Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το EnigmOn το παιζει κανεις?

Εχω κολησει στην δευτερη πιστα!!!!:O

Ξερει κανεις την λυση?

 

Φιλε αν κολλησες στην δευτερη...αστο!

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιδια στο Pocket Legends (3D MMO) γιατι μου κανει οποτε συνδεομαι κανει updating content αυτο μου το εκανε μια φορα στην αρχει αλλα μετα την τριτη μερα το κανει σηνεχια
Link to comment
Share on other sites

Ενω εσυ τα περασες ολα με την μια?:p

 

Άστα... Κι εγώ κόλλησα στο 9

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο Pocket Legends (3D MMO) γιατι μου κανει οποτε συνδεομαι κανει updating content αυτο μου το εκανε μια φορα στην αρχει αλλα μετα την τριτη μερα το κανει σηνεχια τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσα το LOST CITY!! :):)

3 μέρες επί 2 ώρες την ημέρα και χωρίς κανένα hint.

Πραγματικά υπέροχο game! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσα το LOST CITY!! :):)

3 μέρες επί 2 ώρες την ημέρα και χωρίς κανένα hint.

Πραγματικά υπέροχο game! :)

 

Πραγματικά από τα καλύτερα παιχνίδια!!!

Το άλλο που ξεκινούσε με μια βάρκα που έψαχνες κάποια πράγματα πως είπαμε πως λέγεται;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά από τα καλύτερα παιχνίδια!!!

Το άλλο που ξεκινούσε με μια βάρκα που έψαχνες κάποια πράγματα πως είπαμε πως λέγεται;

 

Και εγω το τερματισα με την βοήθεια κάποιον hints.... :P

Φοβερό παιχνίδι... και τα δυο παιχνιδια της εταιριας ηταν φαντασικά!!Δεν εχει βγαλει κατι παρόμοιο ε??

Αυτό ψάχνεις? https://market.android.com/details?id=com.alawar.TwistedLands&feature=search_result

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το τερματισα με την βοήθεια κάποιον hints.... :P

Φοβερό παιχνίδι... και τα δυο παιχνιδια της εταιριας ηταν φαντασικά!!Δεν εχει βγαλει κατι παρόμοιο ε??

Αυτό ψάχνεις? https://market.android.com/details?id=com.alawar.TwistedLands&feature=search_result

 

Ναι αυτό! Το έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να παιξω το riptide game αλλα δυστυχως ειναι ασυμβατο με τη συσκευη μου.

Εχετε καμια προταση, για καλο παιχνιδι δρασης, που να απαιτει ελεγχο με περιστροφη του κινητου, οπως γινεται στο riptide?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσα το LOST CITY!! :):)

3 μέρες επί 2 ώρες την ημέρα και χωρίς κανένα hint.

Πραγματικά υπέροχο game! :)

 

Πραγματικά από τα καλύτερα παιχνίδια!!!

Το άλλο που ξεκινούσε με μια βάρκα που έψαχνες κάποια πράγματα πως είπαμε πως λέγεται;

 

Το τελείωσα κι εγώ σε 4 ώρες περίπου non-stop χθες το βράδυ χωρίς βοήθεια. Μου θύμισε παλιές καλές εποχές, αν και προτιμούσα πάντα τα 3rd person view adventures. Καλό, δυστυχώς το τέλος ήταν λίγο χάλια. Το άλλο της ίδιας εταιρείας το'χετε παίξει; Αξίζει;

 

EDIT: Το κατέβασα (Τhe secret of Grisly Manor), και το τελείωσα σε μια ώρα περίπου...λιγότερο. Πολύ εύκολο. Δε λέει τίποτα μπροστά στο Lost City... :p Παρ'όλα αυτά thanks για την πρόταση, είχα καιρό να παίξω adventurάκια... :))

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα κι εγώ σε 4 ώρες περίπου non-stop χθες το βράδυ χωρίς βοήθεια. Μου θύμισε παλιές καλές εποχές, αν και προτιμούσα πάντα τα 3rd person view adventures. Καλό, δυστυχώς το τέλος ήταν λίγο χάλια. Το άλλο της ίδιας εταιρείας το'χετε παίξει; Αξίζει;

 

EDIT: Το κατέβασα (Τhe secret of Grisly Manor), και το τελείωσα σε μια ώρα περίπου...λιγότερο. Πολύ εύκολο. Δε λέει τίποτα μπροστά στο Lost City... :p Παρ'όλα αυτά thanks για την πρόταση, είχα καιρό να παίξω adventurάκια... :))

 

Αφού τα τερμάτησες αυτα τα δύο παίξε και το Τwisted Lands: Shadow Town. Εχω δωσει link σε προιγούμενη σελίδα...το παιχνίδι είναι πολύ αιθηστικό

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα τερμάτησες αυτα τα δύο παίξε και το Τwisted Lands: Shadow Town. Εχω δωσει link σε προιγούμενη σελίδα...το παιχνίδι είναι πολύ αιθηστικό

 

Νομίζω πως είναι ότι καλύτερο έχω παίξει σε Android.

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω ρε παιδιά τα γούστα διαφέρουν... το κοίταξα λίγο, και μέχρι τώρα μου φαίνεται για παιχνίδι για παιδάκια για να μαθαίνουν καινούριες λέξεις... που είναι το νόημα να πατάω κρυμμένα αντικείμενα σ'ενα δωμάτιο. Αν δεν ήξερα αγγλικά όμως ίσως να είναι χρήσιμο για λεξιλόγιο... σαν gameplay όμως, σόρρυ, μάπα το καρπούζι, προσωπική μου άποψη.

Η ιστορία φαίνεται καλή όμως... για να δούμε.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tι να πω ρε παιδιά τα γούστα διαφέρουν... το κοίταξα λίγο, και μέχρι τώρα μου φαίνεται για παιχνίδι για παιδάκια για να μαθαίνουν καινούριες λέξεις... που είναι το νόημα να πατάω κρυμμένα αντικείμενα σ'ενα δωμάτιο. Αν δεν ήξερα αγγλικά όμως ίσως να είναι χρήσιμο για λεξιλόγιο... σαν gameplay όμως, σόρρυ, μάπα το καρπούζι, προσωπική μου άποψη.

Η ιστορία φαίνεται καλή όμως... για να δούμε.

 

Μην το λες,έχει και τέτοια μέσα στο παιχνίδι που τα βρίσκεις εύκολα όντως, αλλά έχει εξέλιξη.η ιστορία είναι ωραία πάντως,και το τέλος αρκετά έξυπνο θα έλεγα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποιο ΚΑΛΟ παιχνίδι F1? Ακόμη και αν δεν έχει τις κανονικές ομάδες και τους οδηγούς.

Όσα έχω δει μέχρι τώρα, είναι από άθλια έως για τα μπάζα..

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες,έχει και τέτοια μέσα στο παιχνίδι που τα βρίσκεις εύκολα όντως, αλλά έχει εξέλιξη.η ιστορία είναι ωραία πάντως,και το τέλος αρκετά έξυπνο θα έλεγα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το τελείωσα τελικά χθες. Εμμένω στην αρχική μου άποψη. Δεν είναι adventure, όσοι ξέρουν το είδος. Είναι όπως το λέει κάπου "hidden item search", και εντάξει, μπορεί να είναι τέλειο για 13άχρονους αλλά δε μου είπε τίποτα. Χρειάζεται ελάχιστη σκέψη, αρκεί να γυρίσεις λίγο γύρω-γύρω και να κλικάρεις σε όλα τα μέρη της οθόνης, το να βρεις κάποια αντικείμενα στο χαμό ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι. Αν έχεις μάτια, δεν κολλάς.

Παρ'όλα αυτά όπως είπες έχει εξέλιξη με ok ιστορία, και τα γραφικά του και το artwork αξίζουν πραγματικά. Κατά τ'άλλα... μπα...

 

Σαν τα παλιά της Sierra και μετά της LucasArts... δεν. :) (νοσταλγία)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίζω παιχνίδια gameboy στο κινητό. Μπορεί να μου περιγράψει κάποιος τι πρέπει να κατεβασω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίζω παιχνίδια gameboy στο κινητό. Μπορεί να μου περιγράψει κάποιος τι πρέπει να κατεβασω;

 

Κατεβάζεις μια εφαρμογή emulator και ότι παιχνίδι (rom) θέλεις μετά.

Εγώ χρησιμοποιώ το gameboid.

Για παιχνίδια googlαρεις (gameboid roms πχ). Υπάρχουν πάρα πολλά sites με roms.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το FPse for android

 

Αξίζει τα λεφτά του. Ρίπαρα (για να μην γίνω παράνομος :P) παλιά μου PS1 παιχνίδια και τα παίζω στο Galaxy SII απροβλημάτιστα.

 

Όλα τρέχουν νεράκι και μπορώ να κάνω save τα πάντα. Και full screen. HIGHLY RECOMMENDED

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το FPse for android

 

Αξίζει τα λεφτά του. Ρίπαρα (για να μην γίνω παράνομος :P) παλιά μου PS1 παιχνίδια και τα παίζω στο Galaxy SII απροβλημάτιστα.

 

Όλα τρέχουν νεράκι και μπορώ να κάνω save τα πάντα. Και full screen. HIGHLY RECOMMENDED

 

ενδιαφερον...και φανταζομαι θα παιζουν ολα τα ρομς του ps1 η θελει συγκεκριμενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον...και φανταζομαι θα παιζουν ολα τα ρομς του ps1 η θελει συγκεκριμενα?

 

Υπάρχουν πολλά παιχνίδια σε μορφή rom για τέτοια emulators. Ρωτά τον γούγλη και θα δεις! :lol:

 

By the way,

Το FPse είναι το καλύτερο emulator για ps1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...