Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ,μολις εγκατεστησα στο sygic 11.2.3 se ena sony ericson neo v και θα ηθελα να σας ρωτησω πια ρυθμιση πρεπει να του κανω απο το μενου που εχει(το εψαξα αλλα δεν το βρηκα καπου) για μην εχω χρεωση δεδομενων οταν το ανοιγω,τωρα με χρεωνει.Εχει εγκατασταθει το πακετο με τους ελληνικους χαρτες .

 

Ευχαριστω

 

την ρύθμιση την κάνεις από τη συσκευή

Να έχεις κλειστά τα DATA.

Αν όμως εννοείς ότι από μόνο του ανοίγει data τότε (αν δεν κάνω λάθος) μπορείς να βρείς κάποιο πρόγραμμα από το market που δεν αφήνει όποιες εφαρμογές επιλέξεις να <<τρέξουν data>>

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την ρύθμιση την κάνεις από τη συσκευή

Να έχεις κλειστά τα DATA.

Αν όμως εννοείς ότι από μόνο του ανοίγει data τότε (αν δεν κάνω λάθος) μπορείς να βρείς κάποιο πρόγραμμα από το market που δεν αφήνει όποιες εφαρμογές επιλέξεις να <<τρέξουν data>>

 

Στο NAVIGON εχει απο το μενου του προγραματος μια επιλογη που κλικαρεις για αυτο ρωτησα γιατι το sygig molis μου ανοιξει μου κατεβαζει καποια kb και που μαλλον αφορουν αλλεσ πληροφοριες

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,μολις εγκατεστησα στο sygic 11.2.3 se ena sony ericson neo v και θα ηθελα να σας ρωτησω πια ρυθμιση πρεπει να του κανω απο το μενου που εχει(το εψαξα αλλα δεν το βρηκα καπου) για μην εχω χρεωση δεδομενων οταν το ανοιγω,τωρα με χρεωνει.Εχει εγκατασταθει το πακετο με τους ελληνικους χαρτες .

 

Ευχαριστω

Αν έχεις κατεβάσει χάρτες στο κινητό σου, τότε το Sygic δεν τραβάει δεδομένα, εκτός αν εννοείς τα λίγα KB που τρώει το A-GPS για να κλειδώσει πιο γρήγορα δορυφόρους.

Το πρόγραμμα έχει στις ρυθμίσεις την επιλογή Σύνδεση.Αν δεν έχεις συμπληρώσει εκεί τα πεδία, τότε δεν πρόκειται να συνδεθεί για κάτι άλλο.

Σίγουρα όμως η λύση που προτάθηκε για κλειστά DATA είναι η πιο ασφαλής.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις η μπαρα κατω κατω που λεγεται ελεγχος ισχυος μου εχει κολλήσει οτι ειναι ανοιχτα το wi fi .

οταν ειναι ανοιχτο εχει μια μπαριτσα μπλε απο κατω.

το αναποδο ειναι με το gps

το ανοιγω και δεν ''αναβει'' η μπαρα απο κατω.

φαινετε να εχει κολησει ετσι

και πως μπορω να διαχειριστω και να ξαναβαλω αυτες τις εφαρμογες στην μπαρα η αλλες μηπως ξεκολλήσει?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=24175&d=1330684455

επισης για να μην ανοιγω και αλλο θεμα στην βιβλιοθηκη μου στο μαρκετ εχει καποιες εφαρμογες και παιχνιδια που τα εχω σβησει απο το τηλεφωνο αλλα ειναι ακομα μεσα.

πως τις σβήνω απο εκει?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες ανανεώνονται η οχι?

γενικα αξιζει η αγορα? γιατι η τιμη φαινεται απίστευτη!:)

ελλαδα τους εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

 

Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από την Creative Image Technologies για δωρεάν αναβαθμίσεις.

Εμπεριστατωμένη κριτική για το πρόγραμμα μπορείς να δεις εδώ:

http://www.naviusers.net/t2353p15-topic#32972

 

και ναι είναι best value for money (απλά γιατί δεν υπάρχουν μεσάζοντες να φουσκώνουν τις τιμές)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχει μαζεμένα ελληνικά web ραδιόφωνα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Wind radios.

Link to comment
Share on other sites

Και το tune in, αρκετά καλό

 

Τα έχω και τα δύο! Το tune in έχει από όλο τον κόσμο, όμως το Greek radios έχει πραγματικά όλους τους ελληνικούς σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

και τι κατανάλωση έχουν σε mbytes ενημερωτικά γιατί έχω build-in radio στο κινητό ούτως ή άλλως...

 

Το Greek Radios είναι πολύ καλό. Κατώ έχει μετρητή που σου δείχνει τι τρώει. Νομίζω, χοντρικά, αν δεν θυμάμαι λάθος, είναι 1ΜΒ/λεπτό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται, όταν κάποια εφαρμογή πρέπει εκφωνίσει μια αγγλική λέξη να μην την συλλαβίζει αλλά να την διαβάσει κανονικά ; Έχω το svox με την φωνή της Αριάδνης, πρέπει να αγοράσω και άλλη φωνή ;

Φίλε μου, το είχα ψάξει (λίγο) παλιότερα και αυτό (συλλαβισμός λέξεων) το έκανε όταν γράφεις όλα με κεφαλαία γράμματα αν θυμάμαι καλά.

Δοκίμασε να γράψεις κάτι με μικρά και πες μας αν συνεχίζει το ίδιο ή αν "έφτιαξε".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη για να κατεβαζω τραγουδια απο youtube; Κατι αντιστοιχο του YoutubeDownloader η vDownloader που υπαρχουν στα windows.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη για να κατεβαζω τραγουδια απο youtube; Κατι αντιστοιχο του YoutubeDownloader η vDownloader που υπαρχουν στα windows.

 

tubemate...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε πρόβλημα αποστολής μηνυμάτων στο gmail ;Δεν μπορώ να στείλω με τιποτα μαιλ εδώ και δύο μέρες. Τι προτείνετε ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το είχα ψάξει (λίγο) παλιότερα και αυτό (συλλαβισμός λέξεων) το έκανε όταν γράφεις όλα με κεφαλαία γράμματα αν θυμάμαι καλά.

Δοκίμασε να γράψεις κάτι με μικρά και πες μας αν συνεχίζει το ίδιο ή αν "έφτιαξε".

 

Δεν γράφω ποτέ με κεφάλαια γράμματα αλλά η δοκιμή που είχα κάνει τότε και πόσταρα την ερώτηση , ήταν από το google translator που όταν επέλεξα να ακούσω την αγγλική λέξη την εκφωνούσε συλλαβιστά.

 

Κάτι διάβασα στο tweeter για tapatalk 2 ,έχει κανείς καμία ιδέα;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

tubemote....................................ενα γραμμα ειναι λαθος

 

Πες το ετσι. Την ειδα και την ανοιξα κιολας αλλα δε καθισα να διαβασω πληροφοριες..:wacko:

Ευχαριστωωωω!!:)

Link to comment
Share on other sites

tubemote....................................ενα γραμμα ειναι λαθος

 

 

 

 

 

 

 

Πες το ετσι. Την ειδα και την ανοιξα κιολας αλλα δε καθισα να διαβασω πληροφοριες..:wacko:

Ευχαριστωωωω!!:)

 

Οχι tubemate λεγεται η εφαρμογη αλλα δυστηχως θα την βρεις εκτος μαρκετ.......το tubemote δεν ξερω αν εχει επιλογη για download γιατι η δουλεια της ειναι αλλη αποτι καταλαβα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάντως αρκετές εφαρμογές στο μάρκετ για αυτή την δουλεία..

Η καλύτερή για μένα είναι η mb notifications .

Έχεις ειδοποιήσεις για τα πάντα και με επιλογή με ποιο τρόπο να τις δεις.(πχ οφισιαλ εφαρμογή με όπερα κτλ κτλ) όπως επίσης ρύθμισή να σταματάει το βραδύ και πολλά αλλα ακόμη .

Sent from my note

 

Την δοκίμασα σήμερα και δείχνει να δουλεύει όντως καλά. Τόσο που σκέφτομαι και την paid. Απλά θέλω να δω πρώτα τι παίζει με την κατανάλωση μπαταρίας. Αν κι εκεί είναι οκ είναι εξαιρετική επιλογή. Ευχαριστούμε!:)

Είδα και την Slk notifications, η οποία διατείνεται ότι δεν τρέχει στο background και δεν καταναλώνει επιπλέον μπαταρία. Την έβαλα να τη δοκιμάσω κι αυτή αλλά στη free έκδοση δεν έχει ειδοποίηση μηνυμάτων. Στην paid δείχνει και Instant notifications.

 

ΥΓ: Τώρα γιατί η official εφαρμογή δεν μπορεί να φτιάξει ένα αξιοπρεπές σύστημα ειδοποιήσεων είναι απορίας άξιο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται, όταν κάποια εφαρμογή πρέπει εκφωνίσει μια αγγλική λέξη να μην την συλλαβίζει αλλά να την διαβάσει κανονικά ; Έχω το svox με την φωνή της Αριάδνης, πρέπει να αγοράσω και άλλη φωνή ;

 

θα πρεπει να αγορασεις και μια αγγλικη svox και να επιλεξεις αυτη απο τις ρυθμισεις . Βεβαια θα εχεις προβλημα με τις ελληνικες εκφωνησεις μετα απο αυτο. Δυστηχως δεν μπορεις να εχεις και τις 2 ενεργοποιημενες. Εχω το ιδιο ακριβως προβλημα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να αγορασεις και μια αγγλικη svox και να επιλεξεις αυτη απο τις ρυθμισεις . Βεβαια θα εχεις προβλημα με τις ελληνικες εκφωνησεις μετα απο αυτο. Δυστηχως δεν μπορεις να εχεις και τις 2 ενεργοποιημενες. Εχω το ιδιο ακριβως προβλημα :wacko:

 

Αν είναι έτσι δεν είναι καλύτερα να ενεργοποιώ το pico ; Δεν θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Χρησιμοποιω το go sms pro εδω και καποιες μερες, αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω ετσι ωστε να δεχεται μονο αυτο τα μυνηματα.

Εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις απο την εργοστασιακη εφαρμογη μυνηματων, αλλα παλι τα ιδια.

Εχω το galaxy s2 αν αυτο βοηθαει στη περιπτωση που ειναι κατι αλλο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...