Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H μόνη επιλογή που έχω βρει ειναι στο account settings--->fetching mail--->folder poll frequency όπου μπορείς να το βάλεις στο 1 λεπτό και στην ουσία θα ειναι real time.

Μ'αυτό τον τρόπο όμως, η κατανάλωση μπαταρίας θα είναι μεγάλη. Προσωπικά είχα πρόβλημα με το k9, καθώς δεν μπορούσα να στήσω μέσω exchange τον hotmail λογαριασμό μου. Με τον gmail δεν είχα πρόβλημα. Tελικά χρησιμοποιήσα τον default email client και όλα ok! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτό τον τρόπο όμως, η κατανάλωση μπαταρίας θα είναι μεγάλη. Προσωπικά είχα πρόβλημα με το k9, καθώς δεν μπορούσα να στήσω μέσω exchange τον hotmail λογαριασμό μου. Με τον gmail δεν είχα πρόβλημα. Tελικά χρησιμοποιήσα τον default email client και όλα ok! :)

 

Το hotmail έχει δική του εφαρμογή που ειδοποιεί άμεσα για mails

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρύ pdf viewer με δυνατότητα αναζήτησης σε μεγάλα αρχεία; (>20Mb)

 

ezPDF reader

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

 

Το hotmail έχει δική του εφαρμογή που ειδοποιεί άμεσα για mails

 

Η εφαρμογή αυτή μου κλείνει κάθε φορά που πάω να κάνω reply

Ξέρει κανείς κάτι;

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς μήπως να βοηθήσεις σε αυτό? Ευχαριστώ!

 

ειχε γινει παλαιότερα(πριν1-2 βδομαδες )αναφορα στο θέμα αλλα επειδή είμαι βολεμένος με το igo δεν έδωσα πολύ σημασία

λιγο ψάξιμο θέλει .

 

 

 

τελικα θέλει πολυ ψάξιμο δεν το βρήκα που είναι ,και θυμάμαι χαρακτηριστικά πως είχα κάτι ρωτήσει !!σορρυ φιλε μου

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να καθαρίσεις cache και data; (προσοχή με τα data μιας και θα σου σβήσει τις ρυθμίσεις σου)

 

 

Το hotmail έχει δική του εφαρμογή που ειδοποιεί άμεσα για mails

Το γνωρίζω και τη χρησιμοποιούσα, αλλά μιας κι έχω αρκετούς λογαριασμούς email, ήθελα να χρησιμοποιώ μόνο μια εφαρμογή, ώστε να τα "μαζέψω" όλα σ'ένα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του Sygic ειναι η 11.2.5? Στην ρομ της υπογραφης μου δεν παιζει.... Λετε να φταει η ρομ?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα Task/To do προγραμμα που να συγχρονιζει με google tasks και να μπορω να κανω note με foto. Υπαρχει τιποτα ή ζηταω πολλα; :)

 

Δοκίμασε το GTasks της Dato. Δεν θυμάμαι με σιγουριά αν έχει photo note. Το GNotes έχει σίγουρα κι αυτό και άλλες λειτουργίες όπως κάτι reminder απλώς δεν είναι Todo App.

 

 

 

 

Μ'αυτό τον τρόπο όμως, η κατανάλωση μπαταρίας θα είναι μεγάλη. Προσωπικά είχα πρόβλημα με το k9, καθώς δεν μπορούσα να στήσω μέσω exchange τον hotmail λογαριασμό μου. Με τον gmail δεν είχα πρόβλημα. Tελικά χρησιμοποιήσα τον default email client και όλα ok! :)

 

Από όλες τις εφαρμογές mail που έχω δοκιμάσει το MailDroid το θεωρώ το καλύτερο και είναι το μόνο (ειδικά free) που μου δουλεύει σωστά με το hotmail.

 

 

 

 

ezPDF reader

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

 

+1

 

Tapatalking from Desire

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω και τη χρησιμοποιούσα, αλλά μιας κι έχω αρκετούς λογαριασμούς email, ήθελα να χρησιμοποιώ μόνο μια εφαρμογή, ώστε να τα "μαζέψω" όλα σ'ένα ;)

Εμένα πάλι, η default εφαρμογή δεν με αφήνει να περασω δευτερο yahoo λογαριασμό. Αν και γραφω σωστά user-pass αυτο επιμένει πως ειναι λάθος...:wacko:

Επισης γίνετε να εχουμε , realtime ειδοποίηση για τα εισερχόμενα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το GTasks της Dato. Δεν θυμάμαι με σιγουριά αν έχει photo note. Το GNotes έχει σίγουρα κι αυτό και άλλες λειτουργίες όπως κάτι reminder απλώς δεν είναι Todo App.

 

Tapatalking from Desire

 

Σ'ευχαριστω, το Gnotes ειναι οτι εψαχνα!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμιά εφαρμογή για φωνητική κλήση; Ο τηλεφωνικός κατάλογος έχει τα ονόματα στα Ελληνικά. Ή έστω κάποια εφαρμογή για να βάλω φωνητικές συντομεύσεις για τις επαφές μου;
Link to comment
Share on other sites

Cyberon Voice Commander κορυφαίο,αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

 

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Από όλες τις εφαρμογές mail που έχω δοκιμάσει το MailDroid το θεωρώ το καλύτερο και είναι το μόνο (ειδικά free) που μου δουλεύει σωστά με το hotmail.

Από τη στιγμή που έστησα το hotmail σαν exchange λογαριασμό στη stock εφαρμογή, νιώθω ακριβώς το ίδιο. Αλλά θα δοκιμάσω και το maildroid, αν και η paid έκδοσή του είναι λίγο τσιμπημένη!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! :)

υπαρχει καμια εφαρμογη για να μειωνει (κυριως) την ευαισθισια του μικροφωνου κτα τις κλησεις???

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έστησα το hotmail σαν exchange λογαριασμό στη stock εφαρμογή, νιώθω ακριβώς το ίδιο. Αλλά θα δοκιμάσω και το maildroid, αν και η paid έκδοσή του είναι λίγο τσιμπημένη!

 

Δεν τη χρειάζεσαι την paid έκδοση. Τη free δοκίμασε, είναι μια χαρά. Βέβαια αν είσαι ΟΚ με τη stock δεν τίθεται θέμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Cyberon Voice Commander κορυφαίο,αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

 

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"

ο τηλεφωνικος καταλογος πρεπει να ειναι στα ελληνικα ή ''πιανει'' και τα μπερδεμενα ονοματα(ελληνικα-αγγλικα)?

π.χ. ΣΠΥΡΟΣ το ..ΥΡΟ.. τα εχω με την αγγλικη....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ο τηλεφωνικος καταλογος πρεπει να ειναι στα ελληνικα ή ''πιανει'' και τα μπερδεμενα ονοματα(ελληνικα-αγγλικα)?

π.χ. ΣΠΥΡΟΣ το ..ΥΡΟ.. τα εχω με την αγγλικη....

 

Μόλις το δοκίμασα. Δεν καταλαβαίνει τα μπερδεμένα. Μόνο καθαρά ελληνικά ή αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Δεν καταλαβαίνει τα μπερδεμένα. Μόνο καθαρά ελληνικά ή αγγλικά.

 

Την Ελληνική ή την Αγγλική version δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Για navigation χρησιμοποιώ την google maps brut που δίνει πρόσβαση στο navigation στην Ελλάδα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω φωνητική αναζήτηση για τους δρόμους;

Γίνεται η φωνητική καθοδήγηση να είναι στα Ελληνικά; Η ariadne της svox που βρήκα στο market λέει πως δεν υποστηρίζει google maps 6.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του Sygic ειναι η 11.2.5? Στην ρομ της υπογραφης μου δεν παιζει.... Λετε να φταει η ρομ?

Ναι αυτή είναι η τελευταία.

Σε μένα παίζει οκ πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για navigation χρησιμοποιώ την google maps brut που δίνει πρόσβαση στο navigation στην Ελλάδα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω φωνητική αναζήτηση για τους δρόμους;

Γίνεται η φωνητική καθοδήγηση να είναι στα Ελληνικά; Η ariadne της svox που βρήκα στο market λέει πως δεν υποστηρίζει google maps 6.

 

δουλευει κανονικα , χθες το δουλεψα

Link to comment
Share on other sites

Δύο version υπάρχουν, GR και TR, και μαντεύεις ποια πρέπει να βάλεις...

20 υπαρχουν.... https://market.android.com/search?q=Cyberon+Voice+Commander&c=apps

@yiangoun σε ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Free όχι εκτός και αν χρησιμοποιήσεις το google maps της συσκευής σου.

 

αυτο χρησημοποιω..γινεται να μου πειτε πως γινεται χωρις χρεωση?

εχω παρτηρησει οτι οι χαρτες αμα εχουν φορτωσει σε παει κατευθειαν μεσα και δεν σε χρεωνει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...