παρατησα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δουλεύει άψογα το don't panic οπότε είναι θέμα της δικής σου συσκευής.

Μέχρι πριν την τελευταία έκδοση dont panic v4.45 που βγήκε από gi,υπήρχε θέμα με το s2.Εκλεινε η εφαρμογή σε ακαθόριστα χρονικά διαστήματα.

Το google maps από xda που υποστηρίζει πλοήγηση και στη χώρα μας ειναι μια καλή δωρεάν λύση,εφόσον έχεις data αλλά δε με ικανοποίησαν οι δρομολογήσεις του και γενικά έχει μερικά χαζά λάθη στις μονοδρομήσεις.Το dont panic αρκετά καλό και γρήγορο αλλά με πολλές αδικαιολόγητες ελλείψεις όπως π.χ. την μη εισαγωγή διασταύρωσης,poi και καμερών ταχύτητας από το χρήστη κτλ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το don't panic και με το nexus s σε όλες τις roms που πέρασα - και ήταν - πολλές, με καμία δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Και μάλιστα επανέφερα το πρόγραμμα με το titanium backup μαζί με τα δεδομένα του. Το εγκαθιστουσα ως δεύτερη επιλογή στην περίπτωση που σε κάποια Rom είχα πρόβλημα και δε δούλευε το igo με το οποίο εχω έρωτα από εποχής windows mobile.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Εχω την 11.2.6 αλλα δεν εχει χαρτη της Κυπρου και ψαχνοντας βρηκα μια εκδοση του Mobile Maps. Ελπιζω να μπορω να εχω και τα δυο εγκατεστημένα ταυτόχρονα, ε;

Μπορείς να έχεις και 2 και

3 και όσα άλλα θες

.

 

 

 

 

Γνωρίζει κάποιος τι χάρτες χρησιμοποιεί το sygic 11.2.5 ?

Τι εννοείς; από ποια εταιρεία;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα ενα lg optimus 3d κι εχω πελαγωσει....βοηθηστε καποιος ρε παιδια δεν βρισκω πως θα βαλω ηχο κλησης mp3 στις επαφες μου
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις και 2 και

3 και όσα άλλα θες

.

 

 

 

 

 

Τι εννοείς; από ποια εταιρεία;

 

Ναι....

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα ενα lg optimus 3d κι εχω πελαγωσει....βοηθηστε καποιος ρε παιδια δεν βρισκω πως θα βαλω ηχο κλησης mp3 στις επαφες μου

 

 

Μαλλον πρεπει να δεις το αντίστοιχο με το τηλεφωνο σου θεμα

Για κοιτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292001

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες.

Εχω την πληρωμενη εκδοση του Titanium backup, θελω να μου πει καποιος πως μπορω να κρατησω μαζικο back up εφαρμογων και πως μπορω να το επαναφερω με την μαζικη λειτουργια.

Αν μπορει καποιος να μου πει ποια κουμπια να χρησιμοποιησω και γενικα να με κατευθυνει λιγακι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες.

Εχω την πληρωμενη εκδοση του Titanium backup, θελω να μου πει καποιος πως μπορω να κρατησω μαζικο back up εφαρμογων και πως μπορω να το επαναφερω με την μαζικη λειτουργια.

Αν μπορει καποιος να μου πει ποια κουμπια να χρησιμοποιησω και γενικα να με κατευθυνει λιγακι.

 

Backup/Restore > πατάς menu > Batch > και εκεί έχει πολλές επιλογές για μαζικές λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες.

Εχω την πληρωμενη εκδοση του Titanium backup, θελω να μου πει καποιος πως μπορω να κρατησω μαζικο back up εφαρμογων και πως μπορω να το επαναφερω με την μαζικη λειτουργια.

Αν μπορει καποιος να μου πει ποια κουμπια να χρησιμοποιησω και γενικα να με κατευθυνει λιγακι.

 

Και απο τα settings , μπορεις να βαλεις την ελληνικη γλωσσα αν εχεις προβλημα με τα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Backup/Restore > πατάς menu > Batch > και εκεί έχει πολλές επιλογές για μαζικές λειτουργίες.

 

Μια φορα το δοκιμασα, και ουτε ηξερε τι χτυπουσε απο προβληματα στο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για Screenshots και για Screen Capture σε root συσκευή?

 

στην 2.3.5 υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα αυτή.

μιλάω για desire s με stock rom

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

στην 2.3.5 υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα αυτή.

Με ποιο τρόπο? Προς το παρόν ψάχνω εφαρμογή λογω stock rom 2.3.3 αλλά θα ήθελα να μου πεις γιατί είμαι

ήδη ψημένος για την jw1 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο? Προς το παρόν ψάχνω εφαρμογή λογω stock rom 2.3.3 αλλά θα ήθελα να μου πεις γιατί είμαι

ήδη ψημένος για την jw1 2.3.6

 

κρατώντας πατημένο το πλήκτρο πού ανάβει / κλείνει το κινητό και η οθόνη πατάς το home button !

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για Screenshots και για Screen Capture σε root συσκευή?

 

μαζι για 2 δευτερα το κουμπι που ανοιγει ,κλεινει το κινητο και το volum-

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα που λετε δεν ισχυουν σε ολα τα κινητα. μεχρι τη 2+ εκδοση android, δεν υπηρχε σε στοκ μορφη τετοια δυνατοτητα. οπου το βλεπετε(πχ galaxy S**) ηταν προσθηκη της samsung ή αλλου, προσθηκη της ρομ. και στο desire s, η HTC θα το εχει βαλει.

 

σε android 4+ υπαρχει η δυνατοτητα αλλα με power+volume -

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις και 2 και

3 και όσα άλλα θες

.

 

 

 

 

Εννοούσα αν μπορώ να εχω το Sygic και το Mobile Maps 10 γιατι ειναι της ιδια εταιρίας νομίζω. Ολα καλα. Το εγκατέστησα παντως και δουλεύει μια χαρα παράλληλα με το Sygic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο app για mobile banking για την alpha bank? θα μου ηταν αρκετα χρησιμο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο app για mobile banking για την alpha bank? θα μου ηταν αρκετα χρησιμο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι!

 

Από ότι βλέπω, για την ώρα μόνο για iPhone...:X

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...