Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, τα pois δεν εχουν και τηλεφωνα;

Κοιταζω στα ενσωματωμενα pois του sygic και εχει μονο την οδο. Ετσι ειναι, ή υπαρχουν και εγω δεν τα βρισκω;

Κοιταζω πχ. για ξενοδοχεια.

 

Κανονικά τα πάντα πρέπει να βγάζει. Τηλέφωνο και άλλες πληροφορίες.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για τον Firefox με flash κυκλοφορεί η έκδοση 10 αλλα εκτός μαρκετ.

 

Για το adfree απλά κατεβάζεις τα hosts και είσαι οκ

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω στειλει τις επαφες απο ενα αλλο τηλ κ ενω τις εστειλε ολες κανονικα εχει κολλησει στις ειδοποιησεις

"κοινη χρηση bluetooth ληφθεντα αρχεια"

κ δε φευγει με τπτ, κανενα τροπο κανεις να φυγει απο κει??:)

 

υγ. να πω οτι τις εσβησα τις επαφες κ χαθηκε κ μετα που τις ξαναπερασα εμεινε παλι εκει

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τα πάντα πρέπει να βγάζει. Τηλέφωνο και άλλες πληροφορίες.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

 

Εχεις δικιο, οπως κι εγω επισης! Σε ξενους χαρτες βρηκα και τηλεφωνα. Στον ελληνικο, σε διαφορες περιοχες που κοιταξα, δεν εχει τηλεφωνα. Δεν ειναι καταχωρημενα δηλαδη. Κακο αυτο. Μπορει να ειμαι καπου και να θελω να βρω ξενοδοχειο. Ok, πρωτιστως ειναι πλοηγος, αλλα απο το να με πηγαινει απο ξενοδοχειο σε ξενοδοχειο (αν δεν εχουν δωματια), καλυτερα θα ηταν να ειχε και καταχωρημενα τα τηλεφωνα τους, και για τον ελληνικο χαρτη, ωστε να μπορω να κανω ενα τηλεφωνο να ρωτησω για δωματια πρωτα. Μισες δουλειες.

 

Υπαρχει τροπος στο sygic aura να κανω export ολες τις παραμετροποιησεις που του εχω κανει (και favorites κλπ), ωστε σε ενδεχομενη αναβαθμιση του προγραμματος, ή επανεγκατασταση, να μην χρειαζεται να τα περάσω όλα απο την αρχη; Αν δεν υπαρχει τροπος για export, μηπως φυλασσονται σε καποιο συγκεκριμενο φακελο στην sd, ωστε να παρω χειροκινητα αντιγραφα των αρχειων, και οταν χρειαστει να μπορω να τα επαναφερω;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

,παιδιά υπάρχει πρόγραμμα για πλοήγηση στα βουνά μας με χάρτες off line ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το google earth στο android ειναι το google maps?

Ενω απο υπολογιστη βλεπω οτι υπαρχει στο μαρκετ google earth, απο το κινητο δεν μου το εμφανιζει στα αποτελεσματα.

Ωστοσο, βλεπω οτι και το ενσωματωμενο 'maps' στο android, κανει σχεδον την ιδια δουλεια.

Τελικα τι συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει σε ενα ζαππινγκ στις εφαρμογές! Κάποια που αυτό που γράφεις να το συγχρονίζει σε κάποιο λογαριασμό; Πχ στο ios ότι σημειώσεις γράφω τις στέλνει στο mail..

 

Εγω χρησιμοποιω το catch. Πολυ καλη εφαρμογη και αυτη για σημειωσεις. Συγχρονιζει στο http://www.catch.com ,υπαρχει προσθετο στον chrome και μπορεις να συναψεις οτιδηποτε,κειμενο,φωτο,φωνη κτλ.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το google earth στο android ειναι το google maps?

Ενω απο υπολογιστη βλεπω οτι υπαρχει στο μαρκετ google earth, απο το κινητο δεν μου το εμφανιζει στα αποτελεσματα.

Ωστοσο, βλεπω οτι και το ενσωματωμενο 'maps' στο android, κανει σχεδον την ιδια δουλεια.

Τελικα τι συμβαινει;

Ειναι διαφορετικα, το earth μπορει να μην στο βγαζει απο το τηλεφωνο για το λογο οτι μπορει να μην το υποστηριζει η συσκευη σου https://market.android.com/details?id=com.google.earth&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuZWFydGgiXQ..

και εδω το maps https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5hcHBzLm1hcHMiXQ..

και μιας και λεμε για αυτα.... και μια για χαβαλε https://market.android.com/details?id=com.google.android.stardroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5zdGFyZHJvaWQiXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

χαβαλε ξεχαβαλε δειξτην σε γκομενα και..... :lol::lol::lol::lol: (σε μενα εχει πιασει 2 φορες,και σε φιλους γιατι σκαλωνουν :p )

Link to comment
Share on other sites

χαβαλε ξεχαβαλε δειξτην σε γκομενα και..... :lol::lol::lol::lol: (σε μενα εχει πιασει 2 φορες,και σε φιλους γιατι σκαλωνουν :p )

 

Πες μου οτι εχεις βγαλει και γκομενα ετσι...να το κατεβασω αμα ειναι!!

:p :p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση...

https://market.android.com/details?id=com.yahoo.mobile.client.android.mail&hl=en

Θελω να βαλω yahoo mail app, αλλα ομως, μονο αν εχω τη δυνατοτητα, καθε φορα να δινω username & password.

Γενικα το android εχει την ταση να 'θυμαται' διαφορους κωδικους, ομως για την συγκεκριμενη εφαρμογη, για λογους ασφαλειας, δεν θα το ηθελα.

Ρυθμιζεται αυτο;

Εχει κανείς εγκαταστησει την εφαρμογη να μου πει;

 

Η ενσωματωμενη εφαρμογη 'maps' χρησιμοποιει οπως ειδα, περιπου 7,5mb cache. Που ακριβως τα αποθηκευει αυτα? Στην sd? Ελπιζω οχι στην κυρια μνημη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις καποιο καλο προγραμμα για να βγαζουμε φωτος απο βιντεο ;

 

Δοκιμασε το bsplayer.

 

Βγηκε update για τον es file explorer που υποστηριζει το box.net :)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το bsplayer.

 

Βγηκε update για τον es file explorer που υποστηριζει το box.net :)

 

To bs εχει αυτη την δυνατοτητα(δινει εντολη για φωτο) αλλα οταν το πατας λεει οτι δεν..

Ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να διαβάζει ένα συνδεδεμένο (με καλώδιο) USB stick σαν εξωτερικό δίσκο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να διαβάζει ένα συνδεδεμένο (με καλώδιο) USB stick σαν εξωτερικό δίσκο;

 

Φιλε μου μιας και η ερωτηση σου ηταν πολυ ενδιαφερουσα καθως θα ηταν παρα πολυ χρησιμο αυτο εψαξα λιγο στο νετ και σου παραθετω ενα ποστ που βρηκα

 

Possible in theory, but you'd need a custom kernel that provides USB Host mode, and probably a custom cable.

 

Edit: It's even fiddlier than I expected, even. Not only do you need a custom cable, and to provide power to the USB drive in question, but you also need to change kernels to go BACK to USB slave mode -- ie: to be able to mount your Desire on your PC to copy files, &c.

 

So when you want to read stuff from a flash drive, you flash the USB host kernel, pull out your gonzo cable, copy a file or two, then flash the kernel back when you want the phone to go back to normal? Not worth the trouble, I say.

 

Παραθετει και ενα Link απο το xda για το Desire

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702742

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιας και η ερωτηση σου ηταν πολυ ενδιαφερουσα καθως θα ηταν παρα πολυ χρησιμο αυτο εψαξα λιγο στο νετ και σου παραθετω ενα ποστ που βρηκα

 

Possible in theory, but you'd need a custom kernel that provides USB Host mode, and probably a custom cable.

 

Edit: It's even fiddlier than I expected, even. Not only do you need a custom cable, and to provide power to the USB drive in question, but you also need to change kernels to go BACK to USB slave mode -- ie: to be able to mount your Desire on your PC to copy files, &c.

 

So when you want to read stuff from a flash drive, you flash the USB host kernel, pull out your gonzo cable, copy a file or two, then flash the kernel back when you want the phone to go back to normal? Not worth the trouble, I say.

 

Παραθετει και ενα Link απο το xda για το Desire

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702742

Ευχαριστώ για την έρευνα. Πράγματι οι απαιτήσεις και η διαδικασία ακυρώνουν την ιδέα...:(
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την έρευνα. Πράγματι οι απαιτήσεις και η διαδικασία ακυρώνουν την ιδέα...:(

 

Η μονη ελπιδα ειναι οτι επειδη το αρθρο ηταν απο το Μαρτιο ισως να εχει γινει καποια βελτιωση.εν αναμονη λοιπον και ποιος ξερει...???

Link to comment
Share on other sites

To ICS θα υποστηρίζει USB host mode. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται και διαφορετικό hardware (οπότε δε θα δουλέψει στις υπάρχουσες συσκευές).
Link to comment
Share on other sites

Στο multi link keybort ξέρει κανείς πως το κάνουμε για να είναι το πληκτρολιο στο κουμπί 2 να έχει τα τρία γράμματα;

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Navigon:

εχει καταφερει καποιος να σβησει και τις φωνητικες οδηγιες εκτος απο τους αχρηστους χαρτες;

οποτε σβηνω πχ βουλγαρικα απο το sounds δεν παιζει και ζηταει να κατεβασει αρχεια

 

τσαμπα μισο γιγα χανω...

Link to comment
Share on other sites

Navigon:

εχει καταφερει καποιος να σβησει και τις φωνητικες οδηγιες εκτος απο τους αχρηστους χαρτες;

οποτε σβηνω πχ βουλγαρικα απο το sounds δεν παιζει και ζηταει να κατεβασει αρχεια

 

τσαμπα μισο γιγα χανω...

 

νομιζω οτι μπορεις να σβησεις απο τα ελληνικα και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Επειση μου αρεσει να ψαχνω(ομαι) για sites που κανουν autobackup και μιας και ποτε δεν ξερεις τι γινεται βρήκα αυτό

https://www.sugarsync.com/referral?rf=b2zd8ne6tn3yx&utm_source=txemail&utm_medium=email&utm_campaign=referral

Πολυ καλυτερο απο dropbox, minus και mybox

Aυτοματος συγχρονισμος φακελων

Εχει οτι θελεις on the go

Γρηγορο και αξιοπιστο

Προσωπικα με εχει σωσει. Ελπιζω κι εσάς...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση...

https://market.android.com/details?id=com.yahoo.mobile.client.android.mail&hl=en

Θελω να βαλω yahoo mail app, αλλα ομως, μονο αν εχω τη δυνατοτητα, καθε φορα να δινω username & password.

Γενικα το android εχει την ταση να 'θυμαται' διαφορους κωδικους, ομως για την συγκεκριμενη εφαρμογη, για λογους ασφαλειας, δεν θα το ηθελα.

Ρυθμιζεται αυτο;

Εχει κανείς εγκαταστησει την εφαρμογη να μου πει;

 

Τελικα ξερει κανεις αν τετοιες εφαρμογες εξ'ορισμου κρατους τους κωδικους για ευκολη προσβαση; Ή ειναι θεμα χειρισμου κωδικων απο το android? Δεν ξερω που αρχιζει το ενα και που τελειωνει το αλλο.

Παντως θελω να το οριζω. Δεν με κουραζει να δινω συνεχεια τον κωδικο μου.

Το θεμα ομως ειναι: μπορω να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την έρευνα. Πράγματι οι απαιτήσεις και η διαδικασία ακυρώνουν την ιδέα...:(

 

To ICS θα υποστηρίζει USB host mode. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται και διαφορετικό hardware (οπότε δε θα δουλέψει στις υπάρχουσες συσκευές).

 

 

Καλη φαση!!!

Δεν πρεπει να ειναι και τοσο δυσκολο.Μαλιστα μου κανει εντυπωση και ο adaptor που ειναι της SAMSUNG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...