Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα μεγάλο μειονέκτημα του E05 έναντι των υπολοίπων της σειράς Ε είναι η ορατότητα στον ήλιο σύμφωνα με το review.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν όσο αφορά την ευκρίνεια της οθόνης σε εξωτερικούς χώρους..

Στο review που παρατέθηκε προηγουμένως αναφέρει ότι είναι απογοητευτικό σε εξωτερικούς χώρους ενώ σε άλλο review που διάβασα στην "αρένα του gsm" λέει χαρακτηριστικά "2.36" 256K-color QVGA οθόνη με εξαιρετική απεικόνιση κάτω από τον ήλιο" και ότι είναι ισάξια του Ε71/Ε72...

Για του λόγου το αληθές http://www.gsmarena.com/nokia_e5-review-504.php.

Έχω μπερδευτεί..:wacko:

Μήπως πρέπει να έχουμε μιά πιο έγκυρη παρουσίαση πριν βγάλουμε συμπεράσματα?

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος,ποτε θα ερθει στα μαγαζια??? απ οτι εχω δει θα το φερει τα μουλτιραμα στα 230 ευρω....

τα αλλα μαγαζια ξερουμε αν κ ποτε με το καλο θα το εχουν ???

σε τι επιπεδα τιμων θα παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι μεταξύ Ε5 και c6 (το οποίο το είχα για μερικές μέρες και μετά το επέστρεψα).

 

ο προβληματισμός μου ειναι αν οι διαφορές στο λογισμικό τους είναι μεγάλες και αν η εφαρμογές που ειναι διαθέσιμες για το c6 κάνουν και για το e5?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα το πηρα σημερα το μεσημερι απο nokia care κατεχακη αλλα το ειδα ειχε κ to mr mobi στην πανεπιστημιου 240 ευρω και οι 2,ωραιο κινητο μαζεμενο σουλουπι ωραιο το μενου αντιστοιχο με c5 k c6 ,γρηγορο ειναι,μεγαλα τα πληκτρα πλαστικη κατασκευη χωρις ομως τριξιματα καλη καμερα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. :)

 

Βάλε κάποιον task manager όπως handy taskman να μας πεις πόση ελεύθερη ram έχει μετά την εκκίνηση. Περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις σύντομα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. :)

 

Βάλε κάποιον task manager όπως handy taskman να μας πεις πόση ελεύθερη ram έχει μετά την εκκίνηση. Περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις σύντομα. ;)

 

+1

περιμενουμε εντυπωσεις , για να το παρουμε κ εμεις :p

Link to comment
Share on other sites

θα πάω σήμερα και εγώ να το δώ απο κοντά.

 

Φαίνεται στιβαρή κατασκευή το μόνο μείον ειναι οτι δεν έχει βιντεοκλήση.

 

Περιμένουμε και άλλες εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα σημερα το μεσημερι απο nokia care κατεχακη αλλα το ειδα ειχε κ to mr mobi στην πανεπιστημιου 240 ευρω και οι 2,ωραιο κινητο μαζεμενο σουλουπι ωραιο το μενου αντιστοιχο με c5 k c6 ,γρηγορο ειναι,μεγαλα τα πληκτρα πλαστικη κατασκευη χωρις ομως τριξιματα καλη καμερα

 

καλορίζικο, περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις. Νομίζω υπήρξες και χρήστης του Ε71? κάνε αν θέλεις μια σύγκριση μετξύ των δυο. Επίσης υπήρχαν και τα δυο χρώματα για αγορά ή μόνο το μαύρο;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη δεν εχω προλαβει κ πολλα, μονο carbon black για την ωρα...ποιοτητα κατασκευης το ε71 υπερτερει κ νομιζω με βαση την φτηνη πολιτικη που εφαρμοζεται θα υπερτερει για καιρο ακομα..κατα τ αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορο ακομα κ απο ε72..λογω νεου μενου...πιο ευχρηστο μεγαλα πληκτρα κ πολυ καλα πλαστικα σαν μεταλλικα,ενω ειναι μονο το πισω καπακι.πολλες επιλογες αρχικης οθονης οριζοντιες καθετες κλπ..γενικα ευχρηστο πολυ..μπαταρια δειχνει καλη δεν εχει πεσει ακομα απο το πρωι ουτε γραμμη αλλα δεν εχω μιλησει κ πολυ βεβαια ειδα εμαιλ κλπ..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη δεν εχω προλαβει κ πολλα, μονο carbon black για την ωρα...ποιοτητα κατασκευης το ε71 υπερτερει κ νομιζω με βαση την φτηνη πολιτικη που εφαρμοζεται θα υπερτερει για καιρο ακομα..κατα τ αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορο ακομα κ απο ε72..λογω νεου μενου...πιο ευχρηστο μεγαλα πληκτρα κ πολυ καλα πλαστικα σαν μεταλλικα,ενω ειναι μονο το πισω καπακι.πολλες επιλογες αρχικης οθονης οριζοντιες καθετες κλπ..γενικα ευχρηστο πολυ..μπαταρια δειχνει καλη δεν εχει πεσει ακομα απο το πρωι ουτε γραμμη αλλα δεν εχω μιλησει κ πολυ βεβαια ειδα εμαιλ κλπ..

Τα email σου φίλε τα είδες μέσα απο την εφαρμογή που έχει το τηλέφωνο προεγκατεστημένη ή κανονικά μέσα απο τον broswer που έχει?

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη πως σου φαίνεται; λόγω των λιγότερων χρωμάτων(262.000) έναντι των 16.000.000 του ε71; έχει μεγάλη διαφορά ή είναι αμελητέα λόγω μεγέθους; Επίσης πες μας και για το αν η οθόνη είναι ευανάγνωστη σε συνθήκες ηλιοφάνειας (τα ξένα reviews αναφέρουν ότι αποτελεί το μεγαλύτερο μειονέκτημα του τηλεφώνου).

 

ευχαριστώ

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από μένα,μόνο καλά νέα να ακούς από αυτό.:)

Επειδή είμαι σε αναζήτηση και αμφιταλαντεύομαι,καθώς πλησιάζει η ώρα της αναβάθμισης,περιμένω και εγώ με την σειρά μου εντυπώσεις,όποτε έχεις χρόνο.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη πως σου φαίνεται; λόγω των λιγότερων χρωμάτων(262.000) έναντι των 16.000.000 του ε71; έχει μεγάλη διαφορά ή είναι αμελητέα λόγω μεγέθους; Επίσης πες μας και για το αν η οθόνη είναι ευανάγνωστη σε συνθήκες ηλιοφάνειας (τα ξένα reviews αναφέρουν ότι αποτελεί το μεγαλύτερο μειονέκτημα του τηλεφώνου).

 

ευχαριστώ

 

φίλε gvg (ή όποιος έχει αγοράσει το Ε5) μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις πληροφορίες για τις παραπάνω ερωτήσεις;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε gvg (ή όποιος έχει αγοράσει το Ε5) μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις πληροφορίες για τις παραπάνω ερωτήσεις;

 

ευχαριστώ

καλημερα συγνωμη για την καθυστερηση αλλα πνιγομαι!!λοιπον εμενα η οθονη δεν με πειραξε καθολου ως προς την αναλυση δεν φαινεται καθολου αυτο..αυτο με τον ηλιο ισχυει...ειναι σαν του c5 η οθονη οποτε απο πλαγια κ με ηλιο δεν φαινεται τοσο καλα...αν κ για μενα αυτο δεν ειναι κ κατι τρομερο...

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία φίλε τι λέει?

 

Βρήκες ενδιαφέρουσες εφαρμογές για αυτο το μοντέλο?

 

Μόλις μπορέσεις πες μας μια εμπεριστατωμένη άποψη για την όλη λειτουργία του κινητού απο την εμπειρία σου.

Link to comment
Share on other sites

το εδωσα σημερα μπαταρια 3 μερες ανετα.εφαρμογες ειναι οτι μπαινει στο nokia e72 e52 κλπ δεν αλλαζει κατι
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω παιδια. Οντως πολυ καλο, μπαταρια αψογη,3η μερα σημερα και ακομα καλα κρατει.

Γργορο στα μενου και στις εφαρμογες, στιβαρο.

Η οθονη οντως εχει ψιλοπροβλημα στον ηλιο (δεν με πειραζει, που να βρεθει ηλιος στο -2 υπογειο που δουλευω!!).

Επισης μου εκανε εντυπωση η καλη ληψη του. Το εχω στην δουλεια στο σημειο που ειχα και τα προηγουμενα κινητα και δεν πιανανε. Αυτο πιανει και μιλας εστω οριακα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω παιδια. Οντως πολυ καλο, μπαταρια αψογη,3η μερα σημερα και ακομα καλα κρατει.

Γργορο στα μενου και στις εφαρμογες, στιβαρο.

Η οθονη οντως εχει ψιλοπροβλημα στον ηλιο (δεν με πειραζει, που να βρεθει ηλιος στο -2 υπογειο που δουλευω!!).

Επισης μου εκανε εντυπωση η καλη ληψη του. Το εχω στην δουλεια στο σημειο που ειχα και τα προηγουμενα κινητα και δεν πιανανε. Αυτο πιανει και μιλας εστω οριακα.

 

φίλε μου το πρόβλημα στον ήλιο είναι ψιλοπρόβλημα ή δεν βλέπεις σχεδον τίποτα και είναι προβληματάρα;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μαλλον ειναι μεγαλουτσικο προβλημα. Αλλα αν κανεις κατι ρυθμισεις στο contrast και στα λοιπα δεν θα ειναι τοσο.

Δεν μπορω να σου απαντησω απολυτα γιατι δουλευω ολη μερα σαν μαυρος και ηλιο βλεπω μια φορα την εβδομαδα!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μαλλον ειναι μεγαλουτσικο προβλημα. Αλλα αν κανεις κατι ρυθμισεις στο contrast και στα λοιπα δεν θα ειναι τοσο.

Δεν μπορω να σου απαντησω απολυτα γιατι δουλευω ολη μερα σαν μαυρος και ηλιο βλεπω μια φορα την εβδομαδα!!

 

άρα πάμε γι' άλλα!!!!!!! μάλλον για C7 μόλις βγει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...