Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ...αυτο που δειχνει η φωτογραφια σου, δεν μου εχει τυχει ποτε. Τι να πω...

Γενκα, το mail for exchange δεν ειναι οτι πιο αξιοπιστο, αν googlαρεις θα βρεις πολλα παραπονα, αλλα ενταξει, σε γενικες γραμμες δουλευει.

Εχθές επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της nokia (στον τηλ. αριθμό που έχει στην αρχική σελίδα του site), τους είπα το πρόβλημα που έχω με το gmail (μη αναγνώσιμη γραμματοσειρά, δεν μου ανοίγει εικόνες που βρίσκονται μέσα σε ένα mail -οχι τις συνημμένες- κόλλημα της εφαρμογής, μη ικανοποιητική λειτουργία του mfe). Μου είπαν οτι δεν τους έχει ξανά τύχη κάτι ανάλογο και μου έστειλαν ένα mail για να τους κάνω reply και να στείλω screenshots απο τα mail.

Έστειλα τα screenshots και σήμερα έκανα και την αναβάθμιση που βγήκε αλλά πάλι τα ίδια κάνει:mad:

Δεν ξέρω αν έτυχε σε εμένα αλλά τσάμπα τα λεφτά που έδωσα και πήρα το nokia παρόλο που στην αρχή ήμουν πολλή ενθουσιασμένος!

Περιμένω και την επίσημη απάντησή της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστειλα τα screenshots και σήμερα έκανα και την αναβάθμιση που βγήκε αλλά πάλι τα ίδια κάνει:mad:

Κανα νέο είχες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υποστηρίζει Τ9;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι QWERTY όποτε Τ9 δεν υποστηρίζει. Πρόβλεψη όμως για την λέξη που θέλεις να πληκτρολογήσεις υποστηρίζει ναι και μάλιστα αρκετά καλή.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Κανα νέο είχες τελικά?

το προηγούμενο σ/κ έφτιαξε από μόνο του, την δευτέρα ξανά τα ίδια!!!τους πήρα τηλέφωνο ξανά και μου είπαν ότι δεν έχουν επικοινωνήσει ακόμα μαζί μου γιατί το τεχνικό τους τμήμα δεν τους έχει απαντήσει ακόμα!!!!

πάντως από σήμερα ξανά έφτιαξε:blink:

Link to comment
Share on other sites

το προηγούμενο σ/κ έφτιαξε από μόνο του, την δευτέρα ξανά τα ίδια!!!τους πήρα τηλέφωνο ξανά και μου είπαν ότι δεν έχουν επικοινωνήσει ακόμα μαζί μου γιατί το τεχνικό τους τμήμα δεν τους έχει απαντήσει ακόμα!!!!

πάντως από σήμερα ξανά έφτιαξε:blink:

Εγω, όταν είχα αγοράσει το κινητό, μου έιχε βγάλει το λάδι. Κάθε μέρα έβαζα όλες τις ρυθμίσεις στα μέιλ και μετά από λίγο, έβγαζε μήνυμα και μου ζητούσε να βάλω τον κωδικό (password) για το mailbox μου.

Το έβαζα και μετά από λίγα δευτερόλεπτα, ξανά-έβγαζε το ίδιο μήνυμα:wacko:

Ώσπου, μια μέρα των ημερών, έφτιαξε από μόνο του και δεν μου ξαναζήτησε τίποτα...:shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από το nokia care, με είχαν πάρει και εχθές (πράγματι βρήκα μια κλήση με απόκρυψη), μου ζήτησαν κάποια συμπληρωματικά στοιχεία της συσκευής (σειριακός αριθμός, rm, κτλ).

Μου είπαν οτι το ζήτησε το τεχνικό τμήμα. Τους είπα οτι ξανα έφτιαξε το μεϊλ μου.

Ίδωμεν.

 

 

Ώσπου, μια μέρα των ημερών, έφτιαξε από μόνο του και δεν μου ξαναζήτησε τίποτα...:shifty:
Mακάρι να γίνει και εμένα έτσι και να μην ξανά χρειαστεί κάτι άλλο. Το λέω αυτο γιατί παρά τα "διάφορα" που συμβαίνουν, είναι ένα αρκετά αξιόπιστο τηλέφωνο για "βασικές" λειτουργίες ενός smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το gmail και εχθές με πήραν τηλέφωνο απο τα κεντρικά της nokia care για να με ρωτήσουν αν είναι όλα καλα!

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις για το συγκεκριμενο κινητο. Λοιπον, αν μπεις στο GPS φαινονται καλα οι χαρτες ή επειδη ειναι μικρη η οθονη υπαρχει προβλημα? μπορεις να βαλεις skype? Μπορεις να κανεις τις επαφες να εμφανιζεται το ονομα κ ο αριθμος ? (εχω το Nokia X6 και εμφανιζονται μονο τα ονοματα δεν εχει επιλογη ονομα και αριθμος)
Link to comment
Share on other sites

ικανοποιητική είναι η πλοήγηση, όσο μπορεί να είναι σε οθόνη ~2.4". προσωπικά δε με πειράζει καθόλου Ε72

 

skype μπορείς να βάλεις

 

για τις επαφές δε γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δίνει αναβάθμιση το Nokia Updater;

Έχω την 014042...:cry::cry::cry:

Καλημέρα.

Μπορεί να μην είναι διαθέσιμη ακόμα για το product code σου. Μήπως είναι branded από Cosmote ή Vodafone και για αυτό δεν σου δείχνει την αναβάθμιση? Βάλε το product code σε αυτή την σελίδα http://www.nokia.gr/support/support/software-update/can-i-update και δες ποια έκδοση θα σου δείξει ως τελευταία διαθέσιμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το product code στο link που ανέφερες και μουβγάζει την καινούργια έκδοση...

Αλλά PC Suite και Nokia updater μου βγάζουν αυτή που έχω την προηγούμενη δηλαδή...

Επιμένω για το update γιατί έχω ένα θέμα με το router μου (Speed Touch)...Ενώ συνδέεται στον router δεν μπαίνει σε καμμιά ιστοσελίδα...

Σε κάποια free Hot spots που δοκίμασα μπαίνει μια χαρά...

Τηλεφώνησα σε Nokia , Vodaphone και Cosmote (Connx) αλλά δεν έβγαλα τίποτε....Δεν ξέραν τι να μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και κανα μηνα και τωρα συνειδητοποιησα οτι στελνει μνμ με 160 χαρακτηρες μονο στα αγγλικα!Μηπως ξερει κανεις καμμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να στείλεις μήνυμα με Ελληνικούς 160 χαρακτήρες θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων,,κωδικοποίηση χαρακτήρων,περιορισμένη υποστήριξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εισαι θεος ιμπρεζα.Ηταν το μονο που δεν ειχα αλλαξει γιατι μου φαινοταν ασχετο.Αλλα ο ασχετος ημουν εγω τελικα.Πολλα ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις για το συγκεκριμενο κινητο. Λοιπον, αν μπεις στο GPS φαινονται καλα οι χαρτες ή επειδη ειναι μικρη η οθονη υπαρχει προβλημα? μπορεις να βαλεις skype? Μπορεις να κανεις τις επαφες να εμφανιζεται το ονομα κ ο αριθμος ? (εχω το Nokia X6 και εμφανιζονται μονο τα ονοματα δεν εχει επιλογη ονομα και αριθμος)

Στις επαφες σου δειχνει τα ονοματα, αλλα καθως πηγαινεις απο επαφη σε επαφη, καθε επαφη που φωτιζεται, απο κατω σου εμφανιζει και τον αριθμο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα σας !χαρηκα που σας βρηκα...

ερωτηση το πηρα χτες... εχω συντονισει το hotmail Μου και στην οθονη αναμονης μου δειχνει τα νεα email ,τωρα αυτο κανει αποστολη και ληψη μονο του; καθε ποση ωρα;για να ξερω ....διοτι εχω cosmocarta 60mb Ιnternet...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας !χαρηκα που σας βρηκα...

ερωτηση το πηρα χτες... εχω συντονισει το hotmail Μου και στην οθονη αναμονης μου δειχνει τα νεα email ,τωρα αυτο κανει αποστολη και ληψη μονο του; καθε ποση ωρα;για να ξερω ....διοτι εχω cosmocarta 60mb Ιnternet...

Αυτο το κανονιζεις εσυ. Πηγαινε email> ρυθμισεις και πηγσινε στο λογαριασμο hotmail που εχεις φτιαξει και ανοιξε το > ρυθμισεις λογαριασμου> χρονος συγχρονισμου.

Αν σου επιτρεπει, στο πεδιο χρονομετρ. Συγχρονισμος (το 2ο) βαλε οχι και απο κατω να ειναι ο συγχρονισμος ενεργος ολη την ημερα. Ετσι θα εχεις push email. Δεν θς ελεγχει καθε 5 η 10 λεπτα, αλλα μολι λαμβνεις καποιο μειλ, ταυτοχρον θα ερχεται και στο κινητο σου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανονιζεις εσυ. Πηγαινε email> ρυθμισεις και πηγσινε στο λογαριασμο hotmail που εχεις φτιαξει και ανοιξε το > ρυθμισεις λογαριασμου> χρονος συγχρονισμου.

Αν σου επιτρεπει, στο πεδιο χρονομετρ. Συγχρονισμος (το 2ο) βαλε οχι και απο κατω να ειναι ο συγχρονισμος ενεργος ολη την ημερα. Ετσι θα εχεις push email. Δεν θς ελεγχει καθε 5 η 10 λεπτα, αλλα μολι λαμβνεις καποιο μειλ, ταυτοχρον θα ερχεται και στο κινητο σου.:)

 

Οκ εβαλα στο πεδιο χρονομετρ. Συγχρονισμος ΟΧΙ οποτε τωρα θα ερχονται Push...ερωτηση 2η απο που θα ενεργοποιησω ηχο να ακουγεται οτι ηρθε email,δηλαδη στα sms ακουγεται διοτι το εχω ρυθμισει απο το προφιλ

 

στο προφιλ ηταν το βρηκα!!thanx

 

πως κανω απεγκατασταση προγραμματων; απο το διαχειριση αρχειων απλα κανω browsing

Edited by apsogos
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

πως κανω απεγκατασταση προγραμματων; απο το διαχειριση αρχειων απλα κανω browsing

Από το μενού, πας στην εφαρμογή που θέλεις να διαγραψεις και (χωρίς να ανοίξεις την εφαρμογή) πατάς το πλήκτρο της διαγραφής στο qwerty πληκτρολόγιο. πιο απλά δεν γίνεται:).

Με τα μέιλ οκ? το δοκίμασες??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι παιζει τζαμι!Γιαννης παρεπιπτοντως! ευχαριστω!

 

για να κανω remote access σε server μου ,υπαρχει διαθεσιμο κανα προγραμματακι;

Link to comment
Share on other sites

ναι παιζει τζαμι!Γιαννης παρεπιπτοντως! ευχαριστω!

 

για να κανω remote access σε server μου ,υπαρχει διαθεσιμο κανα προγραμματακι;

Ωραία συνονόματε.:)

Όταν λες remote access τι ακριβώς εννοείς?

Remote desktop δηλαδη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...