Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εαν εχω εγκαταστησει στο κινητο μου μερικους launchers υπαρχει καποια εφαρμογη μεσα απο την οποια μπορω να διαλεξω ποιον απ ολους να χρησιμοποιηθει καθε φορα? και αλλη μια ερωτηση.... αν εχω βαλει σαν προεπιλογη ενα Launcher πως μπορω να την αλλαξω?

 

Εγκατέστησε το home switcher

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα...

χρησιμοποιω custom rom floyo 0.25 και μου εχει το εξης προβλημα... η μπαταρια οταν βρισκεται ανεσα στο 58 και 51 % δειχνει τελειως ξεφορτιστη..και μετα στρωνει παλι...! υπαρχει τροπος να δειχνει κανονικα...; :/ πως μπορω να το φταιξω..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποιο bug της rom σου; Κοίταξες στο θέμα της rom σου; Πάντως όπως και να'χει πιο εμπεριστατωμένες απαντήσεις θα λάβεις αν ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου, μιας και το πρόβλημά σου έχει να κάνει καθαρά με τη συσκευή και τη rom σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποιο bug της rom σου; Κοίταξες στο θέμα της rom σου; Πάντως όπως και να'χει πιο εμπεριστατωμένες απαντήσεις θα λάβεις αν ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου, μιας και το πρόβλημά σου έχει να κάνει καθαρά με τη συσκευή και τη rom σου ;)

το εχει πει και αυτος που το εφτιαξε...και ειπε να κανουμε κατι με το framework res καπως ετσι... αλλα δεν καταλαβα και πολλα γιατι οι σελιδα ειναι στα αγγλικα κατι πρεπει να γραψουμε η να αντικαταστησουμε...; να αναβασω το αντιστοιχο κομματι μηπως με βοηησει καποιος...; :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και πρίν, καλύτερα να το ανεβάσεις στο θέμα του κινητού σου, μιας και κάποιος άλλος θα το έχει ήδη κάνει και θα ξέρει να σε βοηθήσει καλύτερα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και πρίν, καλύτερα να το ανεβάσεις στο θέμα του κινητού σου, μιας και κάποιος άλλος θα το έχει ήδη κάνει και θα ξέρει να σε βοηθήσει καλύτερα ;)

 

το εχω κανει ηδη χωρις επιτυχια... και το αμεσως επομενο thread που σκεφτηκα ειναι αυτο...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εχει πει και αυτος που το εφτιαξε...και ειπε να κανουμε κατι με το framework res καπως ετσι... αλλα δεν καταλαβα και πολλα γιατι οι σελιδα ειναι στα αγγλικα κατι πρεπει να γραψουμε η να αντικαταστησουμε...; να αναβασω το αντιστοιχο κομματι μηπως με βοηησει καποιος...; :/

μαλλον τα εικονιδια της μπαταριας που αντιστοιχουν σε αυτα τα ποσοστα ειναι λαθος, αντι πχ να εχει την εικονιτσα που δειχνει 58%, εχει μια μπαταρια με κεραυνο. κατι τετοιο θα ειναι. δεν εχει βγαλει update ακομα; :p

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα εικονιδια της μπαταριας που αντιστοιχουν σε αυτα τα ποσοστα ειναι λαθος, αντι πχ να εχει την εικονιτσα που δειχνει 58%, εχει μια μπαταρια με κεραυνο. κατι τετοιο θα ειναι. δεν εχει βγαλει update ακομα; :p

 

σωστα το θετεις στα 58 πχ μου δειχνει λες και ειναι 2 τις 100...εχει βγαλει ενα τροπο να το διορθωσουμε αλλα δεν γνωριζω πως να το κανω...οριστε η σελιδα....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1110126

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως περνάω εικόνες στο κινητό; Το συνδέω τις πετάω μέσα αλλά δεν τις βλέπει μετά. Πρέπει να τις βάλω σε κάποιον συγκεκριμένο φάκελο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως περνάω εικόνες στο κινητό; Το συνδέω τις πετάω μέσα αλλά δεν τις βλέπει μετά. Πρέπει να τις βάλω σε κάποιον συγκεκριμένο φάκελο;

 

Όταν λες το συνδεεις εννοείς ας πούμε με το καλώδιο, ή τις στέλνεις με Bluetooth? Εκεί που τις βάζεις εσύ, εκεί μπαίνουν. Φτιάξε εναν φάκελο μέσα στην sd και βαλτες εκεί. Αν τις στέλνεις με Bluetooth ειναι στο φάκελο Bluetooth πχ.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το συνδεεις εννοείς ας πούμε με το καλώδιο, ή τις στέλνεις με Bluetooth? Εκεί που τις βάζεις εσύ, εκεί μπαίνουν. Φτιάξε εναν φάκελο μέσα στην sd και βαλτες εκεί. Αν τις στέλνεις με Bluetooth ειναι στο φάκελο Bluetooth πχ.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Με Usb το συνδέω. Τελικά τώρα τις βλέπει. Μάλλον ήθελε restart απ' ότι κατάλαβα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο Launcher pro ex μπορω να παρω μπακαπ ετσι ωστε αν αλλαξω ρομ να επαναφερω οτι εχω φτιαξει (icons-backgrounds κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

σωστα το θετεις στα 58 πχ μου δειχνει λες και ειναι 2 τις 100...εχει βγαλει ενα τροπο να το διορθωσουμε αλλα δεν γνωριζω πως να το κανω...οριστε η σελιδα....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1110126

φλασαρε αυτο απο recovery αλλα ΚΑΝΕ NANDROID BACKUP πρωτα σε παρακαλω :p

ειναι το αρχειο που ανεβασε αυτος στο xda, το εκανα flashable.

http://www.mediafire.com/?b41alfi286r96qs

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια ιδεα πως να περασω αυτο σε ringtone?

 

Mε τον ευκολο τροπο ;)

http://www.mediafire.com/?y303m2c12w70b13

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε αυτο απο recovery αλλα ΚΑΝΕ NANDROID BACKUP πρωτα σε παρακαλω :p

ειναι το αρχειο που ανεβασε αυτος στο xda, το εκανα flashable.

http://www.mediafire.com/?b41alfi286r96qs

 

με συγκινεις...!! ζιπ με το ονομα μου..; χαα

backup με xrecovery θα κανω τι εννοεις οτα λες namdroid..

θα επιλεξω install custom zim για να το φλασαρω ε..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με συγκινεις...!! ζιπ με το ονομα μου..; χαα

backup με xrecovery θα κανω τι εννοεις οτα λες namdroid..

θα επιλεξω install custom zim για να το φλασαρω ε..;

στη recovery που μπαινεις, εχει επιλογη για backup, παρτα ολα ενα backup...αυτο ειναι το nandroid backup(βασικα ειναι η ονομασια που δινει συγκεκριμενη recovery και εχει μεινει ετσι απο οτι εχω διαπιστωσει.) και μετα επιλεγεις το custom zip οπως λες, ή τελος παντων οπως κανει install ενα zip :p

Link to comment
Share on other sites

στη recovery που μπαινεις, εχει επιλογη για backup, παρτα ολα ενα backup...αυτο ειναι το nandroid backup(βασικα ειναι η ονομασια που δινει συγκεκριμενη recovery και εχει μεινει ετσι απο οτι εχω διαπιστωσει.) και μετα επιλεγεις το custom zip οπως λες, ή τελος παντων οπως κανει install ενα zip :p

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου ελπιζω να δουλεψει...! θα σε ενημερωσω σε λιγακι...!!

 

edit: φιλε μου πετυχε...!! στο 57% και η μπαταρια δειχνει ετσι οπως ακριβως πρεπει...!!

σε ευχαριστω πολυ..! μακαρι καποια στιγμη να στο ανταποδωσω...!

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου ελπιζω να δουλεψει...! θα σε ενημερωσω σε λιγακι...!!

 

edit: φιλε μου πετυχε...!! στο 57% και η μπαταρια δειχνει ετσι οπως ακριβως πρεπει...!!

σε ευχαριστω πολυ..! μακαρι καποια στιγμη να στο ανταποδωσω...!

 

Να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

thanx αλλα πως το κανες?:ninja:

 

Bασικα απλα Googlαρα batcat mp3 :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το πρόγραμμα zedge , προγραμα για ring tone wallpaper πράγματι έχει τα πάντα αλλά στη συσκευή μου δεν λειτουργει.

ΠΧ εχω βάλει ως ηχο κλήσεις το kill biil απο το zedge αλλά συνεχίζει και παίζει τον προηγούμενο ήχο (ειναι ο ήχος της μαμίσιας εφαρμογής)

λίγη βοήθεια παρακαλώ;):wacko::wacko:

 

Φτιάξε στην κάρτα SD ένα φάκελο audio κι εκεί τους εξής φακέλους:

-ringtones

-notifications

-alarms

 

Ό,τι mp3 βάζεις στους παραπάνω φακέλους, θα εμφανίζεται στις ρυθμίσεις ήχου, για να το επιλέξεις ως ήχο κλήσης, ειδοποίησης ή ξυπνητηριού αντίστοιχα.

 

καλημέρα με το astro δοκίμασα . και αφού έκανα τον φάκελο audio στην sd. Μετά προσπάθησα να κάνω τους φακελου στο audio μέσα αλλά δεν με αφήνει κάποια οδηγία????

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

μπορω να περασω windows fonts στο android (gs2) οπως περναω στο go launcher;

πρεπει να τα περασεις στο φακελο system/fonts με τις ιδιες ονομασιες που εχει ηδη. κρατα ενα back up πρωτα αυτες που εχει ηδη. χρειαζεται ρουτ για αυτο βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε κανένα καλό ζευγάρι fonts ποσταρετε το κι εδω. Να αλλάξουμε λίγο την εμφάνιση.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...