Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και απόλυτα ικανοποιημένος από το don't panic, έχω επηρεαστεί από τις καλές κριτικές που διαβάζω για το igo. Από που μπορώ να το δοκιμάσω trial ή να το αγοράσω; Ούτε στο market, ούτε στο site της εταιρίας βρήκα κάτι.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλό είναι να ΒΓΑλΕΙΣ το 3g.διότι νομίζω θα πας για έμφραγμα:wacko:

αλλά και αυτό να μην ισχύει δεν υπάρχει λόγος να το έχεις για το πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Και με το απλό 2g κατεβάζει δεδομένα το κινητό!απλά με ποιο αργή ταχύτητα ....

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 3G Δεν χρεώνεται; Σίγουρα μη πάθω κανα έφραγμα. Απλώς πρέπει να έχω ενεργοποιημένο το GPS στο κινητό μου έτσι; Τους χάρτες κτλπ, τους βρίσκω στο Android market?

Τα προγράμματα που τα πληρώνεις για να τα εγκαταστήσεις, σου δίνουν και χάρτες.

Οπότε το 3G αν το έχεις ανοιχτό, θα έχει πολύ μικρές χρεώσεις για το GPS γιατί θα χρησιμοποιείται μόνο για να σου βρίσκει πιο γρήγορα την θέση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν τα google tasks αλλά και γενικώς tasks ας δοκιμάσουν το any.do, με πολύ αέρινο ui ,wp7 like ξεφεύγει από τα καθιερωμένα αλλά λίγο πιο απλοϊκό από τα αλλά του είδους.

 

@duruti βάλε το airdroid και θα κάνεις ότι θες ...

 

from THE hd2

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Το NDrive θα βρεις λίγους που να το προτείνουν εδώ. Με τη σειρά προτείνω... iGO, Don't Panic, Navigon, Sygic.

 

Το Navigon δουλεύει μια χαρά στο Arc S.

Προσωπικά με την τελευταία εκδοσή του navigon έχω μείνει παρα πολύ ευχαριστημένος .

Το εκανα χρήση εδώ στην πόλη μου και οι χάρτες είναι ενημερωμένοι παντού και σε κάθε δρομάκι ..

Παρα πολύ καλο..άψογο θα έλεγα :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν οι χαρτες της ΝΟΚΙΑ ειναι διαθεσιμοι για anroid?ειχε βγαλει μια ανακοινωση οτι θα τους διαθεσει και για τα δικα μας και για ios..απο το Ν8 εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος και ειναι δωρεαν εκει (δεν ξερω για εδω),οποτε θα με ενδιεφερε.το ndrive ειναι μαπα παντως στοθεμα πλοηγησης,δεν συμφωνω με τις επιλογες που κανει στη διαδρομη.απο ακριβεια δεν εχω αποψη ακομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν οι χαρτες της ΝΟΚΙΑ ειναι διαθεσιμοι για anroid?ειχε βγαλει μια ανακοινωση οτι θα τους διαθεσει και για τα δικα μας και για ios..απο το Ν8 εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος και ειναι δωρεαν εκει (δεν ξερω για εδω),οποτε θα με ενδιεφερε.το ndrive ειναι μαπα παντως στοθεμα πλοηγησης,δεν συμφωνω με τις επιλογες που κανει στη διαδρομη.απο ακριβεια δεν εχω αποψη ακομα.

 

δοκιμασε λιγο το navigon αν θελεις!

οπως ειπα και πιο πανω εγω επαθα πλακα!

δεν το περιμενα..

ειναι το μοναδικο που ειχε ολες τις αλλαγες που εγιναν τους τελευταιους μηνες σε μονόδρομους εδω στην πολη μου κτλ κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το tapatalk αλλα δεν μπορω με τιποτα απο το μαρκετ!

ειχα κατεβασει την εφαρμογη απο το samsung apps που την ειχε δωρεαν τοτε..

την κανω απεγκατασταση αλλα στο μαρκετ και παλι μου το βγαζει οτι ειναι στις εφαρμογες μου και οτι δεν μπορω να το αγορασω γιατι δεν ειναι γνησιο και κατι τετοια...

ειναι δυνατον???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το archos 80 G9 16 GB και είμαι ευχαριστημένος. Θελω να ρωτήσω δυο πράγματα. Πρωτον αν υπάρχει κάποια εφαρμογη που να μοιραζει Ιντερνετ απο το PC μου, μεσω της USB θυρας του, στο archos. Δευτερον αν υπάρχει καποια αξιοπιστη εφαρμογη στο market που να σου επιτρεπει να βλεπεις livestream ελληνικους αγωνες ποδοσφαιρου. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το archos 80 G9 16 GB και είμαι ευχαριστημένος. Θελω να ρωτήσω δυο πράγματα. Πρωτον αν υπάρχει κάποια εφαρμογη που να μοιραζει Ιντερνετ απο το PC μου, μεσω της USB θυρας του, στο archos. Δευτερον αν υπάρχει καποια αξιοπιστη εφαρμογη στο market που να σου επιτρεπει να βλεπεις livestream ελληνικους αγωνες ποδοσφαιρου. Ευχαριστω.

Μπορεις να βλεπεις και απο το browser της συσκευης σου αρκει να ξερεις καποια σαιτ που τα παιζουν:X

εφαρμογες παντος υπαρχουν, δες στο μαρκετ για ustream - ustream viewer - veetle ειχα βαλει μερικες ποιο παλια αλλα της εβγαλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βλεπεις και απο το browser της συσκευης σου αρκει να ξερεις καποια σαιτ που τα παιζουν:X

εφαρμογες παντος υπαρχουν, δες στο μαρκετ για ustream - ustream viewer - veetle ειχα βαλει μερικες ποιο παλια αλλα της εβγαλα.

 

Σε ευχαριστω. Για την πρωτη ερωτηση μου, ξερεις κατι; Υπάρχει καποιο app;

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θέλεις,λέγεται reverse tethering και είναι λίγο δύσκολο να γίνει http://blog.mycila.com/2010/06/reverse-usb-tethering-with-android-22.html
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και χρονια πολλα με υγεια,.εχω την 8.4.3.179971 Thin 1.7.με σκιν Mariupol 3.3.3.ενω στο τεστ λεει την ωρα αφιξης η αριαδνη τους δρομους τους συλλαβιζει(ττς εχω το TTS-svox-ell-f7-odytsak-v1.0243 και audio 3.3.3).η συσκευη ειναι htc wildfire 2.2.1.αν μπορει καποιος να βοηθησει,ευχαριστω
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια και χρονια πολλα με υγεια,.εχω την 8.4.3.179971 Thin 1.7.με σκιν Mariupol 3.3.3.ενω στο τεστ λεει την ωρα αφιξης η αριαδνη τους δρομους τους συλλαβιζει(ττς εχω το TTS-svox-ell-f7-odytsak-v1.0243 και audio 3.3.3).η συσκευη ειναι htc wildfire 2.2.1.αν μπορει καποιος να βοηθησει,ευχαριστω

 

Έχεις ήδη απευθυνθεί εδώ και αρκεί. Δες και την απάντηση που έχεις πάρει.

 

Σε γενικές γραμμές δεν ενδείκνυται να επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλους

με ποια εφαρμογή κατεβάζουμε Βίντεο

και mp3 από youtube

 

Tubemate ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα !!!

Τις θερμες ευχες μου και στον Γιωργο ( geobas ) που με εχει βοηθησει παρα πολυ.

Ξερει αυτος....

Μια απορια εχω.

Στα windows υπαρχουν παρα πολλα προγραμματα καθαριστες πχ¨Ccleaner κλπ

Κανω αναζητηση στο market και μου βγαζει αρκετους.

Εχετε υποψιν σας καποιον που να ''αξιζει'"

Και κατι ακομα

Εαν θελω να επαναφερω το τηλεφωνο στην εργαστασιακη του μορφη πως θα το κανω.

Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Re-direct from Neo V

Χρόνια πολλά παιδιά! Ξέρει μήπως κάποιος μια εφαρμογή που να λέει για κάθε πρόγραμμα που έχουμε εγκατεστημένο τη διαδρομή του (από ποιο αρχείο .apk προέρχεται, ώστε να μπορούμε να το βρούμε και να το απεγκαταστήσουμε αν δεν το θέλουμε)? Μιλάω κυρίως για τα προγράμματα που φαίνονται στο menou.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος για όλα αυτά? long press στην εφαρμογή --->πληροφορίες εφαρμογής και καταργηση εγκατάστασης

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος για όλα αυτά? long press στην εφαρμογή --->πληροφορίες εφαρμογής και καταργηση εγκατάστασης

 

Με long press μου σέρνει την εφαρμογή, ώστε να την βάλω σε κάποια από τις αρχικές οθόνες. ¨Εχω το Xperia Neo V (android 2.3.4)

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Με long press μου σέρνει την εφαρμογή, ώστε να την βάλω σε κάποια από τις αρχικές οθόνες. ¨Εχω το Xperia Neo V (android 2.3.4)

long press αλλά χωρίς να κουνήσεις το δάχτυλο :cool:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδες για galaxy s ξερετε καποιο widget για καιρο και καποιο για ωρα σαν των GS2 και Note? Γιατι απο τη μανα του το Galaxy S δεν εχει τιποτα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

long press αλλά χωρίς να κουνήσεις το δάχτυλο :cool:

 

Μπα, πάλι μια από τα ίδια... Ή δε γίνεται έτσι, ή πρέπει να έχω κανα πάρκινσον, δεν εξηγείται αλλιώς! Χαχαχαχα! Ευχαριστώ πάντως φίλε μου για τη βοήθειά σου!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...