Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμαστε να κανετε εκαθαριση του tapatalk,διαγραφη του και μετα να σβησετε και τον φακελο με καποιον file explorer.δοκιμαστε παλι.Αν δεν σας αφηνει παλι μπητε στο market η απο το pc η απο τον περιηγητη του κινητου.Κατεβαστε το απο εκει.Τελευταια λυση ειναι απο την επισημη σελιδα του tapatalk

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκιμαστε να κανετε εκαθαριση του tapatalk,διαγραφη του και μετα να σβησετε και τον φακελο με καποιον file explorer.δοκιμαστε παλι.Αν δεν σας αφηνει παλι μπητε στο market η απο το pc η απο τον περιηγητη του κινητου.Κατεβαστε το απο εκει.Τελευταια λυση ειναι απο την επισημη σελιδα του tapatalk

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ποιος ειναι ο φακελος του? εγω δεν εχω κατι τετοιο... αλλα ας προσπαθησω να το κανω..

Edit:

Ναι ρε φιλε εγινε..!

Edit 2:

Τελικα δεν εγινε... Τωρα μου δειχνει οτι ειναι αγορασμενο αλλα δεν υπαρχει καν στην συσκευη μου.. Απο το pc οταν παω να το κατεβασω λεει οτι ειναι αγορασμενο και οτι θα γινει συντομα η ληψη του και οταν παω απο το κινητο μου λεει οτι δεν μπορει να το κατεβασει γιατι δεν ειναι αγοραμενο...! lol

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη που να χαρτογραφει τα ελευθερα wifi spot ανα τον κοσμο και φυσικα την ελλαδα? διαβασα καπου για τo wefi αλλα εχει κατεβει απο το market.

 

wifi finder

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε πολλα τηλεφωνα υπαρχει το προβλημα με τον ηχο κλησης να μη ακουγεται οταν ειναι συνδεδεμενο με bluetooth, καποιος που το ελυσε να μας πει κ μας τι να κανουμε ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο φακελος του? εγω δεν εχω κατι τετοιο... αλλα ας προσπαθησω να το κανω..

Edit:

Ναι ρε φιλε εγινε..!

Edit 2:

Τελικα δεν εγινε... Τωρα μου δειχνει οτι ειναι αγορασμενο αλλα δεν υπαρχει καν στην συσκευη μου.. Απο το pc οταν παω να το κατεβασω λεει οτι ειναι αγορασμενο και οτι θα γινει συντομα η ληψη του και οταν παω απο το κινητο μου λεει οτι δεν μπορει να το κατεβασει γιατι δεν ειναι αγοραμενο...! lol

 

Στην καρτα φυσιολογικα θα υπαρχει καποιος φακελος με το ονομα του.αν οχι δεν πειραζει αστο.

Οταν πας να το κατεβασεις απο το pc κανονισε να εχεις wi-fι στο κινητο και ανοιχτη οθονη μηπως κατεβει.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα φυσιολογικα θα υπαρχει καποιος φακελος με το ονομα του.αν οχι δεν πειραζει αστο.

Οταν πας να το κατεβασεις απο το pc κανονισε να εχεις wi-fι στο κινητο και ανοιχτη οθονη μηπως κατεβει.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ναι αλλα παλι τιποτα..! στο pc ειναι παλι αγορασμενο και στο κινητο δεν μπορω να την κατεβασω (γιατι λεει install) διοτι δεν την εχω αγορασμενη..! Και ξανα εκανα καθαρισμο δεδομένων και στο market...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάθει αυτό με το 3G watchdog pro. Το βρήκα στο net και το έβαλα δοκιμαστικά, για να δω αν αξίζει να το αγοράσει κάποιος σε σχέση με το free. Τώρα που θέλω να το αγοράσω και να το βάλω κανονικά, μου λέει ότι το έχω αγορασμένο και δεν γίνεται τίποτα ότι και αν προσπάθησα…
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα παλι τιποτα..! στο pc ειναι παλι αγορασμενο και στο κινητο δεν μπορω να την κατεβασω (γιατι λεει install) διοτι δεν την εχω αγορασμενη..! Και ξανα εκανα καθαρισμο δεδομένων και στο market...

 

Δηλαδή στο pc σου το δείχνει αγορασμένο αγορασμένο και στο κινητό όχι? Η γλώσσα στη συσκευή, btw, είναι ίδια με αυτή που έχεις ρυθμίσει στο Google στο pc? Όχι πολύ πιθανό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Εγώ το έχω πάθει αυτό με το 3G watchdog pro. Το βρήκα στο net και το έβαλα δοκιμαστικά, για να δω αν αξίζει να το αγοράσει κάποιος σε σχέση με το free. Τώρα που θέλω να το αγοράσω και να το βάλω κανονικά, μου λέει ότι το έχω αγορασμένο και δεν γίνεται τίποτα ότι και αν προσπάθησα…

Το λέει ένα παιδί σε αυτή τη σελίδα και νομίζω το έχουμε πει και πιο πίσω, όταν έχετε τέτοια καθαρίστε ότι υπάρχει στη συσκευή που να το αφήνει η εφαρμογή. Δες αν έχεις κάποιο φάκελο από την εφαρμογή και επίσης βάλε να βλέπεις τα κρυφά αρχεία μήπως αφήνει κάτι σε φακέλους που δεν φαίνονται.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο pc σου το δείχνει αγορασμένο αγορασμένο και στο κινητό όχι? Η γλώσσα στη συσκευή, btw, είναι ίδια με αυτή που έχεις ρυθμίσει στο Google στο pc? Όχι πολύ πιθανό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ναι στα ελληνικα ειναι και τα δυο...

Και στο κινητο δεν μπορω να κανω εγκατασταση... Στο pc ομως ειναι αγορασμενο..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Με ακουει κανεις ?

 

Παω να αγορασω το fruit ninja που το χει σημερα προσφορα . Αλλα δεν εχω ακομα τηλεφωνο :)

 

Εφτιαξα gmail αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει κανενα τηλεφωνο συνδεδεμενο με αυτον τον λογαριασμο .

 

Τι κανω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα ελληνικα ειναι και τα δυο...

Και στο κινητο δεν μπορω να κανω εγκατασταση... Στο pc ομως ειναι αγορασμενο..

 

Να σου πω, δοκίμασες να κάνεις κάνεις εκκαθάριση cookies/cache κλπ στον browser ή μπεις με άλλον μήπως και συνέλθει το market στο pc?

 

Με ακουει κανεις ?

 

Παω να αγορασω το fruit ninja που το χει σημερα προσφορα . Αλλα δεν εχω ακομα τηλεφωνο :)

 

Εφτιαξα gmail αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει κανενα τηλεφωνο συνδεδεμενο με αυτον τον λογαριασμο .

 

Τι κανω ?

 

Δεν μπορείς να αγοράσεις χωρίς συνδεδεμένη συσκευή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

Τον τελευταιο καιρο εχω ενα θεματακι με το go keyboard.

Οταν γραψω μια προταση και στο τελος βαλω καποιο σημειο στιξης (τελεια,θαυμαστικο,ερωτηματικο)

εμφανιζεται διπλα απο αυτο το τελευταιο γραμμα της λεξης πριν απο το σημειο στιξης (πχ γραφω την λεξη υπομονη!η και στο τελος μπαινει το η) το οποιο ειμαι αναγκασμενος να σβηνω πριν στειλω το μυνημα.

Ξερετε πως μπορω να το φτιαξω?

Επισης γνωριζεις κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το t9 στο go keyboard γιατι με εκνευριζει που καθε φορα

οταν θελω να στειλω μυνημα πρεπει να παταω το κουμπι του ωστε να κλεινει προσωρινα?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση για GPS με Ελληνικες φωνητικες οδηγιες ?? που να λειτουργει σε LG P500.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την ανάγνωση από το κινητό του καλούντος συστήνω το ECID (Enhanced Caller ID). Είναι και εξαιρετικά παραμετροποιήσιμο. Για να πετύχετε καλύτερη απόδοση στην προφορά χρησιμοποιήστε την Ισπανίδα (με δεδομένο πάντα ότι τα ονόματα τα αποθηκεύετε με λατινικούς χαρακτήρες).

 

Αυτη τη λειτουργία την έψαχνα από την αρχή στο Android καθώς την είχα συνηθίσει στα nokia που είχα τα προηγούμενα χρόνια...

Edited by petrsiri
Link to comment
Share on other sites

παιρνει ώρα για να παρουν εγκριση της καρτας?

εχω κανει την αγορα αλλα πρεπει να περιμενω... ?

 

edit:ειναι λιγο ξενερωμα ομως...Κανεις ηλεκτρονικη αγορα σε σαιτ που υποτιθεται πρεπει να εχει εξυπηρετηση 24/7 και δεν σηκωνουν καν το τηλεφωνο

αφου υποτιθεται ειναι ηλεκτρονικη αγορα για ποιον λογο η αναμονη??

 

απο οτι καταλαβα παμε για αυριο και βλεπουμε

:(

 

Θα σου στείλουν email με οδηγίες . Οσο για το τηλέφωνο απαντά κανονικά ώρες γραφείου και είναι εξυπηρετικοί .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!να ρωτησω κατι τραβηγμενο.

Γινεται στον player pro να ρυθμισω τα δυο capacitive κουμπια μου σαν μπρος-πισω τραγουδι;πχ με το κουμπι του πισω να πηγαινει ενα τραγουδι πισω και με το δεξι κουμπι (το κουμπι των επιλογων δηλαδη) να πηγαινει ενα τραγουδι μπροστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμασαι πως το ελυσες το προβλημα; Εχω βαλει το κινητο μου στην ακρη, μετα απο αυτο το προβλημα, μετα απο αρκετο κραξιμο για χαμενες κλησεις, και δεν ξερω πως να το λυσω.

 

Δεν το έλυσα, το πούλησα.....:)

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο pc σου το δείχνει αγορασμένο αγορασμένο και στο κινητό όχι? Η γλώσσα στη συσκευή, btw, είναι ίδια με αυτή που έχεις ρυθμίσει στο Google στο pc? Όχι πολύ πιθανό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Δοκιμασα απο τον mac να το κανω... Πρωτα εκανα βεβαια καθαρισμο δεδομενων στην εφαρμογη και μετα την εβγαλα... Επειτα πηγα στον mac και απο εκει πραγματι ελεγε οτι κανει 2,49 και πηγα να την κατεβασω... ολα οκ.. δεν υπηρχε προβλημα αλλα παλι δεν κατεβηκε στο κινητο και παλι δε μου ηρθε αποδειξη... Ελπιζω τουλαχιστον να μην με χρεωνει..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα απο τον mac να το κανω... Πρωτα εκανα βεβαια καθαρισμο δεδομενων στην εφαρμογη και μετα την εβγαλα... Επειτα πηγα στον mac και απο εκει πραγματι ελεγε οτι κανει 2,49 και πηγα να την κατεβασω... ολα οκ.. δεν υπηρχε προβλημα αλλα παλι δεν κατεβηκε στο κινητο και παλι δε μου ηρθε αποδειξη... Ελπιζω τουλαχιστον να μην με χρεωνει..

 

Μπες εδω και δες ακριβως σε τι σε εχει χρεωσει

 

http://www.google.com/wallet/

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδω και δες ακριβως σε τι σε εχει χρεωσει

 

http://www.google.com/wallet/

 

Σωστος..! Δεν με εχει χρεωσει...! Αλλα τι θα κανω, θα την αγορασω ποτέ αυτη τι ρημαδα εφαρμογη..?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλουν email με οδηγίες . Οσο για το τηλέφωνο απαντά κανονικά ώρες γραφείου και είναι εξυπηρετικοί .

 

Ναι, τελικά έτσι και έγινε. Το θεμα είναι ότι πρεπει να περιμένεις ωρες γραφειου, Mail κλπ.. Μου ειπε ο ανθρωπος ότι αυτο γινεται για να ειναι σιγουροι οτι ο πελατης παιρνει το σωστο προϊον και δεν θα εχει προβλημα... Παρολα αυτα, προσωπικα προτιμω αφου ειναι ηλεκτρινικη αγορα, την αμεσοτητα...

 

Εκανα εγκατασταση, αλλα ακομα δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω γιατι ειμαι στο γραφειο...

 

Σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποια προταση για GPS με Ελληνικες φωνητικες οδηγιες ?? που να λειτουργει σε LG P500.

 

Όλες οι προτάσεις που θα βρεις εδώ δουλεύουν κατά αυτό τον τρόπο. Ωστόσο επειδή καμία από αυτές δεν είναι free... δεν μας επιτρέπεται η διακίνησή τους στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανε μια διαγραφη το ιστορικο η ακομα και τα cookies μπορει να βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...