Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λιγο που το πιασα στα χερια μου το πληκτρολογιο ειναι Α Ψ Ο Γ Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαιρεσαι να γραφεις πραγματικά....

μακαρι και το νοκια ν900 μου να ειχε κατι αναλογο......:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεπτομαι και εγώ να το αγοράσω.

Περιμένω και άλλες κριτικές.

Φαινεται πολυ καλό,value for money

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω να πουλησω το ε75 μου που το πηρα σαν δευτερη αλλα το πληκτρολογιο με απογοητευσε και να αγορασω αυτο . Δωρεαν ovi maps παιρνει ετσι ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω πλεον το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για C6.

 

Ειναι ενα 5800 (το οποιο το εχω σε μεγαλη εκτιμηση) συν το πληρες πληκτρολογιο και μερικες ακομα βελτιωσεις.

 

value for money

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μαγαζιά του κέντρου το n97 mini το πουλάνε 320 καινούργιο και σφραγισμένο. Δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά σαν τιμή και το προτίμησα. Το c6 το βρήκα στο multirama 269. Δεν το βρήκα αλλού φτηνότερα, όταν κοίταγα, αλλιώς θα το τσίμπαγα αλλά για 60 ευρώ όχι;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγορά χθες το απόγευμα.όλα καλά μέχρι το βράδυ που έφαγε μερικά κολληματά το λογισμικό του.δεν άνοιγε τους χάρτες,κόλλησε η οθόνη,δεν μπορούσε να απενεργοποιηθεί.τελικά έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάέβαλα και μετά όλα λειτουργούσαν οκ.αλλά μου έκανε εντύπωση που έφαγε τόσα κολληματά από το πρώτο απόγευμα.επίσης δεν μπορεί να συνχρονιση το gmail και η πλοήγηση δεν είναι στα ελληνικα.από το μαγαζί μου είπαν ότι σε 7 ημέρες αν δεν μείνω ευχαριστημενως μπορώ να το παω πίσω και να πάρω τα χρήματα μου.να το επιστρέψω ή ήταν κάτι παροδικό;έχουν συμβεί και σε άλλους αυτα?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού (10.0.024); Αν όχι κάνε αναβάθμιση.

Μετά από την αναβάθμιση κάνε hard format και πέρνα τα δεδομένα σου από την αρχή.

Όσο αφορά τη πλοήγηση μπορείς να κατεβάσεις την ελληνική φωνή μέσω του Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να το επιστρέψω ή ήταν κάτι παροδικό

Δοκίμασε ένα firmware update όπως προτάθηκε και αν τα προβλήματα παραμείνουν τότε ξεφορτώσου το. Από εκεί και πέρα, τα προβλήματα που περιγράφεις δεν μου κάνουν καμία εντύπωση, ούτε ασυνήθιστα είναι ούτε κάτι ιδιαίτερο καθώς άμα ψάξεις τα θέματα του forum και για άλλα S60 5th Edition SYMBIAN κινητά μια από τα ίδια θα διαβάσεις. Το SYMBIAN ^1 έχει προβλήματα σταθερότητας χρόνια και ζαμάνια :-\ - άντε να δούμε το S^3 τι ψάρια πιάνει!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδια για τις απαντήσεις.

 

Ναι έχω την τελαυταία έκδοση λογισμικού.

 

Επίσης έμαθα οτι τα symbian είναι λιγο ασταθή.

 

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με την nokia (00800-44-144-300 με Έλληνα εκπρόσωπο) μου είπαν για τους χάρτες και τι φωνητική πλοήγηση τι να κάνω καθώς επίσης μου είπαν οτι είναι νέο το κινητό και λογικά θα βγεί αναβάθμιση.

 

Ακόμα για τις εφαρμογές mail που δεν συνχρόνιζε με το gmail μου,μου είπαν να μπώ στο email.nokia.com και να κατεβάσω απο εκει την εφαρμογη.

 

Να ρωτήσο και κάτι τελευταίο,οταν πατε να κάνετε software update σας βγάζει μια λίστα με εφαρμογές?γιατι εμένα η λίστα ειναι κενή και απο το τηλέφωνο μου είπαν οτι είναι έτσι επειδή δεν υπάρχει καμια ενημέρωση για τις εφαρμογές που έχω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προς τους ηδη κατοχους:

flash player εχει??????????????? εκδοση 9.1 και πανω

you tube μπηκατε?

εντυπωσεις παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματώνει το Flash Lite 3.1.

Βίντεο στο You Tube μπορείς να βλέπεις μέσω του ενσωματωμένου browser.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επεστρεψα το κινητό και μου έδωσαν τα χρηματα πίσω.

 

Δεν μπορώ να πώ οτι δεν ειναι καλο το κινητό,όμως μετα απο επισκεψη σε καταστήμα nokia care (οπού επειδή είναι καινούργιο το κινητό δεν ήξεραν να μου πούν και πολλά) και μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με την τηλ. εξυπηρέτηση (με κάλεσαν οι ίδιοι απο το εξωτερικό και με ενημέρωσαν οτι η υπηρεσία nokia messaging - που με ενδιέφερε- δεν λειτουργεί προσωρινά και οτι αναβάθμιση για το κινητό θα βγεί σε περίπου 3 μήνες) και μέτα απο τα κολλήματα που έφαγε την 1 ημέρα λειτουργίας του,δεν με έπεισε σαν συσκευή.οπότε και το γύρισα πίσω.

κρίμα και φαίνονταν πολλά υποσχόμενο:(

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγη χρήση πραγματικά η μπαταρία δειχνει πολλα υποσχομενη, επισης αν συνηθίσεις το πληκτρολόγιο με το trackball στη μεση ειναι τελειο για μηνυματα και πληκτρολογηση. Εχω την τελευταια αναβαθμιση και να ρωτησω κατι. Νομιζω οτι κανει αναβαθμιση OTA οπως και το 5800 ετσι δεν ειναι? ΕΠισης θελω ενα widget για ρολοι σαν το htc που θα βρω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επεστρεψα το κινητό και μου έδωσαν τα χρηματα πίσω.

 

Δεν μπορώ να πώ οτι δεν ειναι καλο το κινητό,όμως μετα απο επισκεψη σε καταστήμα nokia care (οπού επειδή είναι καινούργιο το κινητό δεν ήξεραν να μου πούν και πολλά) και μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με την τηλ. εξυπηρέτηση (με κάλεσαν οι ίδιοι απο το εξωτερικό και με ενημέρωσαν οτι η υπηρεσία nokia messaging - που με ενδιέφερε- δεν λειτουργεί προσωρινά και οτι αναβάθμιση για το κινητό θα βγεί σε περίπου 3 μήνες) και μέτα απο τα κολλήματα που έφαγε την 1 ημέρα λειτουργίας του,δεν με έπεισε σαν συσκευή.οπότε και το γύρισα πίσω.

κρίμα και φαίνονταν πολλά υποσχόμενο:(

 

 

Τι εννοεις το nokia messaging δεν λειτουργει στο κινητο; O e-mail clien είναι προεγκατεστημένος και λειτουργει άψογα με gmail και hotmail που το δοκίμασα. Το μόνο που δεν έχει είναι η εφαρμογή chat της nokia αλλά από όσο έψαξα είδα ότι δεν υπάρχει για καμία συσκευή symbian s60 v5 αλλά μόνο για ν3. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις την beta έκδοση του chat για n97 η οποία δουλεύει άψογα με msn yahoo κλπ και μάλιστα δουλεύει και το αντίστοιχο widget για την homescreen. Επίσης ο επίσημος client της microsoft για το messanger δουλεύει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με της ιστοσελιδα της νοκια και συγκεκριμενα εδω, η συσκευασια περιλαμβανει:

 

Nokia C6

Μπαταρία Nokia BL-4J

Φορτιστής High Efficiency AC-8 της Nokia

Καλώδιο σύνδεσης CA-101D της Nokia

Στερεοφωνικό ακουστικό WH-102 της Nokia

Κάρτα microSD 2 GB της Nokia

Οδηγός χρήσης

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το nokia messaging δεν λειτουργει στο κινητο; O e-mail clien είναι προεγκατεστημένος και λειτουργει άψογα με gmail και hotmail που το δοκίμασα. Το μόνο που δεν έχει είναι η εφαρμογή chat της nokia

 

Μου τηλεφώνησαν απο την εξυπηρέτηση πελατών απο την φιλανδία και μου είπαν πως και οι ίδιοι προσπάθησαν να συνχρονίσουν ενα λογιαρισμό gmail και δεν μπορούσαν λόγο κάποιου προβλήματος μάλλον στο server τους. Εσένα πώς λειτουργεί το gmail απο την εφαρμογη που ειναι ήδη προεγκατεστημένη? Αφού οι ίδιοι μου είπαν οτι όντος υπάρχει καποιο πρόβλημα.

 

Ναι όντος η υπηρεσία chat δεν ειναι ακόμα διαδέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το nokia messaging δεν λειτουργει στο κινητο; O e-mail clien είναι προεγκατεστημένος και λειτουργει άψογα με gmail και hotmail που το δοκίμασα. Το μόνο που δεν έχει είναι η εφαρμογή chat της nokia

 

Μου τηλεφώνησαν απο την εξυπηρέτηση πελατών απο την φιλανδία και μου είπαν πως και οι ίδιοι προσπάθησαν να συνχρονίσουν ενα λογιαρισμό gmail και δεν μπορούσαν λόγο κάποιου προβλήματος μάλλον στο server τους. Εσένα πώς λειτουργεί το gmail απο την εφαρμογη που ειναι ήδη προεγκατεστημένη? Αφού οι ίδιοι μου είπαν οτι όντος υπάρχει καποιο πρόβλημα.

 

Ναι όντος η υπηρεσία chat δεν ειναι ακόμα διαδέσιμη.

 

Άνοιξα την εφαρμογή e-mail, επέλεξα να δημιουργήσω νέο λογαριασμό επέλεξα ως παροχό το gmail, έδωσα τα αντίστοιχα user name και password και συγχρόνισε με τον λογαριασμό μου. Από εκεί και πέρα μπορώ και παίρνω και στέλνω e-mail από το κινητό επιλέγοντας συγχρονισμό. Το chat όντως δεν υπάρχει (πράγμα απαράδεκτο καθώς το διαφημίζει στα promo video της συσκευής που είδα) αλλά τουλάχιστον ο beta client από το nokia beta labs δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στη cosmote να το αγορασω αλλα δεν το ειχαν... Απο οτι καταλαβα δεν ηξεραν οτι υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο...:confused: Στο site δεν λεει ποτε θα το φερουν... Ξερει κανεις τιποτε περισσοτερο για το ποτε θα το εχουν?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνικη αγορα υπαρχει μονο σε μαυρο και οχι σε λευκο για οποιον ενδιαφερεται...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στη cosmote να το αγορασω αλλα δεν το ειχαν... Απο οτι καταλαβα δεν ηξεραν οτι υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο...:confused: Στο site δεν λεει ποτε θα το φερουν... Ξερει κανεις τιποτε περισσοτερο για το ποτε θα το εχουν?:worry:

 

Στο πλαίσιο το έχουν. Λεπτομέρειες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση το C6. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να πάρω καινούργιο κινητό και δεν πρόκειται πλέον να διαθέσω ΤΑ χρήματα, ούτε θέλω να μπλέξω με καινούργια λειτουργικά (προς στιγμή πέρασε από το μυαλό μου κάτι σε Android, αλλά δεν ήρθε ακόμα ο χρονος). Στην τιμή που έρχεται το C6 είναι μια καλή αγορά.

Αυτά που ήθελα να ρωτήσω όσους το πήραν είναι:

 

1) Η έκδοση του λειτουργικού ποια είναι; Είναι πιο καινούργια από αυτή που τρέχουν τα Ν97/Ν97 mini; Κάτι διάβασα εδώ μέσα για 9.5. Είναι πιο νέα η έκδοση; Έχει ουσιαστικές διάφορες από την 9.4;

2) Με την κάμερα τι παίζει; Εντάξει, δεν είναι σειρά Ν, αλλά θα ήθελα να βγάζω τουλάχιστον αξιοπρεπείς φωτογραφίες και βίντεο.

3) Το LEDάκι που έχει για φλας ο φακός του είναι αποδοτικό σε σχέση με προηγούμενα μοντέλα; Ενεργοποιείται μόνιμα κατά τη βιντεοσκόπηση; Μπορώ με κάποια εφαρμογή να το χρησιμοποιήσω σαν προβολάκι;

4) Από μνήμη τι έχουμε; Πόση RAM υπάρχει διαθέσιμη μετά το μπουτάρισμα; Πόσος αποθηκευτικός μένει στη μνήμη του κινητού μετά το μπουτάρισμα;

5) Παίρνει όλα τα widgets του Ν97;

 

6) Χακάρεται;

 

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα το κινητο απο το πλαισιο με επιδοτηση... Βεβαια υπηρξε ενα προβλημα με την επιδοτηση. Την μειωσαν κατα 60€ :( ... Το χω λιγες ωρες και ειναι φοβερο κινητο... Αξιζει τα λεφτα του... Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω θηκη και screen protector? Και κατι αλλο... Οταν μπαινω στους χαρτες και βαζω ''σε συνδεση'' χρεωνομαι? Ειναι η πρωτη φορα που εχω κινητο με Gps και δεν ξερω...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...